Примамки за едри распери

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Re: Примамки за едри распери

Мнение от Leo »

Здравейте момци,

Онзи ден,с колегата Петър Божинов бяхме за риба.Колегата хвана една щука,около петте кила на HZL.Тръгна си по-рано и се обади,че загубил един Аспарух някъде.
Намерих го и понеже не съм виждал тази разцветка :) дръпнах две риби и се прибрах да не го скъсам.

Да ама вчера сутринта не издържах и се инсталирах ей тук

Изображение


Дръпнах половин дузина сребристи.Не особено големи.Но в плитката две педи вода ме дариха със зрелищни атаки и се забавлявах,когато успявах да хвана конкретна риба,която съм видял.Имах още доста празни атаки.Някои риби ме видяха и се върнаха.Други се отказваха заради полепнали по примамката водорасли.Две-три откачих в краката си.Бе интересно беше.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Поздрави
" гениалността ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.."-Мунчо

Гениалните неща били прости.Ми аз трябва да съм голям гений,щото съм много прост
Аватар
Stefko
Мнения: 1363
Регистриран на: Нед Май 29, 2005 9:31
Местоположение: София/Видин/
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 45 пъти

Re: Примамки за едри распери

Мнение от Stefko »

Аз само да вметна, че онзиден разлових и диско-младежа "Аспарух" :D :

Изображение

Дълбоко в гърлото е, та се не види... :mrgreen: Лови си воблерчето съвсем регулярно ...засега не много едри :wink:

Поздрави! :fish15:
Не задавай въпроси, на които не си готов да научиш отговорите!
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Примамки за едри распери

Мнение от sestrata »

Здравейте, рАСПерджии! :)

Ето каква я свършихме с Брат ми Leo вчера:
След дългата работна седмица и съботния трудов ден се бях зомбирал яко, станах в 3 през нощта, душ, кафе и цъкнах да видя как е мача на Дионтей Уайлдър срещу Дюпоа - ядец, nbc sports не пуска директен репортаж. Викам си, Duhaupas и без мен ще Duhasupata, метнах се на автомобила и отпраших към Никопол. Пристигнах в 6:30, както беше уговорено и първо проверих резултата: Уайлдър печели с TKO в 11 рунд - поличба за за добър риболов. Брат ми вече чакаше "на педал", сипахме гориво и се пуснахме с ракетна бързина към дивите острови.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Рибите ни чакаха нетърпеливо. Още с първото замятане - распер на цикада GT-Bio.

Изображение

Веднага улових и аз един с цикада Lucky Craft "Varid".

Изображение

Така направихме по една къса серия от по няколко добри распера, после рибите поиздребняха и ударите зачестиха до такава степен, че Синан им загуби бройката - почти нямаше проводка без удар. Появиха се и костури.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

До тук - добре. Обаче заваля без изглед да спира... И рибите се разредиха, та Синан тръгна по водата да ги търси. :)

Изображение

Изображение

Решихме да сменим мястото. Междувременно хапнахме, пийнахме на сушина под едно старо дърво. Дъждът поспря и брат ми удари хубав распер.

Изображение

Пак заваля. Вързахме лодката за един дънер близо до място, където се бяха събрали стада уклеи и периодично се виждаха подгонвания. Реших, че моментът е удобен да "прослушам" участъка с джиг. Дъното се оказа плоско и равно, без никаква следа от щуки или бели риби. През това време Leo зачеса пак дребни распери с цикадата. Съвсем неумишлено, разбира се, защото в един момент зверски удар издърпа аванс и му отнесе успешната примамка, заедно с парче влакно. Брат ми стоя в несвяст няколко минути без да повярва, че е изпуснал такава риба. Тъй като дистанцията до расперите беше сериозна, слязохме и опитахме от високия кален бряг да обловим мястото. Към 11:30, един след друг уловихме по един великолепен екземпляр. Моят скочи зрелищно върху примамката - HZL Аспарух, излезе над водата и натисна с цялата си тежест така, че сгъна въдицата до дръжката. Незабравимо преживяване, в първия момент помислих, че е щука! :shock:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Рибите плачеха за скара и поеха към лодката... :lol:

