Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Asio
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Окт 16, 2008 0:20
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 285 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Asio »

Милен Динков написа: Голям кеф било да няма водорасли!!!
Ооо...в такъв случай, в събота атакувам с пълна сила. 2-3 силни точки чакат съсичане.
Час и половина в чалгата си е лайф тайм експириънс ! Ама само уан тайм. Секънд ще ми дойде ту-мъч.
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 550 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Димитър Тодоров »

Ало,Стефко..чуваш ли!? :lol: :wink: Хайде,кога ще идваш по Реката,
че аспиусите нещо пощръкляват. Снощи един се помисли за щука и ми се хвърли
на Bait Breath TT Shad 4 инча,направо с подаването!? :lol: Казвам ти аз,че тоя модел
е чук за зъбати,но се оказва,че и шараноидите го харесват! :)

Изображение

Иначе,тревата си върви с пълна сила.Ако не друго,то поне толстолобика ще натрупа
мръвки за зимата. :roll: :lol:

Реванш даден! 8)

По-здрави,
:fish1:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Д-р Флекс »

Иначе,тревата си върви с пълна сила.Ако не друго,то поне толстолобика ще натрупа
мръвки за зимата. :roll: :lol
:


Брей, силистренският "толстолобик" и тревица ли рупа? А доите ли го? :D
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Leo »

Д-р Флекс написа: Брей, силистренският "толстолобик" и тревица ли рупа? А доите ли го? :D
:D :D :D

И акациев мед дава :D
" гениалността ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.."-Мунчо

Гениалните неща били прости.Ми аз трябва да съм голям гений,щото съм много прост
миро мачтийм
Мнения: 200
Регистриран на: Съб Яну 02, 2010 16:03
Местоположение: Русе
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от миро мачтийм »

Димитър Тодоров написа:Иначе,тревата си върви с пълна сила.Ако не друго,то поне толстолобика ще натрупа
мръвки за зимата.
Сигурно имаш предвид амур, скобар и др шаранови мирни, щото точно толстолобика не се чювства добре в подобна салата.
Вчера зеленията си беше обилна. На горе се изчиствало, дано скоро и при нас.
Аватар
Милен Динков
Мнения: 1952
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 13:00
Местоположение: СВИЩОВ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 463 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Милен Динков »

Тази вечер дъжда спря и аз реших пак да се разходя. Малко закъснях, че бях зает и тръгнах от дома в 18.30. Бързах доста, знаейки, че имам около час светлина за риболов. Бях на реката към 18.45 часа, а тя беше почти гладка като стъкло.

Изображение


Отивайки към вчерашното място видях, че скочи риба зад секцията с въглища. Това ме накара да се поразбързам. Сложих Трила и заметнах. Направих няколко оборота и една риба се опита да изяде Трила - не беше голяма, малко над килограм. Позадържах я около 2 секунди, след което линията олекна. Бях изненадан, че рибата се откачи. До сега не ми се беше случвало на Трил да имам откачена риба. Извадих воблера и останах още по-изненадан. :shock: Тройката на коремчето липсваше, а халкичката беше изкривена и леко отворена от едната страна. Грешката ми беше, че не огледах Трила преди да го закача. Но и до сега не съм го правил - то няма смисъл да го правя. А и в такъв момент на скачаща риба, последното нещо ще е да гледам халкичките.

Изображение


Това няма как да е станало сега с тоя удар на рибата. Това е станало някак си снощи, но не знам точно по какъв начин. Тия халкички са много здрави, корави и не се поддават на интервенция. Още се чудя как е възможно тая халкичка да е в тоя вид. :( :oops:

Махнах я, взех друга халкичка с кука от друг Трил и продължих да замерям водата. Малко по-късно се хвана един мъник, който беше доста лаком и едвам извадих тройката от устата му. Дано да е оживял, че доста се мандахерцаше във водата после - уж бях внимателен с него. :( :(

Изображение


Та такива ми ти работи уважаеми колеги - риболовци. Проверявайте и си пазете халките по време на риболов. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Колкото до водораслите - ми голям кеф е, че ги няма. Има много малко навътре, но е нищо в сравнение с предната седмица. Дори и в дълбочина почти ги няма. Само не знам с покачване на нивото дали няма да се увеличат пак.
Аватар
Stefko
Мнения: 1363
Регистриран на: Нед Май 29, 2005 9:31
Местоположение: София/Видин/
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 45 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Stefko »

Димитър Тодоров написа:Ало,Стефко..чуваш ли!? :lol: :wink: Хайде,кога ще идваш по Реката...
Е стига де, не го очаквах точно от теб!!! Знаеш, че още нямам от тия шадове... пък за идването по Реката... :? :evil:
Не, не беше такъв лош човек ти... :!: :lol: :lol:
Не задавай въпроси, на които не си готов да научиш отговорите!
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 550 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Димитър Тодоров »

"Нивото на река Осъм при Троян се е повишило с 60 сантиметра"
(новина във ФМ)

Дъждът в събота оцвети Реката в цвят "евтино капучино" ,а Слънчо в неделния следобед
раздвижи распера. Срещнахме приятна активност на "стандартни" рибки ,че и една добра се промъкна между тях,но въпреки калната водата распера си избираше внимателно
примамките. Двамата с партньора ми отразихме по една рибка все на X-rap Countdown 5-ичка,
докато другите дреболийки мълчаха. Тревичка все така има,но намалява.Дано се оттече по-скоро
мътната вода,че имам планове и за бели рибки. :roll: :)

Изображение

Изображение


По-здрави,
:fish4:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
Милен Динков
Мнения: 1952
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 13:00
Местоположение: СВИЩОВ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 463 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Милен Динков »

