Скромно но от сърце ! Панчарево няколко платички..

или форум за Catch&Release идеята.
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

Ами щом има желание и бус насреща, ще може да се проведат няколко акций :D
И все пак си мисля, че Панчарево е един малък гьол с много голямо рибарско присъствие и без никакви естествени укрития за рибите. Освен това условията там са доста сурови според мен за платиката. Там платики се пускат отдавна, но местно възпроизводсто засега няма.
Едни хора ловят рибите пуснати от други хора и повечето не си задават въпроса как тия риби са попаднали там, и какво е коствало това на тия които са ги пускали. Незнам дали ще ми повярвате но много от тях даже не знаят, че това са платички като ги прибират старателно в пликчетата при бабушките и уклеите.
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

Аз ти вярвам защото съм го видял с очите си. Тази година така или иначе съм се насочил към друг водоем. Но може да организираме една две акции и на Огняново.

Просто бях безкрайно разочарован от безхаберието на "риболовците" на Панчарево. Като ги бяха подбарали пред трибуните на човек по 20-30 платички имаше. Поне половината и повече само от мойте които съм пуснал заминаха 2 месеца след като ги пуснах. Предполагам идентичен е случея и с тези пускани от колегите. Как да си направят популация когато ги правят на консерви...
bond
Мнения: 353
Регистриран на: Вто Окт 16, 2007 10:20

Мнение от bond »

rasper_A написа: ...Аз пък си мечтая някога да го направим и с цел рибата да се пусне в яз.ДЯКОВО..... :? А защо да не се превърне в практика и за други неарендовани водоеми?...само си мечтая...
Колега и аз си мечтая за същото, но докато кременишките бракониери пускат нон стоп мрежи, няма да стане! А иначе Дяково е супер водоем. Но му разкатават фамилията с тия мрежи.

П.С. Имам къща в селото ;)
Колеги,СПРЕТЕ ДА СНИМАТЕ РИБИ В БАНЯТА,КУХНЯТА,СПАЛНЯТА,КЕНЕФА,КОРИДОРА,ПРЕД БЛОКА!ГРОЗНО Е!
Кърцата
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Дек 20, 2005 14:47
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Кърцата »

nissana написа:Кърца,има вече вадени,че даже и на дупка.Не са многоброини,но има.
Това ме радва, нно явно не може да създаде стабилна популация :cry:
Преди няколко години пренесох няколко кофи с платики от Челопечене до Чепинци. Просто там ми беше най-близо. Предполагам че още колеги са правили такива акцийки.
Та мисълта ми беше , че преди три години започнаха да се ловят отделни риби между бабушките и каракудите, преди две години сутрин се ловяха платики , който после отстъпваха мястото на бабките и каракудите, като напече слънцето. А миналото лято се ловяха само и изключително платики. Вече има и сериозни екземпляри по над кило. Само за три, четири години платиката стана доминиращ вид след плевелните риби в Чепинци. Миналата година нямам уловена нито една каракуда там, Само платики и по някоя бабка или дребно костурче за цвят :wink:
А защо не се получава на Панчарево, където се изсипват много повече платики... :cry:
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

Кърца. Това, че на Чепинци днес има доста платика се дължи на наводнението през 2005г мисля. Тогава много платика се прехвърли от гьола на Челопечене.
Аватар
carpsliven2
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 20:22
Местоположение: sliven

Мнение от carpsliven2 »

Поклон и от мен имаш колега.. да си жив и здрав
колата да върви и рибата да кълве - друго неме интересува
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

Благодаря Колега !

Кърца за Чепинци и Челопечане освен наводнението което пренесе платиките от Челопечене в Чепинци. Водата която заля боклуците разтвори какво ли не и така затриха иначе огромната популация на речни рак който беше превзел и двата водоема. В Челопечане все още няма раци докато за Чепинци чувам че вече почнали да се пояяват на ново! От както в Челопечане няма раци популациите на рибите се увеличиха драстично. Най-бързо развиващата е на Платиката но и на едрите Бабушки броят им е в пъти по-голям от преди наводненията. Също така забелязвам и добър приръст на рибите. Значи там Бабушките винаги са били огромни но пред 2 години масовите платички бяха от порядъка на 100 до 200 г ! Миналата година лових платики от 150 до 300-400 г като често имаше и риби по 700-800 г до 1 кг . Във водоема има и трофейни платики но аз не ги търся тях защото са редки и не са ми цел за зарибяване. Но ми прави впечатление че скимерите нарастват двойно с вскяа година и този сезон очквам да ловя риби между 200 и 500 г пък да видим .
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