Изображение

Към обед останаха само дребосъци да беснеят. Забавлявах се с кастинг лайт комбо, влакно #0.8 и 45s рюки спиърхед в режим C&R. Много рибки се хванаха, Синан повече. Заедно - сигурно над 100 и отгоре...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

След обед времето утихна, а с това и рибите изчезнаха, сякаш никога не са били тук. Спря да кълве дори детската градина. Нямаше нито следобеден, нито вечерен, нито какъвто и да е повик за хранене. Иначе, ние пак хапнахме и пийнахме. После пак се опитахме да половим, но умората си каза думата. Бяхме капнали, мокри до кости, рaзконцентрирах се и в стремежа да заметна далеч, отстрелях успешния си HZL Аспарух...

Изображение

И така... пак обратно към цивилизацията и скучното ежедневие...

Изображение

До скоро и поздрави на всички! :D
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Аватар
Милен Динков
Мнения: 1952
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 13:00
Местоположение: СВИЩОВ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 463 пъти

Re: Примамки за едри распери

Мнение от Милен Динков »

Поздравления и на двама ви за страхотния репортаж!
Аватар
Ilian70
Мнения: 1720
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 21:06
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 2095 пъти
получил Браво: 2538 пъти

Re: Примамки за едри распери

Мнение от Ilian70 »

Милен Динков написа:Поздравления и на двама ви за страхотния репортаж!
+1 :tup:
"За глухия всички, които танцуват, са луди."
Х. Букай
https://grifon11.com/
εκατόν έξι κών επτά
Аватар
ceslav
Мнения: 267
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 5:22
Риболов: спининг
Местоположение: Русенско
дал Браво: 102 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Примамки за едри распери

Мнение от ceslav »

Приятно е човек да чете репортажите ви Павка!
:tup:
И справедливост за всички.......
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Re: Примамки за едри распери

Мнение от Leo »

Здравейте колеги,

Напоследък оставих настрана голямата чанта и ходя само със специална селекция от примамки.Въпреки това,пак ми се виждат много,та ги редуцирам допълнително върху козирката на шапката си и зарязвам и малката чанта :) Върху козирката се събират един HZL,една цикада и Хевито с клоунския цвят.Та тия тримата,разплакват аспиусите с кървави сълзи :)

Изображение

Изображение

Изображение

Преди три дена поскитах по реката и след като от никъде не изкарах нищо,накрая все пак ги намерих.Голямо плющене,голямо плюскане.Но за да ми е гадно,надуших рибите доста късно,отнякъде се зададе бурята дето потопи Плевен,и един тънък но грозен вятър,изкара всичкия зеленяк от околията и го растла в плътен килим,точно където падаха бомбите :(
С триста зора успях да хвана шест риби и вероятно имах повече от двадесет празни атаки.Водораслите ме изнервиха толкова,че не направих нито една снимка.В надлъгването с рибите се увлякох дотолкова,че бурята ме хвана и по пътя се наложи да се подмивам три пъти :D
Разбира се,не пропуснах да разкажа на брат ми Павел,а на него само трябва да му кажеш "бъз"
Бъз,и в 6.30 беше пред дома.Рибите ги почнахме още с първите замятания
След две,три риби,чак ми се счупи куката на Аспаруха,но пък малчуганите бяха много агресивни и вероятно и без куки щяха да се задавят с воблера.

Изображение

Аз дърпам,Павел дърпа,дъждът си вали.

Изображение

Изображение

По едно време загубихме следите на по едрите риби,но!Настъпи яка малчуганска лудница.От брега,от лодката,от дърветата......Удар на всяка проводка,ако се откачи,докато изкарам цикадата,се закача друг.Павел мята дребосъци обратно във водата,аз мятам,и в тоя момент ме удари хубава риба,разви аванса,който бях настроил за многобройната маломерна сволоч,и се откачи.От яд го пренатегнах и следващия ми отнесе цикадата в комплект с хубави тройки,гарнирани с визуален атрактор.
Починахме,подкрепихме се с биричка и аз си изтисках гащите,от която дейност,добих вода,достатъчна да превърне Гоби в райска градина и атакувахме вълците от другата страна.
Един след друг хванахме двете най-добри риби за деня
Изображение

Направихме им снимка в стил "полегнала е Тодорка" ..........

