Модифициране на твърди лодки

Минава, големият кораб минава ...
Публикувай отговор
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Модифициране на твърди лодки

Мнение от max »

Нещо на което не много риболовци обръщат внимание поради факта че не ходят за риба при лошо време - тента тип каюта , модифицирана и съобразена с редица дребни модификации и допълнително монтирани аксесоари.

В сгънато състояние
Изображение

Отворена - разпъва се за 1 минута.
Изображение

Изображение

поглед отгоре - сгъната и разгъната
Изображение

Изображение

Страничните панели се сгъват или разкопчават така че тентата може да се ползва и за слънце.
Аватар
Bandito_FISHER
Мнения: 81
Регистриран на: Сря Дек 28, 2011 14:43
Риболов: Основно тролинг , от време на време спининг
Местоположение: Смолян
получил Браво: 1 път

Re: Модифициране на твърди лодки

Мнение от Bandito_FISHER »

Добра идея , ама и тука трябва модифициране ..... нямаш чистачки :lol:
Сега сериозно идеята за това наистиина е добра ,даже може в студените месеци да си докараш допълнителен комфорт с една туристическа газ бутилка и пита за греене .
Според мен единственото можеби неудобство , ще се окаже работата с въдиците , когато си вътре .
Когато сочиш някого , не забравяй че трите пръста сочат теб !
Аватар
горан
Мнения: 440
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 17:46
Риболов: Тролинг, джиг, кльонк
Местоположение: Казанлък
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Модифициране на твърди лодки

Мнение от горан »

max написа:Нещо на което не много риболовци обръщат внимание поради факта че не ходят за риба при лошо време - тента тип каюта , модифицирана и съобразена с редица дребни модификации и допълнително монтирани аксесоари.
Страничните панели се сгъват или разкопчават така че тентата може да се ползва и за слънце.
Много отдавна съм го обмислил този вариант, но изпълнението е малко по-трудно.
За Аркипа зная, че я продават готова.
Ще те помоля, когато имаш време да направиш и да качиш в темата няколко по детайлни снимки на захващането отзад за седалката на лодката и въобще на всички места, където се захваща за лодката въпросното съоръжение.
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: Модифициране на твърди лодки

Мнение от vestel »

max написа:Нещо на което не много риболовци обръщат внимание поради факта че не ходят за риба при лошо време - тента тип каюта , модифицирана и съобразена с редица дребни модификации и допълнително монтирани аксесоари.
Хитро :tup:
почвам да се замислям дали да не прекроя моята тента ... първо че я направих много голяма - второ пречи ми когато е опъната, и единствено я ползвам при дъжд, но пък ако завали из ведро трябва да се придвижвам бавно (да троля) иначе всичко е безмислено и тази година не съм я и ползвал ... само с чадърите.
Аватар
valkata34
Мнения: 312
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 10:49
Риболов: тролинг

Re: Модифициране на твърди лодки

Мнение от valkata34 »

горан написа:
max написа:Нещо на което не много риболовци обръщат внимание поради факта че не ходят за риба при лошо време - тента тип каюта , модифицирана и съобразена с редица дребни модификации и допълнително монтирани аксесоари.
Страничните панели се сгъват или разкопчават така че тентата може да се ползва и за слънце.
Много отдавна съм го обмислил този вариант, но изпълнението е малко по-трудно.
За Аркипа зная, че я продават готова.
Ще те помоля, когато имаш време да направиш и да качиш в темата няколко по детайлни снимки на захващането отзад за седалката на лодката и въобще на всички места, където се захваща за лодката въпросното съоръжение.


Може да погледнеш тук ги има схемите на монтаж като кликнеш на докоменти: http://linder.se/en/products/boating-ac ... -arkip-460" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
горан
Мнения: 440
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 17:46
Риболов: Тролинг, джиг, кльонк
Местоположение: Казанлък
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Модифициране на твърди лодки

Мнение от горан »

Благодаря :tup:
Аватар
tyofata
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Сеп 01, 2014 21:23
Риболов: Сом
Сом
получил Браво: 4 пъти

Re: Модифициране на твърди лодки

Мнение от tyofata »

[quote="Ingos"]Мен ме интересува от къде да се сдобия с основа за стойка за стол (и стол със стойка която да става за основата) на стъклопластова лодка. Идеята е стойката и стола да се демонтируеми и да остава само неподвижно захванатата основа към дъното на лодката.
Поздрави,[/quotehttps://www.mybait.de/springfield-pedestal-plug-in-set-14-1/4
Роден да оди за риба, а они ме карат да работим!!!!!
Аватар
gogopike
Мнения: 274
Регистриран на: Нед Авг 29, 2010 14:21
Местоположение: Balgarene plevensko
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 35 пъти
Обратна връзка:

Re: Модифициране на твърди лодки

Мнение от gogopike »

https://www.mybait.de/springfield-pedes ... set-14-1/4" onclick="window.open(this.href);return false; :tup:
На колегата линка
Всичко което за другите е кофти за мен е добре.
Ingos
Мнения: 537
Регистриран на: Чет Фев 21, 2008 13:44
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Модифициране на твърди лодки

Мнение от Ingos »

Благодаря!
feelin' frisky?

