Ветерок8 двутактов.

Минава, големият кораб минава ...
Shonata
Мнения: 82
Регистриран на: Нед Дек 27, 2015 12:34
Риболов: Фидер,дънен, опитва се да троли
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Ветерок8 двутактов.

Мнение от Shonata »

За разхода да кажа 10л. не можахме да изгорим за 7ч.тролене,по думите на специалистите возене,което си е вярно.
hkoko
Мнения: 70
Регистриран на: Чет Дек 20, 2012 21:26
Риболов: спининг
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Ветерок8 двутактов.

Мнение от hkoko »

Shonata
Извинявай че малко късно ти видях съобщението,макар и вече късно за теб на други може да помогне.
IMG_20170402_145355.jpg
IMG_20170402_145355.jpg (87.98 KiB) Преглеждано 3102 пъти
IMG_20170402_145531.jpg
IMG_20170402_145531.jpg (119.82 KiB) Преглеждано 3102 пъти
Направих го само за проба временно с подръчни материали и така си остана :lol: Но върши чудесна работа и сега на лодката си мога да ползвам моторетка с дълъг и къс ботуш.
Shonata
Мнения: 82
Регистриран на: Нед Дек 27, 2015 12:34
Риболов: Фидер,дънен, опитва се да троли
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Ветерок8 двутактов.

Мнение от Shonata »

Да много готино,браво само хубави идеи.
Благодаря.
Shonata
Мнения: 82
Регистриран на: Нед Дек 27, 2015 12:34
Риболов: Фидер,дънен, опитва се да троли
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Ветерок8 двутактов.

Мнение от Shonata »

Ето ги перките,като досега карах с или по правилно правих опити с червената
...
IMG_20170403_100311699.jpg
IMG_20170403_100311699.jpg (86.58 KiB) Преглеждано 3078 пъти
IMG_20170403_100254868.jpg
IMG_20170403_100254868.jpg (156.44 KiB) Преглеждано 3078 пъти
Тодор Василев
Мнения: 291
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 1:31
Риболов: СЕНЧЕСТ
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Ветерок8 двутактов.

Мнение от Тодор Василев »

Червената е силно износена когато е здрава формата на лупосите е като на другата.
Лупосите са се заострили чак.
Тази по голямата и тя не изглежда добре.
В продавалника има доста части за ветерок.
Но спокоино можеш да позачистиш голямата с фина шкурка и да си я карате нея.
Ако имаш желание може и да я полираш.
Моя ветерок вървеше и с двете перки почти еднакво .
Shonata
Мнения: 82
Регистриран на: Нед Дек 27, 2015 12:34
Риболов: Фидер,дънен, опитва се да троли
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Ветерок8 двутактов.

Мнение от Shonata »

Благодяря.
Ако сложа по малък диаметър перка,за до компенсирам водоизместваме и по този начин облекчаване мотора със загебването и му дам шанс да се форсира би трябвало да вдигне скороста.
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: Ветерок8 двутактов.

Мнение от КИРО »

А дали не е виновна лодката ?
Я пробвай мотора на лодка 3,60м ... :roll:
Shonata
Мнения: 82
Регистриран на: Нед Дек 27, 2015 12:34
Риболов: Фидер,дънен, опитва се да троли
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Ветерок8 двутактов.

Мнение от Shonata »

Това коментираме,че двама много водоизместваме,и мотора потъва заедно транеца и пак оре.Ако е по дълга няма да ляга толкова и ще е ок.
rsimeonov
Мнения: 62
Регистриран на: Пет Фев 29, 2008 10:05
Местоположение: София
дал Браво: 102 пъти

Re: Ветерок8 двутактов.

Мнение от rsimeonov »

Колега опитай сам да излезеш на глисаж.Аз за това попитах колко е дълга лодката.Според мен моторът толкова си може.
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: Ветерок8 двутактов.

Мнение от КИРО »

Shonata написа:Това коментираме,че двама много водоизместваме,и мотора потъва заедно транеца и пак оре.Ако е по дълга няма да ляга толкова и ще е ок.
С мой приятел с 3,60 и 9,9 2Т много леко си излиза над водата,даже и при малка вълна.
Аз съм 100кг някъде,той повече,затова те насочвам в тази посока.
Shonata
Мнения: 82
Регистриран на: Нед Дек 27, 2015 12:34
Риболов: Фидер,дънен, опитва се да троли
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Ветерок8 двутактов.

Мнение от Shonata »

След днешната проба с другата перка с двама души вдигнахме скороста и двигателя започна да работи чувствително по леко.А сам човек ме изкарва на глисаж.
rsimeonov
Мнения: 62
Регистриран на: Пет Фев 29, 2008 10:05
Местоположение: София
дал Браво: 102 пъти

Re: Ветерок8 двутактов.

Мнение от rsimeonov »

Според мен с двама няма да може да излезе.Давам пример колко малка разлика в теглото има значение.Лодка 3,30 с 15 кс двигател двутактов отиваме на пазар 3 ма души.В лодката само каса бира празна.Лодката излиза на глисаж трудничко но излезе.На връщане с пълна каса бира и 6 хляба глисаж забрави какво ли не опитвах,единия по към носът игра с трима не излезе.Така че според мен с двама забрави.Поздрави.
Shonata
Мнения: 82
Регистриран на: Нед Дек 27, 2015 12:34
Риболов: Фидер,дънен, опитва се да троли
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Ветерок8 двутактов.

