Препарат за почистване на надуваема лодка?

Минава, големият кораб минава ...
nkolev
Мнения: 499
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 16:36
Местоположение: Бургас
дал Браво: 44 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Препарат за почистване на надуваема лодка?

Мнение от nkolev »

dimitrov2012 написа:Здравейте на всички, надявам се някой да помогне със съвет. В началото на лятото си купих гумена лодка и цяло лято се радвахме на придобивката, особенно дъщеря ми. За да не изкарвам всеки ден лодката си взех място на марината в Свети Влас, всичко хубаво, удобно и бързо, слизаш на марината и хоп в лодката, само дето не знаех че лодката трябва да се почиства отдолу на всеки няколко дни, особено ако не се кара всеки ден. Та сега се е покрила с водорасли и ракушки, водораслите не са проблем но малките твърди ракообразни се отлепят много трудно и ме е страх да не спукам лодката. Питах на пристанището но там с гумени лодки нямат много вземане-даване та ми казаха - търкане му е майката. Питах и във " Венис марина" от където купих лодката но и те не ми помогнаха много- имало нЕкви препарати ама не вършели работа срещу ракообразни, само срещу водорасли и оцветяване ставали. Та ако някой знае как да се отърва от упоритите налепи моля да сподели. Ще почерпя!!!
Здравей колега, както ти предлагат и Киро, и рокера първо я изсуши и след това с "кислол" (съдържа ниска концентрация солна киселина) ще успееш да премахнеш черупките от морски жълъд (основно са изградени от калциев карбонат). Материалът (ПВЦ = поли винил хлорид) е устойчив на горива, масла и киселини, но не съм пробвал до колко (би трябвало да е напълно устойчив и въобще да не му пречи). По тръби от твърд ПВЦ текат с години разтвори на алуминиев сулфат и фери хлорид, които са силно киселинни и не го увреждат никак - повече му пречат слънцето и студа.
НДК
dimitrov2012
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2015 12:46
Риболов: Морски

Re: Препарат за почистване на надуваема лодка?

Мнение от dimitrov2012 »

ROKER60 написа:Здравей колега,
Не мога да ти помогна по въпроса с почистване от налепи,предполагам ,че ако изсъхне на слънце ще се отлепят лесно, аз също съм с надуваема лодка,пускам я от страни на бившия санаториум но е голяма мъка. Ако можеш да споделиш какви са условията и цените на марина Диневи ще ти бъда много благодарен.
Поздрави !
Рокер, цените на марината в Св.Влас са различни за членове на сдружението на рибарите и другите собственици. Аз плащам като член на рибарите ( ползвах връзки:) ) 180лв на година. Иначе е скъпичко 360лв на месец за по малки лодки. Можеш да я пускаш без да стои на марината но не е изгодно, 25-30 лв. За всяко пускане и вадене.
dimitrov2012
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2015 12:46
Риболов: Морски

Re: Препарат за почистване на надуваема лодка?

Мнение от dimitrov2012 »

nkolev написа:
dimitrov2012 написа:Здравейте на всички, надявам се някой да помогне със съвет. В началото на лятото си купих гумена лодка и цяло лято се радвахме на придобивката, особенно дъщеря ми. За да не изкарвам всеки ден лодката си взех място на марината в Свети Влас, всичко хубаво, удобно и бързо, слизаш на марината и хоп в лодката, само дето не знаех че лодката трябва да се почиства отдолу на всеки няколко дни, особено ако не се кара всеки ден. Та сега се е покрила с водорасли и ракушки, водораслите не са проблем но малките твърди ракообразни се отлепят много трудно и ме е страх да не спукам лодката. Питах на пристанището но там с гумени лодки нямат много вземане-даване та ми казаха - търкане му е майката. Питах и във " Венис марина" от където купих лодката но и те не ми помогнаха много- имало нЕкви препарати ама не вършели работа срещу ракообразни, само срещу водорасли и оцветяване ставали. Та ако някой знае как да се отърва от упоритите налепи моля да сподели. Ще почерпя!!!
Здравей колега, както ти предлагат и Киро, и рокера първо я изсуши и след това с "кислол" (съдържа ниска концентрация солна киселина) ще успееш да премахнеш черупките от морски жълъд (основно са изградени от калциев карбонат). Материалът (ПВЦ = поли винил хлорид) е устойчив на горива, масла и киселини, но не съм пробвал до колко (би трябвало да е напълно устойчив и въобще да не му пречи). По тръби от твърд ПВЦ текат с години разтвори на алуминиев сулфат и фери хлорид, които са силно киселинни и не го увреждат никак - повече му пречат слънцето и студа.[/quote
Мерси за съвета колега, вече я почистих с "КОНТРАКАЛК" на PPachiko, съдържа фосфорна киселина и сярна киселина. Предназначен за почистване от варовик, не стана идеално но върши работа. Ако трябва да съм честен обаче, водоструйката свърши повечето работа.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”