Тягов ама какъв

Минава, големият кораб минава ...
Ingos
Мнения: 537
Регистриран на: Чет Фев 21, 2008 13:44
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Тягов ама какъв

Мнение от Ingos »

Колега Вангелис,
От вчера си във форума и вече взе да се заяждаш с народа... Моля те за повече уважение към другите участници, които най-малкото имат доста повече опит...
Сега по темата, от вчера съм с Оптима 75 Ah и трябва да и търся зарядно. Може ли да ме насочите към някое читаво за нея.
Благодаря предварително.
Поздрави,
feelin' frisky?

Brucia la terra...
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Тягов ама какъв

Мнение от max »

Имаше един колега , известен преди години в "сомските" среди и доста колоритна личност. Та той казваше - "аз не лъжа , само преувеличавам" . Ставаше въпрос за теглото на уловените риби :)

Първият електрически двигател си купих в далечната 2003г :) . От тогава до ден днешен съм имал общо 4. Всички бяха/са с мощност 55 либри. Ползвал съм ги на поне 4-5 модела различни лодки с няколко различни акумулатора. С нито един от тях не съм вдигал повече от 3,7 км/ч по простата причина че пропелерите които се слагат на тези дв. са тягови, т.е. предназначени да бутат голям товар , а не да вдигат висока скорост. Допускам че моите лодки са били по тежки от твоята и с по голямо газене та може би с една малка и лека лодка би могло максималната скорост да е около 4-5 км/ч. Всичко нагоре е фантазия.
Ако посмалиш още малко часовете тролинг и скоростта ше си стиснеме ръцете :lol: :lol: :lol:

П.П. сметките не са мои, така казва нАуката :D Ако смяташ че с вълшебният си акумулатор ще караш повече от два часа с максимална скорост съм готов на едно басче :D

За зарядните - търси електронно зарядно на CTEK или BOSH (първата марка е производител за много брандове )
Изглежда така (обърни внимание на символчето до снежинката - това е режим за тягови акумулатори)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Vangelis84
Мнения: 117
Регистриран на: Пет Май 15, 2015 23:39
Риболов: плувка
получил Браво: 2 пъти

Re: Тягов ама какъв

Мнение от Vangelis84 »

Ingos написа:Колега Вангелис,
От вчера си във форума и вече взе да се заяждаш с народа... Моля те за повече уважение към другите участници, които най-малкото имат доста повече опит...
Сега по темата, от вчера съм с Оптима 75 Ah и трябва да и търся зарядно. Може ли да ме насочите към някое читаво за нея.
Благодаря предварително.
Поздрави,

А бе пич това, кога си се регистрирал в един форум не значи нищо.Както виждаш съм написал нормален пост а той ми бие неква контра и тва с тоя акумулатор от Декатлон сериозно му клати нервната система... явно има защо. :lol: Определено не демонстрира опит и безпристрастно мнение в постовете си ... предлага неща, които продава... и плюе по всичко друго като предоставя силно невярна информация.
Vangelis84
Мнения: 117
Регистриран на: Пет Май 15, 2015 23:39
Риболов: плувка
получил Браво: 2 пъти

Re: Тягов ама какъв

Мнение от Vangelis84 »

max написа: П.П. сметките не са мои, така казва нАуката :D Ако смяташ че с вълшебният си акумулатор ще караш повече от два часа с максимална скорост съм готов на едно басче :D

Говоря за налудничавите ти сметки, че с 3.5км/ч ще изкара час и 30мин.На пълна газ колко ще изкара не съм писал нищо!!!Може да хванем бас за това колко часа ще изкара в спокойни води без вятър с 3.5км/ч.Както и за максималната скорост, която може да постигне с този двигател надуваема лодка 3.60. Подвеждаш много сериозно хората... буквално ги отказваш от идеята да ползват електрички за целодневен тролинг... със заблудата, че ще им трябват 6 акумулатора по 110ач.Просто си вреден за колегите без опит... схващаш ли?

