Ремонт, обслужване и гаранция на китайски двигатели

Минава, големият кораб минава ...
Аватар
kriki
Мнения: 1539
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:29
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Ремонт, обслужване и гаранция на китайски двигатели

Мнение от kriki »

Както колегата вносител по-горе е казал - от китайски до китайски двигатели има огромна разлика. Някой са доста проблемни, но има и мн. добри, които се продават и карат безпроблемно в цял свят. Ние си бутаме един двутактов Parsun 9.8 по Дунава без особени проблеми, двигателя си е доста качествен, но естествено, като всеки двигател който се кара доста си иска нормална поддръжка. И точно тук идва истинксият проблем - НЯМА ДОБРА ПОДДРЪЖКА В БЪЛГАРИЯ ЗА Parsun (колкото и колегата, а също и другите вносители по-горе да ви омайват че не е така) !!!!!
Колкото пъти съм питал за разни части - все няма в наличност, ще има преи следващата доставка след 1-2-3 месеца, после не било дошло и т.н - българските номерца, а то летото свърши :x !!!
За щастие се свързах директно с китаеца от завода и колкото и да ми е скъпо си поръчвам частите директно от там и нямам никакви грижи (освен цената за доставка, митници, мито и т.н. разбира се). Но не всеки има такава възможност а и е глупаво ....
Затова на никого не препоръчвам китайските двигатели - по-ефтиното излиза скъпо и то не защото не са добре направени и проблемни, а единствено заради поддръжката. Купувайте си по-скъпите марки, за които си има всчико в БГ. Преди да купите нещо винаги се интересувайте дали има в наличност рез. части и то не само консумативните части - а 100%.
Fish friendly
Shonata
Мнения: 82
Регистриран на: Нед Дек 27, 2015 12:34
Риболов: Фидер,дънен, опитва се да троли
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Китайски двигатели

Мнение от Shonata »

Браво Криклки каза им го не е въпроса само да си вносител,а да имаш и дупе за резервни части.Но за жалост това е положението вкарат мотори или каквото да е ,а резервни части йок.
Четох ,че на един човечец му се счупило нещо по карбуратора пита за части заповядай цял карбуратор.Големи Европейци :tup:
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Китайски двигатели

Мнение от promarine »

kriki написа:... НЯМА ДОБРА ПОДДРЪЖКА В БЪЛГАРИЯ ЗА Parsun (колкото и колегата, а също и другите вносители по-горе да ви омайват че не е така) !!!!!
Колкото пъти съм питал за разни части - все няма в наличност, ще има преи следващата доставка след 1-2-3 месеца, после не било дошло и т.н - българските номерца, а то летото свърши :x !!!
За щастие се свързах директно с китаеца от завода и колкото и да ми е скъпо си поръчвам частите директно от там и нямам никакви грижи (освен цената за доставка, митници, мито и т.н. разбира се). Но не всеки има такава възможност а и е глупаво ....
Затова на никого не препоръчвам китайските двигатели - по-ефтиното излиза скъпо и то не защото не са добре направени и проблемни, а единствено заради поддръжката. Купувайте си по-скъпите марки, за които си има всчико в БГ...
Вярно е, че нямаме в наличност всички части за всички двигатели колкото и да ми се иска. Старая се да поддържам винаги в наличност основни компоненти - импелери, семеринги, корпуси на водни помпи, бутала, сегменти, стартерни механизми, игли и поплавъци на карбуратори, ..... За двигателите Genovo, които внасям правя всичко възможно да доставя всяка необходима част за моите клиенти и когато я нямам в наличност. Ако се наложи, разкомплектовам някой двигател, а при невъзможност да отремонтирам в кратък срок гаранционен двигател, предоставям оборотен такъв.
Би ли ми посочил скъпа марка, за която има всички части в наличност в Бг? Единствено за Меркюри мога да твърдя, че доставката на липсващи части става достатъчно бързо /за една-две седмици/. За Ямаха доста от сервизите редовно поръчват части от мен. Като ти излиза толкова скъпо да си поръчаш частите за твоя двигател от Китай /понеже ги няма при вносителите на Парсън или при мен/ защо не си ги вземаш от вносителите на Тохацу? 99% от частите на твоя двигател са взаимозаменяеми с частите на Тохацу Т9.8.
....
www.plodex.eu
....
Аватар
kriki
Мнения: 1539
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:29
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: Китайски двигатели

