Споделено представя: Риболов на кефал с тумбести воблери ...

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
bormata
Мнения: 203
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:57
Местоположение: В. Търново - Русе

Re: хай

Мнение от bormata »

Бат Стан написа:бат Стан е застоял в развитието си като Кольо Русков и др. приятели...
Я да попитам аз. Като келеш книгата на Николай Русков и тая зелената, ландскейпската на Израел Семах ми седяха до кревата. Знех ги по вода. Явно познавате някой от тях двамата. Кажете нещо за тия хора моля. Интересно ми е.

П.С.
Ако има какво да се каже, преместете го в друга тема. Любопитен съм.
Полети с парапланер тандем 0878 900 110
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Флайко да ти разкажа една историика брат.
Значи и аз келеш, ми то май все още. Пътувам в единициата, обратно от Пънчака към нас. Един дето ме заговаря. По -точно едно съсухрено старче и ми казва. КоУега, чете ли Риболов. Хм... , ми как всички те броеве, върл привържрник съм,. все пак бе 92. Той Русков така, той Алкалай ала бала и всите дедовци. Борето Ерменков, чепараетата на незнам кой и тралала. До нас, един оркестър. Мъж,в народна носия с акордеион. Пее ги едни такива. ... Ох малееееее, айдуци сите станаааа.... сите дувари, дзидовеееее. Една лелка и тя нагиздена и начервена, ох, ибрееее, а такааааааааа.
А на мен в джобето ми дрънкат не воблери тракалки, а бабушки и уклей... А дедето нарежда пак същата песен.
Баси, Риболова прави от хората Деца. Това го чух от некъв , като на сектантин ми приличаше. Това пак на спирката. Па да видиш, като дойде реЙсо барто. Малееее, разцепление. Почнаа едни спорове, през две три седалики, кой как и къде.
А един вади един кош с няколко уклея и вика. Рибар, рибар/ като Булгар, Булгар/, който си го може , можееее.
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
flayko
Мнения: 533
Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 16:30
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от flayko »

Добре де Иване, ти сега съгласен ли си че на голема кайсия голем клен се хваща или ме оборваш :D хехе
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Мнение от Павел Иванов »

Борко , бате , спора между Стенли и Пукса е от бая повече време :wink: просто единят от двамата до скоро не знаеше кой е другият ама ...............
Тъй Пукса си е постоянно в темата , недей се подлъгва :wink:

Ванка , е сега ш те ям :wink: Най много пъстърви ( било на платен или на рекичка ) на воблер имам баш на сръбска тракалка ( е ако и тех съм уцелил в период на вегетарианство 8) )

Марто , баси , другият път никво Голди , никви воблери :wink: доказал си че на блесна и кастинг немаш равен , що се тормозиш със странични дейности ?

Флайко ........... ааааааааааааааааа ............. туй за Искърското и за дедовците ............... :D ма те са си Стенли привилегия бре :D
flayko
Мнения: 533
Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 16:30
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от flayko »

АЗ със Станил и Пукс не се меря :D Искам да заявя отново, че съм аматьор и наблюденията ми са откъслечни и спорадични!Следващия път като ходя в Искърското дефиле ще искам лично разрешение от г-н Йотов :P
П.С.Няма да ходя скоро :D щото напоследък пъстървата е изчезнала от този участък на реката. :shock:

П.С.И все пак 3-килограмовите кленове кви ли плодове/бомбърки/ ядат :shock:
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Росен »

Ivan VP написа:По мое мение тези бомбарки приличат на плуващи джанки и за това кефалите ги перат яката. Миналата година бях с един познат на Осъм да лови с подобен воблер и най-му кълвеше още с цопването и малко след това. Огледах и анализирах ситуацията. Имаше едно дърво на другият бряг и като паднеше джанка, се показваха някви топузи от некъде.
Поддържам това мнение - много пъти ми е вземало малката бомбърка в момента на падането - става почти като риболов на муха и шнур. Но от друга страна съм хващал и много в момент на водене на воблера срещу течението, което вече не е имитация на "плуваща джанка". Според мен - универсален воблер за кефал!