Първо започна с максимална скорост 3.5 км/ч ... сега пишеш за 4-5 ... качи още малко до 6 и ще си стиснем ръцете... хаха


А това какви двигатели си ползвал преди 13г не ми е важно ... ако имаш опит с ВариМакс 55, който е с максимайзер ... тогава давай некви оценки и впечатления.
Vangelis84
Мнения: 117
Регистриран на: Пет Май 15, 2015 23:39
Риболов: плувка
получил Браво: 2 пъти

Re: Тягов ама какъв

Мнение от Vangelis84 »

Ето ти 4.5км/ч с лодка 12000либри(5443kg)
`


Ето ти 6км/ч с 55либри на надуваема лодка.
Може малко да се разровиш какво споделят хората и в чужди форуми... или и те са фантазьори?Предполагам поназнайваш малко английски и можеш да сметнеш 14фт колко е в метри, както и 950лб в кг.

"I use it on a 14ft Glastron and it has plenty of power to move my 950lb rig around in the wind. Top speed is almost 4MPH. I love the variable power and my battery lasts all day with power to spare. Also, the transom bracket is very sturdy and tilts and adjust nicely. The motor and shaft are heavy duty in design too. After trying and returning a Minn Kota Endura, I'm glad I switched to the Motorguide Varimax."
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Тягов ама какъв

Мнение от max »

Съветвам те да преосмислиш източниците си на информация :D

Когато напишеш някоя глупост или невярна информация и след това друг ти каже че не си прав не означава нито че те е обидил , нито че ти бие "контра". Обикновено значи че те коригират, в случая добронамерено. :D

Смея да твърдя че винаги съм се изказвал безпристрастно , както и че много внимателно предоставям информация тук точно с оглед на това че не си пиша само с теб , а го четат и други хора които могат да бъдат подведени. За опит и ерудиция няма да споря с теб, нека другите преценят това.

Ако както разбирам вдигаш магическите над 6 км/ч :) , т.е. 3,5 км/ч ти е около 50% от мощността . Аз твърдя че с 50% мощност на мотора и твоя велик акумулатор няма да изкараш повече от 4-5 часа или при 100% над 2 часа. Ако те съмнява имаш бас. :D
Явно имаме 2 спорни точки:
1.Максималната скорост от 6.4 км/ч
2.Тролинг с 3,5км/ч в продължение на 8 часа
Ти поддържаш ли тези твърдения или не?

п.п. не видях по какво реши че вторият ти клип е със скорост 6 км/ч. За първият при който е коректно показана скоростта ще ти кажа само че 2,2 mp/h не се превръщат в км/ч като умножаваш по 2 , а по 1,6 и правилният резултат в случая е 3,52км/ч
Всеки един от двигателите ми е с максимайзер :D
Последно промяна от max на Нед Сеп 06, 2015 10:46, променено общо 1 път.
Vangelis84
Мнения: 117
Регистриран на: Пет Май 15, 2015 23:39
Риболов: плувка
получил Браво: 2 пъти

Re: Тягов ама какъв

Мнение от Vangelis84 »

И за капак да пусна нещо от ТВОЯ САЙТ!!!Значи, ако аз лъжа следва, че ти лъжеш клиентите си!За лодка fishing440 си написал, че с 30лб двигател постига 6.1км/ч с 20-25% мощност 4.07км/ч ... с 42лб си написал 6.8км/ч и при 20-25% 5.2км/ч.Айде коментирай сега...

http://www.maxblue.bg/index.php?option= ... &Itemid=12" onclick="window.open(this.href);return false;
Vangelis84
Мнения: 117
Регистриран на: Пет Май 15, 2015 23:39
Риболов: плувка
получил Браво: 2 пъти

Re: Тягов ама какъв

Мнение от Vangelis84 »

max написа:Съветвам те да преосмислиш източниците си на информация :D

Когато напишеш някоя глупост или невярна информация и след това друг ти каже че не си прав не означава нито че те е обидил , нито че ти бие "контра". Обикновено значи че те коригират, в случая добронамерено. :D

Смея да твърдя че винаги съм се изказвал безпристрастно , както и че много внимателно предоставям информация тук точно с оглед на това че не си пиша само с теб , а го четат и други хора които могат да бъдат подведени. За опит и ерудиция няма да споря с теб, нека другите преценят това.

Ако както разбирам вдигаш магическите над 6 км/ч :) , т.е. 3,5 км/ч ти е около 50% от мощността . Аз твърдя че с 50% мощност на мотора и твоя велик акумулатор няма да изкараш повече от 4-5 часа или при 100% над 2 часа. Ако те съмнява имаш бас. :D
Явно имаме 2 спорни точки:
1.Максималната скорост от 6.4 км/ч
2.Тролинг с 3,5км/ч в продължение на 8 часа
Ти поддържаш ли тези твърдения или не?

