КОЛКО ПАРИ ДАДОХ ЗА ЗАРИБЯВАНЕ...

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.

Защо горските не си вършат работата?

Анкетата свършва на Пет Юни 03, 2005 20:44

Защото не им пука за бракониерите...
14
31%
Защото за колкото им плащат, толкова работят...
9
20%
Защото си имат по-приятни занимания от проверката за билет и риба в нормата...
20
44%
Вършат си я перфектно!
2
4%
 
Общо гласове: 45

deltonator
Мнения: 22
Регистриран на: Нед Май 01, 2005 11:20
Местоположение: София

Мнение от deltonator »

...освен това в момента тече една кампаниика за събиране на средства за конкретна река.
Какво мислите за това?
...някои хора просто могат да ловят,
други - да гледат,
трети да ядат,
а пък повечето само говорят...
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Мнение от Павел Иванов »

Тъй ако става дума за кампанията подета от Алем - знаеме ме :wink:
Имах впредвид че има колеги които ги е срам да дарят някой лев за да не каже някой : - Само толко ли бре ? Аз виждаш ли дадох толко и толко ! - та те това не требва да се получава !!! най малкото защото има хора които дават примерно 5лв като броят дали ще им стигнат цигарите до утре и им е кофти че са дали само толкова ! Според мен тези хора не са по-малко достойни за уважение отколкото някой който се е присетил на момента , дал е някой лев и се тупа в гърдите - Булгар ! Булгар ! - не че с показност не се събират средства , даже напротив , но не мисля че точно тук е мястото за такава !
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Мнение от чичо Док »

Павка прав си по отношение ,че показност не е нужна,но ето аз миналата година ми беше неудобно да дам пари(чрез видрите) - все си виках що точно толкова,колко ли дават другите и т.н.И наистина въпроса стои малко кофти поставен - който иска да даде да дава,който не ,също има право на този избор.Това колко пари някой е дал не е никакъв критерий - важна е идеята.Наистина в трудно време живеем и не всеки може да отдели средства.Въпросът според мен е за каузата - да се почне редовно зарибяване белким се понавъди риба.А и така повече колеги може би ще станат съпричастни към спазване на закона,пускането на дадена част от улова и т.н.
А да се правят демонстрации с това наистина е тъпо.
Жив и здрав.
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
deltonator
Мнения: 22
Регистриран на: Нед Май 01, 2005 11:20
Местоположение: София

Мнение от deltonator »

чичо Док написа:...Това колко пари някой е дал не е никакъв критерий - важна е идеята.Наистина в трудно време живеем и не всеки може да отдели средства.Въпросът според мен е за каузата - да се почне редовно зарибяване белким се понавъди риба.А и така повече колеги може би ще станат съпричастни към спазване на закона,пускането на дадена част от улова и т.н.
...
Браво чичо Док, и на мен това ми беше мисълта за да отворя тази тема.
Още повече, че този който има малко пари не трябва да се срамува колко може да даде, а точно обратното - тези, които имат достатъчно трябва да се срамуват колко дават - повечето от тях дават колкото цялото храбро войнство....
...някои хора просто могат да ловят,
други - да гледат,
трети да ядат,
а пък повечето само говорят...
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Работата е там, че като носиш чувалите и после пуснеш рибките, няма начин да месарстваш. Ся аз до ся не съм носил чували със зарибител, но живот и здраве нищо ми не пречи. Зарибявката не е само даване и събиране на кинти. Рибите трябва да се поръчат и заплатят предварително в едно от няколкото ни стопанстава за балканка и се тича поне още веднъж. После чувалите се пълнят с кислород и т.н. по процедурата. Изобщо дълъг и сложен процес, дореде станат прилични като размер за улавяне.
Ама има терикати, дет ако ги начислят със хиляда данаци и такси ич няма да си отворят устата, ама за зарбяване- хитри лисици.
Е ако има достатъчно мотивирани хора, вероятноста да се развъди риба е много голяма.
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Maverick
Мнения: 249
Регистриран на: Чет Дек 30, 2004 11:34
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Maverick »

И аз съм вътре както обещах. Мисля си, че ако зарибяванията се планират предварително (още от предходното лято), може да се договарят количества бебета и да се преговаря за цени, защото какъв е проблема на един производител ако знае предварително колко трябва да излюпи и изхрани да го направи и да знае че ще си вземе кинтите. Да помислим по този въпрос.
ivaka
Мнения: 70
Регистриран на: Пон Дек 27, 2004 17:16
Местоположение: London

Мнение от ivaka »

Ще Ви бъда благодарен да ми кажете къде и/ или как мога да дам пари за зарибяване? Няма да са много, но ще са с желание. И ако се правят такива акции няколко пъти годишно (ако позволява технологията на развъждането), може да се получи по-голяма крайна сума.
deltonator
Мнения: 22
Регистриран на: Нед Май 01, 2005 11:20
Местоположение: София

Мнение от deltonator »

Пари могат да се дадат в магазина на Shakespeare, предполагам и в повечето от другите магазини за риболовни принадлежности ( особено големите ).
Да знаете какви готини спининг пръчки са дошли в Shakespeare...но да не правим реклама.
Относно планиране на зарибяването от рано - мисля, че е много добра идея и всички риболовни клубове трябва да се замислят, да осъществят контакти и да я реализират.
Очаквам мненията на основните членове на тези клубове, и да кажат какво могат да направят по въпроса, а пък ние ще помогнем кой с каквото може...
...някои хора просто могат да ловят,
други - да гледат,
трети да ядат,
а пък повечето само говорят...
Гост

Мнение от Гост »

от доста време търся адрес или нещо такова на организация или институция от която може да се закупи зарибителен материал но немога да намеря нищо.аз по принцип за пастърва ходя само в чепеларе (жена ми е от там) и то два три пъти в годината та исках да зарибя една малка но много красива рекичка малко преди чепеларе към село зорница но нищо не намерих.ако някой може да помогне ще съм благодарен :lol: :lol:
mawro
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Май 12, 2005 18:44
Местоположение: варна

Мнение от mawro »

от доста време търся адрес или нещо такова на организация или институция от която може да се закупи зарибителен материал но немога да намеря нищо.аз по принцип за пастърва ходя само в чепеларе (жена ми е от там) и то два три пъти в годината та исках да зарибя една малка но много красива рекичка малко преди чепеларе към село зорница но нищо не намерих.ако някой може да помогне ще съм благодарен :lol: :lol: :lol:
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

Ами там из района има доста развъдници, не си ли пробвал в тях?
vladimirov
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 20:41

hga

Мнение от vladimirov »

????
Последно промяна от vladimirov на Пет Май 13, 2005 10:11, променено общо 1 път.
Мухарски риболов
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Мнение от Павел Иванов »

Владимиров , не си ли объркал темата в която си си пуснал поста :roll:
vikik
Мнения: 2789
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:46
Местоположение: София

Мнение от vikik »

Що да те упрекваме бе пич, всеки има право да изрази мнение, нали за тов е форума
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Май съм тъп днес :oops: , петък нали щото, нещо изтървах темата :oops: Та ще събираме ли пари за зарибяване или не :roll:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”