Пръчка подходяща за тролинг и джиг, плюс разни съвети...

Минава, големият кораб минава ...
Публикувай отговор
pflueger
Мнения: 172
Регистриран на: Чет Дек 11, 2014 20:29
Риболов: Shark

Re: Пръчка подходяща за тролинг и джиг, плюс разни съвети...

Мнение от pflueger »

Съгласен съм Ахеl,че българското влачене все повече заприличва на тралене или търмъчене,като това е изцяло породено от Алчност!Точно тази алчност погубва и Форуми,и цели Държави!Алчността е порок с който всеки трябва да се бори индивидуално или още по-добре заедно със съмишленици!Вече няма сомски бум на тролинг по Монтана,нали?Причината е пак същата-Алчност!Да на Запад и в морета-океани тролят с много въдици,но защото пространствата са големи!Искъро го обикалям за 6-часа на 2-ра тролинг-ел.скорост,та просто е смешно да го обявяват за Страшен!Веднъж гребах в лек бриз на средата от Резервата към Шипока,защото се скапа акумулатора!Даже е полезно за бицепсите!Който го е страх,да не ходи в .....за гъби! :roll: Страхът е лечим недъг,стига да го желаеш! :roll:
batzeto
Мнения: 310
Регистриран на: Чет Яну 20, 2011 8:42
Риболов: Кльонк !!! Другото е стръв !!!
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 36 пъти

Re: Пръчка подходяща за тролинг и джиг, плюс разни съвети...

Мнение от batzeto »

pflueger написа:Веднъж гребах в лек бриз на средата от Резервата към Шипока,защото се скапа акумулатора!Даже е полезно за бицепсите!Който го е страх,да не ходи в .....за гъби! :roll: Страхът е лечим недъг,стига да го желаеш! :roll:
Tроли , караш хората да подценяват вълната на Искъра ,ти си говори каквото искаш но за колега, който не е наясно с вълната и от къде да и мине може да е фатално ,най малкото да се сдуха яко . Тренирал съм гребане ,мога да плувам ,ама кагато бях с първата си лодка и двигател 2,5кс /бензин/ ме хвана страшна буря по средата на язовира ,дет се вика дръпна ми се лай......то ,бях навил масура до край и не мърдах.Лодката се пълнеше с вода от вълните . Та у форума е лесно и аз да кажа ,че ше го преплувам яз.Искър амааа......... на живо у бурията е друго.
Поздрави и наслука !!! :tup:
Сом бе сом !!! Другото е стръв !!!
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Пръчка подходяща за тролинг и джиг, плюс разни съвети...

Мнение от gele kapaciteto »

Язе пЪ съм плувец , и съм го плувал и Искъро и Пънча та и Дунаво - не е невъзможно , но с дрехи и въдица под мишница че е голема ТЕГАВИНЯ :wink:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Vangelis84
Мнения: 117
Регистриран на: Пет Май 15, 2015 23:39
Риболов: плувка
получил Браво: 2 пъти

Re: Пръчка подходяща за тролинг и джиг, плюс разни съвети...

Мнение от Vangelis84 »

Трябва да ми потъне надуваемата лодка, че да се налага да го преплувам целия... :D Няма смисъл да обсъждаме кое колко е страшно ... за всеки страховете са различни, както и търпимия праг на неудобства и физически усилия, които трябва да се положат за да се случи нещо.За някои неудобствата са приятни предизвикателства и преодоляването им е част от играта. В случая да говорим за неудобства при положение, че баща ви или дядо ви е влизал с гребла с руски надуваеми лодки под 3 метра... не ви ли е малко неудобно? :D При това влизате със спасителни жилетки... как точно може да се случи фатален края ... освен, ако не получиш инфаркт от уплах? Сигурно има такива дето влизат във водата на 5 ракии и жилетката ги мързи да я слагат щото им е горещо и искат да са голи до кръста и да си чешат свободно тумбака.После въпросния паднал зад борда дори в спокойни води ... глътнал малко вода ... и влезнал в статистиката...
batzeto
Мнения: 310
Регистриран на: Чет Яну 20, 2011 8:42
Риболов: Кльонк !!! Другото е стръв !!!
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 36 пъти

Re: Пръчка подходяща за тролинг и джиг, плюс разни съвети...

Мнение от batzeto »

Нещо май не ме разбрахте ,какво искам да кажа . Казвам ,че не можеш да влезнеш с уфимка или некой друг такъв пояс с гребла или електричка ,да те хване някоя бурия в средата на язовир Искър и да ти е гот . Такива хора са по статистиката много дето непрезеняват риска. Всичко се случва в най неподходящия момент хора, я ти се преебе двигатела я ти се спука лодката и тн.
Сом бе сом !!! Другото е стръв !!!
Vangelis84
Мнения: 117
Регистриран на: Пет Май 15, 2015 23:39
Риболов: плувка
получил Браво: 2 пъти

Re: Пръчка подходяща за тролинг и джиг, плюс разни съвети...

