Помощ за помпа за надуваема лодка

Минава, големият кораб минава ...
djimito
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Юли 23, 2006 19:17

Помощ за помпа за надуваема лодка

Мнение от djimito »

Колеги даите съвет,имам руска надуваема лодка но ми се прецака оригиналната и помпа.Ходих в МЕТРО и след дълго умуване си взех една крачна помпа с 2 цилиндара от щанда за авто принадлжности,изглеждаше ми читава , но уви в къщи реших да я пробвам и тя се разпадна от всякаде ,голяма гадост . А я продават за да си напомпаш гумите които са около 2 атмосфери.Та даите съвет какво да търся и от каде .От София съм.Гледах едни пласмасови предназначени за дюшеци и други надуваеми истории, има и ръчни и на 12 волта за кола но не знам дали ще ми вършат работа.Даите спешна помощ ,че в неделя заминавам за една седмица на Доспат.



Преместена от Рибарска среща
Майстор Саки
Аватар
nissana
Мнения: 2503
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 15:04
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от nissana »

Може да ти се стори смешно,но решението ти е циганският битак в коритото на Перловската река в р-на на Сточна гара.Всъбота е наи-големия битак.Намирал съм нееднократно такива помпи-оригинални-вярно стари,но в изправност.
Остави само стъпки,вземи само спомени.....
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

На оригиналната помпа просто няма какво да се прецака :roll: Освен това, пак може да ти се види смешно, както и на мен първия път, но с уста се надува по-бързо, отколкото с помпата, веднъж правихме състезание, щото и аз не вярвах. Е, ако не ти е от тия, десантните, за 6 човека.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
nissana
Мнения: 2503
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 15:04
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от nissana »

Кви са тея дробове бе бате?Не седи ли малко мека като се надуе с уста?
Остави само стъпки,вземи само спомени.....
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

nissana написа:Не седи ли малко мека като се надуе с уста?
Точно същите терзания имах и аз, докато не опитах. После често оставях помпата на мацката да дуе дюшеците, а аз през това време спретвах лодката - твърда си става, даже като я напече слънцето, пак трябва да изпускаш. Е, ако говорим, на мен ми е еднакво противно и с уста, и с помпа, просто, защото се губи време.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
nissana
Мнения: 2503
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 15:04
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от nissana »

Да знаиш,ша опитам,ама после ако ми стане нещо ша ма лекуваш,нали си дофтор :lol: :lol: :lol: А сега сериозно-предполагам,че с уста ще стане по-бързо,отколкото с помпа`ако става въобще`Значи следващият път ще опитам.
Остави само стъпки,вземи само спомени.....
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Ами сега като се замислих, то си има обяснение - нормалната вместимост на белите дробове е около 4 л. Хайде, мойте от годините и цигарите да са станали 2.5 л. А колко според теб е това помпе?
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
nissana
Мнения: 2503
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 15:04
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от nissana »

Макс 2,ако не е и по-малко.
Остави само стъпки,вземи само спомени.....
Видрата
Мнения: 417
Регистриран на: Съб Мар 26, 2005 7:54
Местоположение: гр.Клисура обл.Пловдивска

Мнение от Видрата »

Аз мога да те спася ако е от тези тип ,,КОСТЕНУРКА", СТАВА ВЪПРОС ЗА ПОМПАТА но без маркуч, само самото костенурче :wink:
ПУСТИТЕ КЛИСУРЦИ СТАНАЛИ МОСКОВЦИ
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”