Мнение от Shonata »

Мерси поне вдигнах доста скороста и мотора се разтовари значително.Това ми е първо сблъскваме с лодки мотори,но понаучих доста,за тази година с тази за другата,ще видим,но ако още съм с надуваема лодка,ще значително по голяма.
Специални благодарности към всички колеги,които ми отделиха внимание.
Аватар
XCT
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Юни 30, 2013 13:10
Риболов: речен
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 17 пъти

Re: Ветерок8 двутактов.

Мнение от XCT »

Тодор Василев написа:Червената е силно износена когато е здрава формата на лупосите е като на другата.
Лупосите са се заострили чак.
Тази по голямата и тя не изглежда добре.
В продавалника има доста части за ветерок.
Но спокоино можеш да позачистиш голямата с фина шкурка и да си я карате нея.
Ако имаш желание може и да я полираш.
Моя ветерок вървеше и с двете перки почти еднакво .
Червената не е износена. Такава трябва да бъде нейната форма. Те са дебелостенни. При износване заострената част се заобля. Такива перки са поставяни на моделите 8Е. Води се скоростна.
Сивата е от модел 8М и се води товарна. Този модел перки са тънкостенни.

Въпреки, че не съм ги видял наживо, съм убеден, че липсата на боя по перките е заради лоша основа, вследствие на което алуминия е получил окис и е отлепил боята.

От показаният модел червена перка, когато остареят и се съхраняват на горещо се получава превъртване на бронзовата втулка в гумата и/или гумената втулка в алуминия.
Не съм много сигурен, но между алуминия и гумата виждам гумена люспа, което ме навежда на мисълта, че е превътвала перката.

Според мен, колегата за да няма проблеми с глисажа трябва да постави перка като тази от първата снимка за 8М, но не сива, не оранжева, а червена. Червените и оранжевите се водят скоростни, но червената е с най-малък диаметър, което води до по-висока скорост.
Виждал съм и зелени перки, но не съм ги измервал и тествал, за това не мога да дам мнение за тях.

За глисажа е хубаво да се "поиграе" и с пръчката на стойката, променяща ъгала на двигателя.
Изображение
Shonata
Мнения: 82
Регистриран на: Нед Дек 27, 2015 12:34
Риболов: Фидер,дънен, опитва се да троли
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Ветерок8 двутактов.

Мнение от Shonata »

XCT написа:
Тодор Василев написа:Червената е силно износена когато е здрава формата на лупосите е като на другата.
Лупосите са се заострили чак.
Тази по голямата и тя не изглежда добре.
В продавалника има доста части за ветерок.
Но спокоино можеш да позачистиш голямата с фина шкурка и да си я карате нея.
Ако имаш желание може и да я полираш.
Моя ветерок вървеше и с двете перки почти еднакво .
Червената не е износена. Такава трябва да бъде нейната форма. Те са дебелостенни. При износване заострената част се заобля. Такива перки са поставяни на моделите 8Е. Води се скоростна.
Сивата е от модел 8М и се води товарна. Този модел перки са тънкостенни.

Въпреки, че не съм ги видял наживо, съм убеден, че липсата на боя по перките е заради лоша основа, вследствие на което алуминия е получил окис и е отлепил боята.

От показаният модел червена перка, когато остареят и се съхраняват на горещо се получава превъртване на бронзовата втулка в гумата и/или гумената втулка в алуминия.
Не съм много сигурен, но между алуминия и гумата виждам гумена люспа, което ме навежда на мисълта, че е превътвала перката.

Според мен, колегата за да няма проблеми с глисажа трябва да постави перка като тази от първата снимка за 8М, но не сива, не оранжева, а червена. Червените и оранжевите се водят скоростни, но червената е с най-малък диаметър, което води до по-висока скорост.
Виждал съм и зелени перки, но не съм ги измервал и тествал, за това не мога да дам мнение за тях.

За глисажа е хубаво да се "поиграе" и с пръчката на стойката, променяща ъгала на двигателя.
Изображение
Още един път се изумявам,че все още има прагматични колеги,които не се надсмиват и надценяват,а разбират от материята и според мен доста,дават съвет кратко,ясно и аргументирано.
Преди да сменя перките огледах червената и действително има отлепяне на каучока и изместен център.При движение с нея гребе яко и няма изфорсиране на мотора от време на време,тоест да превърта.Като попрочетох за стъпките на перките доколкото разбрах,колкото е по голям ъгълът на лупоса толкова по голяма е стъпката.Товарната е с по малка стъпка и мисля,че отам се вдигна въртящия момент на мотора дава му възможност да се развърти с по малкото загребване.Може и да не съм прав,ще намеря бърза перка и ще пробвам.Мерих ги ,като ги наложих на една обща ос разлика в диаметър е нищожна.
Поздрави.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”