Въпрос относно дължина на лодка

Минава, големият кораб минава ...
Аватар
трапера
Мнения: 34
Регистриран на: Съб Апр 07, 2007 13:01
Местоположение: München-Русе
дал Браво: 150 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Въпрос относно дължина на лодка

Мнение от трапера »

Това е :!:
Питаш-отговарят ти :tup:
Вярвам, че ще стане един много хубав алуминиев РИБ :D

*Резервоара ЩЕ ли бъде вграден/заработен в двойното дъно, или ще е външна бака?!
*Правил ли си някакви (груби) сметки колко ще е себестойността на материалите за изработката на корпуса (ламарина,заваръчни консумативи..)?!

Поздрави!
Ivak11
Мнения: 149
Регистриран на: Сря Юни 17, 2009 22:12
Местоположение: София
получил Браво: 2 пъти

Re: Въпрос относно дължина на лодка

Мнение от Ivak11 »

Преди време и аз се бях засилил към производство на алуминка.
Със сигурност става, не е чак толкова скъпо и можеш да си направиш каквото искаш :)
Аз се отказах поради причини не свързани с производствения процес или цената.
Ползвам стъклопластова в момента.

Ако позволите само съвет кърмата или ширината на лодката да е повече от 1,70, иначе не върви стабилно и носи малък мотор. Или иначе казано като я накичиш и няма да върви достатъчно бързо, а и няма да има възможност за по-голям мотор :oops:
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Въпрос относно дължина на лодка

Мнение от LVitchev »

Сега,имам пълно оборудване,два аргона единия от които заварява алуминии.Обикновените аргони заваряват само черно,за да заварява аргона алуминий се иска да има платка за прекъсване на тока,демек подава ток на импулси или нещо такова беше,но в общи линии е това.С оксижен не съм сигурен че може да се заварява но има нови джаджи които струват около 4-500лв които са със специална ръкохватка като пистолет,отгоре на която има едно барабанче на което се навира алуминиева тел с определена дебелина и тази джаджа се вързва към ЗАБЕЛЕЖЕТЕ - ЦО апарат и се заварява все едно работиш със обикновено ЦО но заваряваш алуминии :idea: Това е ново изобретение и даже го намериш тук в България да се продава на едно място но ще го запазя в тайна че е само едно и още се продава,не ми се иска някои да го гепне преди мене :lol: :lol: :lol: Много ще е хубаво долната част на лодката - кила ако може да се огъне,да се направи някакво приспособление от рода на абкант но такъв голям 4,50 м ще си е приключение да се измисли но не е невъзможно.Сега включих мисловния апарат дали наистина не може да се направи нещо за да не се заварява кила,поне той да е от цял лист ламарина.Тек още не съм видял листове ламарина с дължина 4.50м за да може да се скъси на 4.30.Иначе лодката е уникална,харесва и сега с тези всякакъв вид кутии от алумини,има и алуминиеви тръби с голямо Ф само че не и в България.Аз съм решил да си правя нещо но пусти дъждове,втора година съм без пари иначе до сега да съм осъществил идеята.Две лодки съм приготвил и вътре са празни,само пара да дойде и ги почвам.Ще гледам да взема тази джаджа за заваряването на алуминии през ЦО и ако става ще ви кажа марката за тези които искат да си го намерят и закупат,отпада закупуването на Аргонов апарат и не се изисква кой-знае какъв майсторлък за заварките,достатъчно е да е заварявал човек с ЦО !!!
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
VGZ
Мнения: 80
Регистриран на: Нед Сеп 08, 2013 14:14
Риболов: spin-win ;)
получил Браво: 9 пъти

Re: Въпрос относно дължина на лодка

Мнение от VGZ »

Ширината на лодката външно е 1.75 см , вътрешно 1,30 на най тясната част . Относно материали и консумативи по груби сметки около 2600, но е рано все още да се каже :) . Относно заварянето на алуминий , аргоновите апарати заварящи алуминй са променливо токови ! там е разликата.С ЦО апарат с алуминиева ролка тел и газ аргон става но е далеч от качеството и постоянство на качеството. Дъното няма как да се отреже от едно парче но не смятам това за проблем тъй като по самия ръб на кила ще има усилване от алуминиев винкел 3мм така че ръба на кила става двоен :) Освен това под второто дъно има поне 7 напречни ребра така че мисля даже е презапасено :D
Дъното е комплексен профил на абкант е абсурд да стане , просто когато се построи "скелета" на второто дъно , листовете се полагат по профила на самия скелет Изображение
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Въпрос относно дължина на лодка

Мнение от LVitchev »