Brucia la terra...
Аватар
tyofata
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Сеп 01, 2014 21:23
Риболов: Сом
Сом
получил Браво: 4 пъти

Re: Модифициране на твърди лодки

Мнение от tyofata »

gogopike написа:https://www.mybait.de/springfield-pedes ... set-14-1/4 :tup:
На колегата линка
Soryy ама пишем от Ipad и е много тегаво с маркирането и качването
Роден да оди за риба, а они ме карат да работим!!!!!
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: Модифициране на твърди лодки

Мнение от vestel »

Та да взема и аз да се туря тука със някой друг ред, снимка и клипче :wink:

Преди пет години станах горд собственик на един тримаран и ми служеше вярно през годините.
Като го купувах бях замаян от лудост по тримараните и не видях доста неща, които после ми взеха здравето :) Станах и собственик и на доста машинки които ми трябваха за отремонтирането на тримаранчето, но не съжалявам ... След 3 месеца рязане, китване, шкурене и боядисване .... сагата може да я видите във снимки на този линк :D :arrow:
http://s1311.photobucket.com/user/veste ... n%20Whaler

През тези 5 години обаче все по-често се заглеждах към твърдите лодки но от един друг материал - алуминия :D Съответно и се возих във такива и събирах информация от къде, как и какъв модел ми трябва на мен, за риболова който извършвам и да ми е максимално удобно и практично във новата лодка, която ми предстоеше да закупя .... Изискванията ми бяха да е на дължина 4.10-4.50м на ширина 1.70-2.00м - По възможност оборудвана със много шкафове и дупки за багаж, шкаф за въдиците във разгънато положение, два въртящи стола за джига през зимата и място за спане през лятото във нея :lol:
Като марка най-близко до това ми пасна Tracker - но не и цената на която може да се намери нещо ново във БГ и въпреки всички шукаризми из нея, отново трябваше да преправям или да добавям някой неща.
Тогава взех решението, че ми трябва лодка тип Tracker или друга но гола необорудвана и всичко в нея да е по мой вкус. След дълго ровене във интернет в чужбина и у нас попаднах на лодката която търсех - дължина 4.20, ширина 1.90 с максимално ниско ниво на оборудване и изгодна цена :wink: На всичко отгоре и във БГ ... почити никакви транспортни разходи.
Етоя и нея :arrow:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изцяло заварена лодка със минимално оборудване + двата стола и малко дървения (шперплат), който трябваше да махна - понеже намразих дървото от предната ми лодка (тримарана)

И се започна със разкомплектоването на дървенията :wink:

Изображение

Първият шок ... останах втрещен със какво са я напълнили за плаваемост във носа ... но пък много бързо го изхвърлих стиропора ... сега на негово място има 140 л. по вместимост баки и шишета от минерална вода :lol: :lol: :lol:

Изображение

Втори шок ... под шперплата на пода пяна за плаваемост ... по мои сметки към 200-250л обем, но тука вече махане няма твърда ... ни се реже ни се чупи, но пък се пали като почнах да заварявам ... гадост голяма, наложи се да я мокря и покривам със ламарина ... добре, че имаше във средата и двата края места незалети със нея ... там прекарах HDP тръби със кабели, жила и тръбите за живарника .... отзад имаше нещо като "тенжера" за такъв но ми се видя малък и го изхвърлих ... новия е със размери 70х30х35 ... та да може да влизат белите риби (големите) :wink:

Изображение

Изображение

Изображение

Най-големия гърч беше махането на мокета който беше залепен за шперплата със някакво киташе лепило ... убих един цял ден, но го спасих и донадих оше малко ... но не тъи качествен като оригиналния китайски :wink: спре ли да вали дъжд след 10 мин. може да се сяда на него ... докато другия му трябват 2-3 часа въпреки че е ползван само по страниците.
Профилите които ползвах за капаците, кутийте и другите джажи които съм правил са 20х40х2мм, 30х30х2мм и 20х20х2мм -в зависимост от предназначението и натоварването - по моя преценка ... за сега държат, а ламарината също е 2мм, 1.5мм и 1мм която съм ползвал. Изтеглих махнатия шперплат ... 65 кила 8) а вложените ламарини и профили са - закупени 42 кила, но вложени към 30 - по моя преценка ... другото хартиса :wink:
И се започна поетапното оборудване :arrow:

