Правила и колегиалност при риболов от лодка...

Минава, големият кораб минава ...
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Правила и колегиалност при риболов от лодка...

Мнение от yankosan »

Оттук да се започне...
КИРО написа:
stoev написа:......Мисля тия дни да пусна една отделна тема, където ще се опитам да опиша как стоя нещата - мисля, че ще е полезна.

Поздрави!
Пускай,че има доста дето пердашат с лодки в морето,
все едно че карат BMW на село.
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Правила и колегиалност при риболов от лодка...

Мнение от yankosan »

Миналата седмица се нагледах и наслушах на псувни и закакани за побои от разминаващи се тролингисти :idea:
През деня тролят 50 лодки,през ноща кльонкат 5,и ако те не могат да се разминат,ебем ти капитанското(ако го има някой)камоли за светлини да си говорим :shock:
Аватар
горан
Мнения: 440
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 17:46
Риболов: Тролинг, джиг, кльонк
Местоположение: Казанлък
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Правила и колегиалност при риболов от лодка...

Мнение от горан »

То нито правилата някой ги знае, нито някои пък искат да ги спазват. Но да ти секат пътя, да ти минават над линиите е общоприето правило по нашите географски ширини :twisted:
Взимаш една тромба и след всеки такъв по пет къси сигнала :lol: ама те и това няма да схванат.
Ако искат колегите, които разбират от това да кажат какви са международните правила. Колегата Stoev е завършил морско училище, Шкарчето също, а има и други...
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: Правила и колегиалност при риболов от лодка...

Мнение от КИРО »

От десетина дена е влязло ново разпореждане за морето.
Сега го чета - http://www.marad.bg/upload/docs/Razp_68_NEW_090414.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Мънца,май ще можеш да влезеш в графата I-Б,
което вече е 5 мили,а не 2. :wink:
много нови неща има,пак ще има четене.
Обаче скоро ми е прегледа на лодката,ще видим какво
ще ни кажат.
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Правила и колегиалност при риболов от лодка...

Мнение от Marco Polo »

горан написа:То нито правилата някой ги знае, нито някои пък искат да ги спазват...
Ако искат колегите, които разбират от това да кажат какви са международните правила. Колегата Stoev е завършил морско училище, Шкарчето също, а има и други...
То и едно капитанско е достатъчно. В него се учи всичко. А който е позабравил - достатъчно е да отвори Гугъла и да види МПСС-а.
Това че на никой не му пука кое е правилно и кое - не, е друг въпрос.
Относно светлините - Бозака е дал тези, които засягат нас.
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
lubobg
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 17:15
Местоположение: Плевен
получил Браво: 47 пъти

Re: Правила и колегиалност при риболов от лодка...

Мнение от lubobg »

Темата е безмислена.

Спомнете си какво стана в първото състезание на меркури опън.

Организатора раздава чували за боклук на всеки участник и накрая брега пълен с чували.

Много народ забрави да ги сложи в колата и да спре да първия гюм.

Много от пишещите тук са с претенции за обноски пред клавиатурата.
На язовира е друга работа.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Правила и колегиалност при риболов от лодка...

Мнение от LVitchev »

Мене ме интересува как да си сложа светлини на лодката"защото не знам как" и какво да правя с тях на язовира.За карането,съм се научил и не минавам на хората през въдиците,научил съм се че след всяка лодка с пуснати пръчки,има поне 30-40 метра влакно и се съобразявам с това.Когато видя лодка срещу мене,ако той леко отклони на една страна,аз отклонявам на другата за да се разминем.Има говеда обаче,вместо леко да отклони и да мине по встрани за да ми покаже аз на къде да отклоня,кара направо като че ли единствено той има право да кара направо,страшни тъпанари има,и то не един или двама,повечето са такива.Караш примерно в плиткото,кой е с предимство ??? Ако някой ми отговори,ще го черпя бутилка ракия :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: Правила и колегиалност при риболов от лодка...

Мнение от КИРО »

Любо БГ,темата не е само за язовири.
Ако все пак един ден влезе в морето,поне ще е чел нещо,
за да не се държи като джигит между другите лодки.
А там не сме малко на определен периметър.
Изображение

Изображение
..................................................................................................................
Кроки,и при нас ги има ве - що чепарета и воблери отиват по перките ИМ,
Затова се отвори темата,че не пишат - знаем го.
Ама барем да четат и си вземат поука.
Че някой ден ще ми набарат голямото чепаре,а там долу оловото е 600 -900гр,
един път да му чукне корпуса след като го навие на винта -
ти си майстора,кажи им какво може да се получи.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Правила и колегиалност при риболов от лодка...

Мнение от LVitchev »

Кире,как какво бе,ще пищи като убодена камила :lol: :lol: :lol: Ако обаче е много голямо говедо,ще те изкара че ти си виновен защото си сложил едно кило тежест за да му строшиш лодката :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :tup:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
lubozet
Мнения: 41
Регистриран на: Пон Мар 03, 2014 16:53
Риболов: тролинг
Местоположение: Хасково

Re: Правила и колегиалност при риболов от лодка...

Мнение от lubozet »

LVitchev написа:Мене ме интересува как да си сложа светлини на лодката"защото не знам как" и какво да правя с тях на язовира.За карането,съм се научил и не минавам на хората през въдиците,научил съм се че след всяка лодка с пуснати пръчки,има поне 30-40 метра влакно и се съобразявам с това.Когато видя лодка срещу мене,ако той леко отклони на една страна,аз отклонявам на другата за да се разминем.Има говеда обаче,вместо леко да отклони и да мине по встрани за да ми покаже аз на къде да отклоня,кара направо като че ли единствено той има право да кара направо,страшни тъпанари има,и то не един или двама,повечето са такива.Караш примерно в плиткото,кой е с предимство ??? Ако някой ми отговори,ще го черпя бутилка ракия :lol: :lol: :lol:
Адаш не съм толкова на ти със плавателните правила но , мисля че този който е към плидкажа има предимство спрямо другата лодка която има място за маневри .Другата на къде кам върбите :D :D :D Поздрави
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Правила и колегиалност при риболов от лодка...

Мнение от LVitchev »

Адашче,и двете са една срещу друга :lol: :lol: :lol: И двете лодки са на плиткото и карат в една линия :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Въпроса е единия да е по интелигентен и да кривне към дълбокото с двадесетина метра в страни за да се разминат,обаче и двамата си мислят че са с предимство :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
истър
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 20:42
получил Браво: 1 път

Re: Правила и колегиалност при риболов от лодка...

Мнение от истър »

Не знам отваря ли някой файла .Не знам как да кача файл с всичките му правила за лодки и кораби по дунав и вътрешните водоеми в България
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: Правила и колегиалност при риболов от лодка...

Мнение от КИРО »

истър написа:Не знам отваря ли някой файла .Не знам как да кача файл с всичките му правила за лодки и кораби по дунав и вътрешните водоеми в България
Ееее,баш всичо ще ти е трудно,
основните - http://www.marad.bg/upload/docs/Razpor_68A_01092011.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
mdesov
Мнения: 170
Регистриран на: Сря Ное 02, 2011 22:40
Местоположение: Варна
получил Браво: 1 път

Re: Правила и колегиалност при риболов от лодка...

Мнение от mdesov »

Като гледам как сте тръгнали, скоро може и конвенционални сертификати да си изкарате :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :tup:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”