Примамки за едри распери

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
Cowntdown
Мнения: 140
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 21:21
Местоположение: София

Мнение от Cowntdown »

Благодаря много колега. Стигнах до извода, че основния проблем при мен е прикритието и ще се работи върху него като имам път към Дунава. А и ти се обади като имаш път към София, че сме се събрали да те черпим :D
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Мнение от maranzika »

Евала браточка!Кефиш ме!
muhomor
Мнения: 367
Регистриран на: Сря Сеп 21, 2005 10:44
Местоположение: Русе

Мнение от muhomor »

Изключителен материал!!!
Въпреки, че относно някои моменти имам друго мнение, но моят опит се базира на лова на распер на една единствена марка въртящи блесни (тука разчитам на подкрепата на зеления мастер-рапер убиец). Та... В началото на сезона (пролетта) распера ловува предимно в бързеите като предпочита бели въртящи блесни от недотолкова уважаваната марка 2-ри и 3-ти номер. Лятот в горещо и безветрено време е в плитчините и се хваща в повърхностния слой на по-малки блеснички от същата марка - 1-ви и 2-ри номер. Есента е в анафорите и между падналите във водата дървета (особено откъм румънската страна на острова, където течението се завихря) и удря повече на по-едри блесни комет 3-ти, 4-ти и 6-ти номер или 7-ми (лонг), като по-добри резултати се постигат, като се върже червена финтифлюшка на куката или лопатката се нацапа с червени и черни точки. Имам есенен успех и на бял кастмастер 15-г на пропадане. Друго което съм забелязъл е, че много често "гелетата" (особено пролетта и горещото лято) се получават понеже распера често предпочита първо да "зашемети" рибката, като я удари с опашка или се "пльосне" насред ятото дребосък.
petro_op
Мнения: 905
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 15:19
Местоположение: Sofia
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от petro_op »

:shock: :shock: :shock:
Майко милаааа !!!
На това и доцент по Ихтиология би завидял :roll:

Браво и още по-големи успехи през 2007 :!: :!:
Аватар
smog
Мнения: 2030
Регистриран на: Сря Дек 22, 2004 23:18
Местоположение: София
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 13 пъти

Мнение от smog »

Leo имам едно питане:
Пробвал ли си повърхностни воблери- попъри и уокъри?
С оглед на твоя опит, че в определени моменти примамката няма голямо значение, означава че биха работели...
Представям си атаката на някое расперище по уокърчето което спокойно си разхождаш по водата :shock: :shock: :shock: направо не ми се мисли.

Поздрави
http://www.starividri.org/
" да се бомбардиратъ незащитени градове е почти толкова мѣрзко, колкото да ловишъ пъстърва съ червѣй"
troutbum
krasi.ko
Мнения: 661
Регистриран на: Сря Юли 05, 2006 21:15
Местоположение: Стара Загора
получил Браво: 1 път

Re:

Мнение от krasi.ko »

8) Leo ти направо ме разби,браво за хубавите риби :shock: абе не ме слушай какво говоря,рибите са смайващи,спиращи логичните действия,изказвания,мисли и всякакви усещания :shock: Евала човече заулова и споделения опит 8)
Луд умора няма само се поти и вика давай още
Жеков
Мнения: 283
Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 20:08

Мнение от Жеков »

Евала, Лео !!!
Едва ли, след този *научен труд*, ще остане распер в Дунава.
Жална, му майка . :lol: :lol: :lol:
http://www.starividri.org/
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата...
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Мнение от minkata »

Току що прочетох материала - ЕВАЛА за споделения опит! Страхотно си го написал а и от резултатите на предишните страници виждал че определено тактиката ти е ефективна. Успех с расперите и тази година !
Аватар
Stefko
Мнения: 1363
Регистриран на: Нед Май 29, 2005 9:31
Местоположение: София/Видин/
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 45 пъти

Мнение от Stefko »

