Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
stoev
Мнения: 885
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 16:44
Риболов: с изкуствени примамки
Местоположение: Варна
дал Браво: 144 пъти
получил Браво: 127 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от stoev »

Не съм приравнявал Апиа с Ноеби Док. Би било смешно да го прави, който и да е. Факт е, че и едните и другите са произведени в Китай :D . Не си ме разбрал! Искам да кажа, че от 250 до 400лв има много по интересни модели на тези производители, които по-заслужават внимание от колкото Венъм линията и китайските серии на Олимпик. BTW ниския сегмент на Апиа, както и на Олимпик са значително по слаби, като поведение и визия от някои модели на Ноеби. Това на база пряко наблюдение и личен опит с тези брандове, които присъстват с много модели във Варна. Апиа се поизгуби последно време ама нейсе. Такова е моето мнение без да претендирам за експертност и не ангажирам никой с него. За сравнение при върховите модели може да става дума само между ясно кои два бранда :)
Бъдете здрави и наслука...
http://starividri.org
Аватар
freeman.bg
Мнения: 239
Регистриран на: Пет Май 16, 2014 15:42
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 50 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от freeman.bg »

stoev написа: Съб Яну 09, 2021 23:57 Не съм приравнявал Апиа с Ноеби Док. Би било смешно да го прави, който и да е. Факт е, че и едните и другите са произведени в Китай :D . Не си ме разбрал! Искам да кажа, че от 250 до 400лв има много по интересни модели на тези производители, които по-заслужават внимание от колкото Венъм линията и китайските серии на Олимпик. BTW ниския сегмент на Апиа, както и на Олимпик са значително по слаби, като поведение и визия от някои модели на Ноеби. Това на база пряко наблюдение и личен опит с тези брандове, които присъстват с много модели във Варна. Апиа се поизгуби последно време ама нейсе. Такова е моето мнение без да претендирам за експертност и не ангажирам никой с него. За сравнение при върховите модели може да става дума само между ясно кои два бранда :)
Гледай го как загатва и не казва нищо.
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от мъро »

freeman.bg написа: Съб Яну 09, 2021 20:37
мъро написа: Съб Яну 09, 2021 19:57 Само че венъма се сравнява с прототипите на графитлидер, не с най бюджетната серия.
Аз пак не разбрах, кой ги е сравнил с прототипи ,супер, мега, гига и незнам още какви лидери на графита . Понеже не съм срещал никъде.
Тези спорове почнаха във фейс групите още като излезе венъма, някои разбирачи са видели че филстарци ползват същия материал от който е направен графитлидер селверадо прототип. Имаше изказвания, защо трябвало да се дават около 1000 лв. за графити като можело да се вземе венъм на половин цена. Това че някой е видял някакви букви и цифри който съвпадат в материала на двете марки, незначи че използват едни и същи бланки.
yotsov
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Мар 07, 2011 21:06
Местоположение: Козлодуй
получил Браво: 3 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от yotsov »

И така след няколко риболова с 2.36 до 22гр. Пръчката е много лека-90гр. Горната граница е по скоро 15-16гр. За разлика от други модели на филстар(Blak, red shadow) тук са уцелили акцията приблизително. Бланката в основата 10мм. Върха е 1.4мм. Горната снадка не е лакирана. Водачите са много дребни, не са приложими при отрицателни температури и активен риболов зимата.Макародържача е с модерен, но неудобен според мен. Дръжката ми е къса при тази дължина на пръчката. В тази си акция е отлична пръчка за костури, кленчета, дребни бели и расперчета.2,59 е по мощна пръчка но водачите ми се сториха същите по размер.
Линко
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Яну 20, 2013 12:53
Риболов: спининг
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от Линко »

Не е точно по темата, но по моему е важно. Заради няколко грама се спестява част от технологията за изработка на качесвен карбонов прът. Отнася се за водачите и лака на снадките, също и за цялата дръжка. Лично мое мнение. Това е като мода при производителите.
Аватар
1608
Мнения: 419
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 17:29
Риболов: Спиннинг
Местоположение: Варна
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 246 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от 1608 »