Виждат ми се дебели над 2.5мм тези ребра на тази лодка или просто си пуснал да се види какво трябва да се прави като оребряване :roll: Това ми се вижда по-голяма лодка,оребряването е много стабилно,много са плътни едно до друго ребрата,това няма разбиване.Как обаче дължината на листа от 2 х 1 или 1.5 м както са тук стандартните които се провават ще се скрие заварката между двата листа точно в средата на лодката,това ми е мисълта.Може би е удачно да се намери ламарина на рола /ако има изобщо такава на пазара/ :roll: :roll: :roll: Аз колкото лодки съм видял,нито една няма снадка в средата,листовете са цели от носа до края на лодката и е имало заварки по дължината,това не е проблем за здравината по в средата двете ламарини си е притеснително.Ето го и апарата за ЦО с които може да се заварява алуминий,мисля че ще може да се прави добра заварка,обаче ще кажа след като пробвам лично.ако някой си вземе и пробва преди мене да казва :lol:

Изображение
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
VGZ
Мнения: 80
Регистриран на: Нед Сеп 08, 2013 14:14
Риболов: spin-win ;)
получил Браво: 9 пъти

Re: Въпрос относно дължина на лодка

Мнение от VGZ »

Това е примерен вариант :) безумие е такъв скелет за 4,50 метра лодка и то със доста дебело дъно. Моя вариант е такъвИзображение(тук е със грешното дъно и без надлъжното ребро по ръба на кила) Снаждане на 2 ламарини се прави със Т образен профил поставен вътрешно, така мястото на снаждане става по здраво от останалото :wink:
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Въпрос относно дължина на лодка

Мнение от gele kapaciteto »

Това ЦО каде го споменавате го бех гледал точно преди 5/6 години , даже ни правиха показно как се шие с него - и понеже стават кофти заварките човека си изми ръцете като каза че бил добър заварчик .
След това в института по заваряване ми казаха че заварките с такъв апарат се водят "НЕНАДЕЖНИ" и ми показаха с аргон как се шие кутийка от Кока Кола - направо паднах от коня :shock: :shock: :shock:
Човека си знае работата :tup:
Очакваме включване :tup:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Въпрос относно дължина на лодка

Мнение от LVitchev »

Да,това с Т образното ми харесва,представям си го даже как става.От външната страна трябва да е цял шев от край до край а вътре може да се правят по три-четири сантиметра шевчета.Ребрата вътре с каква дебелина ще ги правиш ??? Защо не пробваш с квадрат,има всякакви профили сега.Аз съм взел тридесет метра квадратен профил за рамката на дъното на стъкломатовата лодка и ще режа ламарините на водно рязане,даже от картон съм направил вече и шаблоните ама пусто безпаричие,тези дъждове ме спряха.Идеята с квадратната тръба е че може да е по тънкостенна и ще намали теглото на конструкцията а квадрата и здрав.Дам,пробите ще покажат,аз така или иначе съм взел вече материала и сега търся най-дългите възможни листове на пазара тук.........
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Въпрос относно дължина на лодка

Мнение от LVitchev »

gele kapaciteto написа:Това ЦО каде го споменавате го бех гледал точно преди 5/6 години , даже ни правиха показно как се шие с него - и понеже стават кофти заварките човека си изми ръцете като каза че бил добър заварчик .
След това в института по заваряване ми казаха че заварките с такъв апарат се водят "НЕНАДЕЖНИ" и ми показаха с аргон как се шие кутийка от Кока Кола - направо паднах от коня :shock: :shock: :shock:
Човека си знае работата :tup:
Очакваме включване :tup:
С аргона е по трудоемко да се правят дълги шевове,идеята ми е че с тази представка за ЦО може да се точкова, навсякъде вътрешно по конструкцията,не трябва да се оставя голямо разстояние от шев до шев защото знаеш ли как лангърка алуминиева лодка ако нещо не е прихванато както трябва :lol: :lol: :lol: А пък и преди 5-6 години приставката може да не е била направена като хората,сега може да е някакъв нов модел и да заварява по-добре :lol: :lol: :lol: Преставката е 450лв,точно колкото струват и едно инверторно ЦО 220 ампера хахааа
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Чичо Том
Мнения: 851
Регистриран на: Нед Яну 21, 2007 22:40
Риболов: костур от лодка
Местоположение: 3500гр.Берковица
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно дължина на лодка

Мнение от Чичо Том »

Колега да не си гледал този сайт?
http://www.aceengineering.co.nz/alumini ... hp?page=16
малко ръбеста се получава,но пък бодовете са бетон.
Изображение
На тази картинка е дадено как се лепи по скулата и кила.
Някои фирми като "Бустер" ги лепят със силикон-на картинката е дадено като "Е"
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Въпрос относно дължина на лодка

Мнение от gele kapaciteto »

Чичо Том написа:Колега да не си гледал този сайт?
http://www.aceengineering.co.nz/alumini ... hp?page=16
малко ръбеста се получава,но пък бодовете са бетон.
Изображение
На тази картинка е дадено как се лепи по скулата и кила.
Някои фирми като "Бустер" ги лепят със силикон-на картинката е дадено като "Е"
Нали не беха ПОНТОННИ бе ЗАЛУХАВ - гледай какво си цитирал :fish8:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Аватар
VGZ
Мнения: 80
Регистриран на: Нед Сеп 08, 2013 14:14
Риболов: spin-win ;)
получил Браво: 9 пъти

