Внимавайте при избор на двигател втора употреба

Минава, големият кораб минава ...
Публикувай отговор
славеe
Мнения: 651
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 20:32
Риболов: сомoв
получил Браво: 2 пъти

Re: Внимавайте при избор на двигател втора употреба

Мнение от славеe »

Господин Василев,
нека не прозвучи нескромно но силата ми е в риболова
двигателите са ми хоби със съответните консултации от бивш състезателен екип с над
40 години опит,просто констатирам,че не сте имали достатъчно допир с извънбордови двигатели и тяхните особенности при различните конски сили,приключвам спора
защото е така ме заговори некой и забрава да лова сомове :tup: :tup: :tup: и щуки
ама над 1.70см :lol: :lol: :lol: успех с ремонтите,марката на която аз съм фен,нема нужда от ремонти,така че ми е спокойно :tup: :tup: :tup:
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Внимавайте при избор на двигател втора употреба

Мнение от promarine »

славеe написа:Господин Василев,
нека не прозвучи нескромно но силата ми е в риболова
двигателите са ми хоби със съответните консултации от бивш състезателен екип с над
40 години опит,просто констатирам,че не сте имали достатъчно допир с извънбордови двигатели и тяхните особенности при различните конски сили,приключвам спора
защото е така ме заговори некой и забрава да лова сомове :tup: :tup: :tup: и щуки
ама над 1.70см :lol: :lol: :lol: успех с ремонтите,марката на която аз съм фен,нема нужда от ремонти,така че ми е спокойно :tup: :tup: :tup:
Г-н славее, все пак очаквах извинение от Ваша страна тъй като написаните от Вас твърдения по мой адрес са абсолютна лъжа. В по-добрия случай очаквам да признаете грешката си и да напишете, че сте говорили с някой друг и написаното би трябвало да бъде отнесено към него. Премълчаването и липсата на отговор ми навява неприятната мисъл, че освен заядлив, сте и доста груб лъжец.
....
www.plodex.eu
....
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Внимавайте при избор на двигател втора употреба

Мнение от Emo-83 »

Съжалявам,че в тези форуми,често се стига до нелицеприятни разправии.В повечето случаи от неточния изказ.
Андоне......,Славе е много готин човек с много хумор в него.Има нужната култура и може да пише правилно.Супер приятел,който помага на всички.
Славе.........Андон е много етичен търговец и готин човек.До сега не съм го засичал в нещата,които си го обвинил,неправилно.
Искам да ви се извиня на двамата и да ви помоля да повярвате в горе написаните думи.
Нека заровим томахавките,за недоразбрани приказки,изказани от различните гледни точки.
Това в което съм сигурен,че на живо този спор не би съществувал и бихте се разбрали с две думи.Тук влияние оказват странични фактори и публичноста в която никой не желае да остави каруцата си в калта.
Нормално и аз съм същия,но вас двамата,много ви уважавам.
Андоне,колегата е на риба и няма да ти отговори.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
славеe
Мнения: 651
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 20:32
Риболов: сомoв
получил Браво: 2 пъти

Re: Внимавайте при избор на двигател втора употреба

Мнение от славеe »

Андоне мислех,че ти си вносител на Парсун,но съм грешал за което се извинявам.
Разговорите бяха само по телефона.Но за транците на Промарине не се извинявам
защото трима мой приятели ги носиха на ремонт..не ,че е страшен ремонтът но е факт.
Както е факт и при скъпите фирми,че също се получават грозни катаклизми,
например при 40кс ямаха,която струва около 10000лв гърми бензиновата електрическа помпа с цена около 700лв,ама на никой японец не му дреме,че е масов фабричен дефект
и да обезпечи клиента.
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Внимавайте при избор на двигател втора употреба

Мнение от promarine »

славеe написа:Андоне мислех,че ти си вносител на Парсун,но съм грешал за което се извинявам.
Разговорите бяха само по телефона.Но за транците на Промарине не се извинявам
защото трима мой приятели ги носиха на ремонт..не ,че е страшен ремонтът но е факт.
Както е факт и при скъпите фирми,че също се получават грозни катаклизми,
например при 40кс ямаха,която струва около 10000лв гърми бензиновата електрическа помпа с цена около 700лв,ама на никой японец не му дреме,че е масов фабричен дефект
и да обезпечи клиента.
Славе, така и предполагах, че си разговарял с "конкуренцията". Моля да ме извиниш ако съм бил по-остър в някое от изказванията си. Другия път ако ти потрябват части за Парсън, Ямаха (до 25 к.с.) или Тохацу 9.8 к.с. провери първо при мен. :wink:
....
www.plodex.eu
....
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: Внимавайте при избор на двигател втора употреба

Мнение от КИРО »