Здравейте

Нямам нищо против гореспоменатата Въдица и Автора на темата .
Изказвам мнение породено от четене на 6.5 страници по- темата и опит с въдици с тегло между 40гр. - 900гр. и с дължина от 1.47.5см. до 13.00м. ,съдържание на карбон от 90% до 100% и други елементи. Макар, че на 100% карбон незнам кое е слепващото вещество на въглеродните влакна, но така пишат някои производители!? С всякакви надписи по- въдиците от сорта на висококачествен карбон (споменали сте по- горе),оплетка ,неповторими водачи и чуствителна бланка...
И малко по- малко с годините започнах да си вземам въдици на ,които не е важно на бланката да пише какъв е карбона ,какви са водачите ,колко тежи,че тези въдици спрямо размера си с други производители са с 20-30% по- тежки ,но е така защото в тях има много !
Тези производители не правят компромис с нищо ,а влагат материали и дават качество от натрупан опит ,като правят въдици от много десетилетия...
И както казва един мой приятел: Те правят “Инструмент” за риболов!

П.п.Всеки сам си избира с какво да лови или според това колко са му възможностите!
Някой ме разбраха , а някой по- нататък...

Успех на всички :tup:
Хищниците не са тревопасни
Куките са остри
Кафето е горещо
Рибите са хлъзгави ,когато са мокри
ivmech
Мнения: 68
Регистриран на: Пет Авг 14, 2015 6:50
Местоположение: Хасково
дал Браво: 54 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от ivmech »

1608 написа: Пет Яну 22, 2021 1:09 Здравейте

Нямам нищо против гореспоменатата Въдица и Автора на темата .
Изказвам мнение породено от четене на 6.5 страници по- темата и опит с въдици с тегло между 40гр. - 900гр. и с дължина от 1.47.5см. до 13.00м. ,съдържание на карбон от 90% до 100% и други елементи. Макар, че на 100% карбон незнам кое е слепващото вещество на въглеродните влакна, но така пишат някои производители!? С всякакви надписи по- въдиците от сорта на висококачествен карбон (споменали сте по- горе),оплетка ,неповторими водачи и чуствителна бланка...
И малко по- малко с годините започнах да си вземам въдици на ,които не е важно на бланката да пише какъв е карбона ,какви са водачите ,колко тежи,че тези въдици спрямо размера си с други производители са с 20-30% по- тежки ,но е така защото в тях има много !
Тези производители не правят компромис с нищо ,а влагат материали и дават качество от натрупан опит ,като правят въдици от много десетилетия...
И както казва един мой приятел: Те правят “Инструмент” за риболов!

П.п.Всеки сам си избира с какво да лови или според това колко са му възможностите!
Някой ме разбраха , а някой по- нататък...

Успех на всички :tup:
Кое е многото ,което е вложено , колега ? Едно от предимствата на въглеродните материали е ниското собствено тегло . Смолите и лепилата едва ли правят здравината на въдицата.А за мен е важно теглото . Съгласен съм , че писаното по въдиците в 80% от случаите , меко казано , се разминава с истината .
Аватар
Ilian70
Мнения: 1718
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 21:06
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 2095 пъти
получил Браво: 2533 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от Ilian70 »

ivmech написа: Пет Яну 22, 2021 18:03 Кое е многото ,което е вложено , колега ?
Многото понякога може да е, да речем, платът от въглеродни нишки, навит около мандрела (дорника), определящ конуса на бъдещата бланка.
Ако направиш два оборота около дорника, бланката ще има едно тегло, а ако направиш четири оборота, ще има друго. Ти ще се сетиш коя ще бъде по-здрава. :wink: Ала винаги едното е за сметка на друго...
"За глухия всички, които танцуват, са луди."
Х. Букай
https://grifon11.com/
εκατόν έξι κών επτά
Аватар
bat.galin
Мнения: 1953
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от bat.galin »

За въдици в заявения диапазон (вероятно=99%) слоят на препрега е един, има разлика в отстоянията между нишките в препрега, и то с цел при един слой да се постигне все пак някаква здравина.
Тъй че, за количеството "вложен материал" всеки ще съди сам според усещанията си.
Аватар
ivan888
Мнения: 73
Регистриран на: Съб Фев 11, 2012 9:10
Риболов: spining
дал Браво: 3 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от ivan888 »