Мнение от Vangelis84 »

Аз мисля, че е излишно повече да обсъждаме колко е опасно да се влиза в Искър с електричка, мисля е по-важно лодката да е надеждна и да не се претоварва ... а в това отношение мисля, съм се подсигурил.Ще се подсигуря и с по-големичък акумулатор или 2 по-малки. Гледам един Монбат Мегалайт 140ач АГМ технология ... обаче тежи 42кг ... тегава работа за носене100ач са по 24-25кг. И се чудя дали да не взема 2 полутягови по 80ач примерно... хем ако се случи нещо с единия ... имам резервен... пък и 80ач ще са под 20кг и ще е много по-лесно да пренасяш 2 акумулатора под 20кг ... вместо един от 42кг... и реално с 2та ще тролиш повече време... а пък може и единия перманентно да си го ползваш в колата.А имам и зарядно Einhell 5А, което го дават за акумулатори до 80ач. И на полутяговия и тяговия на Монбат им дават еднакво допустим разряд... 75%. За по-голям акумулатор, който е АГМ технология, ще трябва задължително и друго по-интелигентно зарядно да взимам, което е около 100лв ... може би пак ще заложа на Einhell.
Аватар
spookymiro
Мнения: 681
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 15:01
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Пръчка подходяща за тролинг и джиг, плюс разни съвети...

Мнение от spookymiro »

Vangelis84 написа:Трябва да ми потъне надуваемата лодка, че да се налага да го преплувам целия... :D Няма смисъл да обсъждаме кое колко е страшно ... за всеки страховете са различни, както и търпимия праг на неудобства и физически усилия, които трябва да се положат за да се случи нещо.За някои неудобствата са приятни предизвикателства и преодоляването им е част от играта. В случая да говорим за неудобства при положение, че баща ви или дядо ви е влизал с гребла с руски надуваеми лодки под 3 метра... не ви ли е малко неудобно? :D При това влизате със спасителни жилетки... как точно може да се случи фатален края ... освен, ако не получиш инфаркт от уплах? Сигурно има такива дето влизат във водата на 5 ракии и жилетката ги мързи да я слагат щото им е горещо и искат да са голи до кръста и да си чешат свободно тумбака.После въпросния паднал зад борда дори в спокойни води ... глътнал малко вода ... и влезнал в статистиката...
Не става въпрос за фатален край!

Плаването по вълните не е проблемно просто вятъра ще те издуха някъде и ще си останеш там докато не спре. Но по-вероятно е не да спре а само да намалее, а при това положение ако не ти е останал ток в акумулатора, прибирането на гребла ще стане доста по трудно. Гребал съм от уфимка десетина години, като съм вкарвал всеки следобед въдиците на целия лагер по на двеста и кусур метра, често се е случвало да има вятър и затова знам какво говоря.

По миналата събота по едно време ме духа доста сериозен вятър на Жребеца. В един период беше по-силен от този на последното състезание. Бях в началото на скалите пред Падар могила и исках да излезна на лагера ни на църквата. Единствения начин вълните да не ме запратят в скалите, беше да карам срещу тях. Плаването под ъгъл не помагаше, пак ме избутваше към скалите. Не съм убеден, че ел. мотор ще даде достатъчно мощ за да се измъкнеш от такава ситуация.

Та мнението ми е, че трябва да се съобразяваш с повече неща, когато разчиташ само на ел. мотор. Иначе, когато си купя моторгайд или минкота, и със сигурност ще се възползвам от възможността да се движа безшумно. Но на транеца ще имам и бензинов мотор.

Поздрави!
Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.
batzeto
Мнения: 310
Регистриран на: Чет Яну 20, 2011 8:42
Риболов: Кльонк !!! Другото е стръв !!!
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 36 пъти

Re: Пръчка подходяща за тролинг и джиг, плюс разни съвети...

Мнение от batzeto »

Ето , след този пост на Миро ,няма какво повече да се коментира. :tup:
Сом бе сом !!! Другото е стръв !!!
pflueger
Мнения: 172
Регистриран на: Чет Дек 11, 2014 20:29
Риболов: Shark

Re: Пръчка подходяща за тролинг и джиг, плюс разни съвети...

Мнение от pflueger »

batzeto написа:Ето , след този пост на Миро ,няма какво повече да се коментира. :tup:
За съжаление бъркаш!При вас прозира една фалшива самонадеяност свързана с факта,че сте с вечно нечуплив бензинов двигател!Все едно вие безинджиите не можете да угаснете по време на буря,а?Па да видим с по-тежката лодка,по-лесно ли се гребе?Пази боже! :roll:
spookymiro написа:
По миналата събота по едно време ме духа доста сериозен вятър на Жребеца. В един период беше по-силен от този на последното състезание. Бях в началото на скалите пред Падар могила и исках да излезна на лагера ни на църквата. Единствения начин вълните да не ме запратят в скалите, беше да карам срещу тях. Плаването под ъгъл не помагаше, пак ме избутваше към скалите.

