Река ЛОМ

"Автогара Fishing Mania" - подфорум за търсене и предлагане на транспорт до определени риболовни дестинации.
LABEO
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 19:15
Местоположение: Vidin

Река ЛОМ

Мнение от LABEO »

Привет на колегите от форума,мисля неделя да направя един излет по реката около Трайково и Сталийска махала.Може и от събота с преспиване понеже не са ми познати местата.Ако има желаещи да пишат,също така ще съм благодарен за всякакво инфо.
alex_es24
Мнения: 280
Регистриран на: Съб Дек 02, 2006 9:56
Местоположение: lom
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 19 пъти

Мнение от alex_es24 »

Здрасти колега,
кажи само по кое време и ако съм свободен 6те доида и аз.Ина4е лома е малък в момента.Остажи телефон ако иска6 6те се 4уем да се разберем допълнително.
Chester
Мнения: 82
Регистриран на: Вто Яну 16, 2007 16:14
Местоположение: У нас
Обратна връзка:

Мнение от Chester »

:lol: Какво ще ловите там ?
alex_es24
Мнения: 280
Регистриран на: Съб Дек 02, 2006 9:56
Местоположение: lom
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 19 пъти

Мнение от alex_es24 »

Клен
LABEO
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 19:15
Местоположение: Vidin

Мнение от LABEO »

Аз мисля да ловя на фидер, в района на Дреновец и Бяло поле има доста солидни вирове които държат всякаква риба.Има клен,скобар,таранка и шаран.Насочих се надолу по реката защото очаквам видовото разнобразие да е по-голямо също така се надявам на по добри места.Колега оставям телефона на лични,дай ми и твоя телефон да се чуем.В предвид застудяването очаквам някаква активност на рибата.Времето което е добро за нас за рибата не е и обратното,но без да се опита нищо не е сигурно.Поздрави от Видин.
Аватар
kriki
Мнения: 1539
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:29
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от kriki »

LABEO написа:Аз мисля да ловя на фидер, в района на Дреновец и Бяло поле има доста солидни вирове които държат всякаква риба.Има клен,скобар,таранка и шаран.Насочих се надолу по реката защото очаквам видовото разнобразие да е по-голямо също така се надявам на по добри места.Колега оставям телефона на лични,дай ми и твоя телефон да се чуем.В предвид застудяването очаквам някаква активност на рибата.Времето което е добро за нас за рибата не е и обратното,но без да се опита нищо не е сигурно.Поздрави от Видин.
Колега, тоя район е много много интересен, особено през зимата и много ранна пролет. Не знам какво е нивото сега (предполагам много е ниско и реката - бистра) - моля направете някоя снимка ако ходите на вировете и местата там и докладвайте после :D . След около месец планувам няколко риболова точно по тия места. Ако ходите си вземете повече бял червей, поне по 0,500гр на човек и ловете на болонези (на плувка).
Успех
Fish friendly
LABEO
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 19:15
Местоположение: Vidin

Мнение от LABEO »

Да само да не вали ще направя снимки,за белият червей е ясно по начало идеята ми е да объркам и бял в захранката и на фидера да ловя на бял.Ще взема и едно Сбирулино на ДАМ за всеки случай,но ще наблягам на фидера стига да намеря подходящ вир.
tiho
Мнения: 54
Регистриран на: Пет Мар 10, 2006 15:28
дал Браво: 89 пъти

Река ЛОМ

Мнение от tiho »

Привет, колега LABEO! Аз ще си ходя до Видин този уикенд. Ще ми бъде приятно да се запозная с колега, който също лови на фидер!
На ЛС може да се уговорим и разменим телефони. И после да "докладваме" какви сме ги свършили.
LABEO
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 19:15
Местоположение: Vidin

Мнение от LABEO »

Прогнозата за времето е отчаиваща,но нямам намерение да се отказвам.Идеята ми е потегляне от Видин 5-5.30,при това шибано време пристъпвам за начало до 3 моста обозначени на топографската карта.И следва сондаж на района пеша иначе там си оставам ( е-ти кефа само бира и стръв да има),явно ще падне доста ходене.Намеря ли подходящо място ще нощувам и надявам се в неделя да заловим и някоя рибка.Маршрута ми е Арчар,Добри дол,Скомля и там се отклонявам за Сталийска махала.Поздрави от Дунав.
Аватар
Stefko
Мнения: 1360
Регистриран на: Нед Май 29, 2005 9:31
Местоположение: София/Видин/
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 45 пъти

Мнение от Stefko »

LABEO написа:Прогнозата за времето е отчаиваща,но нямам намерение да се отказвам.Идеята ми е потегляне от Видин 5-5.30,при това шибано време пристъпвам за начало до 3 моста обозначени на топографската карта.И следва сондаж на района пеша иначе там си оставам ( е-ти кефа само бира и стръв да има),явно ще падне доста ходене.Намеря ли подходящо място ще нощувам и надявам се в неделя да заловим и някоя рибка.Маршрута ми е Арчар,Добри дол,Скомля и там се отклонявам за Сталийска махала.Поздрави от Дунав.
Не че разбрах точно накъде си тръгнал, но защо намеси Скомля в маршрута :roll: :?: Не е ли по-добре Видин-Арчар-Добри дол и на кръстовището за Дреновец свиваш наляво за Лом, респ. Сталийска махала... Скомля е бая в страни от този маршрут :roll:
Не задавай въпроси, на които не си готов да научиш отговорите!
LABEO
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 19:15
Местоположение: Vidin

Мнение от LABEO »

Да но компа казва 56км. по този маршрут там ще мина,а дестинацията е ясна искам да погледна и торфената яма,дори на тъмно.Не съм я навестявал 3 години.
alex_es24
Мнения: 280
Регистриран на: Съб Дек 02, 2006 9:56
Местоположение: lom
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 19 пъти

Мнение от alex_es24 »

нагоре на кам белогра4ик са6то е доста добре за спининг има и доста едри скобари
VDO
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Сеп 03, 2012 17:45
Местоположение: Видин

Re:

Мнение от VDO »

Темата е бая старичка,случайно я видях и не издържах да внеса само малко пояснение относно р.Лом. Таранка и шаран от Дреновец,та чак до извора на реката със сигурност няма и не е имало.Има скобар/доста големи екземпляри/,клен,мряна.Има хубави вирове на с.Роглец,с.Дражинци,Ружинци,Фалковец/тези,които аз знам/.На Фалковец,на т.нар.Каменити вир излизат добри скобари и кленове,с.Роглец също,както и между с.Дражинци и с.Белоптичене-местността Чафкин брег.Дано съм бил полезен все пак,макар и в тази стара тема.
НАСЛУКА!!!
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Река ЛОМ

Мнение от Мунчо »

Колега, в този район от реката май не е останало нищо - ходих преди месец - вода практически не течеше...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
VDO
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Сеп 03, 2012 17:45
Местоположение: Видин

Re: Река ЛОМ

Мнение от VDO »

Да,и в момента е така,в смисъл ,че е страшно маловодие.Риба има по дълбоките вирове,едрите кефали са там.Преди месец горе-долу ходих там,където двете реки се събират-тази ,която идва от с.Горни Лом беше прекъсната,около 200м.само камъни,шуртеше само тази от.с.Долни Лом едва-едва.Когато обема на реката е нормален или по-голям,има доста прилични кленове,скобар и мряна.
Поздрави и наслука!!!
пп:Ти къде точно си бил?
Публикувай отговор

Обратно към “Съвместно пътуване”