Толкова пари за китайска сопа, не мерси.
ГСБ
Мнения: 132
Регистриран на: Чет Яну 05, 2012 12:10
Риболов: Спининг
Местоположение: София
получил Браво: 35 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от ГСБ »

Здравейте,
ще изкажа моето лично мнение и дано помогне на някой. Първо сравненията на въдицата с модели на друга марка от по-висок клас не са уместни, макар да е имало изключения, в които марката да е единствената причина за по-високата цена на даден продукт в сравнение с друг. За Графитлидер с подобни зададени параметри аз не мога да говоря, защото нямам графитлидер, но по същата логика не виждам как колегите притежатели на Графитлидер се изказват доста категорично за качествата на VENOM, без да са го пробвали в реални условия. Да, и аз предполагам, че Графита е по-качествен, но само предполагам.
Колкото до Веном - взех я наскоро и не съм имал много излети с нея - 2 до момента. Използвах я по река Скът при Мизия и чак до вливането й в река Огоста - всеки, който е ходил там знае мястото/местата. Успях да закова около 30-35 броя кленчета (кефали) за 2 та излета, един дребен костур и няколко дребни расперчета. Всички риби са пуснати на свобода, ако това е от значение за някого. За мен е от значение. И така най-важното и интересно бе дали фаст-екстрафаст акцията на тръскане в магазина щеше да се потвърди в реални условия. Да уточня, че си взех модела с 0.8г-10г тест по примамки. Всъщност на замятане е фаст клонящ към екстрафаст, но когато закачих едно кленче около 250 гр се оказа, че горната секция, която не е лакирана, действа като фаст и се огъва чак до снадката, което по мое мнение е много добре. Всяко движение на рибата се усеща прекрасно и това с монофилно влакно 0.14. Сега съм навил и едно плетено 0.4 на Унитика и по-натам ще дам още инфо как е с него, но е ясно, че чувствителността ще се повиши поне двойно. Интересното предстоеше - сложих Салмо Тини/Тайни и замятането с него и точността са страхотни. Самият воблер е "убиец", но това не е темата сега. Пробвах и със Салмо Хорнет 2,5 см за да мога да обловя и малко по-дълбок слой - резултата отново е страхотен, голяма чувствителност, всяко движение на воблера "удря" в ръката, засичането е бързо, без излишни движения като с параболици ( обожавам параболика, но в други условия, а напоследък губя търпение и искам "бързи" въдици). Кефа е на макс, ловиш и се смееш, не можеш да го задържиш в себе си, като малко дете. След като тези 2 воблера дадоха невероятен резултат и се налових, реших че мога да сменя примамки за да видя как се държи с тях - сложих тумбести тракалки с грамажи по 4-5 гр - кастинга е около 20-25 м, усеща се по-голямото съпротивление на водата, но дори при пълноводната и бърза Огоста, не е проблем да се водят. Последва Салмо Хорнет 3,5 см - лопатката е доста голяма и съпротивлението се увеличи, но отново контрола е на ниво. За съжаление нямах по-тежки воблери в мен, но ще изпробвам следващият път и ще пиша пак, ако ми остане време и желание. Върнах на по-леки примамки - Бейби про на Страйк про, няколко на Ицо Златев с подобна форма и тегло и кефа отново е на макс. Сложих и " Jackall Mitts" в двете му версии, плитко и малко по-дълбокогазещата, и отново всичко е под контрол с точен кастинг и далекобойност - 15-18 м. Накрая пробвах микроджиг с глава 1гр и силикон май-флай, т.е. общо 2 гр - чувствителността е на ниво и с увеличаване на грамажа ще се увеличи. За "бавна" или "стояща" вода веднага ми става ясно, че с грамажи до 5 гр общо, ще е подходяща и на ниво. Блесни на Мепс Аглиа 00, 0 и 1-ца и 2-ка е иделано, с 3-ти номер може би вече ще й е максимума, не за замятане, а за водене и контрол.

