Тролене с минки

Минава, големият кораб минава ...
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Тролене с минки

Мнение от SELVA »

Пускам темата за да видя дали има интерес към евентуално пускане на ел .мотори Minn Kota (Endura 30) под наем. Условията ще бъдат пълен депозит плюс 0.50 на час.

Въпрос: интересно е да се знае, на някой от язовирите където се предлагат лодки почасово, предлагат ли се и мотори??
Аватар
Marto
Мнения: 2372
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:16
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от Marto »

Интерес има - за акумулатор по колко ще искаш на амперчас?

Идеята е чудна, ама с тоя депозит ще имаш клиентела само от 5-то до 10-то число, после парите за депозит масово свършват.

А и може да изплашиш мющериите. :wink: Ще си помислят, че е прикрита форма на продажба: Продавача при приемане обратно на мотора може да каже "аааа, тука виж, че си го жулнал, и по витлото има остатъци от водорасли. Мога да ти върна половината депозит, или ако искаш - зимай мотора!"
www.starividri.org

And you run and you run to catch up with the sun, but it's sinking
And racing around to come up behind you again
The sun is the same in the relative way, but you're older
Shorter of breath and one day closer to death
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Мнение от SELVA »

ама и акумулатор ли ще трябва :roll: . Примерно стартерен на една цена или профи комплект: 2 тягови по 50amh вързани, на друга цена. и мултицет.

за жуленето.. важно е да не се драска витлото, то ес да дава същата тяга при дадени обороти като за ново.
SANESSA
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Май 25, 2006 16:52
дал Браво: 1 път

Мнение от SANESSA »

И колко е цифровото изражение на депозита (Endura 30)
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Мнение от SELVA »

480лв.
SANESSA
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Май 25, 2006 16:52
дал Браво: 1 път

Мнение от SANESSA »

Добре - сумата си я бива. Друг въпрос - ако има след употреба две три драскотини по витлото - с колко би се намалила тягата на бънгийката? Знаеш че шанса това да се случи е някъде над 50-те процента.
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Мнение от SELVA »

витлото е 58 лв. който го потроши плаща, който много го надраска черпи, който малко го надраска казва "аз само малко съм го надраскал."
Като при ските под наем, в края на сезона всички карат надраскани ски.
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Re: Тролене с минки

Мнение от Алеко »

SELVA написа:Пускам темата за да видя дали има интерес към евентуално пускане на ел .мотори Minn Kota (Endura 30) под наем. Условията ще бъдат пълен депозит плюс 0.50 на час.

Въпрос: интересно е да се знае, на някой от язовирите където се предлагат лодки почасово, предлагат ли се и мотори??
Понеже притежавам такъв двигател от няколко години, имам опит и мога да кажа, че за малки водоеми е отличен за влачене. Примерно за язовири максимум до размера на Панчарево. В по-големи гьолове при вятър става неприятно. Дори на максимално мощност има немалка вероятност двигателят да не те добута до брега. Просто е слаб за тази цел.

Затова бих препоръчал на колегата СЕЛВА да предлага тези двигатели само на малки гьолове, като в лодката задължително трябва да има и гребла.
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Мнение от SELVA »

алеко би ли казал на каква средна скорост се возиш и колко часа изкарваш, и съответно почуствал ли си спад в капацитета на акумулатора особено при положение че ползваш стартерен.
ще припомня харченето по скорости на endura 30: на 1ва - 8 амп, на 2ра - 12 амп, на 3та - 15 амп, на 4та - 20 амп, на 5 - 30 амп.
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Аз карам на 3-та с максимайзер, като на ден въртя 4 курсчета по 20-30 мин за придвижване до мястото за риболов (при тихо време). След втория ден се налага вече на 4-та и накрая на 5-та да карам, защото акумулатора пада. Ползвам 100 Ah Varta Blue Dynamic. Сам съм и лодката ми е малкам (<2м), но скоростта ми на придвижване е по-малка или колкото на тези, които влачат. Не знам как го ползват за влачене. Трябва всеки ден да се зарежда акумулатора. За вятър изобщо забрави да те движи.
sampo
Мнения: 421
Регистриран на: Сря Окт 26, 2005 9:16
Риболов: Тролинг
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 13 пъти

Мнение от sampo »

Ел.моторите не стават за риболов на "тролинг" , единственото им приложение е да бъдат преработени на сешоари .. :( :( :(
Минималната необходима мощност на двигателя при "тролинг" е 0.8-0.9 к.с. , или 0.6 кW. , /или 50 ампера х 12v/ , което е невъзможно за изпълнение от ел.мотор ...
Единствения ел.мотор , бутащ лодка съм виждал на чепинци , всички останали са били скъп декор , а собствениците им въртят греблата като във фитнес зала .. :lol: :lol:
За да се зареди акумулатора е необходим агрегат , а той работи със бензин , абе пълна безмислица е цялата схема .. :(
Днес /27.06/ бръмчах с моя "Евинруд" от 9.40 до 16.30 ч. , и хванах 11 бели риби , а за да стане това с ел. мотор , трябва да сложите атомна ел. централа в лодката си ....
Последно промяна от sampo на Сря Юни 28, 2006 9:20, променено общо 1 път.
BatkatA®
Мнения: 100
Регистриран на: Сря Окт 05, 2005 11:24
получил Браво: 1 път

Мнение от BatkatA® »

Каде ги вадите тия бели риби бре ...?

Разцепихме Искъра и нищо не хванахме вече 2-ра седмица ...
Наслука!!! ;)
sawich
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Юни 28, 2006 1:59

:))

Мнение от sawich »

Човека може да си има аквариум и там да си ги лови:)))))))))

Редактирах го малко-пиши на Български,а ако може и по темата. :wink:

Може да ползваш Кредор-пишеш,превежда,копираш и пастваш тук.Аз поне така правя.

http://www.kredor.com/products/Translit ... at2bg.aspx

ПЕНН
Wqtur me wee na bqla kobila:)
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Добра идея и дано успееш да я реализираш.Ето пример с подобни лодки тук,но не са с ел.мотори.

http://www.seaforthboatrental.com/power ... boats.html
Go BIG or Go Home!
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Мнение от SELVA »

известно недоразумение се получава от самото наименование "trolling motor" с което ел. мотора за лодка е известен. да става за тролене, но се и използва за обхождане на заливчета и кръстосване из шаварите. затова е стандарт в америка и седи или до мотора или на носа на лодката.
sampo може много лесно да сложи на носа на романтиката дори ел. мотор endura 30, защото дръжката може да се монтира и на обратно, но на него в момента може би не му трябва. само че не може да отрече предимството на пълната тишина и маневреност в дадени моменти.
наскоро четох че рибари с големи мотори често решават проблема с високата скорост за тролене, като връзват по две надупчени кофи отстрани.
kalinux абе тоя максимайзер що не вземете да го предлагате по по-достъпен начин и на други българчета, нали беше правен тука ако не греша?
що се отнася за рентване и на бензинови (по-мощни) мотори и това ще стане (рано или късно естествено).
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”