Примамки за едри распери

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
p_zarkov
Мнения: 939
Регистриран на: Пет Юли 21, 2006 11:04
Местоположение: Ruse
дал Браво: 160 пъти
получил Браво: 148 пъти

Re: Примамки за едри распери

Мнение от p_zarkov »

И аз разлових Аспаруха , но не това ми е интересното . Знаех , че за конкретна ситуация ще ми донесе риба и тя дойде . По итересното ми бе самата риба. Хубав 50 см распер с белег ! Раздрана и заздравяла устна. Мисля си че това не може да го направи кука защото ще е била доста дълбоко забита за да раздере устата на хищника , а и едва ли някога би погледна , камо ли да атакува изкуствена стръв , като го знаем колко е мнителен ! Може да е белег по рождение ?! Та да птам някои имал ли е подобна уловена риба ?
Изображение
Изображение
p_zarkov@abv.bg
0887417618
bulgarche-to
Мнения: 365
Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 9:25
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 248 пъти

Re: Примамки за едри распери

Мнение от bulgarche-to »

Да не би да намекваш, че хващаните за първи път знаят че налитат на изкуствена стръв? Мнителен, ама страха е по-силен и от тока.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Примамки за едри распери

Мнение от babydoctor »

Stefko написа:Иначе може да се закупи от тук: http://www.filstar.com/bg/" onclick="window.open(this.href);return false;Изкуствени%20примамки/7/Storm/358/Поздрави! :fish15:
Тенкс, Стив...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Re: Примамки за едри распери

Мнение от Веско »

p_zarkov написа:Та да птам някои имал ли е подобна уловена риба ?
Ако броиш тази за подобна.... За пръв път хващам такава, не мога да си обясня на какво се дължи този дълбок белег :?

Изображение
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Re: Примамки за едри распери

Мнение от Leo »

Здравейте колеги,

През последните два дена,с pampo98 и татко му,упорито се надлъгвахме с аспиусите.Ловихме на три различни реки,като наблегнахме най-много на Дунава,разбира се.Дунава от своя стана,наблегна на това,да покрие къде,каквото имаше оголено с вода и да направи риболова силно непредвидим и случаен.При такова внезапно и силно покачване,аз си стоя вкъщи и изобщо не се мъча да гоня някакви супер трудни риби.Помислих,че малкия ще увисне след два часа,обаче мята без да спира два дена,хвана риби и на трите реки и най-големия распер.
Всички хванахме риби.Взехме само една.


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

За известно време излизам в репортажна отпуска.Ще ходя за гъби :)

Изображение
" гениалността ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.."-Мунчо

Гениалните неща били прости.Ми аз трябва да съм голям гений,щото съм много прост
pampo98
Мнения: 261
Регистриран на: Нед Фев 27, 2011 23:04
Риболов: спининг
Местоположение: София

Re: Примамки за едри распери

Мнение от pampo98 »

Ползотворни два дни прекарах в компанията на Лео, благодарности за споделения опит! След толкова чакане и няколко неуспешни излета най-сетне постигнах някакъв успех! В трудните условия успешна примамка се оказа Lucky Craft iLV 50 Spin, преди да я принеса в жертва :mrgreen: Следващият път повече!
Стари Видри
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Примамки за едри распери

Мнение от Д-р Флекс »

"Малкия" отдавна е голям, Лео ... :D :tup:
Аватар
radogagov
Мнения: 194
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 16:12
Местоположение: Габровския Балкан
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: Примамки за едри распери

Мнение от radogagov »

Да попитам някой дали е пробвал расперите на плиткогазещия Crackjack 78? Според мен има голям потенциал в тази примамка.
Мунчо:...Искам да уведомя аудиторията, че в чест на събитието съм си взел брейдец "Дон Пепе" 1.0 и съм нагласил силовата гега 5-24гр...
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Примамки за едри распери

Мнение от Мунчо »

Възможно е ти да си предопределен да го разкриеш. :idea:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
evil
Мнения: 110
Регистриран на: Пет Сеп 06, 2013 7:24
Риболов: все повече спининг
Местоположение: Русe
дал Браво: 33 пъти
получил Браво: 197 пъти

Re: Примамки за едри распери

Мнение от evil »

Здравейте! Кратко представяне на почивния ден. Разходих се до Реката и се насочих към едно типично расперско място. Времето бе прекрасно, тихо, дребосък подскачаше в близост до бързея, без да се вижда да го гони някой. Може би се плашеше от всичко по-едро което минаваше кай него. Дори и аз като заметнах се пръсна във въздуха. Примамката ми обаче е уловиста.

