Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
Милен Динков
Мнения: 1952
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 13:00
Местоположение: СВИЩОВ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 463 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Милен Динков »

Малко снимки от вчера.

Тази е на воблер Кенарт.
Изображение


Изображение



Тази е на Салмо Трил.

Изображение


Изображение




Тази пак на Трил.

Изображение




И тази е на Трил.

Изображение


Изображение



И последната е пак на Трил.

Изображение


Изображение



Салмо Трил е страхотен воблер! :tup:

Лек ден и успех на всички! :tup:
gogata7904
Мнения: 38
Регистриран на: Нед Юли 08, 2012 15:37
Риболов: плувка
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от gogata7904 »

Милене мене кога ще ме заведеш да направим един съвместен риболов
Браво за хубавите риби
Asio
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Окт 16, 2008 0:20
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 285 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Asio »

Определям сегашният период, до 2, максимум 3 седмици от днес, като периода на новака. Новаци в спининга! Грабвайте, каквото имате и посещавайте реката в този период. Сега е момента, в който да направите запомнящи се за дълго излети. След този период нещата ще започнат да се усложняват, а вземанията ще започнат да се разреждат (това е лично мое мнение). Рибите са много, вземат свирепо, борят се лудо и не им дреме, какво им подаваш. Налитат на всичко. Голяма част от вземанията са още с тупването на примамките във водата, преди дори да са огледали, какво аджаба пада от небето, го налапват. Времето също не е от значение. Вали, пече, духа, слабо, силно, никакво значение. Като жокер мога да дам, че има ужасно много риби в клонаците. Където има див бряг с нападали тополи, там е пълна касапница.
Днешния излет протече в ужасен, северен, непрестанен, ветродуй, с вълни, като на морето, по 50-60 см. Това изобщо не се отрази на апетита на сребристите. Рибите с размер от снимката по-долу излизаха на конвейр, почти еднокалъпни. Слънце, вятър, надолу по течението, нагоре по течението, странично на течението проводки, големи примамки, малки такива, газещи, повърхностни, никакво значение. Месомелачка. Отдавна не съм ги съсичал така идиотски. Бая риби дадоха фира, защото бяха невъзможни за реанимиране след дълбоките налапвания и разсечените им хриле. Очаткахме ги едно хубаво с Пламбоний и си отидохме по-живо по-здраво. Като в доброто старо време.
Брат ми, в същото време, на 55 километра нагоре по течението от мен също докладва за брутална активност. Утре съм на неговата точка, че ми е по-близко.
Качвам една рибка, защото другото е с еднакви размери, а на другите снимки има издайническа информация на златната локация, която много държа да запазя за себе си. Ако някой колега от друга част на страната ми дойде на гости, с удоволствие бих го завел да ги наскуби и да се накефи.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Незнам дали се определя добре от тези снимки, колко големи бяха всъщност вълните, и какъв вятър блъскаше ?


Изображение

Изображение

Изображение

Но какво значение има неприятното време, когато след перфектен излет има денонощна гостилница с гъсто шкембе и прясно опукана люта чушка ?

Изображение

За поздрав към всички, качвам снимка, която да ни напомни, че България е една приказно красива държава.
Вечерен заход, кошути на водопой. Снимката е от излет преди два дни.

Изображение

А сега, обръщам на тениса, защото започна мача, и ще се моля скапания Кьоравич, Роботович, ака Джокович да изгуби от Цонга.
До скоро.
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Веско »

Asio написа:Рибите са много, вземат свирепо, борят се лудо и не им дреме, какво им подаваш. Налитат на всичко.
Аз два дни обикалях места, на които съм ловил риби.....никаква активност! Търсих ги и по други точки в същия участък, не ги намерих, не ги видях и да се хранят. Лових само с доказани примамки в риболова на распер, които ми донесоха четири щуклета, но не и распер...
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
Аватар
searnox
Мнения: 243
Регистриран на: Съб Авг 03, 2013 10:03
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 17 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от searnox »

Веско написа:
Asio написа:Рибите са много, вземат свирепо, борят се лудо и не им дреме, какво им подаваш. Налитат на всичко.
Аз два дни обикалях места, на които съм ловил риби.....никаква активност! Търсих ги и по други точки в същия участък, не ги намерих, не ги видях и да се хранят. Лових само с доказани примамки в риболова на распер, които ми донесоха четири щуклета, но не и распер...

+1

Лових в района на Мартен 2 дни по 6 часа, водата направо кипеше от активност преди изгрев но никакво желание да подгонят. Само щуклета между буните имаше.
Да не говроим, че си счупих върха на пръчката и изгорих 4 от любимите ми примамки. Много много скъп риболов :)
spiningmania
Мнения: 74
Регистриран на: Пет Юни 17, 2016 19:19
дал Браво: 1 път
получил Браво: 5 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от spiningmania »

Здравейте,колеги!Поздравления за майсторството Ви!За мое огромно съжаление нещата при мен не се получват...Ходя почти всеки ден за по час,час и нещо...,предимно в района на корабната в Русе.Изреждам десетки различни примамки и проводки и все едно и също-ОГРОМНО НИЩО...Поздрави и наслука на всички!
Аватар
Христо Златев
Мнения: 1062
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 21:17
Местоположение: Ботевград
дал Браво: 162 пъти
получил Браво: 145 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Христо Златев »

