Конзоли за Лодки - Скици и Снимки

Минава, големият кораб минава ...
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Конзоли за Лодки - Скици и Снимки

Мнение от gele kapaciteto »

За да не отварям темата под заглавие " Конзолата на моя Живот " :lol: :lol: :lol: вземе че и тя се закучи 1 година :wink:

Реших да публикувам нещо което го нахвърлях набързо като проект за лодка ( включително за моята ) .
Първият е на по висока конзола , която според мен е за доста широка лодка , повечето от които се кара в право или подпряно състояние
Изображение

Втората , е за лодки с по нисък център на тежеста , в това число визирам и ( моята лодка ) .
Изображение


Няма да е лошо ако може да се включат хора със снимки на личните си Конзоли( може и чужди стига да са сядали на тях ) , и съответните мнения за удобство и конструктивни недостатъци .
Така или иначе ще се опитам да направя нещо по мой образ и подобие , та идеи и снимки с мнения няма да са В-ПОВЕЧЕ :tup:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Конзоли за Лодки - Скици и Снимки

Мнение от Мънцата »

Те я мойта :wink: Излишно е да казвам, че за мен си е най-убавата :D Кефи ме това, че е отваряема, което е супер удобно - в нея са ми двата акумулатора, като върху тях може да се сложат още доста нещица :wink: Тези конзоли със отляти седалки отпред не ме кефят изобщо! Същата работа е да си сложи човек една хладилна чанта - хем седалка, хем бирата студена :D

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Конзоли за Лодки - Скици и Снимки

Мнение от LVitchev »

Конзолата на Мънцата ми хареса,идеята да се отваря е невероятна и няма да споменавам колко удобно е да се инсталира вътре всичко което човек иска.Задължително трябва да може да събира два акумулатора,отгоре трябва да има място да се сложи сонар и да могат по време на риболова да се държат клещи,цигари,запалки,нож и още много,много дреболии които човек да не издирва по цялата лодка а да са на една ръка разстояние.Идеята ти за странични стойки - вградени също е блестяща но трябва да са по нагоре за да не опират дръжките на въдиците в акумулаторите когато ги поставиш /няма да влизат достатъчно/.Тези ръбове трябва да са заоблени за да не си нацепи някой главата по време на риболов ако падне или залитне.Ако ще правиш отпред седалка пред конзолата и вземеш идеята на Мънцони да се отваря,закопчаващия механизъм може да е отстрани,и от ляво и от дясно.Това са ми съветите и наистина да има човек една напълно функционираща конзола с пълен достъп до вътрешността :tup: :fish15:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Конзоли за Лодки - Скици и Снимки

Мнение от LVitchev »

Седалката пред конзолата може да се направи хладилна,облицова се и си със седалка- хладилно помещение и няма да се движи напред-назад :idea: :wink:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Конзоли за Лодки - Скици и Снимки

Мнение от Tedo »

каква да е конзолата зависи най-вече от вида на лодката - голяма, малка, още по-малка :)

Ето например тази е малка, компактна, но и с достатъчно място за акумулатор, уреди, сонар и т.н.

Изображение

Изображение

Тази пък е за по-голяма лодка
Изображение

Изображение
Аватар
nikaro
Мнения: 418
Регистриран на: Чет Юни 11, 2009 22:02
Местоположение: Балчик
получил Браво: 1 път

Re: Конзоли за Лодки - Скици и Снимки

Мнение от nikaro »

На мен много ми харесва като модел конзолата на "Куиксилвъра"

Изображение
Изображение

Удобна,малка и спретната с место за сонара и разни джунджурии,които да са ми под ръка по време на риболова.Като се затопли ще се захващам да си правя малко реконструкции и подобрения по лодката и мисля да си направя такава конзола.Само ще се пробвам да я направя с малко по-голяма масичка,за да има място и за чашка и чинийка :wink: :oops: че ми писна да си обръщам салатата като ми удари :D
Дайте някаква идея от какъв материал да е калъпа!Иска ми се,ако е възможно да е нещо,върху което директно да мога да нанасям смолата и същевременно да е гъвкаво,за да мога да направя облата част от предната страна.Въртят ми се някакви неща в главата,но всички съвети ще са ми полезни.Само да не ме налази калеко Том с бетоните и замръзналите вестници,че тогаз ми се еб@ мамата :wink: :D :lol:
"Никой не умира девствен-животът на всеки го слага"
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Конзоли за Лодки - Скици и Снимки

Мнение от LVitchev »

Никаро,взимаш листове стиропор,слепваш ги едно за друго,оформяш с ножа както искаш да изглежда конзолата,заглаждаш я и я облепяш със мокри вестници.След това взимаш смола и мат и тупаш колкото плата искаш.После къртиш отвътре стиропора,шлайфаш външно,мажеш и заглаждаш със ерозил мешан със смола като сложиш и пигмента паста и я шлайфаш докато лъсне и стане джам.После взимаш гелкоат,пръскаш няколко ръце,после го запечатваш след последната рък със отделител - ПВА и си готов със конзола такава каквато искаш да бъде.Това е най-лесния и бърз начин,можеш да си правиш свободни съчинения каквито искаш :lol: :lol: :lol: Ако ще правиш калъп за многократно вадене на конзоли е друга работа но ти няма да правиш бизнес нали :mrgreen: :lol: :wink: :tup: :tup: :tup: Сега,да не ме нападнат майсторите,това е най-евтин и бър начин за направата на единична бройка и без да има човек претенции за професионално направена конзола,така че които иска може да си я направи.Няколко пласта вестник не позволява на смолата да разяжда стиропора отдолу,мажеш смола,налагаш мата и тупане му е майката.По малко от четири - пет плата не слагайте за да е стабилна и здрава конзолата,малкото материял ще я направи кекава :tup: :tup: :tup:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Конзоли за Лодки - Скици и Снимки