Браво, Митко!
При вас водата е доста мътна виждам. Тук при нас е страшно бистра - на метър и половина се вижда всичко по дъното. Салмо Трила го виждам от 20 метра като идва. :? И тоя дъжд не можа малко да я размъти. Река Осъм не оказва никакво влияние тук. Капучиното при вас идва от друго място.
Водорасли почти няма, тук-там някое се закача на куките.
Рибки скачат, но не ме искат нещо. Не знам защо. От вчера сутринта имам две дребни расперчета, които ме е срам да ги показвам.
Продължавам да търся причината за отбягването ми от страна на рибките. А в същото време се ловят от други риболовци. :oops:
Аватар
Stefko
Мнения: 1363
Регистриран на: Нед Май 29, 2005 9:31
Местоположение: София/Видин/
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 45 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Stefko »

Димитър Тодоров написа:Двамата с партньора ми отразихме по една рибка все на X-rap Countdown 5-ичка...
Странна птица е Тоя горе, дето реди Вселената и всичко останало… Тъкмо онзиден си мислех за това воблерче и се канех да се разговорим за него и връзката му с расперите :roll: Слагам си още една отметка значи… ;)

При мен съботата също донесе распери… Това стана след като най-напред се уверих (за трети път в последните седмици :oops:), че десният ми ботуш не се е пробил под коляното, а при самото ходило, така че да мога да се мокря дори и от росата :x :x Премахнал от мислите си вече всякакви съмнения относно съдбата на ботушите ми и гузно приджвакващ с единия крак се загледах в близкия бързей, където някакъв распер изшляпа шумно и подхвърли във въздуха не много дребна рибка с формата на … абе с типична «шад» форма :lol: :lol: Случката се разигра близо до мен и успях да видя добре, че рибката не беше уклей :roll: Хм!? Принципно се бях запътил към джиговата си позиция и нямах много време за губене, но някой буквално изкрещя в ухото ми „Аспарух!!“… по начин, нетърпящ възражения :lol: Е като е рекъл, хайде пък да пробвам…

Първите 2 хвърляния показаха, че водораслите са се махнали почти напълно и ще имам на разположение целия си арсенал от примамки за предстоящите 2-3 часа… Супер!! Само да направя няколко подавания в бързея и отивам… Още на следващото хвърляне, обаче, се разбра, че ще се позабавя :lol:

Изображение

Изображение

Срам несрам това е първия ми по-приличен распер за тази година… :oops: За щастие след още няколко хвърляния дойде и втори ;)

Изображение

Изображение

Приключих с един мъник, а джиговете оставих за следващия път... :? Пробвах да потърся и някоя бяла риба привечер, но този път не ми се получи. Какво да се прави, в живота рядко можеш да имаш всичко наведнъж ;) :roll:

Поздрави! :fish4:
Не задавай въпроси, на които не си готов да научиш отговорите!
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Leo »

Стефко,много рядко се появяваш на форумната сцена.Жаден съм за хубави риби,снимки и описания :wink:Не се стискай,дай на жерешатниците малко стимул.
" гениалността ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.."-Мунчо

Гениалните неща били прости.Ми аз трябва да съм голям гений,щото съм много прост
Аватар
Stefko
Мнения: 1363
Регистриран на: Нед Май 29, 2005 9:31
Местоположение: София/Видин/
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 45 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Stefko »

Leo написа:Стефко,много рядко се появяваш на форумната сцена.Жаден съм за хубави риби,снимки и описания :wink:Не се стискай,дай на жерешатниците малко стимул.
Привет Лео, :)

Аз вероятно си падам малко "отшелник", но пък на свой ред усещам в последно време, че съм жаден за общуване с колеги и приятели-риболовци... Истински, мислещи, разбиращи... Е може би не точно в този форумен формат, но при липса на друг и това е по-добре от нищо :roll: Имам нужда да споделям своите емоции, снимки, риби и се радвам, когато другите споделят своите ;) Дължа го по някакъв начин на хобито си, защото през годините много пъти ми е било опора и ме е "спасявало" в трудни житейски моменти...

Надявам се да се "виждаме" по-често за напред тук ;)

Поздрави!! :tup:
Не задавай въпроси, на които не си готов да научиш отговорите!
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от bai ves »

Браво на всички, може малко но качествено изложение! Наслука! :tup:
miha12
Мнения: 79
Регистриран на: Пон Май 24, 2010 18:42
Местоположение: гр.РУСЕ
дал Браво: 212 пъти
получил Браво: 355 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от miha12 »

Днес се поразходих по Дунава и се насладих на чудното време.Тук таме се завърташе по някоя риба но като цяло много слаба активност. Започнах да я търся към 16.30ч.и забодох две расперчета в близост до брега който върнах обратно заради малкия размер.И така до като слънцето започна да залязва и се почна емоцията.Появи се активност,но нищо интересно на пръв поглед започнаха удари почти един след друг и колко риби извадих точно не знам,защото и пусках.Рибките не са големи но кефа си беше на ниво :D Отдавна съм нямал толкова удари за един ден,а когато слънцето залезе започна и цирковото изкуство на распера.Започнаха да удрят примамката и ги водех за по 1-2 секунди и се откачаха и това се случи сигурно 7-8 пъти.Викам си куката се скапа нещо а тя си беше като нова направо лепне за пръстите явно рибата по скоро си играеше или пък де да знам.Една рибка удари примамката тя литна и като падна във водата я удари пак и пак не се закачи.Направо започнах да се хиля и наслаждавам на шоуто.Почти се мръкна се а комарите направо ме скъсаха тази рибата не спираше да удря.Луда работа.Пожелавам го на всеки! :tup:

УСПЕХ НА ВСИЧКИ!
Последно промяна от miha12 на Вто Сеп 15, 2015 22:32, променено общо 1 път.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”