Извинете за невежеството

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
Иво
Мнения: 908
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 12:50

Извинете за невежеството

Мнение от Иво »

Колеги! Някой чувал ли е от вас за ароматизатори за блесни? А от къде могат да се купят? Благодаря предварително :lol: :lol: :lol: tuk
Аватар
stamen
Мнения: 2268
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 20:11
Местоположение: София, Мусагеница
дал Браво: 35 пъти
получил Браво: 33 пъти

Мнение от stamen »

Иво такива има, ама горещо НЕ ти ги препоръчвам. Защо ли? Еми ще ти кажа. Миналото лято ходихме с един приятел (Митко Самунев, някои от форума го знаят) на "едно езеро" в Рила за няколко дни. Аз реших да изгъзарея с един такъв ароматизатор на Berkley (струваше десетина лева, д...ба боклука) и първия ден нямах пипане, докато Митко хвана 4-5 пъстърви. На другия ден реших да ловя без ароматизатори и рибата си кълвеше добре. Та идеята ми е че специално за пъстърва да не го ползвате. Плаши я. Може и срокът му на годност да е бил изтекъл, не знам...
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Zander »

Аз съм ползвал ароматизатор на Балцер /за пъстърва/. Мацал съм с него и блесни и воблери. Ама да си призная честно не намирам разлика в кълването без и със ароматизатор. То уцелиш ли точната блесна за момента и прекараш ли я откъдето трябва, пъстървата не се колебае.

Така, че не виждам сми да се дават излишни кинти за ароматизатори - по-добре с тия пари да се купят 5-6 пъстървови блесни например.
Аватар
Иво
Мнения: 908
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 12:50

Мнение от Иво »

Аз гледах че има блесни които са пригодени да се "пълнят" с аромаризатора, а не да се "мацат" :shock: :wink:
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Zander »

Хе-хе Иво - става въпрос за ароматизатор на Балцер, който не е течен, а е точно за мазане и мацане - нещо като грес разбийш ли.

А блесни за "пълнене" има, но мога да ти покажа нагледно, че ще ти хвана пъстърви със съвсем обикновени блесни, които хич не се пълнят и тъпчат, но играта им е пефектна. И в мъгла да ги хвърлиш пак се въртят.

Ае наслука!
Аватар
Иво
Мнения: 908
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 12:50

Мнение от Иво »

Zander, просто ми беше интересно че има такива "дивотии" като тази блесна! Иначе и аз използвам обикновенни :lol: които ми вършат добра работа и съм доволен от резултатите :wink: :lol: Мерси за инфото :idea: :lol:
bobsana
Мнения: 602
Регистриран на: Сря Дек 22, 2004 10:25
Местоположение: Sofia

Мнение от bobsana »

Добре де, пробвай ги. В магазина на Balzer срещу ЦУМ има всякакви за МАЗАНЕ
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

хай

Мнение от Бат Стан »

Според мен ароматизирането на блесната е страшна глупост и търговски трик на производителите. Ако умееш достатъчно добре да презентираш примамката, да я водиш според правилата, да й вярваш и дето се вика цялата линия да почва от мозъка ти нататък, уловът ти е гарантиран. Мани ги тея цапотии, ето и Стамен казва, че е възможен по-скоро отрицателен ефект, отколкото положителен. Не могада си представя ситуация, в която не ни кълве на блесна, обаче като я намажем с нещо и почва да хваща риби. Или лови, или не лови. Или знаем ква блесна да сложим, или не знаем и трябва да се учим. Не може да се разчита, че ако не си добър спинингист, не си научил достатъчно, и като си намажеш блесната ще ти тръгне риболова. Няма смисъл от тая работа, за 10 лева ще си купиш пет блесни, вместо некви фъшкии за ароматизиране.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
vikik
Мнения: 2789
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:46
Местоположение: София

Мнение от vikik »

bobsana написа:Добре де, пробвай ги. В магазина на Balzer срещу ЦУМ има всякакви за МАЗАНЕ
от коя страна на цум е това магазинче?
Аватар
SASHO
Мнения: 4749
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:57
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 119 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от SASHO »

от коя страна на цум е това магазинче?
В безистена срещу входа за метростанцията/Сердика/ срещу Булбанк
"Това, което знам за спининга е толкова малко, че дори си мисля, че нищо не знам."

http://www.starividri.com
http://www.starividri.eu
bobsana
Мнения: 602
Регистриран на: Сря Дек 22, 2004 10:25
Местоположение: Sofia

Мнение от bobsana »

Като излезеш от подлеза на ЦУМ от северо-западната страна и тръгнеш към Ботев /както казва колегата срещу Булбанк/на 20 м в дясно има безистен, в безистена в дясно има ловен магазин и след него е въпросния. А на тоя приятел в магазина му кажи че за 1000 път обяснявам къде му е магазина, да ти направи отстъпка от мое име 8)
vikik
Мнения: 2789
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:46
Местоположение: София

Мнение от vikik »

bobsana написа:Като излезеш от подлеза на ЦУМ от северо-западната страна и тръгнеш към Ботев /както казва колегата срещу Булбанк/на 20 м в дясно има безистен, в безистена в дясно има ловен магазин и след него е въпросния. А на тоя приятел в магазина му кажи че за 1000 път обяснявам къде му е магазина, да ти направи отстъпка от мое име 8)
ок колега тази вечер ще го посетя, пък за отстъпка ако се разбереме :lol:
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

хай

Мнение от Бат Стан »

Абе мани ги тез миризми, дядо ми чунким все с ароматизатори си е мазал блесната. В Балцер има достатъчно други качествени неща, за да си купуваш точно неква воня. Пази боже пък да хванеш и риба с нея, цял живот ще си цапотиш примамките с тези ароматизатори, които миришат като продуктите на "Екарисаж - Тенево" (тва дружество се листва на фондовата борса, или поне доскоро се листваше там).
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
SASHO
Мнения: 4749
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:57
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 119 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от SASHO »

ок колега тази вечер ще го посетя, пък за отстъпка ако се разбереме
Магазина работи до 18.00 часа. Така че побързай...
"Това, което знам за спининга е толкова малко, че дори си мисля, че нищо не знам."

http://www.starividri.com
http://www.starividri.eu
Аватар
Иво
Мнения: 908
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 12:50

Re: хай

Мнение от Иво »

Бат Стан написа:Абе мани ги тез миризми, дядо ми чунким все с ароматизатори си е мазал блесната. В Балцер има достатъчно други качествени неща, за да си купуваш точно неква воня. Пази боже пък да хванеш и риба с нея, цял живот ще си цапотиш примамките с тези ароматизатори, които миришат като продуктите на "Екарисаж - Тенево" (тва дружество се листва на фондовата борса, или поне доскоро се листваше там).
Що бре Станиле, със силиконови жабчета, (един дъждовен ден си спомням) без да са намазани с рибено масло не искаше да пипне клена (става въпрос на Струма). Може и да не ти се вярва ...ама факт! :roll: :lol: :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”