Моля за съвет при избора на сонар!

Минава, големият кораб минава ...
muto78
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Мар 11, 2014 9:19

Моля за съвет при избора на сонар!

Мнение от muto78 »

Колеги, имам едно питане към по опитните от вас,за избора ми за сонар.прочетох доста мнения,пак и бюжета ми е до кам 300.насочил сам се кам две марки лоуренс хамимбард,имат по 2 3 моделчета до тези пари,пак и да уточня че ми трябва за не мн гол далбочини от 2,3 до 20 метра
Аватар
lishev_64
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Мар 07, 2014 0:54
Риболов: Най-вече шаранджийски, но и плувкарския, съчетан с фидер!
Местоположение: Варна
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Моля за съвет при избора на сонар!

Мнение от lishev_64 »

muto78 написа:Колеги, имам едно питане към по опитните от вас,за избора ми за сонар.прочетох доста мнения,пак и бюжета ми е до кам 300.насочил сам се кам две марки лоуренс хамимбард,имат по 2 3 моделчета до тези пари,пак и да уточня че ми трябва за не мн гол далбочини от 2,3 до 20 метра
Колега, може би не е уместно аз да коментирам, че и аз съм нов във форума, но май обърка мястото. Може би тук: http://forum.fishing-mania.com/viewforum.php?f=34, или тук: http://forum.fishing-mania.com/viewforum.php?f=7, не знам, да не се изложа и аз, но така мисля. :D
Виж оправи нещата, че ще те захапят. :tup:
kosatkata
Мнения: 328
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 13:51
Местоположение: Търговище
получил Браво: 1 път

Re: Моля за съвет при избора на сонар!

Мнение от kosatkata »

За да получиш смислен отовор какъв сонар да си вземеш трябва да кажеш какъв риболов практикуваш. Макар че за тези 300лв не можеш да вземеш кой знае какво дори и втора ръка. И двете марки които си споменал имат и по ефтинки варианти с честоти на сондите 50/200 или 83/200. Това значи че ще виждаш рибки на екрана , но не всички рибки ще са наистина риба. Подробностите по дъното ще са някакви загадки. Ще виждаш евентуално някакви неравности но ще трябва да гадаеш какво е това което виждаш на екрана. Другият вариант е сонар DSI , HDI със сонди работеще на 455/800khz с който ще виждаш и различаваш всичко по дъното (камъни , дървета , храсти и др.) но там вече задължително търсиш сонар втора ръка за да се доближиш до бюджета. А и на тези вторите сонари не се виждат символи рибки на екрана ами реални сонарни отражения (дъгички , чертички). Каквото и да решиш , мога да те посъветвам да се насочиш към вторите
Отмина времето когато се радвахме на сонари на екраните на които се виждат много символи рибки. Това е мое мнение и не задължавам никого с него.
ivelin_1976
Мнения: 92
Регистриран на: Пет Юли 25, 2008 16:42
Местоположение: гр.Ямбол
получил Браво: 1 път

Re: Моля за съвет при избора на сонар!

Мнение от ivelin_1976 »

Не искам да те отчайвам, но за ези пари и втора употреба сонар /за нов няма да говоря/ ще виждаш дълбочина, температура на водата, релеф на дъното. Ще ти върши работа за тролинг.
host200
Мнения: 132
Регистриран на: Чет Мар 10, 2011 16:54

Re: Моля за съвет при избора на сонар!

Мнение от host200 »

Вземи си лоранс марк 5 х про със нормалната двулъчева сонда ще ти върши идеална работа и за тролинг и за кльонк , цената му е 399 лв. Машинката е доста читава разбира се не може да се сравнява със скъпите модели , но ако имаш структорскан на сонара и виждаш рибите по дъното не е кой знай каква файда като не са активни.
Празнотата е форма и формата е празнота , риболова е някъде по средата
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Моля за съвет при избора на сонар!

Мнение от VARHARA »

Абе аз да ги видя пък ще ги активирам :wink: :lol:
Аватар
mdesov
Мнения: 170
Регистриран на: Сря Ное 02, 2011 22:40
Местоположение: Варна
получил Браво: 1 път

Re: Моля за съвет при избора на сонар!

Мнение от mdesov »

VARHARA написа:Абе аз да ги видя .......
Ти трябва телефон с широкоъгълна камера, за да може да хване дисплея на HDS 12 при снимка от близо :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4475 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Моля за съвет при избора на сонар!

Мнение от Pike »

Хвърли едно око на подфорум "Продава", последните седмици има доста обяви за сонари ;)

Ще преместя темата в "Риболов от лодка", болшинството хора ползващи сонари са там.
slavundar
Мнения: 166
Регистриран на: Вто Яну 28, 2014 16:22
Риболов: от лодка-джиг,чернокоп
Местоположение: поморие
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Моля за съвет при избора на сонар!

Мнение от slavundar »

garmin 200 2 лъчева сонда за тез пари толкоз,и върши добра работа
когато,искаш да свършиш някаква работа,намираш начин,а когато не искаш намираш причина.
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Моля за съвет при избора на сонар!

Мнение от VARHARA »

mdesov написа:
VARHARA написа:Абе аз да ги видя .......
Ти трябва телефон с широкоъгълна камера, за да може да хване дисплея на HDS 12 при снимка от близо :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Е какво да се прави купих телефон :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”