Изображение

....и.....рибите се покриха.От лудницата не остана и помен.
Пробвахме още едно място,където по моя преценка,би трябвало да се разкарват метровки.След като разбрахме,че моята преценка не струва и пет пари,се прибрахме уморени,щастливи и кроящи планове за бъдещи пъклени деяния.

Времето придоби откровено есенен характер,но тая вечер не се сдържах.Още повече,че единствените ми гащи,бяха изсъхнали вече,та реших да ги намокря пак.
На ония момчета,които пропускат някои видове примамки ще кажа - не подценявайте цикадите.Както казва единият от братята Кличко :) - Цикадите,са едно грозно оръжие в арсенала на спинингиста.
Удари ме здраво на трето хвърляне,но аз,все още не загрял,пропуснах хубавата риба.Хванах следващите две на една неизвестна цикада,която ми остави Радо.Май.Пропуснах още една.Фотото ми съобщи,че незнам си поради каква причина,обектива му не можел да се отвори.Единствените ми гащи, пак подгизнаха и избягах набързо,с идеята да прекарам нощта,някъде,където няма да ми трябват гащи :D

Поздрави


Изображение
" гениалността ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.."-Мунчо

Гениалните неща били прости.Ми аз трябва да съм голям гений,щото съм много прост
Аватар
freeman.bg
Мнения: 239
Регистриран на: Пет Май 16, 2014 15:42
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 50 пъти

Re: Примамки за едри распери

Мнение от freeman.bg »

Това си е репортаж баш от висша лига, но ме пресети как преди време се чудех с какво да ловя. Монофил или брейд? Тогава четях вашите препоръки по темите, единия залагаше само на монофил а другия на брейд. Та ми е интересно дали са се променили нещата с времето.
Asio
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Окт 16, 2008 0:20
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 285 пъти

Re: Примамки за едри распери

Мнение от Asio »

Аспаруха до "полегналите Тодорки" фосфоресциращ ли е ?
Коментар относно сечта няма да правя. Големи сте.
Аватар
A.S.H
Мнения: 1022
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 13:53
Местоположение: Русе
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Примамки за едри распери

Мнение от A.S.H »

Евала на майсторите! ;)
FISHAHOLIC!

Fishseeker... here fishy, fishy!

Feed your soul, release the fish!
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Примамки за едри распери

Мнение от empar »

Нямам думи...Страхотен репортаж!
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Примамки за едри распери

Мнение от babydoctor »

:tup: Радвам се, Лео, че успях да те видя и да си побъбря с теб на Тунджанското състезание - успех :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Re: Примамки за едри распери

Мнение от Leo »

Asio написа:Аспаруха до "полегналите Тодорки" фосфоресциращ ли е ?
Да Асене,беше фосфоресциращ :) Павел го отстреля и сега си свети под водата
freeman.bg написа:.... единия залагаше само на монофил а другия на брейд. Та ми е интересно дали са се променили нещата с времето.
Промениха се колега.И не се промениха :wink: Павел все още си лови само с оплетки.
Аз също ловя с оплетки,но се възползвам от всичко което смятам,че ми носи полза.
Например днес се възползвах от флуорото :)

Изображение

Изображение

Поздрави
" гениалността ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.."-Мунчо

Гениалните неща били прости.Ми аз трябва да съм голям гений,щото съм много прост
Аватар
huntfishing
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Авг 22, 2014 8:00
Риболов: спининг
Местоположение: София

Re: Примамки за едри распери

Мнение от huntfishing »

sestrata написа:...
Страхотен риболов!Благородно ВИ завиждам!
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Примамки за едри распери

Мнение от stancom »

Leo написа: Например днес се възползвах от флуорото :)
Кога ли ще изревеш и ти от него :mrgreen:
Аз не мога да ловя риба !!!
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”