Yamaha 8hp въпроси?

Минава, големият кораб минава ...
hkoko
Мнения: 70
Регистриран на: Чет Дек 20, 2012 21:26
Риболов: спининг
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 6 пъти

Yamaha 8hp въпроси?

Мнение от hkoko »

Взех си на старо този двигател и започвам с новобранските си въпроси.С дълъг ботуш е 2004г.Първият ми въпрос е относно маслото в редуктора колко събира и освен с тези помпи за течен сапун за които искат мама и тати - мога ли с ръчна помпа за гориво да му налея маслото?Другият ми въпрос е за третият отвор който се намира горе в ляво от контролния за маслото на него пише wash само за промивка ли става дума или мога да включа маркуча в него да работи двигателя без проблем?После се предполага че и импелера ще е за смяна и освен него има ли и друго - гарнитури семеринги или някакви опръстени и от къде ще е добре да си ги закупя.И последно за бензина и маслото ,до щуцера пише 1:100 да го спазвам ли или да завиша малко маслото и бензина 95 или по-силен.За сега толкоз и дано не ми възникват по -сложни въпроси.
hkoko
Мнения: 70
Регистриран на: Чет Дек 20, 2012 21:26
Риболов: спининг
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Yamaha 8hp въпроси?

Мнение от hkoko »

Някой от въпросите ми отпаднаха,но тъй ли от цял форум никой не е сменял масло в редуктора на 6-8 к,с.двутактова ямаха че да каже дали ще ми стигне тубичка от 250 мл. или да си поръчам направо литър.Контролната струя за сега е силна и с навиване на масура се увеличава.За гарнитури ще мисля ако е пресякано маслото в редуктора .Затова питам колко масло да си купя без да се чудя къде да съхранявам останалото ако не ми е нужно?
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Yamaha 8hp въпроси?

Мнение от promarine »

Ако трябва да вярваме на този справочник (http://www.boatingbuddy.com/pdf/GEAR%20 ... Charts.pdf), то редукторът на двигателя ти събира 162,7 мл.
....
www.plodex.eu
....
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Yamaha 8hp въпроси?

Мнение от Tedo »

За тубичка редукторно масло препоръчвам опаковката на Suzuki - 350мл стига даже и на 15кс :), а цената е почти същата /16лв/.

Другият вариант е литрово шише Quicksilver с помпичка - 40лв и стига за 3-4 смени... Помпичката изкарва доста литри - при професионално ползване изкарва половин сезон... http://olx.bg/ad/pompa-za-smyana-na-mas ... 5JI86.html
hkoko
Мнения: 70
Регистриран на: Чет Дек 20, 2012 21:26
Риболов: спининг
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Yamaha 8hp въпроси?

Мнение от hkoko »

Благодаря за отговорите днес си купих тубичка 250мл.на ямаха като остана по свободен ще го сменя и ще пиша колко е събрал редуктора.
hkoko
Мнения: 70
Регистриран на: Чет Дек 20, 2012 21:26
Риболов: спининг
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Yamaha 8hp въпроси?

Мнение от hkoko »

Ако трябва да вярваме на този справочник (http://www.boatingbuddy.com/pdf/GEAR%20 ... Charts.pdf), то редукторът на двигателя ти събира 162,7 мл.
Вярвай на справочника верен е :tup:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”