PR: ТРОЛИНГ ТУРНИР ПО РИБОЛОВ НА ПЪСТЪРВА

Минава, големият кораб минава ...
Ingos
Мнения: 537
Регистриран на: Чет Фев 21, 2008 13:44
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: ТРОЛИНГ ТУРНИР ПО РИБОЛОВ НА ПЪСТЪРВА

Мнение от Ingos »

Поздрави и от лодка 18.
Много интересно състезание и добра организация :)
До нови срещи :D
feelin' frisky?

Brucia la terra...
beis
Мнения: 1031
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 13:44
Местоположение: Пазарджик
получил Браво: 3 пъти

Re: ТРОЛИНГ ТУРНИР ПО РИБОЛОВ НА ПЪСТЪРВА

Мнение от beis »

Получи се много добро състезание.Радвам се че се хванаха риби които съм сигурен, че са докарали много положителни емоции в състезателите.Имаше много усмивки по лицата на всички колеги.Надявам се това мероприятие да се превърне в традиция и в бъдеще.Поздрави и от нас съдиите към всички които спомогнаха за организацията на този фестивал. :tup:
Ralitex
Мнения: 344
Регистриран на: Нед Мар 17, 2013 16:06
Риболов: Риболов на хищници с изкуствени примамки.
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: ТРОЛИНГ ТУРНИР ПО РИБОЛОВ НА ПЪСТЪРВА

Мнение от Ralitex »

Че било хубаво състезанието разбрахме ама я пуснете някоя снимка да видим как е било. :D Снимки викам, снимки да пуснете! :lol: :lol: :lol:
Salvador Dali
Мнения: 82
Регистриран на: Пет Яну 07, 2005 22:24
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: ТРОЛИНГ ТУРНИР ПО РИБОЛОВ НА ПЪСТЪРВА

Мнение от Salvador Dali »

beis написа:Получи се много добро състезание.Радвам се че се хванаха риби които съм сигурен, че са докарали много положителни емоции в състезателите.Имаше много усмивки по лицата на всички колеги.Надявам се това мероприятие да се превърне в традиция и в бъдеще.Поздрави и от нас съдиите към всички които спомогнаха за организацията на този фестивал. :tup:
А филма стана ли ? Имаше ли риби :) ?
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: ТРОЛИНГ ТУРНИР ПО РИБОЛОВ НА ПЪСТЪРВА

Мнение от max »

Извинявам се на всички, не смогнах да пиша и тук.
Галерия със снимки ще е качена на сайта на фестивала
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: ТРОЛИНГ ТУРНИР ПО РИБОЛОВ НА ПЪСТЪРВА

Мнение от max »

http://www.pastarvatafest.com
Ще се опитам да ги кача и тук в идните дни.

Благодаря сърдечно на всички участници, съдии и колеги които помогнаха с организацията. Надявам се че ще успеем да го направим и следващата година - T -fest 2016 :)
Joro_PZ
Мнения: 27
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 15:27
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 1 път

Re: ТРОЛИНГ ТУРНИР ПО РИБОЛОВ НА ПЪСТЪРВА

Мнение от Joro_PZ »

max написа:Благодаря сърдечно на всички участници, съдии и колеги които помогнаха с организацията. Надявам се че ще успеем да го направим и следващата година - T -fest 2016 :)
Здравейте,
Една седмица след състезанието пиша отново. Относно него, нямам какво да добавя. Всичко беше ОК. Предполагам, че догодина, ако отново се организира, ще бъдат изчистени и дребните детайли.
Какво ме кара да пиша. Обръщам се към организаторите: Според евро програмата, която сте спечелили, тя е за развитието на сектор рибарство в планинските региони а и целта на състезанието беше популяризиране на риболовния туризъм в град Доспат. Това, което го правите наистина си заслужава, но дали и жителите и управата на общината полагат усилия за развитието туризма в региона? Или да си дойда на думата, прави ли се нещо за спиране или ограничаване на БРАКОНИЕРСТВОТО в язовир "Доспат"? Смятам, че сте обсъждали този наболял проблем при контактите си с местната власт и ще ни е интересно какво мислят те?
Пиша и от името на много колеги, посещаващи и милеещи за този прекрасен язовир. Ние обикновените риболовци няма как да се справим с бракониерите по язовира. Аз лично съм хващал не една и две мрежи, обаждал съм се на ИАРА, на полицията, но там се пускат ежедневно мрежи и ние сме безсилни в случая.
Язовира го посещавам от над 25г. и ако това състезание, беше проведено преди 10-на години например, съм сигурен, че щяха да ви трябват 3 пъти повече съдии и то без да се налага да зарибявате допълнително. Но днес нещата са различни и от година на година става все по-лошо. Жалкото е, че на рибите , които пуснахте ще се радват най-вече бракониерите.
Поради спецификата на региона, в Доспат и Сърница живеят затворени общества. С течение на времето съм създал приятелства с местните хора и от кухнята знам, че проблемът може да бъде решен единствено и само с натиск "отгоре".
Апелът ми към Вас, организаторите е: Вие, като публични личности с изграден авторитет и установени контакти с местната власт, можете и трябва да въздействате върху тях за ограничаването на бракониерството и кражбата на риба от язовира. Иначе всичко си губи смисъла - както се казва "наливане от пусто в празно".
Благодаря за вниманието!
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: ТРОЛИНГ ТУРНИР ПО РИБОЛОВ НА ПЪСТЪРВА

Мнение от ribata402 »

Те там мрежарите се знаят от всички..Стига да имат желание проблема може бързо да се реши..
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: ТРОЛИНГ ТУРНИР ПО РИБОЛОВ НА ПЪСТЪРВА

Мнение от max »