славеe написа:Андоне мислех,че ти си вносител на Парсун,но съм грешал за което се извинявам.
Разговорите бяха само по телефона.Но за транците на Промарине не се извинявам
защото трима мой приятели ги носиха на ремонт..
не ,че е страшен ремонтът но е факт.
Както е факт и при скъпите фирми,че също се получават грозни катаклизми,
например при 40кс ямаха,която струва около 10000лв гърми бензиновата електрическа помпа с цена около 700лв,ама на никой японец не му дреме,че е масов фабричен дефект
и да обезпечи клиента.
Няма да споменавам на кои лодки най много транцеви дъски съм ремонтирал,
но от този модел определено е само един,за повече от 2 години.
славеe
Мнения: 651
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 20:32
Риболов: сомoв
получил Браво: 2 пъти

Re: Внимавайте при избор на двигател втора употреба

Мнение от славеe »

promarine написа:
славеe написа:Андоне мислех,че ти си вносител на Парсун,но съм грешал за което се извинявам.
Разговорите бяха само по телефона.Но за транците на Промарине не се извинявам
защото трима мой приятели ги носиха на ремонт..не ,че е страшен ремонтът но е факт.
Както е факт и при скъпите фирми,че също се получават грозни катаклизми,
например при 40кс ямаха,която струва около 10000лв гърми бензиновата електрическа помпа с цена около 700лв,ама на никой японец не му дреме,че е масов фабричен дефект
и да обезпечи клиента.
Славе, така и предполагах, че си разговарял с "конкуренцията". Моля да ме извиниш ако съм бил по-остър в някое от изказванията си. Другия път ако ти потрябват части за Парсън, Ямаха (до 25 к.с.) или Тохацу 9.8 к.с. провери първо при мен. :wink:
Дано не се налага,но наложи ли се ще досаждам :lol: :lol: :lol:никой не бега от добри цени :lol: :lol:
Успех. :tup: :tup:
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Внимавайте при избор на двигател втора употреба

Мнение от Tedo »

Относно мощността на двигатели с еднакви кубатури/части/килограми, мога да спомена, че в каталога с части за Меркури има китове за понижаване на мощност, които представляват подложка за карбуратор с намален отвор и нови лепенки за капак.
Използват се например от клиенти без "капитанско" - например от 8 да стане 6кс и т.н. до 60кс да стане 35... Терминът е Restrictor Kit
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: Внимавайте при избор на двигател втора употреба

Мнение от vestel »

Tedo написа:Относно мощността на двигатели с еднакви кубатури/части/килограми, мога да спомена, че в каталога с части за Меркури има китове за понижаване на мощност, които представляват подложка за карбуратор с намален отвор и нови лепенки за капак.
Използват се например от клиенти без "капитанско" - например от 8 да стане 6кс и т.н. до 60кс да стане 35... Терминът е Restrictor Kit
Някой търсят обратното на това :wink:

Изображение

http://www.ebay.com/itm/151016675327?_t ... EBIDX%3AIT
Kiko RiB
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Сеп 19, 2019 21:21
Риболов: морски
получил Браво: 4 пъти

Re: Внимавайте при избор на двигател втора употреба

Мнение от Kiko RiB »

Здравейте на всички. Пускам малко важна информация, понеже видях, че по темата отдавна не е писано. Първо искам да благодаря на всички, които са разобличили въпросния измамник и по този начин ме спасиха и мен. Към днешна дата 20.09.2019 г. въпросното лице все още се подвизава в най-популярните сайтове за продажба на лодки в България. Използва прякора Мъро или Маро. Актуални телефони на които си пуска обявите са: 088 883 6669 и 0884 405 779. Ако си търсите извънбордов двигател и звъннете на обява, а отсреща продавача започне да ви обяснява, че ви предоставя една "перфектна машина", "отличен мотор, най-добрия в класа си в сревнанение с неговите събратя", "пали ти се на слушалки, гледаш си го и от там си на едно капаро..." - това е стила на нашето момче. Бягайте далече 100% измама, няма значение, дали ще бъде проблем със сменени лепенки, инф. табели или липсващи захранващи кабели и имоболайзери. Внимавайте!!! Момчето пуска двигатели, много нови на години и на цена, която не съществува на планетата Земя. Играе и на едро - по-мощни машини, основно Ямаха. Това е. Поздрави на всички.
Kiko RiB
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Сеп 19, 2019 21:21
Риболов: морски
получил Браво: 4 пъти

Re: Внимавайте при избор на двигател втора употреба

Мнение от Kiko RiB »

Само важна добавка - обикновенно гравитира в района на Пловдив, Пазарджик и Ихтиман.
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Внимавайте при избор на двигател втора употреба

Мнение от gele kapaciteto »

