СКАНДАЛ С ABU GARCIA - ПРОБЛЕМИ!!!

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
esox hunter
Мнения: 1125
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 11:01
Местоположение: София
получил Браво: 2 пъти

СКАНДАЛ С ABU GARCIA - ПРОБЛЕМИ!!!

Мнение от esox hunter »

Ще ви разкажа на кратко какво ми се случи с “прословутите” макари на “Abu Garcia”. За Коледа моята половинка, решила да ме изненада приятно и да ми купи макара “Abu Garcia”502R ( 89 лв) и плетено влакно за 45 лв от представителния магазин на Княз Борис. До тук супер, отварям си аз подаръка на Коледа и първоначално радост голяма, НО уви за кратко. Много бързо разбирам, че макарата има два сериозни недостатъка (дефекта). Първо установих, ролката на бигела захапва влакното (между ролката и държача на бигела има недопустим луфт и влакното периодично попада там. Второ макарата има прекалено голямо усукване в държача и при навиване на влакното се върти и суче като шугава. И това си пролича само при намотаването на влакното, а представете си ако трябва да вадите някоя по-прилична риба!? При положение, че макарата ми трябва за спининг и ще ходя догодина по състезания, представих си как ще си късам нервите и кордите и ще прецаквам влакна дето струват майка си и баща си. Това вече съм го преживявал с друга макара, но тя поне беше 2 пъти по-евтина и даде дефекта едва след изтичане на гаранцията и износване на ролката.Да не ви обяснявам как ми се скапа кефа от коледния подарък, скапа се кефа и на половинката ми.
Но уви не е само това оттук започнаха големите проблеми с така наречените търговци от магазина. Приятелката ми реши да върне макарата и да не ви обяснявам как започнаха да я правят на маймуна тия от Abu. Най-добре тя да ви разкаже за това.
Аз ще ви кажа само, че съм бесен, защото ми омръзна от разни да се правят на интересни и да забравят едно основно търговско правило, че “Клиентът има право”. Тези “търговци” успяха да ни развалят кефа и празниците с отказа си за диалог и съдействие и ще си носят последствията по законов ред за извършване на редица нарушения. Аз знам, че вероятно има заклети фенове на марката, както има такива и на Лада и Москвич, които не искат и да чуят за друго, но пиша това за тези които са решили да си взимат Abu или каквато и да е друга марка: Внимавайте какво ви пробутват и си търсете правата, защото имате такива и закона Ви защитава!!!
С мен се свързаха колеги, които са имали проблеми с макарите Abu Garcia и са си блъскали главите с тях, но са махали с ръка и контрата е оставала в тях. Обаче стига толкова!
Аз лично повече никогжа не бих си купил Abu Garcia както и каквото и да е от тези търговци, заради отношението, високомерието и твърдоглавието им!!!
чичо Док

Re: СКАНДАЛ С ABU GARCIA - ПРОБЛЕМИ!!!

Мнение от чичо Док »