На 450 километрова брегова ивица е нормално да са различни условията и съответно едни да са ги скъсали, а други да са капо. Често се случва на Дунав в рамките на два поредни дни да има коренно различни резултати . Именно това се случи при нас на последния ни излет . Пристигаме в събота следобед палатката, дърва за огъня и хайде да пробваме . Първо хвърляне удар и откачане, второ мятане вече няма празно :D , колегата и той хваща. Има риби и ловим. На следващата сутрин още по тъмно той записва сомче, а аз бяла риба , след това по един хубав распер и приключихме . Неделя вечерта няма и помен от риби и си бъркаме в носовете . В понеделник сутринта пак капо и обратно към къщи . Расперите ги хванахме на Аспарух и сръбски уокъри Dancraft . Сомчето удари на плиткогазещ Зерек 8-ца, а бялата си хареса 10-ка Хъски джерк . Ще излезе прав Дидака, че трябва да се мятат по длъжки примамки ако искаме по-едри бели :tup: .
...
P1040172.JPG
P1040172.JPG (104.08 KiB) Преглеждано 4525 пъти
P1040180.JPG
P1040180.JPG (133.49 KiB) Преглеждано 4525 пъти
P1040190.JPG
P1040190.JPG (105.85 KiB) Преглеждано 4525 пъти
P1040192.JPG
P1040192.JPG (191.05 KiB) Преглеждано 4525 пъти
P1040194.JPG
P1040194.JPG (179.84 KiB) Преглеждано 4525 пъти
P1040208.JPG
P1040208.JPG (178.15 KiB) Преглеждано 4525 пъти
P1040209.JPG
P1040209.JPG (134.14 KiB) Преглеждано 4525 пъти
milkov97
Мнения: 99
Регистриран на: Пет Авг 07, 2015 11:55
дал Браво: 1 път
получил Браво: 3 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от milkov97 »

Равносметка от днес . В най-големия вятър намерих къде се бяха скутали гадините . Установих го след като имах два празни удара . На третото хвърляне успях да закова един . Но след като го извадих , до мен дотърча един рибар и започна да мята и да ме пита къде да хвърля . Аз поседнах , леко сърдит и го изчаках 1 час докато се нахвърля -.- . И си казах: След като си тръгне , ще им скъсам дупарите :D :D
Да ама не !! Останах си само с една риба и пръст в уста :))) Най-вероятно са ме надушили и са си били шута :tup:
Наслука на всички !
п.п. ( Примамката е Аспарух )
14284887_594715997383241_2119957608_o.jpg
14284887_594715997383241_2119957608_o.jpg (185.9 KiB) Преглеждано 4298 пъти
14285235_594716000716574_1404120686_o.jpg
14285235_594716000716574_1404120686_o.jpg (149.98 KiB) Преглеждано 4298 пъти
Аватар
karaburov
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Мар 19, 2010 13:04
дал Браво: 209 пъти
получил Браво: 288 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от karaburov »

Две рибки и от мен.
Можеше и да са повече.....но двама пумияра с лодка и мрежи минаха нарочно пред нас,въртяха сукаха до като не отнесоха псувни.......и тръгнаха.Всичко се връща обаче :twisted:
Специални благодарности на Танер и Милен Динков.На първия за бързата доставка и ясно пояснение за въдицата.А на Милен за подаръка(спинери,негово производство)
Живи и здрави да сте пичове!
Та сефтосахме новата расперова пръчка с първото ходене,наред са вече и тупалките :D
...
SAM_4782.JPG
SAM_4782.JPG (241.44 KiB) Преглеждано 4122 пъти
SAM_4785.JPG
SAM_4785.JPG (285.05 KiB) Преглеждано 4122 пъти
Аватар
Милен Динков
Мнения: 1952
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 13:00
Местоположение: СВИЩОВ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 463 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Милен Динков »

Поздравления, Данчо, развам се, че спинерите ловят риби и си сефтосал новата придобивка.
Аватар
suravia
Мнения: 69
Регистриран на: Съб Фев 27, 2010 21:20
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от suravia »

Данчо,данеси си изгубил воблерите,че ловиш на спинер?
Аватар
karaburov
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Мар 19, 2010 13:04
дал Браво: 209 пъти
получил Браво: 288 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от karaburov »

suravia написа:Данчо,данеси си изгубил воблерите,че ловиш на спинер?
:lol: :lol: :lol: :lol: Нали знаеш,че тЪ Убичъм и аз :lol: :lol: :lol:
Аватар
p_zarkov
Мнения: 939
Регистриран на: Пет Юли 21, 2006 11:04
Местоположение: Ruse
дал Браво: 160 пъти
получил Браво: 148 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от p_zarkov »

Вечерта се разходих по наглед перспективни места без да отчета виимо присъствие на хищници ! Наснимах доста красоти които искам да споделя ! Поздрави !

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
p_zarkov@abv.bg
0887417618
Asio
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Окт 16, 2008 0:20
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 285 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Asio »

Свръх неочакван развой на култова точка с брутална активност през последните две седмици. Позвъняване на телефона буквално ме изстреля от дома. 30 минути по-късно вече отвързвахме въжетата.
Капото беше крайно неочаквано, но пък разходката си струваше. Ето и малко пейзажи.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Край клонаците имаше доста мирна риба и дълбочините при тази ниска кота бяха значителни.

Изображение

А обширни участъци от, забележете, ФАРВАТЕРА, изглеждаха така:

Изображение

Изображение

Изгарям от нетърпение да дойде момента, в който ще яхна собствената си лодка и ще се откъсна от брега. А какви уникални дупки за джиг има, с едни големи сенки на сонара по дъното. От борда на лодка реката изглежда невероятно. Възможностите за облавяне и търсене на нови точки са необятни. Много е интересно.
Аватар
ceslav
Мнения: 267
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 5:22
Риболов: спининг
Местоположение: Русенско
дал Браво: 102 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от ceslav »

Милен Динков написа:Малко снимки от вчера.

Тази е на воблер Кенарт.
Изображение


Изображение



:tup:
Милене,Кенарта кой модел е?Прилича ми на Файтър,с който бях набрал доволно щуки преди години!
И справедливост за всички.......
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”