Изображение

Изображение

Изображение

Дойде и ред на конзолата ... много се чудих дали да е от алумин или да търся нещо готово ... но поради времето което ме притискаше ... (10 дена не бях ходил за риба) ... минах на варианта готова конзола ... закупих я от колега произвотител във форума ... ако някой прояви интерес давам координати :wink: тъч панела със бутоните и модула със релетата от Австалия набарах :wink: Вътре във (хралупата) събирам 8 кутии за воблери от тази голамата + 8 от белите ... по-малките и има още място :arrow:

Изображение

Изображение

Изображение

Другата екстра която си вкарах е шкафа за въдиците ... успях да събера във нея 5 броя във разгънато състояние + 2 сгънати, гребло, кепа, двата чадъра и 7 стойки и има още място :wink:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Живарника за белите риби и костурите ... сом не влиза вътре ... първо, че са големи и второ имат слуз и после става смрад ... за щуки и дума да не става :lol: :lol: :lol:

Изображение

Изображение

Другата (хлалупа) голямата ... там е тяговия акумолатор и всичко останоло което се чудя де да го (подредя) ... при дъжд жената влиза вътре да не се мокри :wink:

Изображение

Изображение

Изображение

И още една хралупа ..... по-малка ... под седалката ми, че да са ми близо нещата от първа необходимост .... мразя да ставам :lol:

Изображение

Изображение

И останаха още 3 хралупи за показване ... да не ги цъкам една по-една :wink: ... за стартовия акумулатор, резервоар и последната в нея събирам една 30л. хладилна чанта + чугунения оребрен тиган :wink:

Изображение

Изображение

Изображение

Ще кажете сега, че то място в тази лодка не остана :lol: .... има има още много има ...
това е една площ с размери 180х80 там лятото ми е спалнята и музикалното оформление :tup:

Изображение

Изображение

И за последно една много хитра джажа - понеже мразя ботуши, зимата да си мокря краката и най вече, че ме мързи и когато съм сам да търся някой да помага да качвам лодката на колесара ... снимка и малко видео :D

Изображение

пускането :arrow:
и качването :arrow:
В крайна сметка нещо такова се получи ... не е Tracker но ме кефи :wink:

Изображение

Въртят ми се още подобрения ... но като напрявя някое ще го пускам тука .... и успех на всички ентусиасти :tup:
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Модифициране на твърди лодки

Мнение от quietriot »

Браво Емо супер е станала, не разбирам много от лодки ма ме кефи как е станала и долапите из нея.
Аватар
горан
Мнения: 440
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 17:46
Риболов: Тролинг, джиг, кльонк
Местоположение: Казанлък
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Модифициране на твърди лодки

Мнение от горан »

Да, вярно че не е Тракер, просто защото е станала по-хубава за теб, защото е според твоя вкус, нужди и средства, които си решил да вложиш.
Браво много е готина, а още по-хубавото е че теб те кефи!
Аз лично не си падам по много шкафове и долапи из лодката, предпочитам повече свободно място из нея, но също мразя да ми се мята всичко из краката, затова сега търся транспортна стойка за въдиците, само че от тези, които са хоризонтално по борда, за да ги транспортирам в сгънато положение в лодката, защото цялото ми оборудване стои в лодката, но пък не искам да се търкалят по пода и. Още не съм го измислил как точно ще стане, но има време.....
Аватар
tyofata
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Сеп 01, 2014 21:23
Риболов: Сом
Сом
получил Браво: 4 пъти

Re: Модифициране на твърди лодки

Мнение от tyofata »

Евала!Браво!Страхотна е!Сега и ако я опашеш с една светодиодна лента по външния ръб ще стане ълудница.Нощно време ще е като НЛО
Роден да оди за риба, а они ме карат да работим!!!!!
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Модифициране на твърди лодки

Мнение от gele kapaciteto »

Евала Vestel :tup:
Сагата с бостъна ми хареса :lol: :lol: :lol: но како каза един МеН - " Нема начин да нема начин "
Космическия кораб си го направил , Мечове си имаш , значи си - " Истински Джедай "
Майтапа си е майтап , но новото си е ново - нема кво да се лъжеме :wink:
Имам една идея за теб , има едни щракандели които се монтират на V гумата кадето подпира лодката при лебедката , там принципа беше - когато удари лодката в нея , тя заключва автоматично , и няма смисъл на се разхождаш напред - назад при излизане . Не се сещам как се казва видеото , но го гледах некаде у Ю-тубето

Ако не е тайна - може ли да споделиш колко ти излезна новата лодка , и тунинга по нея барабар с работните часове - мерси предварително .
п.п. Тая конзолка ( емовата ) точно в тоя си вид , и според мен е опималния вариант за по малки лодки , и повече свободно място . :tup:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”