Поздрави!
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

хай

Мнение от Бат Стан »

Аз не съм против мненията на Пукса в никакъв случай, понеже всеки си има право на мнение. Против съм това, че човек, когото познавам, и който поне от мен съм сигурен, че не е видял нищо лошо, злобееше под псевдоним срещу мен в този форум. Нали: ако се обади и каже - така и така, не си прав за това и това, или поне да каже - аз, г-н Еди кой си, не съм съгласен с изложените неща и т.н. - ок, няма никакъв проблем. Но на това неговото му се казва лицемерие. И по тази причина аз сега си се гъбаркам така...Що не дойде да каже: виж кво, считам те за застоял в развитието си спинингист, който не може да предложи нищо ново на колегите си. И така, край по темата, повече за Пукса няма да чуете от мен нищо - нито добро, нито лошо, отписал съм го от хората, с които комуникирам.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Росен »

Бат Стане, чак сега се загледах в жаблера (воблер-жаба), който сте снимали в статията - точно този никак не е добър. Лопатката му е малка и играта му е лоша. Има два други модела, които са много много по-добри - единия е подобен на снимания, но с електрикови (жълт или зелен) цветове, по-голяма лопатка и на задното дясно жабешко бутче пише 'Vidra'.
Изображение

Другия "уловист" модел е с утежнена лопатка (има малка сачmа на лопатката) и с доста по-убити цветове - жълт, зелен и сив. На неговата лопатка пише 'Mosa'.
Изображение

Изображение

Поздрави!
GLIIP
Мнения: 293
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:39
Местоположение: Ст. Загора
дал Браво: 2 пъти

Мнение от GLIIP »

Най-накрая и аз се разписах с приличен кефал (първия за тази година).
След три дена безуспешно върене на какви ли не изкуствени примамки,най-после кефал 42 см. на въртяща блесна "Мепсо"№1 бяла.
На нищо друго нямах дори и потгонване.Ни на тракалка ,ни на "мракалка". 8)
This is a story about the dramatic relationship between man and a fish
The fish know.
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от Reptile »

Баш 'Vidra' е ВЕРНИЯТ воблер. Имам такъв "жаблер" и е мнго успешен.
Също и "скаклер" имам подобен.......
Тази седмица отивам на спининг и първи почва да рабти "жаблера".
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

хай

Мнение от Бат Стан »

Илюстрациите са от Пайк, обаче - според мен няма повече ловист и по-малко ловист вовлер, има такива, с които колегата Хикс хваща повече и други, с които колегата Игрек хваща още повече от колегата Хикс, и трети дето залежават в складовете, обаче пък колегата Рептил направо помила кефалите с тях. Според мен единственото, което може да се подлага на дискусия, са хронично срещани дефекти при определена марка воблери. И така...
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от Reptile »

Съгласен съм, че основното е дадена марка да няма ХРОНИЧНИ проблеми с произвежданите от нея воблери.
Определено смятам, че бавно играещите примамки не са много подходящи за кефал по нашите реки, освен ако не търсим някой ДЕДО клен, който излиза от дупката в която се крие, само заради бавните вибрации на по едра и омаломощена риба. Така че Бат Стан е прав - всеки си има ловисти примамки, които предпочита и към които се е нагодил НАЙ-добре.
НАСЛУКА
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: хай

Мнение от babydoctor »

Бат Стан написа:...Според мен единственото, което може да се подлага на дискусия, са хронично срещани дефекти при определена марка воблери. И така...
10x Stanil dixit :D :D :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
the catfish
Мнения: 758
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 11:58
Местоположение: София, Дружба 2
Обратна връзка:

хай

Мнение от the catfish »

Колега Глийп, къде го хвана тоз хубав кефалец, ако не е тайна?
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Бяла Моска ще закича, на вратата на москвича...
GLIIP
Мнения: 293
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:39
Местоположение: Ст. Загора
дал Браво: 2 пъти

Re: хай

Мнение от GLIIP »

the catfish написа:Колега Глийп, къде го хвана тоз хубав кефалец, ако не е тайна?
На езерото в Ст.Загора - "Загорка"
This is a story about the dramatic relationship between man and a fish
The fish know.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”