Промяна на ботуш от дълъг на къс

Минава, големият кораб минава ...
atanas7711
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Дек 20, 2016 20:07
Риболов: спининг и шаранджийски
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 2 пъти

Промяна на ботуш от дълъг на къс

Мнение от atanas7711 »

Привет колеги! Имам 15 кс. извънбордов двигател Ямаха, двутактов, който е с дълъг ботуш. Интересува ме, може ли да се преработи да стане с къс, тъй като искам да го монтиран на надуваема лодка?
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Промяна на ботуш от дълъг на къс

Мнение от promarine »

Възможно е, но частите ще ти излязат по-скъпо отколкото да продадеш двигателя и да си купиш аналогичен с къс ботуш.
Ако двигателят ти е добър и считаш, че няма да можеш да го замениш по този начин, най-добре си карай надуваемата лодка с него. Неудобството е само, че ще трябва да го спускаш и вадиш малко от по-дълбоко и че ще развиваш малко по-ниска максимална скорост.
Вариант е също така да си надградиш транеца с 10-12 см.
....
www.plodex.eu
....
atanas7711
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Дек 20, 2016 20:07
Риболов: спининг и шаранджийски
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Промяна на ботуш от дълъг на къс

Мнение от atanas7711 »

Двигателя е безотказен и точно за това искам да си го оставя. Това с надграждането на транеца ми влезе в акъла преди това, но не ми се преправя и съм повече склонен да го карам с дългия ботуш, въпреки неудобството му.
bulgarian
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 0:40
Риболов: на куршум
Местоположение: софия/пловдив/бургас
дал Браво: 39 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Промяна на ботуш от дълъг на къс

Мнение от bulgarian »

Може да се преправи стига да намериш корпус от двг. къс ботуш, на който да прехвърлиш повечето твои чарколаци - цилиндров блок, кабели електроника, редукторния лост и торпедото с винта, тоест дълга и широка ........
Карай си така или си намери подходяща лодка за съответния мотор или си повдигни транеца. Във форума имаше теми как се повдига транец на надувна лодка за да стане 51 см. височина.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”