Правила и колегиалност при риболов от лодка...

Минава, големият кораб минава ...
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Правила и колегиалност при риболов от лодка...

Мнение от yankosan »

Стига само да се разминаваме от ляво,както е при английското движение и корабоплаването :idea:
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Правила и колегиалност при риболов от лодка...

Мнение от Marco Polo »

http://www.marad.bg/upload/docs/COLREGS_MPPSM.doc" onclick="window.open(this.href);return false;

Наредба за плаването и граничния режим във вътрешните морски води, териториалното море и вътрешните водни пътища на Република България на български и чуждестранни яхти, лодки и други плавателни средства за спорт туризъм и развлечение, както и извършване на водноатракционни услуги с тях.

Чл. 3. Плаването с яхти, лодки и други плавателни средства за спорт, туризъм и развлечение се извършва при спазване на Конвенцията за международните правила за предпазване от сблъскване на море, 1972 г. (COLREG) (обн., ДВ, бр. 17 от 2003 г.; ратифицирана с Указ № 461 от 1975 г. на Държавния съвет на Народна република България, обн., ДВ, бр. 22 от 1975 г.)

Правило 14
Насрещни курсове

(a) Когато два кораба с механични двигатели се сближават на противоположни или на почти противоположни курсове така, че се създава опасност от сблъскване, всеки от тях е длъжен да изменя своя курс надясно така, че да се разминат с левите си бордове.
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
lubobg
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 17:15
Местоположение: Плевен
получил Браво: 47 пъти

Re: Правила и колегиалност при риболов от лодка...

Мнение от lubobg »

Само да отбележа какво ми е правило впечатление по Дунав.
Големите шлепове как се разминават.
Този дето плува по течението бяга към Румънско.
Този който плува срещу течението идва към нашия бряг.
Това съм го виждал много пъти с очите си.
Шлеповете се разминават от дясно.

сега капитаните им ли не разбират?
Искам да кажа че написаното е едно реалността друго нещо.Корабите си сигнализират и така се разбират.
За корита като нашите основен принцип е: Малкия бега от големия.
Знаете ли лодките на теза дето се разправят с стопански риболов какви светлини имат?
Верният отговор е никакви.
Едно байраче с нашето знаменце и един челник.Това им е оборудването.
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: Правила и колегиалност при риболов от лодка...

Мнение от КИРО »

Маркони,те ти правилния линк - http://www.karela-sailing.com/download/ ... w-text.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Любо,то по закон при излизане и влизане във Варненския залив,
всички големи кораби трябва да заобикалят покрай поворотния буй,
ама често си спестяват 4-те мили допълнителен преход.
Това не е основания да не се спазва закона поголовно.
Относно шлеповете,да,капитаните могат да се разберат по станцията как
да се разминат,само те си знаят колко им гази кораба,и къде е по-дълбокото
в този момент.По реките наносите са променлива величина.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Правила и колегиалност при риболов от лодка...

Мнение от LVitchev »

Не линкове,нищо не оправя Българския тъпанар !!! Аз си карам да пет метра от брега и съм с десния борд към него,педала вместо да се дръпне в страни, си кара срещу мене и ме затваря.Да скочи човек на абордаж в тяхната лодка и да ги накълца на парчета,разни тъпанари......Вие разбирате ли че няма кой да го прочете това,особенно тези за които говорим а ??? Та те са скарани с компютрите,не влизат тук,а има такива гьонсурати дето направо са за убиване.Едни ме настигнаха и само дето не ми се качиха на лодката със скорост,ужас.Местни селски тарикати,мислещи се че са си у тях................
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
stoev
Мнения: 885
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 16:44
Риболов: с изкуствени примамки
Местоположение: Варна
дал Браво: 144 пъти
получил Браво: 127 пъти

Re: Правила и колегиалност при риболов от лодка...

Мнение от stoev »

lubobg написа:Само да отбележа какво ми е правило впечатление по Дунав.
Големите шлепове как се разминават.
Този дето плува по течението бяга към Румънско.
Този който плува срещу течението идва към нашия бряг.
Това съм го виждал много пъти с очите си.
Шлеповете се разминават от дясно.

сега капитаните им ли не разбират?
Искам да кажа че написаното е едно реалността друго нещо.Корабите си сигнализират и така се разбират.
За корита като нашите основен принцип е: Малкия бега от големия.
...
Lubo, разминаването с десни бордове на Дунав е изключение от общото правило.

Ето какво правило се следва:

= = =
Член 6.04 – Насрещно плаване: общи правила

1. Когато два кораба се движат с насрещни курсове така, че може да възникне опасност от сблъскване, всеки кораб трябва да измени своя курс надясно така, че да могат да се разминат с леви бордове. Това правило не се прилага към малките кораби по отношение на другите кораби.
2. При насрещно плаване корабите, които се движат нагоре, отстъпват път на корабите, които се движат надолу, съобразявайки се с местните условия и движението на другите кораби.
3. Корабите, движещи се нагоре, когато отстъпват път на движещи се надолу кораби откъм левия си борд, не подават никакви сигнали.
4. Корабите, движещи се нагоре, когато отстъпват път на движещи се надолу кораби откъм десния си борд, трябва своевременно от десния си борд:
a) през деня:
- или да показват пробляскваща бяла ярка светлина или да подават сигнал със светлосин флаг или щит;
- или да показват светлосин щит заедно с пробляскваща бяла ярка светлина;
b) през нощта:
- да показват пробляскваща бяла ярка светлина, едновременно с която може да показват светлосин щит.
Тези сигнали трябва да се виждат отпред и отзад, и да се показват до края на разминаването. Забранено е показването на тези сигнали повече от разрешеното за това време, с изключение на случаите, когато корабът, който се движи нагоре, желае да покаже, че има намерение да продължава пропускането на движещите се надолу кораби откъм десния си борд.

