Внимавайте при избор на двигател втора употреба

Минава, големият кораб минава ...
Публикувай отговор
dikodv
Мнения: 14
Регистриран на: Сря Юни 18, 2014 11:01
Риболов: Тролинг

Внимавайте при избор на двигател втора употреба

Мнение от dikodv »

Здравейте,
На всички, които имат намерение на си купят извън бордов двигател втора употреба искам да дам следните много важни съвета за да не се окажат измамени, като мен:
1. Задължително прегледайте и изпробвайте двигателят преди да го платите;
2. Убедете се, че двигателят отговаря на модела посочен, на табелата му;
3. Ако забележите знаци за фалшифициране на външната табела отворете капака, където намерете серийният номер. Той трябва да е поставен на видно място по блока на двигателя. Обадете се на оторизиран дилър, на марката и помолете да проверят в програмата си за действителния модел и годината на производство;
4. Поискайте документи за идентичност от продавача;
5. Не е лошо да проверите дали не е краден или се издирва. Ако имате възможност се обадете на предния собственик. Не визирам препродавачът, а притежателя преди това.
До тези изводи стигнах след, като бях измамен от един известен търговец на двигатели втора ръка, който до скоро често публикуваше изгодни обяви на "читави машини" в mobile.bg.
Не знам имената на въпросният сладкодумен измамник все още, но използва прякорите Мъро и Омбрето и някой от телефонните му номера са 0884110762, 0885668311. Той ми продаде 8 коня Yamaha, 2003 година вместо 10 коня, 2010, както пишеше на лепенките и табелата. Осъмнех се, чак когато реших да обслужа двигателя преди сезона и се обадих на дилър за да поръчам импелер.
След като се обадих на Омбрето и му разкрих, че съм открил измамата, той ми каза, че едва ли не притежавам най-добрия двигател на света и нямам основание да се оплаквам. Обадих се на mobile.bg и след тяхна проверка се установи,че той не е бил лоялен и с тях и му спряха рекламите. Сега гледам, че пак пуска по някоя друга от време на време без да го усетят. Все още не съм се премерил с измамата и ще продължа да си търся правата.
Надявам се ви бъде полезна при бъдеща покупка на двигател и ви пожелавам да не ви сподели моята зла участ.
Bat Vanko
Мнения: 138
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 11:02
Риболов: риболов на сом
Местоположение: Мъглиж
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Внимавайте при избор на двигател втора употреба

Мнение от Bat Vanko »

:tup: :tup: :tup:
славеe
Мнения: 651
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 20:32
Риболов: сомoв
получил Браво: 2 пъти

Re: Внимавайте при избор на двигател втора употреба

Мнение от славеe »

тоя човек е обсъждан и се знае какви ги върши......
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 34&t=59473" onclick="window.open(this.href);return false;
Ризов-70
Мнения: 191
Регистриран на: Нед Авг 28, 2011 22:08
Местоположение: яз.Тича
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Внимавайте при избор на двигател втора употреба

Мнение от Ризов-70 »

Да не изгоря и ас утре трябва да ми доиде двигател сузуки някои можели да ми даде телефон на които да се обадя докато е във еконта да го проверя.Благодаря.
dikodv
Мнения: 14
Регистриран на: Сря Юни 18, 2014 11:01
Риболов: Тролинг

Re: Внимавайте при избор на двигател втора употреба

Мнение от dikodv »

Да не си купи сузукито, което побликува днес, 9.9 за 2800 лв? Обади се на телефона от страницата на hydrostart. На мен ми помогнаха. Дано да не си излъган.
dikodv
Мнения: 14
Регистриран на: Сря Юни 18, 2014 11:01
Риболов: Тролинг

Re: Внимавайте при избор на двигател втора употреба

Мнение от dikodv »

Не го плащай преди да го пробваш и провериш.
Аватар
горан
Мнения: 440
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 17:46
Риболов: Тролинг, джиг, кльонк
Местоположение: Казанлък
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Внимавайте при избор на двигател втора употреба

Мнение от горан »

