Янтралайт

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
Владимир
Мнения: 10387
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от Владимир »

Колега,пробвай в дълбоки вирове със слабо течение,гледай в края или началото да има бързеи.Купи си няколко бройки бели силиконки 3-4см(тип запетайка) и леки джиг главички(колкото да пробиват течението и да стигат до дъното).Хубаво е ако участъка е сравнително дълбок с бавно или почти никакво течение,така проводката и "тътренето" по-дъното на силикона ти ще е по-лесно.
Лесно можеш да видиш къде има концентриран клен,следи къде плувкарите имат добра слука.
Успех ти пожелавам.

пп.Не познавам Янтра,но на Тунджа описаната тактика има резултат.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
BornToDrink
Мнения: 448
Регистриран на: Съб Окт 20, 2012 14:19
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от BornToDrink »

Благодаря за насоката.
С джиг/силикони не съм ловил, но ще ги преслушам.

Иначе мястото, за което споменах е подобно.
Дълбоко с доста слабо течение, но пък е доста широка реката там.
Май няма твърде наблизо бързеи, но с малко разходки ще усетя къде зимува клена (да се надяваме :mrgreen: ).
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от sleepwalker »

Тея места под Царевец ги знам, там за мене е перфектното шаранджийско място :) Но пък вие си имате и щуки и сомове там, тъй че не е лошо да пробваш за някоя зъбата твар. :)

П.С. Често съм виждал под моста, който води към жп гарата строени ята кефали, но не знам сега как е там, може би се е изменила реката спрямо това, което помня, но преди имаше хубав вит :) Успех
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
BornToDrink
Мнения: 448
Регистриран на: Съб Окт 20, 2012 14:19
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от BornToDrink »

Честно казано, за щуки и сомове не съм чувал точно до Търново.
Май ги има повече на север, по-към Дунав.
Но да кажат старите щукари. :mrgreen:

А под гарата не съм ходил...
В общи линии лятото е доста обрасло и като не ги знам местата е зор обикалянето.
Но виж сега, когато растителността е малка, по-лесно се намират места (поне докато ги науча).
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от maranzika »

Симо,стига с тоя кефал бре.... :lol: :lol: :lol:
Значи аз съм хващал кефали зимата под моста за Университета(зад Царевец).На 50-60м. по течението след моста има вир.Пробвай там.Но ги ловях с потъващ воблер и лек туичинг.Рибите са пасивни и трябва нещо много да ги раздразни за да си размърдат задниците.И също и под моста за гарата.Абе въобще зимно време търси мостовете..... :lol: :lol: :lol:
Има и едно друго място,но не е на Янтра,ама за него ще те водя лично след като изстине още водата...Бончо е ходил там.. :wink:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
BornToDrink
Мнения: 448
Регистриран на: Съб Окт 20, 2012 14:19
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от BornToDrink »

maranzika написа:Симо,стига с тоя кефал бре.... :lol: :lol: :lol:
И на друго съм съгласен, ама по-наблизо, че ми е кофти да убивам 1 час в път при 3-4 часов излет. :mrgreen:

Иначе, когато кажеш. :fish15:
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от sleepwalker »

Ще взема да се кача аз на влака и да ви направя една визита някой ден, да си припомня малко студентските години! Да видите що е туй шуменски пишман-спинингист, капотирал се гордо на две реки и три язовира! :lol:
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
vani
Мнения: 172
Регистриран на: Нед Мар 14, 2010 11:16
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от vani »

Аз в рамките на града посещавам местата по Стамболовия мост,под Царевец,към Чолака,покрай гарата,но предпочитам да ловя извън града,а именно на Самоводене и Леденик.В събота бях на Самоводене,но кефалите са станали още по-лениви от предната седмица.Имаше удари,ако мога така да ги нарека,хванха се доволни кефали-30+,а интересеното е че имах удар и на едър морунаж на голди mbs 3,4 см(случва се ама по тва време на годината!?).И много ссе надявам след дъждовете реката да се поразмъти поне малко,та да ги помъча пак с воблерите(без блесните не тръгвам).Поздрави


и парашутисти имаше.... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: едвам се сдържах,мамицата им!
моля дайте телефона на някой от търновските служители на ИАРА,щото ми писна да ги гледам такива безнаказани!
BornToDrink
Мнения: 448
Регистриран на: Съб Окт 20, 2012 14:19
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от BornToDrink »

vani написа:и парашутисти имаше.... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: едвам се сдържах,мамицата им!
моля дайте телефона на някой от търновските служители на ИАРА,щото ми писна да ги гледам такива безнаказани!
http://iara.government.bg/?page_id=22" onclick="window.open(this.href);return false;

Има и Търново в списъка.
На р. Росица също имаше парашутисти. И то най-нагло на моста до Ресен некви деца го размятаха.
Звъннахме на един познат, който има контактите да се обади, но не знам какво е станало.
Честно казано малко ме съмнява да с вдигнат заради парашут, ама знаеш ли...

Всъщност 112 не трябва ли да се оправят те със задачата?
Нали всичко вече оттам минава...
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от maranzika »

vani написа: моля дайте телефона на някой от търновските служители на ИАРА
Колега виж тука:
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... &start=105" onclick="window.open(this.href);return false;
:wink: :wink: :wink: :wink: Другият път си добре дошъл...
Иначе не очаквайте заради "парашутисти" да дойдат на анонимно обаждане...То за мрежи идват само ако им звъннат познати номера,пък...Но с наша помощ ще станат нещата.. :wink:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
mojiganga
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 10:52

Re: Янтралайт

Мнение от mojiganga »

Ей, и мене да ме водите на тия другите места.

Sleepwalker, аре идвай. Няма какво да му го мислиш.

Дилков тая година е хванал на Самоводене морунаж малко над кг. на воблер Голди 3.4см.
Тая дрънкалка май много ги кефи морунажите!
А също така при мене лятото имаше 2 хванати на Горнооряховска блесна СОМ.
Всичката риба на едно място...
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от sleepwalker »

Чакай да напъпи пролетта и тогава, все ще мръдна един ден с влака да ви изловя рибите :lol: Пък и ще ми е драго да се запозная с търновски колеги! :)
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
mojiganga
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 10:52

Re: Янтралайт

Мнение от mojiganga »

sleepwalker написа:Чакай да напъпи пролетта и тогава, все ще мръдна един ден с влака да ви изловя рибите :lol: Пък и ще ми е драго да се запозная с търновски колеги! :)
Eхее.. ще ги изловиш , ама те до тогава няма да останат :D :fish7:
Всичката риба на едно място...
vani
Мнения: 172
Регистриран на: Нед Мар 14, 2010 11:16
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от vani »

Абе морунажа не беше над кило,ама доста убедително удари :) А ти Балкане,недей мн-мн да разпрааш къде кво съм ловил :fish15: иначе пролетта....не знам как ще я дочакаме....
важното е сега че има вино,мръвки и добро настроение! 8) (както и мн вренме за размисли) Поздрави и весела Нова Година!!!
Аватар
Kaloyan87
Мнения: 466
Регистриран на: Пет Авг 20, 2010 17:14
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 43 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от Kaloyan87 »

Айде да посъживим малко темата, че хвана паяжина цяла зима :roll: Някой би ли ме светнал колко градуса е водата в момента в средното и долното течение на реката :roll: В неделя наминах за малко по-малко от час край Бяла, където местните люде яко бяха зачесали дребни таранчици, но кефала все още не се е размърдал като че ли в този район.Нивото е малко по-високо от нормалното, като предполагам, че скоро ще започне и да се поизбистря водата :fish2:
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”