КОЯ ВИ Е ЛЮБИМАТА ВЪДИЦА ???

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
theater
Мнения: 646
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:17
Местоположение: София, България

Мнение от theater »

Според мен лично това е една от най-добрите макари в съотношение цена/качество в момента.
Реди добре, има стоп, плавен ход. За човек като мен, който не е имал досега класна макара тази е направо супер !
deltonator
Мнения: 22
Регистриран на: Нед Май 01, 2005 11:20
Местоположение: София

Мнение от deltonator »

... И аз ловя с Catera почти от момента на внасянето им - почти перфектна макара с перфектна цена.
Любимата ми пръчка е QUO SPIN.
Влакънце - TRIANA 5 BLUE 0.18, 0.20, 0.25 - ползвам го на богато за всичките си макарички.
...Но май ще сменям пръчката с ROYALTY Spinning Medium...
...някои хора просто могат да ловят,
други - да гледат,
трети да ядат,
а пък повечето само говорят...
Pyti6ta
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Май 23, 2005 10:28
Местоположение: София

Делта - Върхът на сладоледа...Уауууууу

Мнение от Pyti6ta »

deltonator написа:... И аз ловя с Catera почти от момента на внасянето им - почти перфектна макара с перфектна цена.
Любимата ми пръчка е QUO SPIN.
Влакънце - TRIANA 5 BLUE 0.18, 0.20, 0.25 - ползвам го на богато за всичките си макарички.
...Но май ще сменям пръчката с ROYALTY Spinning Medium...
Влакънцето ти е доста старичко, да не ти изиграе лош номер някой път. Опитай Quartz Flash - Mitchell или AYAKA - Mustad. А какво не ти харесва на пръчката, или просто искаш да имаш още една за други случаи? :wink:
"За да узнаеш отговорите трябва да преживееш въпросите!"
deltonator
Мнения: 22
Регистриран на: Нед Май 01, 2005 11:20
Местоположение: София

Re: Делта - Върхът на сладоледа...Уауууууу

Мнение от deltonator »

Pyti6ta написа: Влакънцето ти е доста старичко, да не ти изиграе лош номер някой път. Опитай Quartz Flash - Mitchell или AYAKA - Mustad. А какво не ти харесва на пръчката, или просто искаш да имаш още една за други случаи? :wink:
Към едно от цитираните влакънца имам АМА сериозни забележки...но тук не е мястото да ги кажа.
За съжеление на противниците на 5-ицата - с нея не съм имал нито един, повтарям - нито един проблем от каквото и да е естество...и не е старо, освен ако не си мислиш, че съм се запасил още от най-първата партида...абе всеки си има мнение и за това сме демокрация...важен е резултата, а когато фактите говорят - и боговете мълчът.
...някои хора просто могат да ловят,
други - да гледат,
трети да ядат,
а пък повечето само говорят...
Аватар
kriki
Мнения: 1539
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:29
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от kriki »

Аз пък съм силно разочарован от AYAKA - Mustad, прехваленото ново влакно ... Но всеки си знае ...
Pyti6ta
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Май 23, 2005 10:28
Местоположение: София

Re: Делта - Върхът на сладоледа...Уауууууу

Мнение от Pyti6ta »

deltonator написа:
Pyti6ta написа: Влакънцето ти е доста старичко, да не ти изиграе лош номер някой път. Опитай Quartz Flash - Mitchell или AYAKA - Mustad. А какво не ти харесва на пръчката, или просто искаш да имаш още една за други случаи? :wink:
Към едно от цитираните влакънца имам АМА сериозни забележки...но тук не е мястото да ги кажа.
За съжеление на противниците на 5-ицата - с нея не съм имал нито един, повтарям - нито един проблем от каквото и да е естество...и не е старо, освен ако не си мислиш, че съм се запасил още от най-първата партида...абе всеки си има мнение и за това сме демокрация...важен е резултата, а когато фактите говорят - и боговете мълчът.
Не, не съм противник на 5-та! Използвал съм го в морски риболов и то в екстремна ситуация и дало чудесни резултати. Предположението ми за петицата е, че е малко твърдо за блесна, може би за по- малките номера. Но както казваш ти- въпрос на личен избор.
Фактите мисля, че ги знам, ама за Боговете ти ще кажеш.
Късмет!
"За да узнаеш отговорите трябва да преживееш въпросите!"
Аватар
salmonman
Мнения: 236
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 23:57