Изображение

Настоявах известно време, но без резултат. Наблизо обаче, в залетите от придошлата вода треви, щуки здраво гонеха плячката. Преместих се там и започнах да ги мъча. Една се изстреля след силикон на Fiiish, буквално в краката ми и се отказа като ме видя. По някое време сложих sinuoso и нагазил до камбаните, хвърлих отново пред тревите. Де го чукаш, де се пука. Дребен распер налетя на примамката.

Изображение

Помислих, че ще е от онези каръшки дни, ама щом распера иска синуосо, що да не се върна пак до бързея. Върнах се. Ама и те бяха дошли. Глутницата вълци бе там, без да се издава на повърхността. С първото замятане, още с металния повод заради щуките и някой се опита да ми изтръгне въдицата. Рибата се гмурна дълбоко, после тръгна встрани, натискаше яко. Мислех че е поне 4-5 килограма. На моменти държах въдицата с две ръце, като от мостика на някоя яхта в морето и се чудех ще издържи ли. Аванса бе стегнат достатъчно и пристъргваше леко. Влакното 40 lb. Бавно рибата се умори и я доведох до брега. Тогава истината излезе наяве.

Изображение

Расперът се беше зашил за гърба и затова усещах такава съпротива. Пожелавам го на всекиго, тръпката бе голяма. И адмирации за GAD Chaser, много здрава въдица е. Въобще не помислих да сменям примамка и отново подадох на същото място.

Изображение

Следващият се бе закачил за ноздрата и гърба. След него друг за гърлото.

Изображение

Рибите атакуваха безмилостно, докато вадех някой, други преследваха облез край него. Всичко ставаше под водата, без характерното бухване. За кратко дръпнах 8 риби, всичките като братя и сестри на размер. Вече спрях и да ги снимам, само замятах. Дебеланкото, който си харесах бе 67 см, но съм сигурен, че и другите бяха подобни. Скоро пирът свърши, а аз останах доволен, че бях на най-точното място, в най-точното време и късметът бе с мен. Късмет и на вас!
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Примамки за едри распери

Мнение от Д-р Флекс »

Синуосо стандартно ли е с 2 тройки ???
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1707
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 181 пъти
получил Браво: 165 пъти

Re: Примамки за едри распери

Мнение от PAMPASA »

Д-р Флекс написа:Синуосо стандартно ли е с 2 тройки ???
Не - ползването и с две тройки си е патент на Синан. :wink:
Един ден ,ще накарам България да се гордее с мен......
fedoracore
Мнения: 122
Регистриран на: Вто Яну 18, 2011 9:59
Местоположение: столицата
дал Браво: 5 пъти
Обратна връзка:

Re: Примамки за едри распери

Мнение от fedoracore »

много бързо мре тая риба бе ,колеги :(
Всичко за вашето bmw може да намерите при мен
milkov97
Мнения: 99
Регистриран на: Пет Авг 07, 2015 11:55
дал Браво: 1 път
получил Браво: 3 пъти

Re: Примамки за едри распери

Мнение от milkov97 »

Защо мислиш така ? Ако случайно си хванал и си я пуснал веднага няма да мре , но ако си я хвърлил на брега и е стояла там..... Еми ще умре :tup:
Asio
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Окт 16, 2008 0:20
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 285 пъти

Re: Примамки за едри распери

Мнение от Asio »

Привет и в тази тема колеги ! За едри распери или не, леко божа работа. Днес стегнах едно леко обновяване за много дълго очаквания старт на новия сезон. Общо взето обичайните заподозрени в две три нови разцветки и много надежди за силни емоции.

Изображение


Изображение


Изображение


Една от примамките SNECON130S ми я описаха, като мощен магнит за лефери и лавраци. От личен опит знам ,че всичко соленоводно, което завлича такива видове риба, отлично работи и по расперите. Кратка справка с ю-туб и играта му ми допадна изключително много. Според мен размерът не е плашещ, изглежда ми, точно като примамка за едри разпери. Нямам търпение да го размятам из реката на вечерен заход. Перфектна игра в течение, тегло 26 грама (като голямото хеви на Дуел), така силно уважавания от мен фосфоресиращ, тънък, не-натрапчив и не-ярък финиш от долната страна. Всичко, което трябваше да видя, по тази примамка, за да ме грабне, е по-долу в клипчето.

Изображение


Изображение


https://www.youtube.com/watch?v=zIVOI9iiILM


Успех на всички.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”