Поздрави!
pflueger
Мнения: 172
Регистриран на: Чет Дек 11, 2014 20:29
Риболов: Shark

Re: Пръчка подходяща за тролинг и джиг, плюс разни съвети...

Мнение от pflueger »

pflueger написа:Eто една екстремна снимка от Жребеца на Славе,направена от Троли 10-20 минути след като "опитните" 100лодкари се свиха на сухо,че е прекалено страшно за тях!Имаше и 3-та лодка от 100,на Karakudki,който тролеше точно с лодка 3.60+електрика по това време и си е жив и до сега без да се пъчи с това!

Изображение


В такова време и този ден,Спокимиро си седи в шатрата за безопасност и няма как да ви го снимам с неговия опит във буриите!А решението в такова време е толкова елементарно и евтино!Истината е,че при сговнясване на времето малцина остават да тролят и те така! :roll:
pflueger
Мнения: 172
Регистриран на: Чет Дек 11, 2014 20:29
Риболов: Shark

Re: Пръчка подходяща за тролинг и джиг, плюс разни съвети...

Мнение от pflueger »

spookymiro написа:
По миналата събота по едно време ме духа доста сериозен вятър на Жребеца. В един период беше по-силен от този на последното състезание.
На това състезание доста лодки,като твоята надуваема+бензинка не издържаха и обърнаха по вълните преди да стигнат Паничеревския залив в първия ден!Това им беше предела! :roll:
Аватар
spookymiro
Мнения: 681
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 15:01
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Пръчка подходяща за тролинг и джиг, плюс разни съвети...

Мнение от spookymiro »

Тролка, пак почна да те апе дзверо по главата. Стига се заяжда само от любов към спорта.

На снимката с дъжда вълни не виждам. Демек няма вятър и не виждам смисъл от пускането и.

Това, че влачиш в порой си е твой избор. Я покажи какво хвана в пороя. Я да видим колко души ще покажат свястна риба, хваната по време на порой. Повтарям, порой а не дъждец.
Всеки сам си избира забавленията...

Казваш, че на състезанието са се отказвали лодки - било то гумени или твърди. Аз бях и двата дена във водата и не видях лодка с ел.двигател!

Никой не е застрахован от повреда в мотора. Проблемът при ел.мотора е малката мощност и ограниченият ресурс от енергия, с които той разполага когато е в изправност.

Поздрави!
Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.
pflueger
Мнения: 172
Регистриран на: Чет Дек 11, 2014 20:29
Риболов: Shark

Re: Пръчка подходяща за тролинг и джиг, плюс разни съвети...

Мнение от pflueger »

spookymiro написа:Тролка, Стига се заяжда

Това, че влачиш в порой си е твой избор. Я покажи какво хвана в пороя.
Хванах едно сулче!Виждаш ли колко грешно разсъждавате?Вие влизате само за да хванете риба и като дойде пороя бягате пораженчески на мръсна газ към лагерите!А е толкова елементарно да си разпънеш чадъра и да изчакаш бурята да отмине без паника!Славе знае от ОПИТ,че пролетните и летните порои са краткотрайни и за това не се панира,кат бела риба и си седи в лодката!В кое мое изречение виждаш ЗАЯЖДАНЕ,като говоря само чрез факти?Ти и Краси се скрихте от пороя в този ден и това е!Не ви съдя,просто отбелязвам факта!Опита се придобива чрез преодоляване на трудности,а не чрез говорене!Нямаш опит с електриката и пороите-точка!Това е твоя избор-няма лошо! :roll: Приятеля ти Велин,колко години беше на същата тролинг-схема с електрика+3,60надуваема с алу-дъно?Питай го кое-как е при него и заповядай с аргументите! :roll:
Последно промяна от pflueger на Чет Юни 18, 2015 9:44, променено общо 1 път.
pflueger
Мнения: 172
Регистриран на: Чет Дек 11, 2014 20:29
Риболов: Shark

Re: Пръчка подходяща за тролинг и джиг, плюс разни съвети...

Мнение от pflueger »

bozaka написа:
Д-р Флекс написа:Eмо, за потребителя на ел.двигател, захранван от стартов акумулатор няма по-добър учител от една малка лятна буричка на яз. Искър ... :D
О да, безценно!
Явно не знаете,че летните бурии са краткотрайни и бързо отминават! :roll: След такава буря най-много дава!
pflueger
Мнения: 172
Регистриран на: Чет Дек 11, 2014 20:29
Риболов: Shark

Re: Пръчка подходяща за тролинг и джиг, плюс разни съвети...

Мнение от pflueger »

spookymiro написа:Проблемът при ел.мотора е малката мощност и ограниченият ресурс от енергия, с които той разполага когато е в изправност. [/b]

Поздрави!
Как го разбра това,като никога не си влизал да тролиш с електрика? :roll:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”