MERCURY срещу YAMAHA

Минава, големият кораб минава ...
Публикувай отговор
Аватар
тони котев
Мнения: 479
Регистриран на: Вто Ное 02, 2010 9:20
Местоположение: София а лятото в кемпера
получил Браво: 2 пъти

Re: MERCURY срещу YAMAHA

Мнение от тони котев »

Anton_65 написа:
max написа:В Китай има и качествено и некачествено. Все пак основният акцент е цената.
В Китай имало 3 вида качество :wink: качествено дето изобщо не идва тук,полукачествено дето уж чука на нашта врата :lol: и некачественото дето тук е в излишък вече :mrgreen:
От приятели вносители знам, че има 6-7 вида качество. Познайте от първият път какво идва тук :fish1: Един от тях вкарва водопроводни кранчета, изтънил цената максимарно, но иска още по евтино, китаеца му казал няма проблем. Показал му мостра и го питал , а вода ще минава ли през него :!: Показа ми мострата, не знам как е правено кранчето , но стените му бяха тънки като вестник.
Ех, с интелигентни хора се работи лесно,....но с вас господине......
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: MERCURY срещу YAMAHA

Мнение от promarine »

Anton_65 написа:
max написа:В Китай има и качествено и некачествено. Все пак основният акцент е цената.
В Китай имало 3 вида качество :wink: качествено дето изобщо не идва тук,полукачествено дето уж чука на нашта врата :lol: и некачественото дето тук е в излишък вече :mrgreen:
Абсолютно не съм съгласен с написаното по отношение на рибарските такъми, лодките и двигателите.
Има китайски макари и спининги по 10 лв, но има и по 300 лв.
В момента в Китай се правят и макари дайва, риоби и спининги шимано /както и почти всички спининги на реномирани европейски марки/. Има и китайски макари и спининги с превъзходно качество /вярно е, че много компоненти по тях са Японски но все пак се водят произведени в Китай/.
Истината е обаче, че в повечето случаи у нас хората си купуват най-евтиното а после разправят, че китайската стока за нищо не ставала /ами как да става макара за 10 лв/.
А ако някой си мисли, че в един завод за извънбордови двигатели имат няколко вида качество, много се заблуждава. Както останалите производители по света, така и Китайците се стремят да намалят проблемите с гаранционното обслужване на двигателите /и лодките си/ и всеки се стреми да произведе най-доброто в рамките на своите възможности. Има производители, които се справят по-добре, други по-зле. Тези, които се справят успешно увеличават продажбите си а останалите отпадат от играта или намалят цените.
А всеки име право на избор дали да си купи спининг за 200 лв или за 20.
....
www.plodex.eu
....
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: MERCURY срещу YAMAHA

Мнение от max »

Андоне , мисля че ще се съгласиш с мен че за модерно производство на иб двигатели трябват поне 3 неща:
Ноухау
Високотехнологичен завод
Високо квалифициран персонал
Ако за марки като Меркюри бих се съгласил че тези изброени "необходими" неща са осигурени за производството им в Китай то при други марки (чисто китайски) те са в процес на натрупване, осигуряване и създаване. В никакъв случай не бих се съгласил че Меркюри произведено в Китай е с еднакво качество с друга марка тамошно производство.

Малко известен факт е че там при производство на "ишлеме" всичко което ОТК-то не е приело също се продава но на друга цена. (говоря основно за дрехи и черна техника). Това разбира се не важи за заводи на съответният бранд :)
Примера който цитираш с макарите не е много коректен защото освен ефтините модели Шимано и европейски марки там има и макари с цена около и под 1$. За да резюмирам ще го кажа така - има макара за 1$, за 10$ и за 30$ (аз лично най скъпата спининг макара която съм видял там е 60$ - джиг макара,27кг. драг, разм. 7000 с 12 лагера, изцяло неръжд. механизъм) , нека всеки сам прецени кое с какво качество е. Аз лично съм поръчвал макари в Китай и отговорно ти заявявам че ценовият диапазон е доста широк за един и същ модел. Той не зависи само от бройките, а основно от качеството и броя на лагерите, вложените материали и опаковката. Другият проблем е че аз примерно мога да взема мостра от един "реномиран" производител и да я поръчам при друг - цената е коренно различна, но външно изделието е 1:1 :)
КОгато си купиш европейско, американско или японско иделие в най ниският ценови клас то продължава да си е това което си купил, примерно макара - работи и се държи като такова и е предназначено за риболов на риби. Ако направиш същото в Китай ще имаш нещо което изглежда досущ като макара но не може да функционира като такава :)