esox hunter написа:Ще ви разкажа на кратко какво ми се случи с “прословутите” макари на “Abu Garcia”. За Коледа моята половинка, решила да ме изненада приятно и да ми купи макара “Abu Garcia”502R ( 89 лв) и плетено влакно за 45 лв от представителния магазин на Княз Борис. До тук супер, отварям си аз подаръка на Коледа и първоначално радост голяма, НО уви за кратко. Много бързо разбирам, че макарата има два сериозни недостатъка (дефекта). Първо установих, ролката на бигела захапва влакното (между ролката и държача на бигела има недопустим луфт и влакното периодично попада там. Второ макарата има прекалено голямо усукване в държача и при навиване на влакното се върти и суче като шугава. И това си пролича само при намотаването на влакното, а представете си ако трябва да вадите някоя по-прилична риба!? При положение, че макарата ми трябва за спининг и ще ходя догодина по състезания, представих си как ще си късам нервите и кордите и ще прецаквам влакна дето струват майка си и баща си. Това вече съм го преживявал с друга макара, но тя поне беше 2 пъти по-евтина и даде дефекта едва след изтичане на гаранцията и износване на ролката.Да не ви обяснявам как ми се скапа кефа от коледния подарък, скапа се кефа и на половинката ми.
Но уви не е само това оттук започнаха големите проблеми с така наречените търговци от магазина. Приятелката ми реши да върне макарата и да не ви обяснявам как започнаха да я правят на маймуна тия от Abu. Най-добре тя да ви разкаже за това.
Аз ще ви кажа само, че съм бесен, защото ми омръзна от разни да се правят на интересни и да забравят едно основно търговско правило, че “Клиентът има право”. Тези “търговци” успяха да ни развалят кефа и празниците с отказа си за диалог и съдействие и ще си носят последствията по законов ред за извършване на редица нарушения. Аз знам, че вероятно има заклети фенове на марката, както има такива и на Лада и Москвич, които не искат и да чуят за друго, но пиша това за тези които са решили да си взимат Abu или каквато и да е друга марка: Внимавайте какво ви пробутват и си търсете правата, защото имате такива и закона Ви защитава!!!
С мен се свързаха колеги, които са имали проблеми с макарите Abu Garcia и са си блъскали главите с тях, но са махали с ръка и контрата е оставала в тях. Обаче стига толкова!
Аз лично повече никогжа не бих си купил Abu Garcia както и каквото и да е от тези търговци, заради отношението, високомерието и твърдоглавието им!!!
При всички случаи макарата трябва да бъде подменена с НОВА и ИЗПРАВНА .Ако нямат - връщат парите и това е.Ние всички сме клиенти на магазините и от нас те си изкарват хляба,ерго -трябва задължително да зачитат правата на клиентите.Не оставяй случая да си отмине.
Баси ,видели в магазина момиче да пазарува и хайде да му пробутат калпавата макара :x
П.С.Имах подобен случай с влакно на траяна купено от Алем - НО щом се обадих по телефона и изразих съмнение в качеството на влакното веднага ме поканиха в магазина и понеже се оказа цялата кутия (май беше 0.14) от същото, хората сами предложиха да ми върнат парите.Затова гледам да пазарувам само от там.Ако ще и като реклама да е ,но не съм чул колега да е прецакан нещо в този магазин.
©тефанаки
Мнения: 288
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:14
Местоположение: София

re

Мнение от ©тефанаки »

Много гадна случка, баш да ти развали празника!
Моя съвет е да ги тормозиш до дупка, все пак това не са малко пари.
В знак на солидарност към теб няма да пазарувам от този магазин, ама никога, дори и да си променят политиката към клиентите, дори ще кажа на всичките си приятели за тази простотия.
Не се ядосвай, ами цункай жена си за желанието й да те зарадва и посрещни новата година с усмивка!
Наслука!
Всички кучета отиват в рая

Не натискай тук!!!
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Zander »

Наистина търговците от въпросния магазин, ако държат на името и репутацията си трябва да подменят макарата с изправна или да върнат парите на ощетения клиент.

Инак - София си е едно голямо село, пък и сериозните рибари се познаваме и всеки допочул и попрочел за цялата тая история като направи антиреклама - стана СТРАШНО :oops:
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Росен »

Zander написа:Наистина търговците от въпросния магазин, ако държат на името и репутацията си трябва да подменят макарата с изправна или да върнат парите на ощетения клиент.

Инак - София си е едно голямо село, пък и сериозните рибари се познаваме и всеки допочул и попрочел за цялата тая история като направи антиреклама - стана СТРАШНО :oops:
Точно това би трябвало добре да им се обясни - колко рибари ще спрат да си купуват - това с добро. С лошо - понеже в работата съм от другата страна, т.е. търговец и са ми ясни нещата - потърси в нета "Закон за защита на потребителите и за правилата за търговия" - чл.25 - там си е написано точно. Отиваш, пускаш една жалба в отдела на общината за защита на пшотребителите и поне в Русе правят магазина на пух и прах - казвам го от горчив опит. В София надали е толкова стриктно, но все пак е много силно оръжие срещу търговците.
Kristina
Мнения: 31
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 11:02

