Мнение за сонар Лоуранс Елит-4 или Марк-4 83/200 455/800

Минава, големият кораб минава ...
Vangelis84
Мнения: 117
Регистриран на: Пет Май 15, 2015 23:39
Риболов: плувка
получил Браво: 2 пъти

Re: Мнение за сонар Лоуранс Елит-4 или Марк-4 83/200 455/800

Мнение от Vangelis84 »

Купих си Elite-4 CHIRP с GPS... дано му свикна бързо... за съжаление скоро няма да мога да го пробвам, а иначе нямам търпение.
Аватар
горан
Мнения: 440
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 17:46
Риболов: Тролинг, джиг, кльонк
Местоположение: Казанлък
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Мнение за сонар Лоуранс Елит-4 или Марк-4 83/200 455/800

Мнение от горан »

Честито, със здраве да си го ползваш и много риби и приятни емоции да ти носи!
antoanBS
Мнения: 452
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 17:33
Риболов: Spining ribolov s kayak
Местоположение: burgas
дал Браво: 1 път
получил Браво: 6 пъти

Re: Мнение за сонар Лоуранс Елит-4 или Марк-4 83/200 455/800

Мнение от antoanBS »

Здравейте купих си от булстарите лоуранс марк-4 с гпс това ми е първи сонар на тази марка преди това бях с гармин но смених каяка и новия каяк е със вградено място за сонда на лоурънс
Въпросът и молбата ми е дали някой може да ми даде инструкции и настройки на бг език понеже нещо аз май неправя като хората? На повече от 20 метра неми показва дълбочина но на по плитко си работи също незнам дали да го оставя да показва дъги или да показва рибки има и други разни настройки и опции
nespori s glupak 6tete svali na negovoto nivo i 6te te bie s opit
Hobie mirage drive outback
bulgarian
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 0:40
Риболов: на куршум
Местоположение: софия/пловдив/бургас
дал Браво: 39 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Мнение за сонар Лоуранс Елит-4 или Марк-4 83/200 455/800

Мнение от bulgarian »

antoanBS написа:Здравейте купих си от булстарите лоуранс марк-4 с гпс това ми е първи сонар на тази марка преди това бях с гармин но смених каяка и новия каяк е със вградено място за сонда на лоурънс
Въпросът и молбата ми е дали някой може да ми даде инструкции и настройки на бг език понеже нещо аз май неправя като хората? На повече от 20 метра неми показва дълбочина но на по плитко си работи също незнам дали да го оставя да показва дъги или да показва рибки има и други разни настройки и опции
Честито за сонара колега със здраве да си го ползваш, Инструкции на български не знам дали има за този модел питай вносителя, а за да ти показва дълбочина до 20метра виж дали не си му задал ръчен режим.... Направи го на автоматичен режим. Какви символи да ти показва сам си избираш, много хора предпочитат да си използват сонарите с изключен фиш ай ди и аз така дава по-реалистична картина
Vangelis84
Мнения: 117
Регистриран на: Пет Май 15, 2015 23:39
Риболов: плувка
получил Браво: 2 пъти

Re: Мнение за сонар Лоуранс Елит-4 или Марк-4 83/200 455/800

Мнение от Vangelis84 »

Аз едва вчера си пробвах сонара и не видях от къде е опцията за това да ми показва рибите като дъги или като рибки... ще ме упътите ли, къде е опцийката в менюто? Пуснах алармата да алармира при риби ... и интересното е, че се виждат риби а не пилка... после по някое време вземе па реши да пилка... в крайна сметка на какъв принцип избира кога да пилка и кога не?А дъгите си бяха риби 100% на 5-6м при дълбочина 15-20м ... друго не е било... при същите дъги един път алармира друг път не?Някаква идея на какъв принцип го прави? Искам да попитам дали имате карта за Огняново с контури за дълбочините?Моя нямаше такава карта... имаше само карта на язовира и нищо повече.И другото нещо ... как точно да видя къде е термо клина... не виждах да ми го показва.Иначе температурата на водата беше 25-26градуса.
bulgarian
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 0:40
Риболов: на куршум
Местоположение: софия/пловдив/бургас
дал Браво: 39 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Мнение за сонар Лоуранс Елит-4 или Марк-4 83/200 455/800

Мнение от bulgarian »

http://www.bulstar.bg/manuals/Elite-HDI-BG.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Vangelis84
Мнения: 117
Регистриран на: Пет Май 15, 2015 23:39
Риболов: плувка
получил Браво: 2 пъти

Re: Мнение за сонар Лоуранс Елит-4 или Марк-4 83/200 455/800

Мнение от Vangelis84 »

Не намирам отговор на въпроса ми за алармата там ... защо алармира избирателно ... понякога направо полудява... а друг път при не по-малко риби на екрана не издава никакъв звук.
hgtod
Мнения: 47
Регистриран на: Чет Юни 20, 2013 21:06
Риболов: морски
Местоположение: Бургазъ
дал Браво: 3 пъти

Re: Мнение за сонар Лоуранс Елит-4 или Марк-4 83/200 455/800

Мнение от hgtod »

Аз съм с Елит5 комбо, но мисля, че няма разлика с четворката - алармата писка само ако си включил "символ риба", на дъги не писка...при теб най вероятно е активирана друга аларма, трябва да влезеш в меню аларми и там да си оправиш настройките. Успех!

п.с. Сега отворих линка на bulgarian с упътването и видях, че освен за риби има аларма и за дълбочината - стр.27/28.
Vangelis84
Мнения: 117
Регистриран на: Пет Май 15, 2015 23:39
Риболов: плувка
получил Браво: 2 пъти

Re: Мнение за сонар Лоуранс Елит-4 или Марк-4 83/200 455/800

Мнение от Vangelis84 »

Ами на дъги пискаше ... епизодично ... гледах си менюто аларми и има само 2 за активиране... за риби и дълбочина... деактивирана беше тази за дълбочина.Аз няколко пъти активирах и деактивирах алармата за риби... като деактивирам няма алармиране... като активирам си алармира когато си иска... е не алармира без да има риби ... но пък друг път при много риби не алармира.
nkolev
Мнения: 499
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 16:36
Местоположение: Бургас
дал Браво: 44 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Мнение за сонар Лоуранс Елит-4 или Марк-4 83/200 455/800

Мнение от nkolev »

Vangelis84 написа:Ами на дъги пискаше ... епизодично ... гледах си менюто аларми и има само 2 за активиране... за риби и дълбочина... деактивирана беше тази за дълбочина.Аз няколко пъти активирах и деактивирах алармата за риби... като деактивирам няма алармиране... като активирам си алармира когато си иска... е не алармира без да има риби ... но пък друг път при много риби не алармира.
Колега, по-правилно би било да се каже вместо "...но пък друг път при много риби не алармира." - при много дъги не алармира, защото не всички дъги са риби, а не зная сонара по какви критерии определя дали са риби или други сигнали. Понякога термоклин ми го показва като много дъги (където може би има наистина риби), но на символ рибка ги няма.
НДК
Vangelis84
Мнения: 117
Регистриран на: Пет Май 15, 2015 23:39
Риболов: плувка
получил Браво: 2 пъти

Re: Мнение за сонар Лоуранс Елит-4 или Марк-4 83/200 455/800

Мнение от Vangelis84 »

Преди 2 дни ми попадна стара тема за човек, който е тролил на Огняново и пише, че при дълбочина 20м ... имало туфи водорасли на 5-6м дълбочина... просто си мислих, че водораслите или са на дъното или изплуват на повърхността ... не знаех, че има плаващи на някаква дълбочина... в случая 5-6м.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”