Реших да си купя лодка.

Минава, големият кораб минава ...
pavloffffff
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Яну 04, 2015 10:45
Риболов: Морски риболов (средиземно море)

Реших да си купя лодка.

Мнение от pavloffffff »

Здравейте колеги . Току що се регистрирах във този форум,тъй като скоро ми предстои да си купя лодка. Живея в Кипър и от около месец съм се навил страшно много да си купя някаква лодчица ,понеже живея на 500 метра от морето и.....като ти ври и отвътре ,знаете как е предполагам :) . Това на което съм се спрял е един модел "скорпион" ,който мисля е местно производство от преди 15-тина години,подобна е на така известният Флетчър (спийдбоот) Дълга е 17 фута или около 5 метра дължина с двигател двутактов Suzuki 65 коня ,модел 2006 година. Бихте ли ми казали какъв би бил разходът на час на тоя мотор с тая лодка и долу горе макс скорост с която би се движила самата лодка. Разбира се бих послушал и други ваши съвети. благодаря ви много. Надявам се на компетентни отговори и съвети. Успех на всички :tup:
Аватар
itodorov
Мнения: 184
Регистриран на: Нед Юни 28, 2009 18:14
Риболов: ...само с въдица
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 12 пъти

Re: Реших да си купя лодка.

Мнение от itodorov »

Около 30л/час на пълна газ и около 60км/ч с двама човека и багаж.
Американски форум - задаваш въпрос и ти отговарят.
Руски форум - задаваш въпрос, отговарят ти и на свой ред ти задават въпрос.
Български форум - задаваш въпрос и започват да ти обясняват, колко си тъп.
Аватар
itodorov
Мнения: 184
Регистриран на: Нед Юни 28, 2009 18:14
Риболов: ...само с въдица
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 12 пъти

Re: Реших да си купя лодка.

Мнение от itodorov »

Разбрахме, колко ще гори при макс. обороти. При морски тролинг, което е 6-8км/ч. разхода, според мен, ще е около 2,5л/ч. Като това все пак зависи и от времето, натовареността на лодката и т.н.
Американски форум - задаваш въпрос и ти отговарят.
Руски форум - задаваш въпрос, отговарят ти и на свой ред ти задават въпрос.
Български форум - задаваш въпрос и започват да ти обясняват, колко си тъп.
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Реших да си купя лодка.

Мнение от gele kapaciteto »

pavloffffff написа:Здравейте колеги . Току що се регистрирах във този форум,тъй като скоро ми предстои да си купя лодка. Живея в Кипър и от около месец съм се навил страшно много да си купя някаква лодчица ,понеже живея на 500 метра от морето и.....като ти ври и отвътре ,знаете как е предполагам :) . Това на което съм се спрял е един модел "скорпион" ,който мисля е местно производство от преди 15-тина години,подобна е на така известният Флетчър (спийдбоот) Дълга е 17 фута или около 5 метра дължина с двигател двутактов Suzuki 65 коня ,модел 2006 година. Бихте ли ми казали какъв би бил разходът на час на тоя мотор с тая лодка и долу горе макс скорост с която би се движила самата лодка. Разбира се бих послушал и други ваши съвети. благодаря ви много. Надявам се на компетентни отговори и съвети. Успех на всички :tup:
Двигателя е ясен ама огледай хубаво лодката за скрити пинизи - естествено влага и течове + кит и автоемайлак ( антифоллинг)
Не за друго ама ремонт на 17ф лодка не е евтин .
Успех с огледа , и не " от теб да мине " :tup:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Реших да си купя лодка.

Мнение от Tedo »

обикновено лодките в Гърция са с 2 мотора - провери в регистрацията на лодаката трябва да е вписан и малкия мотор... ако не ти дадат малкия, пазари се за отстъпка... После си купуваш един 6кс 4-тактов и влачиш с него на 1/3 ДО 1/2 газ и ще ти харчи под 0.5л/час, а големият мотор ще ползваш само за придвижване от т. А до т. Б с крейцерска скорост около 40кмч, при което разходът ще ти е около и под 10л/час...
slavundar
Мнения: 166
Регистриран на: Вто Яну 28, 2014 16:22
Риболов: от лодка-джиг,чернокоп
Местоположение: поморие
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Реших да си купя лодка.

Мнение от slavundar »

аз съм с 4.3 скутер с 25кс 2такта евинруд,разход на тролинг 3л.ч. скорост 25 30км/ч под 10 не пада.цял ден риболов в морето с тролинг макс 2 часа 15литра.
когато,искаш да свършиш някаква работа,намираш начин,а когато не искаш намираш причина.
lubobg
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 17:15
Местоположение: Плевен
получил Браво: 47 пъти

Re: Реших да си купя лодка.

Мнение от lubobg »

Примера ти е неуместен с мотора на Макса понеже неговия е четиритактов,а колегата търси за двутактов мотор мнение.

Спроред дебелите книги на Ямаха двутактов ,двуцилиндров мотор 55к.с. му дават 21л\ч. маскимален разход.

Не забравяй също ме в морето преходите са по големи и се минават растояния дето в нашите язовири няма как да се случат.

Сега да кажа че на мен ми трябва две кила и нещо от сутрин до към обяд.
Айде и малко след обяд насам натам-петарката за деня я имаш.
Предимно тролинг с кратки предвижвания насам- натам.
Ако стоя една седмица 30 литра ще ги имам и аз.
И пак говорим за четиритактов мотор.

Просто няма как доста по мощен мотор,доста по-стар,и двутактов на всичкото отгоре да кара с малко повече.Доста повече е за съжаление.