Re: Въпрос относно дължина на лодка

Мнение от VGZ »

Тея пичове проектират лодките на DNA boats от които реално съм си харесал модела. Нещото което ме озадачава е че на малките им лодки до към 4.50 дъната им са прави като Ве-образни талпи без Ес-ки без радиуси :? И аз като маймуна копирах :lol: добре че навреме ще се направят корекции :) Малко кофти че заради вдигането на носа още нагоре , ще трябва да пречертая всичко наново :lol: ама който го е страх от мечки да не почва да прави лодка :lol:
Аватар
Чичо Том
Мнения: 851
Регистриран на: Нед Яну 21, 2007 22:40
Риболов: костур от лодка
Местоположение: 3500гр.Берковица
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно дължина на лодка

Мнение от Чичо Том »

gele kapaciteto написа:
Чичо Том написа:Колега да не си гледал този сайт?
http://www.aceengineering.co.nz/alumini ... hp?page=16
малко ръбеста се получава,но пък бодовете са бетон.
Изображение
На тази картинка е дадено как се лепи по скулата и кила.
Някои фирми като "Бустер" ги лепят със силикон-на картинката е дадено като "Е"
Нали не беха ПОНТОННИ бе ЗАЛУХАВ - гледай какво си цитирал :fish8:
Че не са ти ясни някой/май всичките/морски термини го знаем отдавна.Виж тука:
http://translate.google.bg/translate?hl ... %28boat%29
Понтоните са носещ елемент потопен във водата!!!!! :tup: А на тези пичове затворените кутии са високо и предназначението им е да направят по корава кострукцията и да спестят коструктивни елементи като: скулови и бордови стрингери ,топтимберси, ватервайси, карлингси,полубимси и пр.......
Класическия стоеж на алуминиеви лодки е този:
http://vbox7.com/play:0acd2c26
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Въпрос относно дължина на лодка

Мнение от gele kapaciteto »

Чичо Том написа:
gele kapaciteto написа:
Чичо Том написа:Колега да не си гледал този сайт?
http://www.aceengineering.co.nz/alumini ... hp?page=16
малко ръбеста се получава,но пък бодовете са бетон.
Изображение
На тази картинка е дадено как се лепи по скулата и кила.
Някои фирми като "Бустер" ги лепят със силикон-на картинката е дадено като "Е"
Нали не беха ПОНТОННИ бе ЗАЛУХАВ - гледай какво си цитирал :fish8:
Че не са ти ясни някой/май всичките/морски термини го знаем отдавна.Виж тука:
http://translate.google.bg/translate?hl ... %28boat%29
Понтоните са носещ елемент потопен във водата!!!!! :tup: А на тези пичове затворените кутии са високо и предназначението им е да направят по корава кострукцията и да спестят коструктивни елементи като: скулови и бордови стрингери ,топтимберси, ватервайси, карлингси,полубимси и пр.......
Класическия стоеж на алуминиеви лодки е този:
http://vbox7.com/play:0acd2c26
Теб те знае цела България , ако ти я правеше щеше да е от Варели или от Бидони за да оправдае името си :fish6:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Аватар
Чичо Том
Мнения: 851
Регистриран на: Нед Яну 21, 2007 22:40
Риболов: костур от лодка
Местоположение: 3500гр.Берковица
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно дължина на лодка

Мнение от Чичо Том »

gele kapaciteto написа:
Чичо Том написа:
gele kapaciteto написа:
Чичо Том написа:Колега да не си гледал този сайт?
http://www.aceengineering.co.nz/alumini ... hp?page=16
малко ръбеста се получава,но пък бодовете са бетон.
Изображение
На тази картинка е дадено как се лепи по скулата и кила.
Някои фирми като "Бустер" ги лепят със силикон-на картинката е дадено като "Е"
Нали не беха ПОНТОННИ бе ЗАЛУХАВ - гледай какво си цитирал :fish8:
Че не са ти ясни някой/май всичките/морски термини го знаем отдавна.Виж тука:
http://translate.google.bg/translate?hl ... %28boat%29
Понтоните са носещ елемент потопен във водата!!!!! :tup: А на тези пичове затворените кутии са високо и предназначението им е да направят по корава кострукцията и да спестят коструктивни елементи като: скулови и бордови стрингери ,топтимберси, ватервайси, карлингси,полубимси и пр.......
Класическия стоеж на алуминиеви лодки е този:
http://vbox7.com/play:0acd2c26
Теб те знае цела България , ако ти я правеше щеше да е от Варели или от Бидони за да оправдае името си :fish6:
Глей ората/блядовете/ кви лодки правят и се учи
Корпуса от алумин а горната коруба от стъклопластик:
http://vk.com/video223053123_166315594? ... m223053123
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”