Такъм: пръчка Филстар Веном 0.8-10гр/ реален стрй - ФАСТ и към екстрафаст с дребни риби. С по-големи, все още не зная. Това е лайтова пръчка, макар че работи добре и с УЛ примамки. Ръкохватката е супер и много чувствителна. Дължината на дръжката до ръкохватката за мен е идеална.
макаричка Дайва Калдия 2000 - 220 гр. (това е по-старичка версия, та затова и по-тежичка, но е ок за пръчката)
монофил 0.14
примамки - салмо тини, хорнет 2,5 см/3,5 см, страйк про - бейби про, HZL - "бобчета", тракалки с тегло 4-5 гр, Jackall Mitts - в двете му версии, блесни Мепс Аглия - 00, 0, 1 и 2. (С 3-ти номер не пробвах, само предполагам, че ще е крайна граница за пръчката). Мепс Аглия с дългото листо - 2ри номер - всички изброени са подходящи и се усещат с въдицата добре или много добре.

За информация - нито съм рекламно лице на такъми, нито пък въпросната пръчка се продава само от един търговец. Всеки си преценява. Мнението го давам, защото на мен тук във форума ми е помагано с мнения и съм си правел изводи дали да си закупя нещо или пък не. Какво бих подобрил в тази пръчка - бих лакирал и горната секция, макар че ще се увеличи теглото й и вероятно ще се загуби от чувствителността й. Дали си заслужава - за всеки, който харесва като мен "бързите" въдици определено си заслужава. След месец се надявам да довърша ревюто с използвани други примамки тип "миноу" или малко по-тежки от изброените.
Не я сравнявайте с AVID на St Croix. Несравними са - Веном е по-чувствителна и с много по-бърз строй. Това не означава, че Авид не е добра, само казвам, че са много различни. С Веном може да ви се изправи някоя кука, ако не настроите добре аванса - изправи ми на хорнет 2,5 см едното жило на тройката. С Авид, много трудно това ще стане.
ГСБ
Мнения: 132
Регистриран на: Чет Яну 05, 2012 12:10
Риболов: Спининг
Местоположение: София
получил Браво: 35 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от ГСБ »

Здравейте,
и така, да довърша още малко за въдицата. Преди 2 седмици отново бях на същите места, но този път разширих малко повече - става въпрос и за Огоста, където е моста на Гложене. Първо пробвах 300 метра под моста посока Дунав. Там съм имал страхотни риболовни дни, но този път дори нямах и удар, а вече бях сложил 0.4 на Унитика (rockfish - уж малко по-здравата версия). Много ми се искаше да имам удар предвид навитото плетено влакно за да видя чувствителността. След 30 загубени минути се преместих над моста, по посока село Бутан. Всъщност директно над моста в плитчините нагазих на 10 метра навътре и започнах облавяне във всички посоки. Успоредно на брега се започнаха едни удари, гол след гол. И естествено се случи, каквото се и очакваше - чувствителността се повиши още повече и дори рибки по 50-100 гр се усещат все едно ви бие ток в ръката. Налових се предоволно с плиткогазещи кранкове - около 20 риби всякакъв размер до 400 - 450 гр. На "боксир" можете да си позволите да ги изкарвате само ако навивате бързо, иначе рибите си се борят докато не ги докарате до краката ви. Удоволствието е на макс. Чудесно се туичва с миноу 4-5-6 гр (повечето, които имам са на Христо Златев) с дистанция по 15 -20 метра. Чак тогава си позволих да сложа миноу с тегло 8 гр. И малко се изненадах, защото като че ли на въдицата й идва вече леко над оптималното тегло за воблер от този тип. Явно, че въпреки фаст-екстрафаст акцията границата е тъкмо тук 6-7 гр, където можете да изхвърляте с най-далечна дистанция - около 25-28 метра и то с кранкове, които летят като куршуми. Ок, възможно е с много добре утежнен воблер миноу например YO-ZURI HEAVY MINNOW 44 да постигнете и по-далечна дистанция, ако търсите распер да речем. Идеята беше да разбера оптималните тегла, дистанции и чувствителност, както и контрол върху рибите. Ако може да се обобщи въдицата отговаря на зададените тестове по примамки, като оптималните са точно в средата 4-6 гр, но много важно за мен е чувствителността и точността, които са характерни за фаст-екстрафаст въдиците. Контрола над рибите сами се сещате, че е пълен, но в бъдеще ще разбера до какво тегло на рибите, защото до момента, както вече написах максимално тежката беше около 450 гр клен в сравнително бързите води на Огоста за деня в който аз бях там (пълноводността в този участък се променя не само заради дъждовете, но и заради ВЕЦ-а при Хайредин). Мястото на такива ревюта не са в този подраздел, но за да отговоря на развитата вече тема, беше необходимо да дам малко повече подробности, защото се беше заформил едва ли не спор, а никой от спорещите всъщност не беше ловил с тази въдица. Супер-чувствителна, бие в ръцете директно, кеф на макс, точна и бърза, е разбира се кастинга страда малко от това, отговаряща на зададените параметри. Рядко имам възможности тази година за риболов, но се надявам да ми удари и нещо по-голямо за да разбера къде й е лимита за контрол. От тук натам, всеки да си прави изводи.
angel81
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Авг 30, 2015 15:16
Риболов: спининг, дъно , перо ..
дал Браво: 10 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от angel81 »

