Янтралайт

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
m65
Мнения: 373
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 19:14
Риболов: ултра и лайт
Местоположение: на рЯката
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 416 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от m65 »

Реката отдавна трябваше да се е избистрила. От кафяв отенък, преди дни, сега е с зеленикаво кафяв отенък, и още е замътена. Все още плуват онези неща за които говорих по напред в темата. Госта от това вече се е отложило по дъното и водораслите. Вгледайте се добре в двете клипчета, ясно се вижда като раз тръскам водораслите как придобиват зелен цвят. Двата клипа са правени днес между двата железни моста, около Г.Оряховица. В изминалите години това е често явление за този участък на реката. Не валят дъждове а тя е мътна, със странен цвят.

https://youtu.be/w55__SNaSjw" onclick="window.open(this.href);return false;
https://youtu.be/mmV_LatqAMc" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
sylis
Мнения: 46
Регистриран на: Нед Юли 23, 2006 21:11
Риболов: Спининг (блеснички и воблерчета по рекички) пълен лайк
Местоположение: София (родом от Лясковец)

Re: Янтралайт

Мнение от sylis »

Колегата @noreason говори за участъка от реката около Царевец, а това е нагоре по течението и доколкото успях да разбера след пречиствателната станция, която пък се намира между Лясковец и Д.Оряховица (освен ако няма и някоя друга за която незнам) и водите и се вливат 200-300 метра по течението от моста надолу.Но пък водите не бяха мътни.
Точно там проверявах за някой забравен кефал в тънката вода.За мое съжаление забравените бяха само маломерни и си плуваха поживо поздраво.Лъжеха се на сребриста на червени точки мепс комет 2ри номер.Имаше доста празни кълванета според мен защото бяха прекалено малки и неможеха да налапат 3-ката на блесната.
Ако даден проблем може да се реши с пари, то това не е проблем,това са разходи!
mitaka2001
Мнения: 21
Регистриран на: Пет Окт 24, 2014 19:33
Риболов: спининг

Re: Янтралайт

Мнение от mitaka2001 »

Здравейте.Да кача и аз любимата си снимка от днес
Изображение

46 сантиметра а кантарчето на грипера показа кило и половина.
Забравих да спомена че кефала излезе от района на Бяла,под двата моста.Реката е плитка и кафеникава.Бях нагазил до средата на реката и замятах под клоните на отсрещните дървета.Само там вземаха рибите.Странното беше,че когато пусках рибата,я постиснах малко че се разшава и пусна узрял хайвер.Освен тази,хванах още няколко с този размер
Изображение


Изображение

Последната снимка е няколко километра по надолу по течението
Аватар
Monov
Мнения: 198
Регистриран на: Пон Авг 11, 2014 23:49
Риболов: спининг
дал Браво: 41 пъти
получил Браво: 59 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от Monov »

mitaka2001 написа:Здравейте.Да кача и аз любимата си снимка от днес...
Колега, ползвам същата макара и към момента се представя страхотно. Ти с какви впечатления си от тоя Catking Ace 20 ?
mitaka2001
Мнения: 21
Регистриран на: Пет Окт 24, 2014 19:33
Риболов: спининг

Re: Янтралайт

Мнение от mitaka2001 »

Малкото бижу го ползвам вече година и го предпочитам пред другите.Тежи само 200 гр.и за толкова служба все още няма грам луфтове.Страхотма е.
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от maranzika »

m65 написа: Вгледайте се добре в двете клипчета, ясно се вижда като раз тръскам водораслите как придобиват зелен цвят. Двата клипа са правени днес между двата железни моста, около Г.Оряховица. В изминалите години това е често явление за този участък на реката. Не валят дъждове а тя е мътна, със странен цвят.

https://youtu.be/w55__SNaSjw" onclick="window.open(this.href);return false;
https://youtu.be/mmV_LatqAMc" onclick="window.open(this.href);return false;
Колега,това са мъртви листа от водораслите.Не е от никакво замърсяване.Ела на Йовковци да видиш,че водораслите са абсолютно същите.Все едно клипчетата там са правени.Като ги гледаш отгоре водораслите изглеждат мъртви(кафяви).Когато ги закача с блесната и разтръскам и всичко става една мътилка наоколо и се виждат зелените водорасли.Всяка година е така...
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
sylis
Мнения: 46
Регистриран на: Нед Юли 23, 2006 21:11
Риболов: Спининг (блеснички и воблерчета по рекички) пълен лайк
Местоположение: София (родом от Лясковец)

Re: Янтралайт

Мнение от sylis »

Добре тогава, а въз осонова на какво са плуващите мъртви/умиращи риби по течението.Може би замърсителя е след В.Търново... знам ли и аз какво се случва.От години не съм по този край и съм позабравил кое къде какво и как.Със сигурност реката не я помня такава каквато е сега, това е тъжното в цялата история.
Ако даден проблем може да се реши с пари, то това не е проблем,това са разходи!
m65
Мнения: 373
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 19:14
Риболов: ултра и лайт
Местоположение: на рЯката
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 416 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от m65 »

maranzika написа:
m65 написа: Вгледайте се добре в двете клипчета, ясно се вижда като раз тръскам водораслите как придобиват зелен цвят. Двата клипа са правени днес между двата железни моста, около Г.Оряховица. В изминалите години това е често явление за този участък на реката. Не валят дъждове а тя е мътна, със странен цвят.