Мнение от kriki »

Като ти излиза толкова скъпо да си поръчаш частите за твоя двигател от Китай /понеже ги няма при вносителите на Парсън или при мен/ защо не си ги вземаш от вносителите на Тохацу? 99% от частите на твоя двигател са взаимозаменяеми с частите на Тохацу Т9.8.
Колега, не се засягай - нищо лично, просто казвам каква е реалността в БГ. То ясно че ако имаше някакви огромни продажби, щеше да има и части, но това няма как да стане , напълно влизам в положение ...
Иначе за моя мотор - знам, че доста от Tohatsu 9.8 стават попринцип, но не са 99% има доста разлики се оказва (има и от Yamaha). За съжаление аз няма как да съм сигурен дали нещо става или не става - затова предпочитам от Китай, колкото и да е скъпо (частите са супер евтини, но самата доставака си е доста солена, а и през Western Union изискват плащане, което си е скъпо също). Тъсих по Европа - за 2тактови Parsun почти никъде няма части. А аз отдавна да съм взел друг двигател, но този има 1 голямо предимство - доста по-лек е от аналогичните (26кг), а при нас се налага всеки ден разкачане, носене, закачане и по тежък няма как просто ... Относно другите марки - не съм запознат с какви части разполагат вносителите в БГ, но хубавото на марковите мотори е, че дори нещо да го няма в БГ го има в Европа, откъдето доставката е за няколко дни. Освен това има и доста чарколяци втора употреба, така че по-лесно се намират ... Иначе аз лично нямам никакви предрасъдъци относно китайските мотори - като качество Parsun и Genovo ги слагам на 1 ниво с марковите такива, но разни хора разни мнения.
Fish friendly
Shonata
Мнения: 82
Регистриран на: Нед Дек 27, 2015 12:34
Риболов: Фидер,дънен, опитва се да троли
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Китайски двигатели

Мнение от Shonata »

Екстра,какво излиза,като чета Промарина дава китайски части на майсторите ,а те ти ги хващат,като за японски.Как да си купя Ямаха колеги?
Или да си взема китаец и да го ремонтирам с части от Ямаха?????
Готина държава,много от вносителите на авточасти в рекламата си пишат и японски а-ли,но стигат до основни възли маслен,въздушен ф-р и купе.
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Китайски двигатели

Мнение от promarine »

Shonata написа:Екстра,какво излиза,като чета Промарина дава китайски части на майсторите ,а те ти ги хващат,като за японски....
Убеден съм, че майторите първо съгласуват с клиентите дали са съгласни да им сложат части от Парсън/Геново. Не вярвам, че някой от хората с които работя би сложил на клиента си част за 50 лв и би му взел за нея 200. За майсторите от Варна поне мога да гарантирам.
Поне аз не знам да е имало случай някой клент да не се съгласи да си сложи китайска част за 80-100 лв при положение, че същата оригинална би му струвала над 300. Сменяли сме няколко пъти валове (най-често дългия вал на шлици, предаващ движението от двигателя към вала на винта на Ямахи F2.5, F4, F5 и F15), бутала и сегменти, семеринги, бобини /на двутактови ямахи T15/, редовно сменяме стоп бутони за всякакви двигатели.
Между впрочем и аз трябва да призная, че съм имал няколко случая на двигател Геново F9.8 да сложа част от Меркюри F9.9 когато не съм имал в наличност и е трябвало да чакам дълго доставка.
....
www.plodex.eu
....
Shonata
Мнения: 82
Регистриран на: Нед Дек 27, 2015 12:34
Риболов: Фидер,дънен, опитва се да троли
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Китайски двигатели

Мнение от Shonata »

