Оказа се, че руската военна топографската карта(К35-027-3) която е свалена от БГ сайт е с неверни координати,намерих обаче същата от руски сайт която е с правилните координати и съвпада с това от на гуугъл мапс, така също е и тествано на място!
http://dox.bg/files/dw?a=f5bb9793dd" onclick="window.open(this.href);return false;
Направих и сетелитна карта която обаче приближава до 18 левел т.е. 30 м. височина.За сега това мисля е достатъчно,а който иска може да зуумва повече,но едва ли му трябва да сателитна снимка за да си види камък.Казано по друг начин във водата е безмислено от още снимки след тоя левел защото се намалява мястото ви за памет в картата!
Ето и сателитна карта на яз.Ал.Стамболийски за
OruxMaps
http://www.4shared.com/rar/JAqvKfEX/AlS ... Earth.html" onclick="window.open(this.href);return false;
На мен лично ми върши добра работа,снимките са при пълен водоем,затова когато стъпя на брега задавам пои,след това се отдръпвам до където е бил пълен,примерно броя 20 или 30 крачки което са и метри,поглеждам какво голямо разстояние дава от предишния пои,така че след това задавам трака за да се върна обратно на вече запаметения пои носи малки отклонения което мисля, че не е голям проблем в рамките на около 5-10 м.!Пак повтарям все още не съм го тествал много защото не ми се е налагало,а и понеже тепърва запаметявам точки и когато отида следващия път ще видя как се държи!Тук обаче си зависи и от вашия гпс който приема от сателитните чинии в космоса и опресняването може да забавя на някои места дори да спре докато не се свържете отново!
С
BackCountry нещата изглеждат подобни,но няма опция за тракове и всички точки които се запаметяват излизат на картата,така понякога от много точки струпани на място става размазващо докато не приближим на подходящия левел!Екстрите са малко но пък се държи по-стабилно и в същото време дава най-точни координати с отклонение до 1 м.
Тествано на място и сверявано с гуугъл мапс всичко е точно!
За него обаче неможах да му измисля каква карта да му вкарам,използвах картата през интернет за да ми очертае водоема в син фон!При зададените вече точки с нея има по-малко отклонения от другата и работи с по-бързо опресняване!Това е и ползата в моя риболов,когато се насоча към шамандурата в тъмното,при мъгла и т.н. в зависимост от ситуацията и вида на риболова,надявам се също се отнася и за кльонкащите което не е проблем отклонението им да е с 3-7м. това прави колкото една лодка...
Ако имате тествани програми,карти споделете!
Надявам се това малко или много да ви помогне!Ако желаете мога да направя и за други водоеми сателитни снимки,но имайте предвид,че файла е голям,само този от яз.Ал.Стамболийски е от 13 до 18 левел -371 МБ
Ето и примерна снимка със сателитна снимка зададена на 17 левел (0,06км), т.е. има още едно приближаване.Тук тази точка е запаметена така,че нивото в момента е до там(понеже все пак сателитната снимка е при пълен водоем).На различните му места в зависимост от наклона,можете да придобиете представа с каква дълбочина-измерва и надморската височина!
Ето и линийка за да се види на какво разстояние е спаднал на Мъгара!
Ето и координатите му!Въведете го в картата на гуугъл мапс и ще ви покаже мястото!
А как изглежда при 13 и 14 левел
Ето как стоят нещата при Backcountry
Задавам 13 левел и се вижда така, докато при 11 се вижда целия водоем!
След това давам до 18 левел
изваждам координатите на вече запаметена точка в червен триъгълник
тук виждаме с една цифра повече от това на Oryxmaps
Въведете ги в гуугъл мапс и пак ще ви покаже на картата,но с по-голяма точност!
Следващата стъпка увеличавам на 20 левел
вижда се мащаба от 10 м.а именно оклонението е най-много до +(когато включа ГПС-а ми очертава кръг и посока за ориентир към червения триъгълник)!именно това ми трябва в моя риболов,когато тръгна да нанасям въдиците в трудни условия!
Същото важи,когато се наложи да се вади риба от лодка в трудни условия, човек се обърква и не може да се ориентира на къде да се насочи за да излезе на брега-Oryxmaps иде на помощ!
п.с.А когато искаме да запаметим още по-точни координати-
Locator and Navigator