Някой има ли 6 коня мотор за тест?

Минава, големият кораб минава ...
Аватар
горан
Мнения: 440
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 17:46
Риболов: Тролинг, джиг, кльонк
Местоположение: Казанлък
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Някой има ли 6 коня мотор за тест?

Мнение от горан »

fisherman 007 написа:Това не е глисаж...
Айде бе... :roll: :roll: :roll: :wink:
Аватар
Someto
Мнения: 70
Регистриран на: Вто Авг 28, 2012 22:54
Риболов: тролинг
Местоположение: София

Re: Някой има ли 6 коня мотор за тест?

Мнение от Someto »

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 0030928326 Я да видиме това какво е че ми е интересно :roll:
Котаракът не се интересува какво говорят мишките за него.
Аватар
fisherman 007
Мнения: 523
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 20:27
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Някой има ли 6 коня мотор за тест?

Мнение от fisherman 007 »

kosatkata написа:И какво е тогава ако не е тайна.
Да глисираш означава да се движиш на витло а лодката ти от време на време да докосва водата като жабка.
Такива лодки се използва във водомоторните спортове и се наричат скутери или с по-малко популярното но по-точно название ГЛИСЕРИ.

Надявам се да съм бил полезен.

П.П. Имам обосновани предположения че пусналият тази тема няма лодка...
Не е луд този който ходи за риба,
луд е този който му дава.
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Някой има ли 6 коня мотор за тест?

Мнение от promarine »

fisherman 007 написа:
kosatkata написа:И какво е тогава ако не е тайна.
Да глисираш означава да се движиш на витло а лодката ти от време на време да докосва водата като жабка.
Такива лодки се използва във водомоторните спортове и се наричат скутери или с по-малко популярното но по-точно название ГЛИСЕРИ.
По твоята теория, в България има четири-пет глисера и никой от колегите във форума не е глисирал освен ако не е състезател по водомоторни спортове. Джетовете според теб също не глисират, понеже нямат изобщо витло, на което да останат. :lol:

Лодката излиза на глисаж, в момента, в който успее да преодолее вълната, която бута пред себе си, а не когато остане на винт.
....
www.plodex.eu
....
svetoslav7704
Мнения: 326
Регистриран на: Пет Авг 13, 2010 23:19
Риболов: спининг,тролинг
Местоположение: гр.Шумен
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Някой има ли 6 коня мотор за тест?

Мнение от svetoslav7704 »

Тази измислена теория с витлото се нарича летене,а не глисиране. :lol: Теорията с преходния режим също издиша, защото той е най трудния за поддържане дори с глисираща лодка :idea:
Колкото по сериозно оборудване имаш по дребни риби хващаш.
svetoslav7704
Мнения: 326
Регистриран на: Пет Авг 13, 2010 23:19
Риболов: спининг,тролинг
Местоположение: гр.Шумен
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Някой има ли 6 коня мотор за тест?

Мнение от svetoslav7704 »

И още нещо, състояние полуглисаж не съществува. Дори съвсем малко да подминеш най-товарния режим на двигателя лодката веднага ускорява.Тоест преходния режим е нестабилен и или глисираш или не :mrgreen:
Колкото по сериозно оборудване имаш по дребни риби хващаш.
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Някой има ли 6 коня мотор за тест?

Мнение от promarine »

svetoslav7704 написа:И още нещо, състояние полуглисаж не съществува. Дори съвсем малко да подминеш най-товарния режим на двигателя лодката веднага ускорява.Тоест преходния режим е нестабилен и или глисираш или не :mrgreen:
По този въпрос мога да поспоря. Преди да монтирам хидрофойл на двигателя си наистина в момента в който лодката излизаше на глисаж скоростта рязко нарастваше. Т.е., от около 13-14 км/'час скачаше рязко на 20-22 км/час. Практически беше невъзможно да поддържам скорост между 14 и 20 км/час. При намаляване на скоростта под 20 км/ч, лодката спираше да глисира и скоростта падаше рязко на 13-13,5 км/ч. И обратно, подам ли малко газ, така че да преодолея 14 км/ч, скоростта веднага се качваше над 20.
След като монтирах хидрофойл обаче, прехода от водоизместващ към глисиращ режим стана незабележим и сега мога да карам спокойно с каквато си искам скорост между 13 и 20 км/ч. При това и двигателя започна да се товари по-малко, но за съжаление ми падна максималната скорост и ако преди достигаше 49-50 км/ч след монтирането на хидрофойла не спадна на 44-45.
....
www.plodex.eu
....
svetoslav7704
Мнения: 326
Регистриран на: Пет Авг 13, 2010 23:19
Риболов: спининг,тролинг
Местоположение: гр.Шумен
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Някой има ли 6 коня мотор за тест?

Мнение от svetoslav7704 »

А лодката в какъв режим е между 13-20км,защото е възможно хидрофойла да е променил драстично преходния режим.https://youtu.be/n-ov9mfgsCIНа този клип също лодката не би трябвало да глисира защото е в контакт с водата :shock:
Колкото по сериозно оборудване имаш по дребни риби хващаш.
Аватар
fisherman 007
Мнения: 523
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 20:27
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Някой има ли 6 коня мотор за тест?