Аз продължавам да твърдя че основният приоритет на китайският производител е да създаде продукт с ниска цена и приемливо качество.
Ingos
Мнения: 537
Регистриран на: Чет Фев 21, 2008 13:44
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: MERCURY срещу YAMAHA

Мнение от Ingos »

Заводи в Китай се отварят за да могат производителите да стъпят на тамошния пазар. Не знам статистиката за ИБ двигатели продадени в Китай и останалия свят но ако съдя от тежкотоварните автомобили които смея да твърдя че познавам то тогава съотношението е в полза на Китай...
В този ред на мисли е оправдано да отвориш "местна" производствена линия на популярна марка и да продаваш "китайски" двигатели на Китайците.
Относно качеството на продукта който се релийзва на Европейския пазар, мисля че е еднакво с това от Американския завод например...
Разликата е субективна, едно е да купиш Японски или Американски двигател, друго е Китайски...

Поздрави,
feelin' frisky?

Brucia la terra...
Аватар
Anton_65
Мнения: 912
Регистриран на: Пон Окт 31, 2011 14:08
Риболов: На кльонк и прясно женско едно време,сега на спомени ха ха
Местоположение: Асеновград
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: MERCURY срещу YAMAHA

Мнение от Anton_65 »

Изобщо и дума не става да спорим,особено за рибарско оборудване,мисълта ми беше за китайската шир потребата като цяло,вземи една проста крушка,завиеш я,светнеш я бройш до 10 и изгоряла :lol: и т.н. стоки за бита,както и Тонката по горе беше писал за някви кранчета,вземал съм нипел, монтирам го и викам брей какъв е лъскав :lol: натягам го да го стегна и...кура му нипел,стана на две,ей за такива общи неща говорим
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: MERCURY срещу YAMAHA

Мнение от promarine »

max написа:... трябват поне 3 неща:
Ноухау
Високотехнологичен завод
Високо квалифициран персонал
Ако за марки като Меркюри бих се съгласил че тези изброени "необходими" неща са осигурени за производството им в Китай то при други марки (чисто китайски) те са в процес на натрупване, осигуряване и създаване.
Точно това е основната причина, поради която все още няма 4-тактови китайски двигатели с мощности над 25 к.с.
За малките мотори обаче за изминалите 10-тина години някои китайски производители са понатрупали доста ноухау, построили са високотехнологични заводи и са обучили квалифициран персонал.
И макар някои от двигателите им все още да имат дребни кусури, 90% от продукцията им е с качество много близко до това на марковите модели.
max написа: Примера който цитираш с макарите не е много коректен защото освен ефтините модели Шимано и европейски марки там има и макари с цена около и под 1$. За да резюмирам ще го кажа така - има макара за 1$, за 10$ и за 30$ (аз лично най скъпата спининг макара която съм видял там е 60$ - джиг макара,27кг. драг, разм. 7000 с 12 лагера, изцяло неръжд. механизъм)...
По какво се отличава това, което съм писал аз от написаното от теб не можах да разбера?
Доколкото виждам, ти твърдиш, че макарата, която си виждал за $60 с 12 лагера, 27 кг драг и изцяло неръждаме механизъм не е никак лоша /макар че е направена в Китай/.
Също като мен споменаваш и че макарите за по $1 не стават за нищо.