Мнение от Tedo »

На фабричните конзоли слагат и дърво(шперплат) където ще се монтира волана (червяка) за да е по-здраво...
Поне 3-ма "майстори" са ми обещавали, че ще направят конзола едва ли не за 100лв и после са давали "заден"... Май не е толкова лесно :) От по-малката съм продал досега между 40 и 50бр...
Ionko.Topalov
Мнения: 249
Регистриран на: Сря Мар 07, 2012 16:53
Риболов: Spining
дал Браво: 112 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: Конзоли за Лодки - Скици и Снимки

Мнение от Ionko.Topalov »

Tedo написа:На фабричните конзоли слагат и дърво(шперплат) където ще се монтира волана (червяка) за да е по-здраво...
Поне 3-ма "майстори" са ми обещавали, че ще направят конзола едва ли не за 100лв и после са давали "заден"... Май не е толкова лесноhttp://forum.fishing-mania.com/posting.php?mode=quote&f=34&p=924763# :) От по-малката съм продал досега между 40 и 50бр...
Маистори или сладкодумници? :roll: Дай да видим какво ти трябва?/Чертеж,скица :lol: :lol: :lol:
или готово изделие./ :wink:
Ingos
Мнения: 537
Регистриран на: Чет Фев 21, 2008 13:44
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Конзоли за Лодки - Скици и Снимки

Мнение от Ingos »

Колеги,

От къде мога да си закупя слюда за конзола?

Поздрави,
feelin' frisky?

Brucia la terra...
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Конзоли за Лодки - Скици и Снимки

Мнение от LVitchev »

Тедо,майстори има които могат да направят конзола но проблема е че с една конзола бизнес не се пправи.Лодките стотици модели,не всяка конзола може да се сложи на всякаква лодка,всеки има претенции,един харесва едно,другия харесва друго,трудна работа,височина,ширина,а бе няма как да се нааправят 10-15 калъпа,защото е трудоемко и ако не тръгнат нещата,кой ще плаща калъпите,остават си за сметка на майстора.Аз съм написал за единична бройка конзола - "Хоум мейд" правиш и няма калъп,изтърбушват стиропора и това е.Ето го човека,на Геле учителя ще ти направи,ама питай го ще направи ли десет различни калъпа за негова сметка и после да чака да си избие парите,няма да стане :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Конзоли за Лодки - Скици и Снимки

Мнение от LVitchev »

Както каза бат Киро,в конзолите се вгражда отпред и водо устоичив материал заради волана.Аз бих прибавил доло където ще се захваща конзолата и шини неръждавейка,четири пръста поне широка и минимум дебелина 2.5мм.Ако лодката предварително не е подготвена,на дъното захващам със стъкломат ъглови планки пак от неръждавеика за да се държи конзолата здраво за дъното и да не се кърти.Оставала ми е конзола в ръцете по време на движени защото при висока скорост има голям напън върху волана при завои и т.н,понякога и опън има,ако се изкърти конзолата,пада голям смях :lol: :lol: :lol: Пак повтарям,това е за домашно производство,иначе професионалистите да се оправят там хахахахах
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Конзоли за Лодки - Скици и Снимки

Мнение от Tedo »

Не говоря за 10 различни калъпа, а за един и 10 броя конзоли (за начало), ама това което съм видял досега е далеч от истината...
Аватар
xaznata
Мнения: 566
Регистриран на: Пет Юли 22, 2011 21:42
Риболов: спининг и кльонк
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Re: Конзоли за Лодки - Скици и Снимки

Мнение от xaznata »

nikaro написа:На мен много ми харесва като модел конзолата на "Куиксилвъра"

Изображение
Изображение

Удобна,малка и спретната с место за сонара и разни джунджурии,които да са ми под ръка по време на риболова.Като се затопли ще се захващам да си правя малко реконструкции и подобрения по лодката и мисля да си направя такава конзола.Само ще се пробвам да я направя с малко по-голяма масичка,за да има място и за чашка и чинийка :wink: :oops: че ми писна да си обръщам салатата като ми удари :D
Дайте някаква идея от какъв материал да е калъпа!Иска ми се,ако е възможно да е нещо,върху което директно да мога да нанасям смолата и същевременно да е гъвкаво,за да мога да направя облата част от предната страна.Въртят ми се някакви неща в главата,но всички съвети ще са ми полезни.Само да не ме налази калеко Том с бетоните и замръзналите вестници,че тогаз ми се еб@ мамата :wink: :D :lol:
Мдф 3 мм. от вътре ребра.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Конзоли за Лодки - Скици и Снимки

Мнение от LVitchev »

МДФ ама той иска заоблена,да няма ръбове и т.н :lol: :lol: :lol:

Ехе Тедо,така става,давай на хората модела и които ти направи това което искаш,действай,ти си лесен хахахах Пак повтарям,труда,материалите,майсторлъка и т.н не си заслужава ако е само един модел приятелю,за колко време ще продадеш тези 10 конзоли ??? ако му ги платиш на веднъж - става,ще има пари за материали и някаква печалба,обаче и ти ще искаш да печелиш,нали така ??? :wink: ти защо не почнеш да си ги правиш,ще си производител и няма да зависиш от никой,ще си сложиш цена която ти отърва и печалбата цялата ще си е за тебе.Поне можеш да си купиш калъпа :tup:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”