Карбуратор за Ямаха

Минава, големият кораб минава ...
toci23
Мнения: 138
Регистриран на: Пет Юли 12, 2013 14:51
Риболов: Сом - другото е губене на време......
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път
получил Браво: 9 пъти

Карбуратор за Ямаха

Мнение от toci23 »

Здравейте,мой приятел има проблем с карбуратора на Ямаха 8к.с. 2008год. четиритактов, и понеже не успяваме да намерим никаде -засега,реших да попитам и вас-риболовците от лодка.Майстора при който е двигателя-казва че може да стане и от 4-5-6к.с.Благодарим ви предварително на отзовалите се :tup:
golding26 написа: бате калин ....... :lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Карбуратор за Ямаха

Мнение от max »

Нямам идея защо търсите цял карбуратор, ако обикновено проблема е в задръстване освен ако не се е изявявал някой "майстор"

Всяка една част от този мотор може да бъде поръчана и доставена. Карбуратори от други модели няма да ти свършат работа.
toci23
Мнения: 138
Регистриран на: Пет Юли 12, 2013 14:51
Риболов: Сом - другото е губене на време......
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път
получил Браво: 9 пъти

Re: Карбуратор за Ямаха

Мнение от toci23 »

Иво,карборатора е спукан на много неприятно място-някаде в леглата на жигльорите.Пробвани са вариянти за лепене заваряване запояване,към друг карборатор клонят везните.Има от каде да се поръча нов-но е страшна цифра :D затова питам за втора ръка :wink:
golding26 написа: бате калин ....... :lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Карбуратор за Ямаха

Мнение от max »

Цената за нов е около 800лв. Втора употреба мисля че няма да намериш.

Как се е получило това спукване?
toci23
Мнения: 138
Регистриран на: Пет Юли 12, 2013 14:51
Риболов: Сом - другото е губене на време......
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път
получил Браво: 9 пъти

Re: Карбуратор за Ямаха

Мнение от toci23 »

max написа:
Как се е получило това спукване?
Нямам представа как се е получило-не е при нас станало,така го купи моя приятел по еконт с уговорка ако не е читав да го върне.След запалването -работи но няма ниски-гасне,обадил се на човека и се разбрали да го върне ,върна го-но онзи отсреща не го взе от еконт :twisted: нито си вдигна телефона до момента :wink: Те така................
golding26 написа: бате калин ....... :lol: :lol: :lol: :lol:
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Карбуратор за Ямаха

Мнение от gele kapaciteto »

Не е зле да споделите кой е търговеца , белкем няма повече пострадали .

П.П. Некаде по обявите се моташе една Ямаха , без винт - абе от плочата на горе имаше мотор , надолу го немаше . Може да го опазарите и за части :tup:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
toci23
Мнения: 138
Регистриран на: Пет Юли 12, 2013 14:51
Риболов: Сом - другото е губене на време......
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път
получил Браво: 9 пъти

Re: Карбуратор за Ямаха

Мнение от toci23 »

gele kapaciteto написа:Не е зле да споделите кой е търговеца , белкем няма повече пострадали .

:tup:
Приятелчето ми не пише по форуми,но аз с най-голямо удоволствое ще му напиша имената и тел тук и по другите форуми-веднага след като ги разбера.Засега знам само че е от Кърджали. Карбуратор намерих-и го платих 150лв преди малко.Въпрос към по запознатите-Може ли да има някаква разлика или поради някаква причина да не стане-да не пасне.Взех карборатор от външно същата Ямаха 8 к.с. точно каквато е на моя човек,само годината не можах да видя дали е същата 2008.Външно моторите са еднакви,утре ще го нося да го монтират.Има ли причина да се притесняваме че може да не стане,не че няма да го върна-ами просто търсенето ще трябва да продължи????? Изображение Мотора изглежда така.....
golding26 написа: бате калин ....... :lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Карбуратор за Ямаха

Мнение от max »

Трябва да е от генерация "C" (кода на модела да започва с F8C - пример F8CMHS). По старите генерации "А", "В" и т.н. имат различен парт номер, дали карбуратора е същият не мога да кажа.
toci23
Мнения: 138
Регистриран на: Пет Юли 12, 2013 14:51
Риболов: Сом - другото е губене на време......
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път
получил Браво: 9 пъти

Re: Карбуратор за Ямаха

Мнение от toci23 »

max написа:Трябва да е от генерация "C" (кода на модела да започва с F8C - пример F8CMHS). По старите генерации "А", "В" и т.н. имат различен парт номер, дали карбуратора е същият не мога да кажа.
Благодаря :tup:
golding26 написа: бате калин ....... :lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
Anton_65
Мнения: 912
Регистриран на: Пон Окт 31, 2011 14:08
Риболов: На кльонк и прясно женско едно време,сега на спомени ха ха
Местоположение: Асеновград
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Карбуратор за Ямаха

Мнение от Anton_65 »

я кажи от къде в Кърджали го взехте,кво мълчиш...завчера ходих там за мотор и между другото отидохме в един склад дето имаше над 30 мотора втора ръка,всякакви и на тънки цени,няма да казвам къде, че не е етично,нито на лични ще отговарям,аз си взех едно Сузи 2,5 четир.,но не от там, а просто отидохме за съвет,има също един шмиргел към ниското на реката :wink: ,дето също продава мотори,но е голям шмекер и познат ми се жалва, че имал същия проблем с некачествен мотор от него и не го приема обратно
bulgarian
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 0:40
Риболов: на куршум
Местоположение: софия/пловдив/бургас
дал Браво: 39 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Карбуратор за Ямаха