Ами и аз казвам същото с тази малка разлика, че за най-скъпите макари, които закупувам от Китай аз плащам по над $100. Затова пък съм убеден, че тези макари са с много добро качество и не отстъпват по нищо на макарите, които се произвеждат в същия китайски завод по поръчка на европейски и американски известни марки и които се продават за по 300-400 евро.
Аз просто се хванах за думите на колегата, който беше писал, че в България се внасят само най-нискокачествените и евтини стоки от Китай, което не е вярно. Има внос на боклуци, но има и вносители, които предпочитат да внасят възможно най-доброто от това, което се произвежда там.
Последно промяна от promarine на Сря Фев 25, 2015 19:28, променено общо 1 път.
....
www.plodex.eu
....
Аватар
тони котев
Мнения: 479
Регистриран на: Вто Ное 02, 2010 9:20
Местоположение: София а лятото в кемпера
получил Браво: 2 пъти

Re: MERCURY срещу YAMAHA

Мнение от тони котев »

"promarine"
Аз просто се хванах за думите на колегата, който беше писал, че в България се внасят само най-ниско качествените и евтини стоки от Китай, което не е вярно. Има внос на боклуци, но има и вносители, които предпочитат да внасят възможно най-доброто от това, което се произвежда там.
Първо искам да ти благодаря за бързата доставка, всичко е точно. :tup:
Явно не се изразих точно, По думите на моите приятели вносители от Китай, там една и съща стока я има както в идеално качество на световен стандарт, така и с падането на цената и съответно пада и качеството заради вложените материали. А моят човек с кранчетата от лакомия се набута, купи абсолютен боклук който продава, но след това търговците му връщат в насипно състояние. Човек ако направи правилен баланс цена качество , мисля , че всички по редицата ще са доволни. Един от спинингите ми е китайски и съм много доволен от него!
Ех, с интелигентни хора се работи лесно,....но с вас господине......
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: MERCURY срещу YAMAHA

Мнение от promarine »

тони котев написа:...
Явно не се изразих точно, По думите на моите приятели вносители от Китай, там една и съща стока я има както в идеално качество на световен стандарт, така и с падането на цената и съответно пада и качеството заради вложените материали. ...
Моето възражение беше по-скоро към репликата на колегата Anton_65, за това че тук изобщо не идват качествените китайски продукти а се внасят само най-долнопробните.
Твоят познат надали ще вкара отново от евтините кранчета, но вече и прекрасни да вкара, ще му бъде много трудно да убеди клиентите, че новите са качествени.
....
www.plodex.eu
....
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: MERCURY срещу YAMAHA

Мнение от gele kapaciteto »

Аре и аз да се изкажем относно китайската стока .

Открих първия Практикер в София , бях мотокарист в склада и както се досещате документите от вноса ми минаваха през ръцете .
Големият бум на промоциите флекс ; бормашина; шлайф; и тн. де що беше на промо 10/15лв и хората се биеха , случайно се оказа че тези "високотехнологични машини " са на цена от 0,60 евро/цента - всичко се прави от рециклаж.
В момента са по 25 /30 лв но цената пак е толкова .
На 2 пъти да си одрежем пръстите с един флекс на РАЙДЕР който е с реле за оборотите и докато си шлайфам блесните - Щрак и от 2800 та директно на 11000 оборота .
Една блесна ми разпра пръста , една гумена шайба ме подстрига , и всичко това благодарение на оборотите .
При зора от мен да си върна парите , с обяснението ми че стоката им е опасна за живота на хората - ми казаха че не го ползвам по предназначение :lol: :lol: :lol: :lol:
А пък проточния бойлер го носих 6 пъти на ремонт и на финала се разцепи - направо гръмна ,оказа се че казанчето му е от пореста пластмаса :lol: :lol: :lol: :lol: , те тогава обикалях като гламав , и въпреки че беше ясно че не става дори за играчка на кучето - зор видех докато ми върнат парите .

Ако е възможно - ЗА БОГА БРАТЯ – НЕ КУПУВЙТЕ ако нямате някаква наложителна причина .