мхххх.. впечатления за 5-28 - като плюсове : чува всичко.. чак е некомфортно... минуси : с 20 гр товар при яко замятане пука/скърца целия макародържач... дръжката е прекалено къса, умаря ръката след час два джиг в диапазона ... много по мека е спрямо изпитаните блек шадоуси...първият водач се огъва, нагласяш си го сам в един момент.. иначе за силикони е супер, но ми е леко некомфортно да зафуча 25 гр товар с тая пръчка... за воблери бива, пак ги чува много.
Аватар
Filstar екип
Мнения: 743
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 14:56
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 139 пъти
Обратна връзка:

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от Filstar екип »

Включваме се, за да дадем малко информация относно дръжките. Още в началото взехме под внимание, че на най-дългите модели от серията ще бъде добре да удължим дръжките. Затова го заложихме като промяна за моделите с дължина 2.36 и 2.59 м :

- FilStar Venom 78ML - 2.36 m 4-22 g - дръжката става от 33 на 36 см;
- FilStar Venom 78M - 2.36 m 5-28 g - дръжката става от 33 на 36 см;
- Filstar Venom 85MH - 2.59 m 7-35 g - дръжката става от 37 на 42 см.

С последния внос обаче имахме доставка само на 2.36 метра, затова за 2.59 в момента на пазара се предлага вариантът с дължина 37 см.

В търговската мрежа най-вероятно все още имат от моделите с дръжка 33 см за 2.36 м и ако желаете малко по-дълга, е добре да го посочите изрично.
angel81
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Авг 30, 2015 15:16
Риболов: спининг, дъно , перо ..
дал Браво: 10 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от angel81 »

Filstar екип написа: Пон Авг 23, 2021 12:26 Включваме се, за да дадем малко информация относно дръжките. Още в началото взехме под внимание, че на най-дългите модели от серията ще бъде добре да удължим дръжките. Затова го заложихме като промяна за моделите с дължина 2.36 и 2.59 м :

- FilStar Venom 78ML - 2.36 m 4-22 g - дръжката става от 33 на 36 см;
- FilStar Venom 78M - 2.36 m 5-28 g - дръжката става от 33 на 36 см;
- Filstar Venom 85MH - 2.59 m 7-35 g - дръжката става от 37 на 42 см.

С последния внос обаче имахме доставка само на 2.36 метра, затова за 2.59 в момента на пазара се предлага вариантът с дължина 37 см.

В търговската мрежа най-вероятно все още имат от моделите с дръжка 33 см за 2.36 м и ако желаете малко по-дълга, е добре да го посочите изрично.
Скъсете малко дръжката на силвър шадоу и удължете малко тази на веном-а. И комбинацията на ЕВА с корк не се връзват много много чисто визуално..
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”