Сега хората дето са го измислили ли са най- глупави да посочат 21л\ч максимален разход.
Сега една гатанка от практиката.
Трябва да отиде на 25-30 км. за да лови и после да се върне.
Колко според теб ще е необходимото количество бензин?
bulgarian
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 0:40
Риболов: на куршум
Местоположение: софия/пловдив/бургас
дал Браво: 39 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Реших да си купя лодка.

Мнение от bulgarian »

Към колегата автор на темата:
Добре е че си решил да си вземеш лодка, Флечър са хубави скутери, но освен първоначалната идея за покупка трябва да помислиш също така, къде ще я държиш тази лодка ако ще е на брега ще ти е необходим колесар,после двор - гараж, паркиннг, ако ще е на вода ще се плаща за лодкостоянка. Незнам как си се устроил в Кипър ама ако решиш да се прибираш насам тая лодка какво ще я правиш, помисли и за това.
И последно лично на мен от цялото уравнение не ми харесва идеята за двутактовия двигател. Имай в предвид, че това сузуки дт65 е три цилиндрово и както и да го погледнеш ще си гори бензинец и то стабилно. Съвета ми е да се оглеждаш и търсиш четиритактов двигател.
пс. пусни една снимка да видим все пак за какво става въпрос.
bozaka
Мнения: 1747
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 16:12
Местоположение: София
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Реших да си купя лодка.

Мнение от bozaka »

Добре де той човека не е споменал какъв точно тип риболов практикува или по - точно за какъв му трябва лодчето. Ако е за да стигне от точка А до точка Б - ми да си прави сметката формулата си е ясна в случая. Ако ще троли да си метка един четиритактов около 6/8 и пей сърце :!: Какво толкова го смятаме и мислим, те хората отдавна са го измислили там с два мотора са почти всички лодки :wink:
Само да спомена че тия лодки си гният вече на тия годинки - за протокола две години съм ловил от такава лодка(на мой приятел, още я има с 6 коня я мори по Искъро тая година и прави пореден ремонт) за тва дудням :lol:
СРЕЩНАЛИ СЕ НА ПОЛЯНКА, ПРАБЪЛГАРИН И СЛАВЯНКА.
ЦУНИ - ГУНИ, ВАДИ-ТУРИ,НАРОДИЛИ ЧОКУНДУРИ.ХЕМ ЕБЛИВИ,ХЕМ КРАДЛИВИ, НО НАЙ ВЕЧЕ ЗАВИСТЛИВИ.. Радой Ралин
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Реших да си купя лодка.

Мнение от Tedo »

При Сузуки ДТ са двутактовите модели, а ДФ - 4-тактовите :tup:

Това Сузуки ДТ65, ако наистина е след 2000г, едва ли харчи чак толкова много... Имал съм Тохацу 50кс 2Т 2008г и си харчеше доста приемливо - не ми е свършвал резервоара /25л/, а пък аз като по-прост си обичам да давам пълна газ, когато наблизо няма лодки. При 60кмч трудно се навъртат много моточасове, щото ще се изгубиш от хоризонта...
sharko1111
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Мар 21, 2013 17:35
Риболов: see fishing
Местоположение: burgas

Re: Реших да си купя лодка.

Мнение от sharko1111 »

Тръгване от Отманли рибарското селище до Бургас , газ до 4ерноморец това е около 20км ,риболов цял ден обратно газ,още 20км скорост около 60км при спокоино море . това е със 2тактов 70к jonsan и скутер 5,10м .този риболов излиза 100лв или 50евро +някои лев за масло.това е реалноста ,Моето мнение има и по добри варианти
Аватар
itodorov
Мнения: 184
Регистриран на: Нед Юни 28, 2009 18:14
Риболов: ...само с въдица
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 12 пъти

Re: Реших да си купя лодка.

Мнение от itodorov »

По темата, кмолегата sharko1111 е дал точен пример с горе-долу подобна комбинация, така че към автора на темата - за ден влачене + преход, като се има предвид, че бензина в Гърция е по-скъп от България, да си подготви около 40 евра.
Американски форум - задаваш въпрос и ти отговарят.
Руски форум - задаваш въпрос, отговарят ти и на свой ред ти задават въпрос.
Български форум - задаваш въпрос и започват да ти обясняват, колко си тъп.
sharko1111
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Мар 21, 2013 17:35
Риболов: see fishing
Местоположение: burgas

Re: Реших да си купя лодка.

Мнение от sharko1111 »

Отманли рибарското селище на Бургас,там има место стоянки със къщи4ки за лодките, това са едни канали кадето стоят лодките на Бургас .Това рибарско селище се намира на края на Бургаският залив а 4ерноморец се намира на4алото на залив,за това растоянието е толкова глямо Това се отнася за въди4арите.Абе на морето растояниата са по големи. Ще дам пример ,4ерноморец ставрова банка е около 8км Перла Маслен нос е около 5км Отманли 4ерноморец околи 15км, а ако отидеш до остров св Иван още 5км .
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Реших да си купя лодка.

Мнение от Tedo »

40 евро за един ден риболов са си нищо - аз като направя сметка колко пари е оборудвана лодка, такъми и гориво да стигнеш с колата... Пък и като ходя по 3-4 пъти в годината :mrgreen: По-близко ми е 400 отколкото 40 за ден... :fish5:
sharko1111
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Мар 21, 2013 17:35
Риболов: see fishing
Местоположение: burgas

Re: Реших да си купя лодка.

Мнение от sharko1111 »

За мен 80лва на ден са много,защото от средата на авгост до средата на декември два дена в седмицата съм в морето .Не 4е през другите месеци не ходя .но мен 25-30 лва ме устрояват ,до там ми са силите ,всеки си прави сметката според възможностите си.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”