п.п. Само Китайската стена е издържала повече от една година - може-би за да ни предпазят от качествената си стока .
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: MERCURY срещу YAMAHA

Мнение от promarine »

Геле, ами като си знаел, че струват по $0,60 защо си ги купувал. :?:
Да беше си купил нормални за по 100 лв и всичко щеше да е ОК.
Хем искаш да е най-евтиното, хем най-здраво и надеждно. Ами нали това писахме по-горе, че нема такъв филм.
Ще ме накараш да ти подаря накрая един китайски спининг та да спреш да говориш колко лоши са китайските продукти :wink:
....
www.plodex.eu
....
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: MERCURY срещу YAMAHA

Мнение от gele kapaciteto »

promarine написа:Геле, ами като си знаел, че струват по $0,60 защо си ги купувал. :?:
Да беше си купил нормални за по 100 лв и всичко щеше да е ОК.
Хем искаш да е най-евтиното, хем най-здраво и надеждно. Ами нали това писахме по-горе, че нема такъв филм.
Ще ме накараш да ти подаря накрая един китайски спининг та да спреш да говориш колко лоши са китайските продукти :wink:
Флекса струва 70 лв и не е от най евтините - но и не са опоменали че е опасен за живота , а тея на Спарки по 100 лв и пак са Китайски , но сглабяни тук .
Та дали ще е 10/ 25 или 70 лв , се са си по 0,60 цента , кой ще загуби бележката , кой ще го сложи да отлежава в келера - това са хоби продукти за резане на нокти и за острене на ножове , и продавачите поемат гаранции у несвест понеже разликата в цената е толкова голяма че няма как да са на загуба .
По твойта логика в магазините трябва да се продава разваленото месо на 5лв/кг понеже няма такава цена :wink:

МОЛЯ МОЛЯ
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: MERCURY срещу YAMAHA

Мнение от promarine »

gele kapaciteto написа:...
Мисля, че винаги ще има политици и търговци готови на всичко в името на печалбата. :?
....
www.plodex.eu
....
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: MERCURY срещу YAMAHA

Мнение от gele kapaciteto »

Купувал съм си доста Китайщини , не мога да си кривя душата .
Дори и лодки , но поне вече им знам слабите места - все пак знам и как да си ги ремонтирам евтино .
Може би един ден ще си взема и Китайска моторетка , но със сигурност ( за сега ) няма да е като основен мотор - по скоро едно дежурно за зор заман към малка надуваема лодка ( и тя за всеки случай )
:tup:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: MERCURY срещу YAMAHA

Мнение от max »

max написа:...............
КОгато си купиш европейско, американско или японско изделие в най ниският ценови клас то продължава да си е това което си купил, примерно макара - работи и се държи като такова и е предназначено за риболов на риби. Ако направиш същото в Китай ще имаш нещо което изглежда досущ като макара но не може да функционира като такава :)

.
Tова е квинт-есенцията на спора :)

Аз в Китай макара за 100$ от производител не съм видял и смело твърдя че няма. Ако ме питаш за :
promarine написа: .......
Доколкото виждам, ти твърдиш, че макарата, която си виждал за $60 с 12 лагера, 27 кг драг и изцяло неръждаме механизъм не е никак лоша /макар че е направена в Китай/.............
веднага ще ти кажа. Макарата наистина е много здрава, масивно и качествено направена. Вложени са качествени сплави и лагери и наистина изглежда като японска. НО НЕ РАБОТИ като Daiwa Saltiga или Shimano Stela - реди по лошо влакното и механизма и не работи толкова гладко. Да биха казали някой хора - но струва на 1/4 от цената на посочените "расови" модели. Съгласен съм напълно с тях но при условие че въпросната макара е годна за употребата и натоварванията които се получават при вертикален джиг (модела е произведен точно за това). Ами как да ти кажа аз подхождам субективно по въпроса става ли или не тази макара след като примерно рамото на масивната и добре изработена дръжка е съединено с останалата и част посредством алуминиев нит ! Другият проблем който се появи по време на тестовете е че макарата блокира. След разглобяване се оказа че в "прецизният" и добре изглеждащ здрав механизъм е попаднала стружка !

По въпроса с двигателите бих ти казал че в момента в който качеството на китайските двигатели стане много близко до качеството на световните марки и цената им ще стане много близка до тях :) Световната търговия е подчинена на ясни и строги принципи, обикновенно цената е според качеството. Реципрочен пример можеш да намериш при автомобилите.
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: MERCURY срещу YAMAHA

Мнение от gele kapaciteto »

Аз съм съгласен с Иво , ако дадът 5 или 7 г. гаранция съм пръв на опашката :wink:
Без значение какво пише на двигателя - "Перун " " Ураган " та дори и " Ентърпрайс " :lol: :lol: :lol:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”