Мнение от fisherman 007 »

Имам обосновани предположения че пусналият тази тема няма лодка......и сега се наслаждава на сеира...
Не е луд този който ходи за риба,
луд е този който му дава.
Vangelis84
Мнения: 117
Регистриран на: Пет Май 15, 2015 23:39
Риболов: плувка
получил Браво: 2 пъти

Re: Някой има ли 6 коня мотор за тест?

Мнение от Vangelis84 »

Еми обоснови се де... да се посмея малко. :lol:

Следя темата, но не искам да ангажирам никой с тестове на 6-ца, защото явно няма да съм ок със 6-ца.Гледам си ми пуснал лично с телефон и си написал, че имаш 6-ца за тест... обаче след всичко изписано аз съм почти сигурен, че няма да взема 6-ца и не искам да губя времето на никой. Отделно си купих и ринг за теглене; http://www.decathlon.bg/p/8336310_ring- ... results=21 , което също променя нещата, защото да тегля ринг с 6 коня е съвсем несериозно :) ... не, че не мога да се откажа от ринга и да го пусна в продажба или директно да го върна в Декатлон. :) Отделно последния уикенд не ми беше свободен ... а в събота сутринта заминавам на море.Не искам да тествам мотора на някой, който смята, че ще ми го продаде... и аз да се правя на купувач... само и само да изкяра един тест.

Иначе, ако държиш ще ти снимам лодката ... може да стане много бързо ... понеже за съжаление ми се налага да я държа в хола :lol: Само ми е интересно какви ще са обоснованите предположения ... и как ще коментираш, че съм снимал ел. мотор, който явно ползвам за вентилатор лятото може би... :lol:

Другия момент е, че се появиха още малко пари и вече купуването на 9.8 не е толкова проблем... даже мисля за ново Геново 4 такта...
Последно промяна от Vangelis84 на Сря Авг 03, 2016 23:43, променено общо 1 път.
Vangelis84
Мнения: 117
Регистриран на: Пет Май 15, 2015 23:39
Риболов: плувка
получил Браво: 2 пъти

Re: Някой има ли 6 коня мотор за тест?

Мнение от Vangelis84 »

Дублиран пост беше... за триене.
Аватар
fisherman 007
Мнения: 523
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 20:27
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Някой има ли 6 коня мотор за тест?

Мнение от fisherman 007 »

fisherman 007 написа:Имам Сузуки 6 коня 4 такта и го продавм. Докато аз си го продавам няма проблем да си направиш пробата. От София съм. :tup:
Нямаш желание за проба, не пишеш в темата че си направил пробата и впечатленията си от нея следователно .... логично Уотсън :mrgreen:

П.П. И снимка на лодката няма елементарно ...
Не е луд този който ходи за риба,
луд е този който му дава.
Аватар
fisherman 007
Мнения: 523
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 20:27
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Някой има ли 6 коня мотор за тест?

Мнение от fisherman 007 »

fisherman 007 написа:Имам Сузуки 6 коня 4 такта и го продавм. Докато аз си го продавам няма проблем да си направиш пробата. От София съм. :tup:
Не съм ти предлагал да го купиш :mrgreen:
Не е луд този който ходи за риба,
луд е този който му дава.
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Някой има ли 6 коня мотор за тест?

Мнение от promarine »

Vangelis84 написа:Еми обоснови се де... да се посмея малко. :lol:

... Отделно си купих и ринг за теглене; http://www.decathlon.bg/p/8336310_ring- ... results=21 , което също променя нещата, защото да тегля ринг с 6 коня е съвсем несериозно :) ....
... Другия момент е, че се появиха още малко пари и вече купуването на 9.8 не е толкова проблем... даже мисля за ново Геново 4 такта...
Не ми се иска да те разочаровам, но имам сериозни (обосновани :lol: ) съмнения, че с 9.8 може и да не успееш да глисираш теглейки ринга. Всъщност с малко дете /до 30-40 кг/, може и да успееш.
Имам малко опит в теглене на ринг, банан и водни ски с моята лодка (може да видиш в края на това клипче:
)
....
www.plodex.eu
....
КАЯ
Мнения: 287
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 14:49
Местоположение: София
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Някой има ли 6 коня мотор за тест?

Мнение от КАЯ »

promarine написа: в момента в който лодката излизаше на глисаж скоростта рязко нарастваше.
Това е другият момент по който се познава, че сте излезли на глисаж. За да стане това възможно, може само когато намалее съпротивлението което оказва дъното на лодката. Това е може да стане единствено като се намали омокрената повърхност т.е. потопената част на лодката. С други думи носа на лодката се вдига над водата и тя вече се опира на 20-40 % от дъното си. Не ви ли се вдигнала предницата над водата нямате глисиране не зависимо от скоростта с която се движите. Това при масовите лодки. Изключвам някои специално проектирани съдове. Например тези на подводни криле.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”