Модифициране на твърди лодки

Минава, големият кораб минава ...
Публикувай отговор
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: Модифициране на твърди лодки

Мнение от vestel »

gele kapaciteto написа:Евала Vestel :tup:
Сагата с бостъна ми хареса :lol: :lol: :lol: но како каза един МеН - " Нема начин да нема начин "
Космическия кораб си го направил , Мечове си имаш , значи си - " Истински Джедай "
Майтапа си е майтап , но новото си е ново - нема кво да се лъжеме :wink:
Имам една идея за теб , има едни щракандели които се монтират на V гумата кадето подпира лодката при лебедката , там принципа беше - когато удари лодката в нея , тя заключва автоматично , и няма смисъл на се разхождаш напред - назад при излизане . Не се сещам как се казва видеото , но го гледах некаде у Ю-тубето

Ако не е тайна - може ли да споделиш колко ти излезна новата лодка , и тунинга по нея барабар с работните часове - мерси предварително .
п.п. Тая конзолка ( емовата ) точно в тоя си вид , и според мен е опималния вариант за по малки лодки , и повече свободно място . :tup:
Отзад на пред :) конзолата ме впечатли много, особено като разбрах, че имам и избор на цвят, а и че стана готова за 4-5 дена .... ама нали сме адаши :wink:
Относно часовете ... спрямо ремонта на тримарана (три месеца - зимни) бе песен - за 12 дена я сътворих на 90% от последния им вид сега само донаждам някоя щуротия :D
От към финанси приблизително около 10к със всичко без сонари минн коти и двигателя, който свалих от тремарана и го моднахме на 30hp. В тази цена не влизат новите инструменти :wink: един прецизен циркуляр за дърво на Райдер със диск за алумин, Един комбиниран заваръчен апарат ЦО Аргон и електрожен със бутилка, количка и маска (китайче) - внесох си го от Немско, че тука цената е по 2 ... 99% от заварките ге правих със CO то ... въпреки, че много спориха, че не ставало ... става супер но да няма вятър иначе плюе и опушва заварката ... и още куп някой друг инструмент, но те не се броят ... остават за работилницата.
Бързата ключалка и аз я видях в Ютуба ... обих се да я търся, но така и не успях ... много прилича на тегличите на по-новите трактори, но те са по големи и тежки ... ходих гледах и бях намислил да мъча да сътворя нещо от сорта, но ми досвидя да си купувам фреза и струг :lol: :lol: :lol: а не ми се правеше от черно желязо, тази сегашната е от някакви делта планери, но само мога да откопчавам бързо ... закопчаването става на ръка. Ако намеря другата каде говориш за нея и лебедката ще изхвърля :wink:
Аватар
mariov
Мнения: 237
Регистриран на: Пет Юни 08, 2007 22:24
Местоположение: SOFIA

Re: Модифициране на твърди лодки

Мнение от mariov »

лодакта е станала супер :tup:
http://www.mirmed3.com/" target="window.open(this.href);return false;
pflueger
Мнения: 172
Регистриран на: Чет Дек 11, 2014 20:29
Риболов: Shark

Re: Модифициране на твърди лодки

Мнение от pflueger »

Леле-мале,Лудница!Все си мислех,че от Светльо-Рибата нема по-луд по дооборудване на лодка,нооооо!Супер е лодката и аз съм за алуминките,как мазно глисират......!Това е универсума при лодките,леко и пъргаво дупе!Ще козирувам,ако се разминем!
bulgarian
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 0:40
Риболов: на куршум
Местоположение: софия/пловдив/бургас
дал Браво: 39 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Модифициране на твърди лодки

Мнение от bulgarian »

Супер ти е лодката Емо със здраве да си я караш. Хареса ми подхода ти да си вземеш базов модел и да си я направиш по твой тертип :fish3: само тва сифонче малко така не си е на мястото....
и си сложи една килова ролка в средата на колесара да не ти се удря кила в пътеката при качване.
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Модифициране на твърди лодки

Мнение от gele kapaciteto »

Намерих го видеото
https://www.youtube.com/watch?v=tC_v81hFuKg#t=81" onclick="window.open(this.href);return false;
Та даже и имам едно на ум :fish8: ама требе да го изрисувам
Може да се ползва като модел механизъм от задна врата на БУС или Баничарка
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: Модифициране на твърди лодки

Мнение от vestel »

gele kapaciteto написа:Намерих го видеото
Механизъма е като на ЖП вагоните ... бях взел един механизъм от колани на Лада ... но там е много малко отклонението - 5мм, а при мен като я качвам ролките които ме направляват ми дава отклонение +- 3-4см.
Аватар
Bandito_FISHER
Мнения: 81
Регистриран на: Сря Дек 28, 2011 14:43
Риболов: Основно тролинг , от време на време спининг
Местоположение: Смолян
получил Браво: 1 път

Re: Модифициране на твърди лодки

Мнение от Bandito_FISHER »

vestel написа:Та да взема и аз да се туря тука със някой друг ред, снимка и клипче :wink:
Колега ,
личи си че си мераклия :tup: Лодката ти се е получила много добре , както беше казано по горе в темата хубавото на тези лодки е ,че може да я модифицираш по свой вкус . Благодаря , че се включваш в темата ! Постът ти е точно на място и съм сигурен , че ще е много полезен за всички ни .
Сега като гледам май трябваше да именувам темата „Модифициране на алуминиеви лодки ” :wink: , но нищо информацията давана тук може да е полезна и за колеги със стъклопластови и т.н.
Би ли споделил , колко приблизително тежи сега така модифицираната ти лодка , колко е без материалите вложени в нея , колко и дават товароносимост и как се държи сега на вода след модифицирането с 1 и повече човека на борда . Питам защото и моята е с подобни размери и ми прави впечатление , че при този вид лодки най — важно за стабилността и по добро глисиране е общата тежест и разпределението на товара равномерно .
Знам , че при лодка с тези размери чудеса при стабилността трудно се постигат , но мисля , че когато се вземе максимума е постижимо до голяма степен.
Поздрави за мода и ти пожелавам безаварийно и много риби :tup:
Когато сочиш някого , не забравяй че трите пръста сочат теб !
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: Модифициране на твърди лодки

