РАВНОСМЕТКАТА за ЗАРИБЯВАНЕ ЕСЕН 2011 - ПЪСТЪРВА

или форум за Catch&Release идеята.
pitcha

Re: РАВНОСМЕТКАТА за ЗАРИБЯВАНЕ ЕСЕН 2011 - ПЪСТЪРВА

Мнение от pitcha »

Сега - да споделя някои усещания и аз.

Първо – тревогите.
Защото поехме много голяма отговорност – да доставим риби на други хора. Да ги доставим живи и здрави.
От две седмици ми трепереше задника дали ще успеем. Защото ако го правиш сам – сам си отговаряш. И дори да изпусне някой чувал или да се скъса – проблемът си е само твой. И после сам ги вадиш от тръньете – както ми се е случвало.
Слава богу – справихме се добре.
Имахме голям късмет и с времето – че устиска и не се скапа фатално. Очевидно е, че ако пускаме пак през есента – трябва да е към края на септември най-късно.
И независимо пролет или есен – винаги в петък. За да може хората, които си поръчват риби – да си ги занесат по родните места – за да съживят любимите си рекички, без допълнителни разходи за транспорта..
Щото ще продължим да го правим и да я даваме тая възможност – бъдете сигурни.

Сега – кефът.
Голям кеф, уникален дори – да даваш живот на обезрибените ни реки. Препоръчвам на всеки да го опита това. Ако разгледате снимките с ухилените физиономии на зарибителите – ще разберете за ко стаа дума!
А когато мъкнеш и разнасяш – кефът е най-голям. И ти се променя начинът на мислене – окончателно и завинаги!!!
И много повече почваш да пазиш рибите, които хващаш – това ви го гарантирам. Още повече, ако на някоя река набараш следи от зарибяване, което други като теб са извършили.

Понеже това ми е познато от предишни години – тука се опитах да се размина с гърбенето, но не успях тоя път. /Обаче следващия – ще участвам само в най-трудната част – да давам ъкъл, че и най го обичам и моем, и щото зех да одъртявам нещо. Па и се некой тряа го праи, нали!!! Че тука доста безразборно ги фъргахме рибите, кой-където си иска – та очевидно тряа некой а ръководи процесите! Тоя трая съм аз, че и без тва нема кой друг!!!/ Тва в скобите е майтап, но само отчасти – за гърбенето съм сериозен като сфинкс.

Обаче най-големият кеф дойде от друго. Включиха се достатъчно хора в нашата акция. Изглежда все повече Хора осъзнават необходимостта от такива усилия по зарибяване, защото държавата няма какво да я чакаме.

ТУК Е МЯСТОТО ДА КАЖА ГЛАВНОТО:
На всички, които почувстваха вътрешна убеденост в смисъла на такова дело и се включиха в акцията – искрени благодарности. Всъщност Вие сте истинските герои, а приносът на клуба е съвсем малък. Защото да преодолееш народопсихологията, която нашепва на всеки от нас „Защо Аз да пускам, пък Те да ловят” - никак не е лесно!!!
Благодарим Ви за участието и доверието. Надяваме се пак да го правим заедно през годините. Всъщност то си е сигурно, защото духът е изскочил от бутилката и който го направи веднъж – после отърване нема.

СВАЛЯМ ВИ ШАПКА!

P.S.
Поздравления и благодарности и за всички останали, които през тази или минали години са пускали риби за собствена сметка. Без значение от вида на рибите.
Публикувай отговор

Обратно към “Хвани и пусни”