Колега, искренно се надявам че както ти , така и много други любители на риболова на пъстърва сте наясно че нищо в тази страна не може да се оправи с магическа пръчка. Необходимоста от промяна е ясна , но въпреки че тя е желана от всички ни трябват време и много услилия за да може нещо да се случи. Приемете тази проява като стъпка в правилна посока , а не като завършено усилие. Надявам се че нашият труд и усилия са постигнали все пак нещо, както и че ще накарат други да положат усилия в правилната посока. Аз лично винаги съм бил на мнение че е по добре да правя нещо отколкото да не правя нищо. Ако само седим и се оплакваме със сигурност няма да постигнем нищо. Правилният път е да се обединяваме - в живи и работоспособни сдружения и около инициативи, зарибявания и състезания. Да сме единни е динственият начин да ни забележат и да ни обърнат внимание.
pflueger
Мнения: 172
Регистриран на: Чет Дек 11, 2014 20:29
Риболов: Shark

Re: ТРОЛИНГ ТУРНИР ПО РИБОЛОВ НА ПЪСТЪРВА

Мнение от pflueger »

Браво МАХ,абсолютно подкрепям това,което мислиш и което сте направили!Щом хората са доволни от направеното,значи това е верния път към положителна промяна! :roll:
Joro_PZ
Мнения: 27
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 15:27
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 1 път

Re: ТРОЛИНГ ТУРНИР ПО РИБОЛОВ НА ПЪСТЪРВА

Мнение от Joro_PZ »

Здравей MAX,
Абсолютно съм наясно за реалността в България и че нищо няма да се промени към по-добро без общи усилилия. Това което Вие направихте е повече от похвално и разбира се е стъпка в правилната посока.
Само искам да вметна без да се самоизтъквам, че пиша не от позицията на някой форумен ревльо, а като активен участник в две работещи сдружения с реални резултати в борбата срещу бракониерството. Става въпрос за яз. Пясъчник и яз. Батак.
Но според мен на яз. Доспат подобно инициатива ще е трудно осъществима поради отдалечеността му от по-големите градове. Идеята ми е, че трябва да се направи нещо, за да могат местните да проумеят ползите и да положат най-вече те усилия за ограничаване на бракониерството.
Не съм вложил никакъв упрек към Вас от предишния ми коментар, ако сте ме разбрали погрешно. Просто с мероприятието, което организирахте във Вас видяхме лъч надежда за промяна на статуквото.

С най-добри пожелания!

Георги
k_kuk
Мнения: 41
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 10:35
Местоположение: Пазарджик

Re: ТРОЛИНГ ТУРНИР ПО РИБОЛОВ НА ПЪСТЪРВА

Мнение от k_kuk »

Браво Жоро , радвам се че даваш гласност на нещо което само се говори по биваците...
Болшинството от рибарите не знае за какво иде реч, как се работи с мрежите всеки божи ден и колко риба се вади от язовирите въпреки, че знаят бракониерите че язовирите се пазят -продължават да пускат...
Яз. Доспат е прекрасен язовир, но не ми е ясно кой и как ще го опази...!!
Тук трябва промяна на закона, нещо което е предложено вече , но за съжаление никой не обръща внимание на това.
За да има реална промяна в положителна посока, софиянци трябва да ни обърнат внимание! Има хора във форума с връзки и власт които могат да ни помогнат в борбата против бракониерството!
Нека се свържат с Марица-2014 Пазарджик и Фронта за борба с бракониерството гр. Пловдив и обменим общи идеи и се опитаме да променим настоящето беззаконие ширещо се по нашите язовири...!!!
Пускам и интервюто направено и излъчено от ИА ' ФОКУС'
https://soundcloud.com/bigfish-bg/marica-2014
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: ТРОЛИНГ ТУРНИР ПО РИБОЛОВ НА ПЪСТЪРВА

Мнение от Marco Polo »

k_kuk написа:За да има реална промяна в положителна посока, софиянци трябва да ни обърнат внимание!
ИАРА не е в София...
ИАРА написа:Централно управление ИАРА – гр. Бургас
Янчо Янев
Изпълнителен директор
Адрес: гр. Бургас 8000 , ул. “Княз Александър Батенберг” 1
тел.: 056/87 60 80
office@iara.government.bg
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Joro_PZ
Мнения: 27
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 15:27
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 1 път

Re: ТРОЛИНГ ТУРНИР ПО РИБОЛОВ НА ПЪСТЪРВА

Мнение от Joro_PZ »

k_kuk написа:Браво Жоро , радвам се че даваш гласност на нещо което само се говори по биваците...
Болшинството от рибарите не знае за какво иде реч, как се работи с мрежите всеки божи ден и колко риба се вади от язовирите въпреки, че знаят бракониерите че язовирите се пазят -продължават да пускат...
Яз. Доспат е прекрасен язовир, но не ми е ясно кой и как ще го опази...!!
Тук трябва промяна на закона, нещо което е предложено вече , но за съжаление никой не обръща внимание на това.
За да има реална промяна в положителна посока, софиянци трябва да ни обърнат внимание! Има хора във форума с връзки и власт които могат да ни помогнат в борбата против бракониерството!
Нека се свържат с Марица-2014 Пазарджик и Фронта за борба с бракониерството гр. Пловдив и обменим общи идеи и се опитаме да променим настоящето беззаконие ширещо се по нашите язовири...!!!
Пускам и интервюто направено и излъчено от ИА ' ФОКУС'
https://soundcloud.com/bigfish-bg/marica-2014
Заре, да не спамим повече темата, по-добре ще е да продължим в подходящия раздел http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 84#p939484" onclick="window.open(this.href);return false; :wink: .
Заключено

Обратно към “Риболов от лодка”