Мнение от Kristina »

според чл26 ал.1 от Закона за търговия и защита на потребителите съм в абсолютното си право да искам ВРЪЩАНЕ НА ПАРИТЕ!
"Чл.26. При предявяване на рекламация потребителят може да претендира за:
1. възстановяване на заплатената сума;
2. заменяне на стоката с нова;
3. отбив от цената;
4. безплатно извършване на ремонт."
За което съм подала жалба и след празниците ще Ви пиша как се развиват събитията.
Аватар
Marto
Мнения: 2372
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:16
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от Marto »

Ми така де, търсете си правата и ги гонете до дупка!

Ако няма реаултат - бойкот и точка.

А и аз щях да си купувам Кардинал, и само по една случайност поръчах на Дядо Коледа друга.....
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

А ТАКАААА. :twisted: :twisted: :twisted:
Go BIG or Go Home!
VLADKOrmoran
Мнения: 593
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 10:59
Местоположение: Чикаго

Мнение от VLADKOrmoran »

Абе Цецо, пазиш ли си касовата бележка, щото тя си е документ, удостоверяващ покупката. С нея можеш да им създадеш проблем! Иначе ние сме с тебе, ако требва ще бойкотираме!
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

хай

Мнение от Бат Стан »

Здравейте колеги,

казусът е много интересен. Разговарях с Криси и Цецо, те са си подготвили цялата нужна документация, депозирали са жалба в комисията за защита на потребителя и очакват резултатите от проверката. Говорихме също така, че е добре клубът да има някакво становище, не само за конкретния случай, но и по принцип, когато членове на спининг-клуб "Стари видри" са попаднали в подобна ситуация. В понеделник, или най-късно във вторник, ще видим какво още може да се направи. Те като пострадали са уведомили комисията, а ние като клуб бихме могли да напишем едно писмо до асоциацията на вносителите на риболовни принадлежности, в което просто да ги уведомим за случая. Асоциацията по принцип няма разпоредителски права върху който и да е магазин, но все пак е добре членуващите в нея да имат едно наум за клиентските права. Добре все пак, че такива случаи като с нашите колеги и макарата на Абу Гарсия са сравнително редки. Другият вариант е да изпратим копие на писмото и до уеб-сайта на Абу Гарсия.
Пострадалите колеги са категорични, че ще си търсят правата чрез комисията и всички други възможни средства, тъй като са направили всичко възможно да решат проблема със съдържателите на магазина, но са ударили на камък.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
Kriss
Мнения: 3006
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:38
Риболов: спининг, тролинг
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Kriss »

Станиле, предлагам - ти, Алеко или Цандера, демек пишещите братя, да напишете нещо като протестно писмо от името на клуба и да го пратите до вносителите с копие до собствениците. Хем да бъде остро, хем уекичко да намеква, че са измекяри и че хората от клуба и форума едва ли биха пазарували от тях ако не се вземат у ръце. А ако има начин да им се намекне, че ще излезнат и в пресата още по-добре (Добрев jr. да започне с журналистическата закалка :lol: )
По-добре неестесвено весел, отколкто естествено нацупен!

Стари Видри
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

Предлагам да се срещнем днес или утре в удобно за вас време, пичове. До сряда включително съм в отпуска и съответно имам време. Ако им се изтъпанчим в дюкяна ръководството на клуба и им кажем какво мислим по въпроса, може и да включат.
EZOX
Мнения: 66
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:38
Риболов: СПИНИНГ

Мнение от EZOX »

Абе не знам доколко "включват" тези пичове,но всеки път когато съм надниквал във въпросният дюкян,си мисля,че не познават парите.....Цените режат глави!А къде е гаранцията!?
Димитър

Мнение от Димитър »

Прочетох постингите и съм солидарен с вас!
От въпросния магазин на Абу си купих две Тоби по 16 грама,
които се въртят като пумпали около оста си.Дадох безбожните
осем лева за всяка от тях и това преди две години.
Дали аз ги водя лошо или те просто са фалшиви??
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”