Мнение от vestel »

Производителя пише, че е 230кг. - според мен това не е вярно - не съм я теглил, но 3 ма човека я изнесохме от халето на един дъх, другия модел Bench който е със по-малко шперплат го дават 190кг. - шперплата които махнах е 65 кила. В крайна сметка по-моя преценка със конзолата но без акумолатори и миннкота е около 200 кила. Разликата при тримарана и тази е че със едни същи лица в нея и тримарана 3 броя със тази излиза на глисаж и върви със 30км/ч , а със тримарана нямаше глисиране. Със алуминката сам вървя със 36-37 км/ч със тримарана 38-40 км/ч. Най-вероятно това се получава поради по малката контактна площ на тримарана, но пък той тежеше 320 кила гол. Като товароносимост кила не пише дават им 2 ма човека ... може би заради 2 та стола монтирани във нея .... Дават им макс 40НР мотор - сега съм със 30НР, но според мен най ще им ходи една Yamaha 50HP :wink: (догодина). За стабилност в покой и тролинг е една идея по-стабилна от тримарана ... това е от ширината със 40см. е по-широка и 20см. по дълга, но при глисаж във ветровито време и вълни - особено когато съм сам има така наречиното сеене :D а това е предполагам от по малкото тегло.
За разпределение на теглото - резервоара и тяговия съм ги сложил срешуположно на мен, но пък съм 100 кила и иска още малко тежест за баланс ... със 2 ма е най добре балансирана :)
Аватар
Bandito_FISHER
Мнения: 81
Регистриран на: Сря Дек 28, 2011 14:43
Риболов: Основно тролинг , от време на време спининг
Местоположение: Смолян
получил Браво: 1 път

Re: Модифициране на твърди лодки

Мнение от Bandito_FISHER »

vestel написа:Производителя пише, че е 230кг. - според мен това не е вярно - не съм я теглил, но 3 ма човека я изнесохме от халето на един дъх, другия модел Bench който е със по-малко шперплат го дават 190кг. - шперплата които махнах е 65 кила. В крайна сметка по-моя преценка със конзолата но без акумолатори и миннкота е около 200 кила. Разликата при тримарана и тази е че със едни същи лица в нея и тримарана 3 броя със тази излиза на глисаж и върви със 30км/ч , а със тримарана нямаше глисиране. Със алуминката сам вървя със 36-37 км/ч със тримарана 38-40 км/ч. Най-вероятно това се получава поради по малката контактна площ на тримарана, но пък той тежеше 320 кила гол. Като товароносимост кила не пише дават им 2 ма човека ... може би заради 2 та стола монтирани във нея .... Дават им макс 40НР мотор - сега съм със 30НР, но според мен най ще им ходи една Yamaha 50HP :wink: (догодина). За стабилност в покой и тролинг е една идея по-стабилна от тримарана ... това е от ширината със 40см. е по-широка и 20см. по дълга, но при глисаж във ветровито време и вълни - особено когато съм сам има така наречиното сеене :D а това е предполагам от по малкото тегло.
За разпределение на теглото - резервоара и тяговия съм ги сложил срешуположно на мен, но пък съм 100 кила и иска още малко тежест за баланс ... със 2 ма е най добре балансирана :)

И аз имам подобен проблем , когато съм сам .При придвижване на глисаж лодката я чувствам леко нестабилна (сеенето за което говориш ) .Явно малката тежест на този вид лодки с е причината за това , но си има и ред други предимства :wink: Мислех да отежнявам отпред по някъкъв начин , както е при теб с профилите и платформа горе с долапи , но с 2 на борда лодката се балансира идеално и върви добре и си мисля с допълнително товарене отпред да не се получи обратен ефект и да забива носа с двама . Май ще остане на това положение ....за сега , може само да направя две шкавчета по дължина на лодката за въдиците и вечно търкалящите се по лодката кутии с примамки :mrgreen: Профилите и ламарината от къде си ги набави ?
Когато сочиш някого , не забравяй че трите пръста сочат теб !
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: Модифициране на твърди лодки

Мнение от vestel »

valkata34 написа:

Това е скъпия вариант ;)

намерих по-евтин .... но продължавам да търся още по-евтин да е ;)

http://www.ramp-n-clamp.com/product-p/latch.htm
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: Модифициране на твърди лодки

Мнение от vestel »

Bandito_FISHER написа: Профилите и ламарината от къде си ги набави ?
От Алумина Елит ... там е най евтино което намерих

http://www.aluminaelit.com/
Аватар
valkata34
Мнения: 312
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 10:49
Риболов: тролинг

Re: Модифициране на твърди лодки

Мнение от valkata34 »

Виж в ибей има по евтини заключалки но ми се струва, че не са здрави и сигорни.
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: Модифициране на твърди лодки

Мнение от vestel »

Предполагам, че освен колегите със твърди лодки - тази джаджа е полезна и за гумените ... особено по големите, интересно дали някои до сега ползвал такава ключалка и от къде си я е закупил, а и вносителите ако днаят нещо ... да споделят :wink:
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Модифициране на твърди лодки

Мнение от max »

Ползвал съм подобна преди години. Отне ми малко време да я настроя, но работеше безотказно. По спомен я продавах за 200 лв. Моделът се слагаше на мястото на ролката при лебетката.

Sent from my HTC One using Tapatalk
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”