Просто невероятно :!: :!: :!: Не съм срещал нищо подобно по отношение на распера и мисля, че трябва да се отдели в самостоятелна тема или статия в рамките на форума. Много полезно (ако не и задължително) четиво за всеки спинингист
Поздрави и много благодарности, Лео :!: Голям си, а големите успехи идват точно при такива хора :wink:
Аватар
Fisherman66
Мнения: 3196
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 22:37
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Fisherman66 »

Лео, братко ... шапка свалям !!! :shock: ... баси! ... какъв капацитет сме си имали по расперите без да знаем .... пред тази изчерпателна статия бледнее всичко, писано тукк за расперите до момента .... от доста време съм се запалил по тая риба и чета всичко по руските форуми и сайтове ... даже се опитвах да превеждам някои неща от ингилизки .... :oops: :oops: :oops: .... но въпреки всичко, което съм чел за отспининговането на распер винаги съм мислел, че личния опит, базиран на наблюдения, експерименти и мнооооого целенасочени излети е най-важното! ... ето те и теб! ... точно от това имахме нужда, брат! .... В това, което си написал виждам много основни истини, които съм срещал и у други източници, но си мислех, че някои неща са неприложими в България ... оказва се, че не е точно така....
Ще се радвам да се запознаем на живо, да пийнем по нещо и да пообменим опит... (т.е. ти да обменяш, а ние да попиваме ... баси колко съм нахален, а? :wink: :lol: )
Spinning is contagious ... Let's start an epidemic!
www.starividri.org
Аватар
fisher™
Мнения: 1767
Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 12:08
Местоположение: над "Езерото"
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Мнение от fisher™ »

Страхотен материал, хиляди благодарности.

smog написа:Leo имам едно питане:
Пробвал ли си повърхностни воблери- попъри и уокъри?
С уокър не съм пробвал, но на попер съм хващал не веднъж и наистина е незабравимо, виждаш първата атаката и мамка му, струва ти се, че не е уцелил гада , и след секунда следва втори плясък и мощен удар... и всичко това пред очите ти! Красота.

Честно казано, обаче, не съм имал по повече от един уловен екземпляр на попер за излет. Всъщност никога не съм и упорствал дълго...
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Росен »

fisher™ написа:... но на попер съм хващал не веднъж и наистина е незабравимо, виждаш първата атаката и мамка му, струва ти се, че не е уцелил гада , и след секунда следва втори плясък и мощен удар... и всичко това пред очите ти! Красота.
:lol: :lol: :lol: Невероятно е, нали?

Атаката, когато е в близост до риболовеца и при бистра вода се вижда и когато се лови и с нормални воблери, блесни и стримери. Аз лично не съм имал успехи с попъри, но пък при риболова на распер с мухарка - аз го ловя със стримери, а Д-р Косьо на Янтрата имаше успех на едно попърче, т.нар. "попова лъжичка" ... което подвърждава мнението ми, че распера не е ли обезпокоен от нещо "праска" всичко, което му е пред очите ...

Поздрави!
milen
Мнения: 955
Регистриран на: Пон Юли 04, 2005 11:01
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от milen »

Лео :) пиши от теб има какво да се научи :)

а ето и малко филмчето как руснаците ловят големи распери . Дори то е състезание по улов на распери .

Филмчетата са доста .основно риболов с изкуствени примамки, има и бяла риба и сом


П.П

много се извинявам бях забравил да сложа линка
ето го

http://www.uspech.ru/video/
Последно промяна от milen на Вто Яну 30, 2007 21:59, променено общо 1 път.
Аватар
Spidy
Мнения: 276
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 12:18
Местоположение: Uk,London,София,Видин
получил Браво: 1 път

Мнение от Spidy »

През цялото време се говори за дистанция и доститане периметара на распера възможно ли е използването на Сбирулино(Бомбарда) .
Някой от вас използвал ли е този метод и какви са личните му наблюдения.
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Мнение от Leo »

Благодаря на всички колеги за добрите думи.Мисля ,че форума е мястото за споделяне и обмяна на информация и основната му цел е да бъде полезен на всички.Аз съм научил много от всички вас и затова смятам и занапред да споделям скромния си опит с всички форумци.БЛАГОДАРСТВО и НАСЛУКА. :D
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”