Член 6.05 – Насрещно плаване: отклонения от общите правила

1. Като отклонение от общите правила на член 6.04, корабите могат в изключителни случаи и при условие, че са се убедили в това, че тяхното искане може да бъде удовлетворено без риск, да поискат разминаването да се осъществи с десни бордове.
= = =

В реката е много по сложно :)
Бъдете здрави и наслука...
http://starividri.org
piars
Мнения: 139
Регистриран на: Пон Авг 17, 2009 5:49
Местоположение: sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Правила и колегиалност при риболов от лодка...

Мнение от piars »

LVitchev написа:Не линкове,нищо не оправя Българския тъпанар !!! Аз си карам да пет метра от брега и съм с десния борд към него,педала вместо да се дръпне в страни, си кара срещу мене и ме затваря.Да скочи човек на абордаж в тяхната лодка и да ги накълца на парчета,разни тъпанари......Вие разбирате ли че няма кой да го прочете това,особенно тези за които говорим а ??? Та те са скарани с компютрите,не влизат тук,а има такива гьонсурати дето направо са за убиване.Едни ме настигнаха и само дето не ми се качиха на лодката със скорост,ужас.Местни селски тарикати,мислещи се че са си у тях................
Любо ела на Искъра с джетовете и водните ски неможе се разбра,ма Славе чат пат и некой сърфис си хване на воблерите,всички идват близо до тебе да ги видиш каква голяма работа са.
че ми кае он на мене ТИ кога яз сам ВИЕ!!!
Димитър_Сп_Попов
Мнения: 53
Регистриран на: Вто Авг 20, 2013 0:29
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Правила и колегиалност при риболов от лодка...

Мнение от Димитър_Сп_Попов »

Правила?Толерантност?Етика?
Едва ли, все пак живеем в нашата държава.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Правила и колегиалност при риболов от лодка...

Мнение от LVitchev »

Такива ги има на всякъде.Местни на Ивайловград - равно на разправии.Местни на Кърджали,пак така.Местните навсякъде за цирей решили че могат да си правят каквото искат,докато не го намерят вътре !!! Ние сега да мислим да учовечим тролингистите,после ще се разправяме и ще наблегнем на местните :lol: :lol: :lol: :tup:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Димитър_Сп_Попов
Мнения: 53
Регистриран на: Вто Авг 20, 2013 0:29
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Правила и колегиалност при риболов от лодка...

Мнение от Димитър_Сп_Попов »

Ами честно казано не си много прав.
пример:
що излизаш тука?
Ами няма шамандура, няма въдици, да литна ли?
Абе ние като сме тука.....
Пловдив+Хасково
на 250 метра са те.
2 пр.:
мани са а ей, ся че ти строшим главата!
София
3 пр.
бегай, бегай! ше ти палим джипо!
София
Само за три излета.
Аз джип нямам, не ми се бяга, пък и тука да са...
Нормално е, докато тролиш да ти се мушне някой отпред, малко е гадно, гасиш двигател, събираш, ама кво оптимисти много, и ние с тях. :lol:
nikamb1
Мнения: 60
Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 16:46
Местоположение: sofia
дал Браво: 18 пъти

Re: Правила и колегиалност при риболов от лодка...

Мнение от nikamb1 »

Като четя темата,и като се замисля какво беше 95-та,96-та......докъм 2000-та ееех спомени-спооомениии....
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Правила и колегиалност при риболов от лодка...

Мнение от Emo-83 »

nikamb1 написа:Като четя темата,и като се замисля какво беше 95-та,96-та......докъм 2000-та ееех спомени-спооомениии....
Е кво беше!? Имаше по две лодки в язовира. :wink:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
nikamb1
Мнения: 60
Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 16:46
Местоположение: sofia
дал Браво: 18 пъти

Re: Правила и колегиалност при риболов от лодка...

Мнение от nikamb1 »

Emo-83 написа:
nikamb1 написа:Като четя темата,и като се замисля какво беше 95-та,96-та......докъм 2000-та ееех спомени-спооомениии....
Е кво беше!? Имаше по две лодки в язовира. :wink:
Факт! Не ми се е налагало да спирам,за да се размина с някой,или такива тапанари,където карат обърнати към мотора,щото е по-важно да си гледаш въдиците........
piars
Мнения: 139
Регистриран на: Пон Авг 17, 2009 5:49
Местоположение: sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Правила и колегиалност при риболов от лодка...

Мнение от piars »

nikamb1 написа:или такива тапанари,където карат обърнати към мотора,щото е по-важно да си гледаш въдиците........
Е тия най ме кефатИзображениеИзображениеИзображение,не знам въобще как карат така.
че ми кае он на мене ТИ кога яз сам ВИЕ!!!
Аватар
тони котев
Мнения: 479
Регистриран на: Вто Ное 02, 2010 9:20
Местоположение: София а лятото в кемпера
получил Браво: 2 пъти

Re: Правила и колегиалност при риболов от лодка...

Мнение от тони котев »

Emo-83 написа:
nikamb1 написа:Като четя темата,и като се замисля какво беше 95-та,96-та......докъм 2000-та ееех спомени-спооомениии....
Е кво беше!? Имаше по две лодки в язовира. :wink:
Даже и 2 нямаше, на Жребеца сме били по 4-5 дена сами във водата.
Сега няма управия, вече се ориентирам към по-рядко посещавани язовири, че неам нерви.
Ех, с интелигентни хора се работи лесно,....но с вас господине......
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”