https://youtu.be/w55__SNaSjw" onclick="window.open(this.href);return false;
https://youtu.be/mmV_LatqAMc" onclick="window.open(this.href);return false;
Колега,това са мъртви листа от водораслите.Не е от никакво замърсяване.Ела на Йовковци да видиш,че водораслите са абсолютно същите.Все едно клипчетата там са правени.Като ги гледаш отгоре водораслите изглеждат мъртви(кафяви).Когато ги закача с блесната и разтръскам и всичко става една мътилка наоколо и се виждат зелените водорасли.Всяка година е така...
Няма как да се съглася с това становище. Няма как, ако са мъртви водорасли, това да се случи за няколко дни (в смисъл да се умъртвят). Имам постоянни излети на реката. Живея на около 15 минути пеш от реката, та ходя там най-редовно. Реката си беше добре, нямаше и наченка на подобни отлагания по дъното и по растителността във водата. Последва силно размътване, което все още го има, и се появиха тези отлагания.
Ето две снимки, на които се виждат само камъни. Едната снимка е на камъни които са били частично потопени от водата, след последният валеж. Тогава нивото на водата се бе покачило само за около 2-3 дни, но е било достатъчно за да се получат тези наслоявания.
На другата снимка са виждат камъните до които не е достигнало повишаването на нивото на водата. Двете снимки са направени на обекти които са на разстояние около 1,5 метра един от друг.
Изображение Изображение
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от bai ves »

Ще кажете, че от вчера ходите по Янтра след ВТ. Ами имате Захарни заводи и темп подобни замърсители- Кронош Пан , и маса авто къщи и подобни.... Реката ще оталожи боклука и това е, все едно, че на някой му пука и някой ще промени нещо... Боли ги саксията за риболовът изобщо....
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от maranzika »

m65 написа:Изображение
Пак ти казвам...На Йовковци е АБСОЛЮТНО СЪЩОТО.Кажи ми там кой замърсява.Сега се прибирам от там.Другата седмица ще снимам да видиш че водораслите са същите.Утре заминавам за Върбица за 4-5 дена и ще снимам и там как е положението.Мисля да потормозя тамошните кефалчета.... :wink:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
m65
Мнения: 373
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 19:14
Риболов: ултра и лайт
Местоположение: на рЯката
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 416 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от m65 »

maranzika написа:Мисля да потормозя тамошните кефалчета.... :wink:
Ами мога да ти пожелая само Наслука :fish15: :tup:
m65
Мнения: 373
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 19:14
Риболов: ултра и лайт
Местоположение: на рЯката
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 416 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от m65 »

bai ves написа:Ще кажете, че от вчера ходите по Янтра след ВТ. Ами имате Захарни заводи и темп подобни замърсители- Кронош Пан , и маса авто къщи и подобни.... Реката ще оталожи боклука и това е, все едно, че на някой му пука и някой ще промени нещо... Боли ги саксията за риболовът изобщо....
Въпросният участък е на около минимум 5-6 километра над мястото където Захарни заводи излива нещо си в р.Янтра. А колкото до Кроношпан това не е ли в кв.Чолаковци в Търново?
Иначе си прав, на никой (общо взето) не му пука за това, че някой изхвърля боклуци и отрови в реката. Ама тя пък (реката) упорита, все успява някак си да се пречисти.
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от bai ves »

Колега, да знам къде е Предприятието но от там започва секса.... , ти да видиш по Тошово време :mrgreen: Тогава е друго предприятие или чистят с нещо другаде, имаш горе казаното, имаш и Елит мес, пречиствателна, която и чистят вира ма нихт арбайтен, в Самоодене - еба ли го ... От Горна Облйоховица над ЗЗ може нещо да турват , ебеш ли го, тук реката е злато ама малко.... :tup:
todor bakalov
Мнения: 273
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 19:20
дал Браво: 71 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от todor bakalov »

С мътната вода и умрели уклей се сблъсках и аз,но проследих мътилката и установих ,че идва от веца срещу ззу в квЧолаковци.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Янтралайт

Мнение от Мунчо »

Днес, въпреки пъплещите слухове за реалната опасност при провеждане на тематични риболови, със свито сърце, стиснато от ледена ръка, се осмелих да направя специализиран микропопинг. За жалост, в долните си течения Янтра и Росица са буквално опустошени от тези агресивни рибки, които са преки конкуренти за храна на местните видове, без да коментираме колко лакоми и плодовити са. Някога, тези места вряха от кефал, а бързеите изглеждаха като златни от обръщащите се скобари... За около два часа с мъка успях да хвана десетина кефалчета и обърнах Dak side of the Force.
Четири часа безжалостно се опитвах да им нанеса известен ущърб, прибирайки при това само едри екземпляри. В крайна сметка обаче ме "нащърбиха" те, изконсумирайки практически всичкия ми наличен силикон, нагласен за мероприятието.

Изображение

Изображение

Изображение
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”