Ако някой още не е разбрал, че купувайки двигател от Омбрето, шанса да изгори е почти 100% е крайно време да го разбере. Предполагам всеки, който му предстои покупка на двигател втора ръка е минал през него. Аз търсих 40-ка Ямаха и проведох поне десетина телефонни разговора с него, като бързо схванах що за човек е, но тъй като нямах друг избор /пари за нов двигател/, реших все пак да пробвам. След една седмица уговорки, че в събота отивам и купувам двигателя, звъня му сутринта преди да тръгна и се почва, ама той двигателя е на летището, ама в Пловдив е, във вилната зона на Пазарджик, къде ли не беше, ама него го нямало....и всякакви увъртания. След две седмици му звъня за друг двигател от друг телефон и се почват същите заучени фрази, лаптопи щял да ми праща за да не сменям задължително маслото на 100часа, технологичната смазка в мотора била от завода, тоест е чисто нов и всякакви такива глупости. Тогава вече се позаинтересувах и попаднах на хора купили мотори от него. На слушалки работят, ама на вода...в авариен режим, няма им имобилайзери и други такива...,което на каква мисъл Ви навежда.....
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Внимавайте при избор на двигател втора употреба

Мнение от Димитър Тодоров »

горан написа:.... На слушалки работят, ама на вода...в авариен режим, няма им имобилайзери и други такива...,което на каква мисъл Ви навежда.....
..Което ме навежда към мисълта,че е време вече този измамник да попадне на някой по-нервен клиент и да отнесе шамарите.
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
dido ov4arica
Мнения: 782
Регистриран на: Сря Авг 28, 2013 7:22
Риболов: troling i spining
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Внимавайте при избор на двигател втора употреба

Мнение от dido ov4arica »

Скоро и това ще стане :evil:
Капацитето каза: Платен гьол ; Надуваема кукла и Електронна цигара - ЗАЕБИ
zhikata
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Апр 29, 2010 10:50
Местоположение: Варна

Re: Внимавайте при избор на двигател втора употреба

Мнение от zhikata »

Миналата година мой приятел си купи мисля от него Yamaha 10h.p двутактов,обслужен,ама
като дойде и отиде да го обслужи се оказа , :shock: че е Mariner и е 8к.с.
Ризов-70
Мнения: 191
Регистриран на: Нед Авг 28, 2011 22:08
Местоположение: яз.Тича
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Внимавайте при избор на двигател втора употреба

Мнение от Ризов-70 »

Днес ми пристигна двигателя .След като го бях предупредил продавача че искам всички стикери да са на място защото още във еконт ще го проверя за съответствие мисля че е същия измамник се оказа без никакви идентификациони номера веднага обратно от където е дошъл със наложен платеж да ми вазтанови разходите :evil: :evil: :evil:
Аватар
горан
Мнения: 440
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 17:46
Риболов: Тролинг, джиг, кльонк
Местоположение: Казанлък
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Внимавайте при избор на двигател втора употреба

Мнение от горан »

Ризов-70 написа:Днес ми пристигна двигателя .След като го бях предупредил продавача че искам всички стикери да са на място защото още във еконт ще го проверя за съответствие мисля че е същия измамник се оказа без никакви идентификациони номера веднага обратно от където е дошъл със наложен платеж да ми вазтанови разходите :evil: :evil: :evil:
Някакво развитие по случая :evil: :evil: :evil:
Ризов-70
Мнения: 191
Регистриран на: Нед Авг 28, 2011 22:08
Местоположение: яз.Тича
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Внимавайте при избор на двигател втора употреба

Мнение от Ризов-70 »

горан написа:Ако някой още не е разбрал, че купувайки двигател от Омбрето, шанса да изгори е почти 100% е крайно време да го разбере. Предполагам всеки, който му предстои покупка на двигател втора ръка е минал през него. Аз търсих 40-ка Ямаха и проведох поне десетина телефонни разговора с него, като бързо схванах що за човек е, но тъй като нямах друг избор /пари за нов двигател/, реших все пак да пробвам. След една седмица уговорки, че в събота отивам и купувам двигателя, звъня му сутринта преди да тръгна и се почва, ама той двигателя е на летището, ама в Пловдив е, във вилната зона на Пазарджик, къде ли не беше, ама него го нямало....и всякакви увъртания. След две седмици му звъня за друг двигател от друг телефон и се почват същите заучени фрази, лаптопи щял да ми праща за да не сменям задължително маслото на 100часа, технологичната смазка в мотора била от завода, тоест е чисто нов и всякакви такива глупости. Тогава вече се позаинтересувах и попаднах на хора купили мотори от него. На слушалки работят, ама на вода...в авариен режим, няма им имобилайзери и други такива...,което на каква мисъл Ви навежда.....
Апсолютно същата ситоация като твоята.След закани и псувни от негова страна се отказах вчера от наложния платеж.Не лоялен търговец на снимки слага хубави двигатели а ти праща съвсем различен и без номера за проверка
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”