Мнение от salmonman »

И аз да се пофала с новото плетено влакно на Барклей-Fire Line.Влакното е перфектно,даже имам 2 хванати риби на него.Абе много добро е.
Единственото нещо което обичам повече от риболова е родината си
www.starividri.org
Halt!
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 12:47

Мнение от Halt! »

Spored men trqbva da si nameri6 i hubavi voda4i, osobeno varhoviq. Razbra li salmonman!
Аватар
Алеко
Мнения: 11053
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

Halt! написа:Spored men trqbva da si nameri6 i hubavi voda4i, osobeno varhoviq. Razbra li salmonman!
Здравей, Стоп!, и добре дошъл във Форума, в който пишем по възможност на Кирилица. :D
Pyti6ta
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Май 23, 2005 10:28
Местоположение: София

Мнение от Pyti6ta »

Прав си Алеко!
Salmonman може би е разбрал за водачите, ама колегата май не е разбрал за писането в сайта. И от мен добре дошъл Halt! .. очаквам да се включи и "go" :lol:
Наслука :)
"За да узнаеш отговорите трябва да преживееш въпросите!"
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Halt! написа:Spored men trqbva da si nameri6 i hubavi voda4i, osobeno varhoviq. Razbra li salmonman!
Здрасти колега!
Какво имаш в предид за водачите? Марки, размери и т.н.
Поздрави и наслука!
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
salmonman
Мнения: 236
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 23:57

Мнение от salmonman »

Абе като ги гледам моите водачи ше треба да издържат-RVS TITAN,освен ако не са ма излъгали нещо в магазина :wink: абе влакното е супер,взех си и Аяака на Мустад,и то е перфектно.
Единственото нещо което обичам повече от риболова е родината си
www.starividri.org
Pyti6ta
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Май 23, 2005 10:28
Местоположение: София

Мнение от Pyti6ta »

salmonman написа:Абе като ги гледам моите водачи ше треба да издържат-RVS TITAN,освен ако не са ма излъгали нещо в магазина :wink: абе влакното е супер,взех си и Аяака на Мустад,и то е перфектно.
Не съм работил до този момент с плетено влакно. При условие, че работя с влакно максимум 0.18 (точна калибровка), кой номер влакно би ме устроило? Как стои проблема с усукването или няма проблем с този вид влакна? Които колеги работят с въпросните влакна моля за отзиви :)
Водачите са ми Фуджи и предполагам, че също биха могли да го "държат"..
Благодаря!
"За да узнаеш отговорите трябва да преживееш въпросите!"
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Мнение от Павел Иванов »

Аватар
salmonman
Мнения: 236
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 23:57

Мнение от salmonman »

Така,за спининг 0,18 е напълно достатъчно.Колкото до уплитанията-за цял ден нямах нито едно такова,а ползвах целия набор от спининг примамки-блесни/клатушки и въртящи/,воблери,туистери и така нататък.Добрефф пък ползва на ДАМ плетеното влакно-Хипрон Еко,и там резултатите са същите-няма и следа от заплитане.
ДАли има опасност за водачите?Трябва да провериш от какъв материал са направени но щом са Фуджи не би трябвало да има проблем.
Ако имаш още въпроси ще отговоря стига да мога разбира се :wink:
Единственото нещо което обичам повече от риболова е родината си
www.starividri.org
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”