Скромно но от сърце ! Панчарево няколко платички..

или форум за Catch&Release идеята.
Аватар
kuzmich
Мнения: 472
Регистриран на: Пон Яну 04, 2010 16:04
Местоположение: sofia

Мнение от kuzmich »

колеги неисках да ви подведа имах предвид че платика има на езерото в дружба :) а за панчарево ниамам представа дали има
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

kuzmich написа:колеги неисках да ви подведа имах предвид че платика има на езерото в дружба :) а за панчарево ниамам представа дали има
Колега за Панчарево бъди сигурен че има Платика :).

А за езерото на Дружба аз знам за точно три Платики там и тях съм ги кръстил и пуснал лично. От теб чувам че попринцип си има Платика което е доста радващо !

Чакам да почне новия сезон и да пристигне новата партида от 2000-3000 риби пък дано им смогнем на Пнесьонерите с улова.
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

Понеже колегата е вдигнал темата от миналата пролет та ме обзе носталгия в тази студена нощ и рекох да ви пусна малко от снимките на зарибяванията.

Изображение

Изображение

Тук рибите са с размер между 700 и 1200 г
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ето и едно видео

http://vbox7.com/play:ff764320

Личната ми статистика за сезон 2009 и едно зарибяване със 400 малки платички от февруари тази година е:

Около 1500 риби с големина от 30г до 1200 г. Тези от 700 до 1200 г са 13-риби. Тези от по 150г-300г са около 1100 и останалите са от последното зарибяване с малките платичета около 400 риби !

Пожелавам си тази година да хвана и успея да пренеса тройно повече. Получих доса покани от колеги за взаймопомощ така че се надявам с общи усилия да успеем да създадем трайна популация на Платика в Панчарево.
Аватар
kuzmich
Мнения: 472
Регистриран на: Пон Яну 04, 2010 16:04
Местоположение: sofia

Мнение от kuzmich »

може след забраната да организираме риболов на искара с цел хванатата риба да се пусне в панйарево сигорен съм че доста колеги ще се одзовът
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

Най-подходящия гьол за платика около София е Огняново
Psychooo
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Ное 27, 2009 17:30
Местоположение: Монтана

Мнение от Psychooo »

Похвално дело колега евала :wink:
Аватар
rasper_A
Мнения: 90
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 11:16
Местоположение: Дупница

Мнение от rasper_A »

kuzmich написа:може след забраната да организираме риболов на искара с цел хванатата риба да се пусне в панйарево сигорен съм че доста колеги ще се одзовът
ЕВАЛА КОЛЕГИ И ПОКЛОН!
...Аз пък си мечтая някога да го направим и с цел рибата да се пусне в яз.ДЯКОВО..... :? А защо да не се превърне в практика и за други неарендовани водоеми?...само си мечтая...
...цаца ,ама риба...
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

rasper_A написа:ЕВАЛА КОЛЕГИ И ПОКЛОН!
...Аз пък си мечтая някога да го направим и с цел рибата да се пусне в яз.ДЯКОВО..... :? А защо да не се превърне в практика и за други неарендовани водоеми?...само си мечтая...
Распере. Само за информация ти го казвам, че Дяково е в графата за стопански риболов. Това означава, че след време пак някой може да го вземе под аренда. Ако му променят статута вече е друга работа
Аватар
rasper_A
Мнения: 90
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 11:16
Местоположение: Дупница

Мнение от rasper_A »

naso написа:
rasper_A написа:ЕВАЛА КОЛЕГИ И ПОКЛОН!
...Аз пък си мечтая някога да го направим и с цел рибата да се пусне в яз.ДЯКОВО..... :? А защо да не се превърне в практика и за други неарендовани водоеми?...само си мечтая...
Распере. Само за информация ти го казвам, че Дяково е в графата за стопански риболов. Това означава, че след време пак някой може да го вземе под аренда. Ако му променят статута вече е друга работа
Опаааа..... :shock: .... Не знаех -БЛАГОДАРЯ....И жалко!
...цаца ,ама риба...
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

naso написа:Най-подходящия гьол за платика около София е Огняново
То за жалост Огняново незнам в какви графи попада но там варваския риболов неспира. Затова и не го харесвам този водоем. Иначе да там е иделаното място. Има дълбочини има плитчини. Само си представям как съм застанал на ендо от онези места за които ти описваш в репортажите си, Дълбочина на 10 м около 5-6 м и ловя гъсти платики :) ЕХ кеф ех мечти !
Аватар
peshinka
Мнения: 322
Регистриран на: Пет Дек 08, 2006 10:43
Местоположение: София, ж.к.Люлин

Мнение от peshinka »

Адаш, клипчето е много добро! Дай Боже тази година още по-хубави риби да пренесеш. :)
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

Plat1ka написа:
naso написа:Най-подходящия гьол за платика около София е Огняново
То за жалост Огняново незнам в какви графи попада но там варваския риболов неспира. Затова и не го харесвам този водоем. Иначе да там е иделаното място. Има дълбочини има плитчини. Само си представям как съм застанал на ендо от онези места за които ти описваш в репортажите си, Дълбочина на 10 м около 5-6 м и ловя гъсти платики :) ЕХ кеф ех мечти !
Oгняново е в графата любителски риболов и мисля, че заедно с яз. Искър ще бъдат най-добре охраняваните язовири около София. През последните 2 г. аз лично съм имал няколко проверки от служители на ИАРА. Дори с лодка :) :wink: по разбираеми причини.
От Искъра, Панчарево е близо и на път, но от Челопечене не е кой знае колко голяма разлика. Мисля, че е около 35км. до Огняново
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

Ами ще трябва да ме заведеш с теб на някое от тези чудни места там за да ме грабне язовира. В момента единствените спомени които имам от този водоем са:

Адска навалица от към Раковица мисля че беше (не съм сигурен за името)
Адска мърсотия ...
Почти всякаква липса на риба
И явно присъствие на бракониери.
Преди 10-тина години за последно бях на този водоем. И аз бях един от бракониерите ловях с една плуква през забраната едни каракудки. Когато пред мен разпънаха поне 300-400 м мрежа за същите тези риби. От тогава само чувам за токове пускани за мрежи за какво ли не.

Единственото което ме влече да ида там са твойте репортажи и това че мога да уловя лин !

Ако си навит пролетта можем да направим един съвместен риболов там на спокойствие. Аз имам и лодка с която можем да идем където пожелаем и да обсъдим идеята. Ако се съберем силна група не е проблем да се пуснат 2000 платики на веднъж. Хайде да не са 2000 но поне 1000 риби. Аз сам улавям по 100-150 броя за няколко часа (става дума за скимери)
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Мнение от Бай Иван »

Пичове,само кажете кога ще организираме събитието за да си взема почивка!Имам бус, с който можем да пренесем туби,варели и тн.Само трябва да се организираме.
Личното ми мнение за Огняново,че му трябват освен платики и амурчета.
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Мнение от Златев »

Нямам транспорт или техника за пренасяне на рибки, но когато с каквото мога бих помогнал! :)
Само веднъж съм бил на Огняново, но ми направи впечатление, че е доста перспективен за щука. Вие като по-чести опсетители как мислите? :roll:
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Публикувай отговор

Обратно към “Хвани и пусни”