"Catch&Release" или "Хвани и пусни"?

или форум за Catch&Release идеята.

Как да бъде името на новия подфорум?

Анкетата свършва на Съб Фев 11, 2006 0:10

Catch&Release
25
38%
Хвани и пусни
40
62%
 
Общо гласове: 65

stefan
Мнения: 577
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:42
Местоположение: София

Мнение от stefan »

V93 написа:Нали идеята е да се популяризира този подход към риболова? Ами щом е така - най-добре е да е на български, та да е по-разбираемо и за тези, които не знаят английски.
В това виждам смисъла от преводния текст. Интересно ми е при обяснението на принципа на някого, който не е запознат с него и не владеде английски, какви думички биха били употребени. Пускам е толкова многозначително, колкото и рилийз. Едва ли ще се тълкува превратно. Дали някой си мисли, че хванатите и пуснати престъпници ги пускат някъде другаде, а не на свобода? Самият автор на цитата от akulata.com в пълния текст неколкократно прибягва до термини "хващане и пускане".
Аватар
fisherman
Мнения: 689
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 20:51
Местоположение: Перник
дал Браво: 115 пъти
получил Браво: 83 пъти

Мнение от fisherman »

Гласувах за ,,хвани и пусни,, ,защото сьщо смятам че за популяризирането на този принцип посланието трябва да е пределно ясно,макар човек не го ли кара от вьтре нищо не помага.Много хора не врьщат маломерните риби,какво остава за нещо по-трофеино.Някои хора в тая дьржава още живеят в каменната ера.
Maverick
Мнения: 249
Регистриран на: Чет Дек 30, 2004 11:34
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Maverick »

Предпочитам да е на български. Така или иначе си има правила за латиницата. Досадно е да превключваш специално ако трябва да напишеш 2 думи на английски. А представяте ли си какво ще стане с хората дето нямат кирилица и използват кредор за транслитерация. Голям ужас. Предложението на Ванката Пигов не е лошо. Хвани&Върни за да хванеш пак. Това е идеята и мисля че на български посланието е по-завършено. От друга страна на доста хора им е познато именно Cath&Release и ще се чудят какво пък е това хвани върни.
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Плyвка не се нервирай бе човек,имам си мнение и си го казвам.Курс по опресняване май не ми трябва.Има неща които звучат по-правилно на Английски или поне за мен е така.Какво обаче е за мен и какво се гласува са две съвсем различни неща.Ако не ми харесва тук ще си пиша по тукашните форуми.Да съм нарекъл някои с някаква грозна дума или да съм обидил някои с нещо???Имам си мнение както и ти си имаш твоето.Гледам,че Хамериканците губим по точки,но това се очакваше.Въпреки това си има мнение и го казвам.С нищо не задължавам никoй,не се нервирай толкова.
Никак не ми е трудно да намирам теми и мнения във форума-над 1200 писания имам,поне 20 % са по темите,да речем,че другото е плява.
Не съм казал,че нашенските думи звучат грозно,а само,че някои от тукашните свучат по-правилно и са по nа място.Провери колко значения има Релииз и прецени дали сам прав.Ако не ми се говори на Български мога да си щракам на Английски,но това едва ли ви интересува.

Айде на късмет да е новия подфорум,пак и дано свикнем да приемаме мнението на другата страна малко по-спокойно.
Go BIG or Go Home!
Аватар
plufkata
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Дек 08, 2005 13:01
Местоположение: София

Мнение от plufkata »

PENN, всеки има право на глас, с това съм съгласен и така трябва да бъде. Не реагирам остро само на твоите думи и не го приемай лично :D Просто след 20г. ще сме доста по-мургави и ще говорим смесица между английски и цигански. А думата "Release" e на английски и не ме интересуват хилядите й значения. Мъчно ми е, че българина на драго сърце приема всичко чуждо, което "звучи по-правилно" независимо на кой език е.
P.S. PENN, попитай твоите американски колеги де е България - в Азия или в Африка, да видим как ще ти отговорят. :twisted:
Аватар
4ervei4e
Мнения: 40
Регистриран на: Сря Яну 25, 2006 21:56
Местоположение: Sofia

Catch + release

Мнение от 4ervei4e »

Мили колеги,
Считам, че "по живо, по здраво" ще бъде най-доброто наименование !
Всичко друго ми звучи смехотворно, да не кажа / с извинение/-"пусни и пръдни"! :lol:
Успех в изнамирането на други мъдрости!
С усмивка към локвата с рибки
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Заради мен 10 000 члена на тукашния форум знаят къде е България.През месец някои ми праща по някоя новина свързана с БГ.
Прав си,че половината поне няма как да си нарисуват държавата и не са наясно кое и как е,но това няма нищо общо с термините които на мен поне ми звучат по-правилно.
Както се каза е важна идеята,ако ще и НИ ГУ ЯШ ВААА да си го кръстим все ми е тая. :wink: :lol:


Вече ще ми се налага да снимам и като ги пускам само за тоя подфорум.Почвам да зареждам от другия месец.
Go BIG or Go Home!
Аватар
Христо Златев
Мнения: 1062
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 21:17
Местоположение: Ботевград
дал Браво: 162 пъти
получил Браво: 145 пъти

Мнение от Христо Златев »

Хвании и пусни е чудесно ,даже и на мен :oops: ми стана ясно ,че трябва да се пускат рибите :lol: .За кленовете как да е :) Ама костурите са много благи,сърце ми не дава да ги пусна :lol: .
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Ше свикнеш.............. :wink: :P
Go BIG or Go Home!
Аватар
Христо Златев
Мнения: 1062
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 21:17
Местоположение: Ботевград
дал Браво: 162 пъти
получил Браво: 145 пъти

Мнение от Христо Златев »

Щом е за идеала :wink: .Ще се търпи,"Не се става така лесно човек" :wink:
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Да бре не се възбуждайте толкова относно името. Важното е да се получи по-хуманно отнотношение спрямо рибата в карйна сметка.
:D
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Ivan VP написа:Да бре не се възбуждайте толкова относно името. Важното е да се получи по-хуманно отнотношение спрямо рибата в карйна сметка.
:D
Псилютно сугласие от моя страна. Колегата ВП е напълно прав и ви предлагам в темата да пускаме снимки на ПУСНИ И RELEASEпък който иска да земе две за скарата и да ги пише в билета :D
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Ivan VP написа:Да бре не се възбуждайте толкова относно името. Важното е да се получи по-хуманно отнотношение спрямо рибата в карйна сметка.
:D
Ванко, възбудили сме се вече!
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Само едни големи..................риби са ти в главата на тебе. :wink: :lol:

Както върви гласуването ще загyбим с двойно гласове ние с термините. 8)
Go BIG or Go Home!
t_atanasov
Мнения: 274
Регистриран на: Сря Фев 02, 2005 18:24

Мнение от t_atanasov »

хвани и пусни :D
така мисля и аз хваща6 и пуска6 да се знае :D :D :D :D :D
Публикувай отговор

Обратно към “Хвани и пусни”