Мнение от bulgarian »

Anton_65 написа:я кажи от къде в Кърджали го взехте,кво мълчиш...завчера ходих там за мотор и между другото отидохме в един склад дето имаше над 30 мотора втора ръка,всякакви и на тънки цени,няма да казвам къде, че не е етично,нито на лични ще отговарям,аз си взех едно Сузи 2,5 четир.,но не от там, а просто отидохме за съвет,има също един шмиргел към ниското на реката :wink: ,дето също продава мотори,но е голям шмекер и познат ми се жалва, че имал същия проблем с некачествен мотор от него и не го приема обратно
Така поднесена тая информация звучи все едно: в събота посетих депо за крадени двигатели ама на никой не казвам къде е понеже работата е нелегална... :lol:
Аватар
Anton_65
Мнения: 912
Регистриран на: Пон Окт 31, 2011 14:08
Риболов: На кльонк и прясно женско едно време,сега на спомени ха ха
Местоположение: Асеновград
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Карбуратор за Ямаха

Мнение от Anton_65 »

пак се чете между редовете и бързат някой да пишат :mrgreen:
какви ми са ония, че да им правя реклама да си продават моторите,даже още 20 бр. чакали тия дни,който го интересува да ходи в Кърдж. и да си пита
Тоци що не каже откъде го взеха тоя мотор,иначе се жалват, че не искали да им го върнат
batzeto
Мнения: 310
Регистриран на: Чет Яну 20, 2011 8:42
Риболов: Кльонк !!! Другото е стръв !!!
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 36 пъти

Re: Карбуратор за Ямаха

Мнение от batzeto »

Anton_65 написа:пак се чете между редовете и бързат някой да пишат :mrgreen:
какви ми са ония, че да им правя реклама да си продават моторите,даже още 20 бр. чакали тия дни,който го интересува да ходи в Кърдж. и да си пита
Тоци що не каже откъде го взеха тоя мотор,иначе се жалват, че не искали да им го върнат
То е ясно от ,къде /от където и ти си гледал / ама незнам, защо нито единия нито другия не ще да ги предаде на органите ,крадците на двигатели .
То е ясно ,щото всеки иска по тънко да вземе ,пък дали е крадено е все тая .
Сом бе сом !!! Другото е стръв !!!
toci23
Мнения: 138
Регистриран на: Пет Юли 12, 2013 14:51
Риболов: Сом - другото е губене на време......
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път
получил Браво: 9 пъти

Re: Карбуратор за Ямаха

Мнение от toci23 »

Anton_65 написа: Тоци що не каже откъде го взеха тоя мотор,иначе се жалват, че не искали да им го върнат
batzeto написа: То е ясно от ,къде /от където и ти си гледал / ама незнам, защо нито единия нито другия не ще да ги предаде на органите ,крадците на двигатели .
То е ясно ,щото всеки иска по тънко да вземе ,пък дали е крадено е все тая .
Аве вие двамата не четете ли какво съм написал по отгоре бре ???????????? -Написал съм ,че в момента в който разбера данните на човека -измамник -ще ги напиша тука и във всички форуми :fish8: Момчето-приятелчето ми не е от Варна и трябваше да дойде днес -първия работен ден ,да си вземе мотора и да ми даде данните на онзи. Ся за мотора,карбуратора който намерих Благодарение на някои от вас-стана,мотора запали от разззз и работи перфектно и стабилно :tup: .Човека който измами моя приятел се казва Емир Каледжи от гр.Кърджали а това е номера от обявата-не знам дали е личен или служебен- 0895000*** -от Мобиле.бг......Успех на всички -и се пазете.....
golding26 написа: бате калин ....... :lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
Anton_65
Мнения: 912
Регистриран на: Пон Окт 31, 2011 14:08
Риболов: На кльонк и прясно женско едно време,сега на спомени ха ха
Местоположение: Асеновград
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Карбуратор за Ямаха

Мнение от Anton_65 »

batzeto написа:
Anton_65 написа:пак се чете между редовете и бързат някой да пишат :mrgreen:
какви ми са ония, че да им правя реклама да си продават моторите,даже още 20 бр. чакали тия дни,който го интересува да ходи в Кърдж. и да си пита
Тоци що не каже откъде го взеха тоя мотор,иначе се жалват, че не искали да им го върнат
То е ясно от ,къде /от където и ти си гледал / ама незнам, защо нито единия нито другия не ще да ги предаде на органите ,крадците на двигатели .
То е ясно ,щото всеки иска по тънко да вземе ,пък дали е крадено е все тая .
тука нещо трябва да разграничим нещата,това че съм ходил по работа в един сервиз и съм видял много мотори втора ръка за продажба,не значи че са крадени,или пък обратното,пак казвам нито ги познавам,нито ще им правя реклама,ако бях взел мотор от тях с гаранция :lol: и излезе дефектен,отивам на място, тегля им едни едни псувни и да ми си го оправят,затова мотор се взема на място с проба,с тия Еконти хем излиза по скъпо,хем не знаеш кво ти пращат,връщал съм мотори от такива дето се кълняха по тел. че работел :mrgreen: ,пробвам го , или не хвърля вода или няма ниски,един тел. че го връщам и му отказвам да му платя обратния път към него,та другия път ще си помисли дали да лъже хората :wink: но няма кво да разстягаме ластици тук,човек като се опари тогава знае как да процедира
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”