Изображение
Изображение

Пешо разгледай ги тия снимки и ще разбереш какво ги очаква твоите платички.
Снимките са от "На риба" и се надявам колегата etiketa да няма нищо против, че съм ги копирал и тук.
Аватар
Boci
Мнения: 4886
Регистриран на: Вто Фев 21, 2006 22:43
Риболов: Feeder,carp, ICE fishing and spining
Местоположение: Sofia
дал Браво: 261 пъти
получил Браво: 1622 пъти

Мнение от Boci »

По-добре е да ги пускаш някъде, където няма толкова гладни души
2007-2009(15) 2014-2015(16) 2020-2021(10) L(51) L2(25)
2009-2010(25) 2015-2016(11) 2021-2022(16)
2010-2011(14) 2016-2017(23) 2022-2023(1)
2011-2012(19) 2017-2018(11) 2023-2024(3)
2012-2013(17) 2018-2019(16)
2013-2014(14) 2019-2020(10)
vsv
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Мар 22, 2010 21:40
Местоположение: гр.София

Мнение от vsv »

Boci написа:По-добре е да ги пускаш някъде, където няма толкова гладни души
И това е вярно. Аз вчера ходих на панчака и от около 50 човека само аз и още един колега за жалост си върнахме рибата обратно.
Владо Коцев
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Яну 26, 2010 14:32
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от Владо Коцев »

Така е и всички го виждаме, малко са тези, които ловят за удоволствие. Аз също бях в събота и ми беше трудно да обясня, че тези риби не са ми симпатични и ги връщам за да се разхубавят и да пораснат. :D
Искам да пусна няколко амурчета на гьолчето до платеното, кажете откъде да се намеря :roll:
Много е тревясал и му трябва нещо за почистване, ако се сещате за други риби, свиркайте
Аз обичам това:
хвани и пусни, ако не си прегладнял
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

Владо Коцев написа:Така е и всички го виждаме, малко са тези, които ловят за удоволствие. Аз също бях в събота и ми беше трудно да обясня, че тези риби не са ми симпатични и ги връщам за да се разхубавят и да пораснат. :D
Искам да пусна няколко амурчета на гьолчето до платеното, кажете откъде да се намеря :roll:
Много е тревясал и му трябва нещо за почистване, ако се сещате за други риби, свиркайте
За амури единственото място където се сещам е Богров но там ще ти излезнат по 10 лв бройката.

А колкото до Платичките. Дам те повече няма да "стъпят" в Панчарево. Намерил съм друг водоем перфектен за тях и за сега е доста слабо посещавам от към риболовци. Така че тази година смело ще ги нося там. Пък да видим дали в края на годината ще мога да уловя някоя от пуснатите.
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Мнение от mitioto »

naso написа:Изображение
Изображение

Пешо разгледай ги тия снимки и ще разбереш какво ги очаква твоите платички.
Снимките са от "На риба" и се надявам колегата etiketa да няма нищо против, че съм ги копирал и тук.
Басимамата, толкова кеч на едно място отдавна не бях виждал :shock:
Fish Hawk
Мнения: 18
Регистриран на: Пет Май 25, 2007 21:40
Местоположение: София жк.Люлин 2
Обратна връзка:

Мнение от Fish Hawk »

Дяково е в графата за любителски риболов и е идеален за платика , ако има колеги които имат желание да го зарибиме с платика да действаме , Plat1ka от къде тези многобройни малки платички :wink:
Аватар
TeHeB
Мнения: 545
Регистриран на: Вто Апр 27, 2010 14:11
Местоположение: Burgas
получил Браво: 1 път

Мнение от TeHeB »

Fish Hawk написа: Plat1ka от къде тези многобройни малки платички :wink:
наловил си ги е ...
Публикувай отговор

Обратно към “Хвани и пусни”