Колега Промарина не искам да ти прозвучи ,като заяждане,но имам няколко въпроса към теб ,като вносител .
Въпросите са принципни,а не лични нападки срещу теб.
Защо гаранцията на моторите е само година,а не е ,като при колите ,примерно три години.или сто хиляди.км.в случая някакви мото часа.
При Китайците важили правилото първите бройки супер качество,а после се занижава и ,който си вземе му побелява косата.
И ,ако си купя Ямаха или сродните с нея,ще я ремонтирам с истински части закупени от вносителя лично от мен и частите и ремонта иначе съм егати цъвула да се набутам за скъпо и да го развалям с китайско.
С части и ремонти са занимавам и ,аз и съм наясно,че почти цялото производство е средоточено в Китай,Но добрите марки си държат на качеството и няма проблем за разлика от отявлени Китайци.
Склад на едро имали в Европа за Китайските двигатели за евентуална по-бърза доставка.
За Европейски автомобили склада е в съседна Румъния и пристигат много бързо,говорим за оригинални части.За азиатските нещата седят горе-долу като извънбордовите им Китайски събратя.
Та японците се взеха в ръце и от няколко години произвеждат части за Европа в Болоня и нещата станаха доста по-гъвкави.
Та Вие ,като представители не поставяте ли въпроса на Китайците за подобен склад в Европа за дилъри,като вас хем на вас,ще ви е по-удобно хем по лесно,ще налагате марката ,като реагирате бързо на възникнали проблеми.Наясно съм,че за да имаш всичко се изисква много финансов ресурс,а някои неща може да залежат,а парите трябва да се въртят.
Иначе и,аз съм готов да рискувам с Един китаец,наскоро един клиент много ми ги хвали ама като чета по форумите нещата са фифти фифти с някоя Ямаха втора ръка.
Поздрави нищо лично .
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Китайски двигатели

Мнение от promarine »

Shonata написа: Защо гаранцията на моторите е само година, а не е, като при колите, примерно три години или сто хиляди.км.в случая някакви мото часа.
При Китайците важили правилото първите бройки супер качество,а после се занижава и ,който си вземе му побелява косата.
И ,ако си купя Ямаха или сродните с нея,ще я ремонтирам с истински части закупени от вносителя лично от мен и частите и ремонта иначе съм егати цъвула да се набутам за скъпо и да го развалям с китайско.
С части и ремонти са занимавам и ,аз и съм наясно,че почти цялото производство е средоточено в Китай,Но добрите марки си държат на качеството и няма проблем за разлика от отявлени Китайци.
Склад на едро имали в Европа за Китайските двигатели за евентуална по-бърза доставка.
....
Гаранцията на Genovo е 2 години а не една.
Относно въпроса ти за качеството, по скоро е точно обратното. Недостатъците от първите мотори бяха отстранени и следващите партиди дават доста по-малко дефекти. Мога да изредя редица проблеми, които съществуваха при първите партиди от някои от моделите и вече са практически забравени.
За съжаление нямам информация за наличие на склад за части някъде в Европа. Вече имам доста продадени двигатели /над 700 двигателя от 2009 до края на 2016 година/ и се старая да поддържам всички основнии части в наличност но не мога да кажа, че не се случва да има пропуски. Проблемът с частите не е само в необходимостта да се затворят много пари а и в потребността от големи складови площи, със стотици рафтове и секции, много добра подреденост и логистика заради огромния асортимент части за всеки модел двигател.
Определено има нужда от централизиран склад за Европа и съм сигурен, че китайците ще направят нещо по въпроса в близките две-три години.
Що се отнася до развалявето на качеството на марков двигател използвайки китайски части, мога да те уверя, че сами по себеси всички части са много добри. Щом се занимаваш с части, би трябвало като ги видиш да можеш да определиш дали стават или не. Бутала, сегменти, валове, семеринги, ... - всично е направено прецизно от качествени материали. Досега не знам да е имало проблем с марков двигател на който да е била сменена някоя от оригиналните части с китайска.
....
www.plodex.eu
....
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”