Влакно за блесна?

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Влакно за блесна?

Мнение от Мунчо »

Колеги, според вас, кое влакно (монофилно) е добро за блесна? Аз лично напоследък ловя със Stroft ABR.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 205 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

хм..

Мнение от shaman »

Мернах днес в един магазин Triana Blue five !
Някой ми го беше похвалил доста
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

I на мен точно за това влакно ми казаха хубави неща, ама някой колега беше писал, че Триана били абсолютни боклуци(само цитирам!)
И за Berkley Iron Silk съм чувал хубави неща
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Мнение от Павел Иванов »

Тез мнения за Триана къде са " пълни боклуци " са ама мааааалце бая попресилени :wink: Тъй начи на Триана съм засичал оригинално влакно ( май такова има само в Алем :D ) и много богата гама ментета !!! Тъй пример : отиваме на риба с Цецо Езох Хънтъра и ловиме с монофилки на Триана . Начи опаковките еднакви , на тех показателите също еднакви , моето купено от упоменатия по - горе магазин , неговото купено от друг който нема да споменавам после да не ми се сърдат :twisted: Та това казвам - ама нищо общо ! Моето си е здраво и на опън и на възел докато неговото се къса от съвсем не толкоз сериозно затормозяване :twisted: Тъй Цецо го е носил туй влакно на тест и той е отчел доста кофти показания как например : диаметъра обозначен като 0.14мм всъщност се оказва 0.175мм , издръжливоста на опън уместо 3.5кг ( примерно ) се оказва около 1.8кг :evil: и такива ми ти работи 8) Аз специално съм много доволен от Трианата във всичките и варианти ( Потензи , Лупо и др. ), ползвам го и за типет освен за основно при другите риболови , чел съм мненията на колегата по случая : Триана = кофти влакно и съм 99.999 % сигурен че си е взел некой супер " Ментак " или е набарал продукция отлежала 5-6 години :wink:
Аватар
kriki
Мнения: 1539
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:29
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от kriki »

На мача ловя с Триана - Лупо и мога да кажа само 1 нещо НЯМА ПО ЗДРАВО ВЛАКНО на пазара в БГ (от Алем е купено). Не се износва изобщо. Много устойчиво, няма памет, UV защитено е ...абе Но.1. За дебелината не знам дали е точна, но 90% от влакната имат огромно разминаване с това което пише на етикета. Освен всичко е и относително ефтино - 6лв.. Вчера си купих от Ивайло Христов мачово на Мустад - прехвалено, оригинално, дъ бест оф дъ бест, самия Ивайло ми го продаде, той с такова ловял - тъмно зелено 10лв, 150м - ПЪЛНО РАЗОЧОРОВАНИЕ, къса се като конец, кво да се прави - преебавка, а го питах кое е най-качественото влакно изобщо според него.... Така че аз за себи си знам че следващото което ще си купя пак ще е Лупо.
Fish friendly
Аватар
Bobo
Мнения: 752
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:25
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Мнение от Bobo »

Ами като съм с монофил по приницп слагам Stroft GTM. Похвалиха ми Berkley Trilene и смятам да го пробвам в скоро време.
iddqd
Аватар
Kriss
Мнения: 3006
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:38
Риболов: спининг, тролинг
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Kriss »

От същия магазин където Цецо е пазарувал ментето взех миналата година по това време блу5 на 0.25 На едно ходене на Морун захраних с един Мепс 5, като влакното издържа, а скъса волфрамовия повод :shock: до вирбела.
Иначе преди да открия Траяната ловях с Дискавъри, като име на продукт, не на производител, чието име не знам. На 0.20 извадих доста канални сомета от 1 до 2.5 кила с него.
По-добре неестесвено весел, отколкто естествено нацупен!

Стари Видри
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

kriki написа:На мача ловя с Триана - Лупо и мога да кажа само 1 нещо НЯМА ПО ЗДРАВО ВЛАКНО на пазара в БГ (от Алем е купено)
Абсолютно вярно! :D А за повод може и Тубертини, но това е друга тема.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Snake
Мнения: 408
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 18:07
Обратна връзка:

Мнение от Snake »

Berkley Iron Silk, Mitchell Quarz Flash, Berkley Trilene XL - това са моите фаворити
AS LONG AS THERE ARE FISH
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”