Kiko RiB написа:Здравейте на всички. Пускам малко важна информация, понеже видях, че по темата отдавна не е писано. Първо искам да благодаря на всички, които са разобличили въпросния измамник и по този начин ме спасиха и мен. Към днешна дата 20.09.2019 г. въпросното лице все още се подвизава в най-популярните сайтове за продажба на лодки в България. Използва прякора Мъро или Маро. Актуални телефони на които си пуска обявите са: 088 883 6669 и 0884 405 779. Ако си търсите извънбордов двигател и звъннете на обява, а отсреща продавача започне да ви обяснява, че ви предоставя една "перфектна машина", "отличен мотор, най-добрия в класа си в сревнанение с неговите събратя", "пали ти се на слушалки, гледаш си го и от там си на едно капаро..." - това е стила на нашето момче. Бягайте далече 100% измама, няма значение, дали ще бъде проблем със сменени лепенки, инф. табели или липсващи захранващи кабели и имоболайзери. Внимавайте!!! Момчето пуска двигатели, много нови на години и на цена, която не съществува на планетата Земя. Играе и на едро - по-мощни машини, основно Ямаха. Това е. Поздрави на всички.
Колега , аз притежавам негов мотор , та даже съм му пращал и клиенти , които са доволни от него .
До колкото си спомням е връщал и пари на кой не му аресва стоката , при това тук във форума е споменато за това .
Ще е добре да пишеш тез работи когато си имал земане даване с него , а не един така ми каза .
В България е пълно с "Тънкосерковци " , които като чуят цена на половината и гасс - е да ама не , повечето двигатели са МАЧКА У ЧУВАЛ , па било то и с документи ( закрепът го малко и си отекъл ) .
Всеки разправя за падане на цени 30 до 50% щом стоката е излезнала от магазина , а дайте пример за подобна стока в отлично състояние на такава цена с документи - Е НЕМА ТАКОВА ЖИВОТНО
Нямам какво повече да добавя , който е имал проблеми с Мъро , знае къде се подвизава , а относно пазара - той е отворен за всички , проблема е изцяло в копувачите , които гледат да изклинчат нещо ефтинджос .
Успех и на слука :tup:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Аватар
Don-Vito
Мнения: 425
Регистриран на: Пет Май 05, 2006 19:27
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Re: Внимавайте при избор на двигател втора употреба

Мнение от Don-Vito »

gele kapaciteto написа:
Kiko RiB написа:Здравейте на всички. Пускам малко важна информация, понеже видях, че по темата отдавна не е писано. Първо искам да благодаря на всички, които са разобличили въпросния измамник и по този начин ме спасиха и мен. Към днешна дата 20.09.2019 г. въпросното лице все още се подвизава в най-популярните сайтове за продажба на лодки в България. Използва прякора Мъро или Маро. Актуални телефони на които си пуска обявите са: 088 883 6669 и 0884 405 779. Ако си търсите извънбордов двигател и звъннете на обява, а отсреща продавача започне да ви обяснява, че ви предоставя една "перфектна машина", "отличен мотор, най-добрия в класа си в сревнанение с неговите събратя", "пали ти се на слушалки, гледаш си го и от там си на едно капаро..." - това е стила на нашето момче. Бягайте далече 100% измама, няма значение, дали ще бъде проблем със сменени лепенки, инф. табели или липсващи захранващи кабели и имоболайзери. Внимавайте!!! Момчето пуска двигатели, много нови на години и на цена, която не съществува на планетата Земя. Играе и на едро - по-мощни машини, основно Ямаха. Това е. Поздрави на всички.
Колега , аз притежавам негов мотор , та даже съм му пращал и клиенти , които са доволни от него .
До колкото си спомням е връщал и пари на кой не му аресва стоката , при това тук във форума е споменато за това .
Ще е добре да пишеш тез работи когато си имал земане даване с него , а не един така ми каза .
В България е пълно с "Тънкосерковци " , които като чуят цена на половината и гасс - е да ама не , повечето двигатели са МАЧКА У ЧУВАЛ , па било то и с документи ( закрепът го малко и си отекъл ) .
Всеки разправя за падане на цени 30 до 50% щом стоката е излезнала от магазина , а дайте пример за подобна стока в отлично състояние на такава цена с документи - Е НЕМА ТАКОВА ЖИВОТНО
Нямам какво повече да добавя , който е имал проблеми с Мъро , знае къде се подвизава , а относно пазара - той е отворен за всички , проблема е изцяло в копувачите , които гледат да изклинчат нещо ефтинджос .
Успех и на слука :tup:

Аз също скоро си купих двигател от Мъро и проблем нямаше. Когато отидох да взема двигателя той не пожела пари преди да съм го монтирал!!! Мотора беше 2017г. но ми се стори малък, смени ми го с по голям също 2017г. за който също не пожела да вземе пари преди да съм го пробвал.Карах мотора ДВА месеца преди да му го платя, при плащането ми подари и уред за тролинг контрол и когато свързах уреда се оказа че мотора е на 48 часа, даде ми и документ с които безпроблемно регистрирах лодката с мотора. Честа практика е да се вкарват малки мотори с различни капаци и коне от действителните...
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”