п.п. не видях по какво реши че вторият ти клип е със скорост 6 км/ч. За първият при който е коректно показана скоростта ще ти кажа само че 2,2 mp/h не се превръщат в км/ч като умножаваш по 2 , а по 1,6 и правилният резултат в случая е 3,52км/ч
Нарочно ли се правиш на неадекватен ... 2.8мили ... НЕ 2.2!!!

На 2рия клип човека в коментара е написал максималната скорост 6км/ч!!!


Чакам отговор за информацията поднесена от теб в ТВОЯ САЙТ!!!
Vangelis84
Мнения: 117
Регистриран на: Пет Май 15, 2015 23:39
Риболов: плувка
получил Браво: 2 пъти

Re: Тягов ама какъв

Мнение от Vangelis84 »

Пуснал си една лодка под наем.. и си написал с каква скорост се движи с електричка... ще я наема... ако не покрие написаното от теб в сайта ти ... ще те накарам да ми върнеш парите или ще плащаш глоба заради сигнал в КЗП. хаха Така, че по-добре си коригирай инфото в сайта по-скоро... :lol:
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Тягов ама какъв

Мнение от max »

Това са данни които не съм тествал и писал аз и ще бъдат коригирани със сигурност :oops:
Vangelis84
Мнения: 117
Регистриран на: Пет Май 15, 2015 23:39
Риболов: плувка
получил Браво: 2 пъти

Re: Тягов ама какъв

Мнение от Vangelis84 »

Давай тая лодка да тестваме... цялата седмица съм свободен ... ако искаш да направим едно Огняново... нося акумулатора и ВариМакса и тестваме на твоята лодка ... тая fishing410 ми е интересна. :D
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Тягов ама какъв

Мнение от max »

Vangelis84 написа:................
Нарочно ли се правиш на неадекватен ... 2.8мили ... НЕ 2.2!!!

................
На видеото ясно се вижда че скоростта на GPS а е 2.2mp/h, така казва и човека който коментира.

За вторият клип - да написал го е в описанието но никъде в клипа не е измерено :)

След като си свободен тествай твоята лодка и този път напиши истината :lol: :lol: :lol:
Vangelis84
Мнения: 117
Регистриран на: Пет Май 15, 2015 23:39
Риболов: плувка
получил Браво: 2 пъти

Re: Тягов ама какъв

Мнение от Vangelis84 »

Изгледай целия клип ... 2.2мили беше на 4та скорост... после включи на 5та скорост.И да не забравяме, че е яхта 5.5тона :)
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Тягов ама какъв

Мнение от max »

max написа:....... Аз твърдя че с 50% мощност на мотора и твоя велик акумулатор няма да изкараш повече от 4-5 часа или при 100% над 2 часа.........
Виж, почнах да съжалявам че въобще влизам в подобни спорове. Всеки е свободен да вярва в приказки - има червената шапчица, седемте джуджета и т.н. Ако имаш съмнения в това което казвам съм готов да се хвана на бас. Смятам също и че скорост от 6.4км/ч с твоят комплект е твърде висока. Смятам също и че да влачиш 8 часа със скорост 3.5 км/ч и след това акумулатора ти да е на 12.08V е невероятно. Нямам желание да си губя времето с предъвкване на темата и празни спорове и ще те помоля да спрем до тук. Ако желаеш да си доказваме нещо ще ти пусна телефона ми.
Vangelis84
Мнения: 117
Регистриран на: Пет Май 15, 2015 23:39
Риболов: плувка
получил Браво: 2 пъти

Re: Тягов ама какъв

Мнение от Vangelis84 »

Ама то и мен не ме интересува кой в какво вярва... аз пиша каквото съм тествал, а не чул и прочел... то се препокрива с писано от други имащи същия мотор.Единствено ме дразни, че такива като теб може да откажат хората да ползват електрички ... а все пак трябва да мислим и за екология малко от малко.Иначе дали ти ще продадеш повече акумулатори или Декатлон ми е все тая. :D Не продавам нищо и не виждам защо би ми било нужно да лъжа и подвеждам хората.Просто друг път не влизай в спорове с мен... тегаво е. :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”