Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
Христо Златев
Мнения: 1062
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 21:17
Местоположение: Ботевград
дал Браво: 162 пъти
получил Браво: 145 пъти

Мнение от Христо Златев »

Димитър Тодоров написа:Авторът скромно разрешава и дори му е кеф! :D :wink:
Колкото повече колеги се включват на място,толкова по-полезно ще е за всички ни.. :fish1:
Не моа съ тръпа шъ са възползвам :D .
Позволих си кратка отпуска да открия риболова като хората. В петък 6/06/2008 газ към Лом. Информацията, която събрах на място бе разнообразна:
1. Изцяло негативна и варираше от " Не гони" до " Не става за блесна, рано е още :) "
2. Положителна "имало е на откриването "попадения"", "сом 7кг. на спинер и един по-голям изпуснат".
Моята цел бе распера защото имах тояга за сефтосване http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=6632 и се почна от събота едно обикаляне на известни расперски места край гр.Лом.
Резултата бе нулев и така до вторник 10/06 сутринта, тогава реших да пробвам едно от най-известните расперски места, а именно под устието на р. Лом. Имам предубеждения към това място, понеже е често посещавано и рибите са трудни. Да ама още в началото имах удар, след това едно подгонване и накрая хванах един 60 см. красавец с червени перки. Вечерта пак съм в същия участък в един момент ми се счува, че гласа на Хулигана се носи над реката , звън на телефона и во истина Хулигана е над устието на Лома. Коментираме,че не кълве и изглежда расперите седят все още в дълбокото. Прибирам си телефона и мятам, почти в краката ми следва жесток удар, рибата се изхвърля с цялото си тяло над водата. След около минута распера е в ръцете ми, не е по голям от този , който хванах сутринта, но тройката едва се бе закачила за долнат му устна с това обяснявам бясната му съпротива.
Естествено днес 11/06 осъмвам на въпросния участък до около 8:30 няма и признаци на живот,след като напече слънцето хващам две риби. По специална е първата понеже подобно на Митковата бе едноока. Въпросния распер най-вероятно е попадал в мрежи преди това и там бе загубил едното си око. Кормил съм десетки распери и съм се чудил, че рядко се намира рибки в коремите им, когато съм намирал са били уклеи, мъздружки , платички , но винаги до една, две рибки не повече. Обяснявал съм си го с начина на лов, Распера хаби много енргия, съответно метаболизма му е ускорен, не е като щуката :?: . А тумбака на този едноокия распер бе пълен с риба и то само попчета, може би уклеите са станали трудна плячка с това едно око и той се е преоерирнтирал към попците, еволюция да го е..а :) .
П.С. абе аз писах, писах па не написах наи-важното :oops:
Всичките риби ги хванах на кастмастер :), снимки нема, четвъртия распер го пустих да си оди :oops: .
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Мнение от Димитър Тодоров »

Здрасти,Тачо.. :)

Упорит си ти..,а тези хора успехът не ги оставя! :) :wink:

Кажи,моля те,няколко думи за новата въдица..? :roll: Предполагам,че е тази на 2,70
и тест 15/40.. Как чувстваш строя й..какво общо усещане създава въдицата..?

Поздрави!
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
koragroup
Мнения: 1435
Регистриран на: Сря Дек 28, 2005 21:52
Местоположение: Русе
дал Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от koragroup »

сВодка от Руси...

Тука масово рибите шльопат... и не кльопат :cry:

Тук таме излизат спорадичн распери и единични бели, все околи 40-50 санта. За жалост тенденцията е намаляваща.
Потвърждава се наблюдението за по-слаба активност сутрин...

Въпреки застоя на нивото, от откриването насам, рибата е пасивна :?

по-здрав
Красота и спокойствие.
http://www.pepelina.com

http://www.starividri.org

"Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора
Аватар
Христо Златев
Мнения: 1062
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 21:17
Местоположение: Ботевград
дал Браво: 162 пъти
получил Браво: 145 пъти

Мнение от Христо Златев »

Относно тоягата на Микадо ,ей много ме кефи тази пръчка :D .
Не съм забелязал да мятам по далече с нея, голямото и предимство е теглото и обявените 180гр. при 2.7м. дължина и акция 15-40гр е абсолютна истина.
Матам 30гр. железо и се усеща че има мегдан за още :) . Същевременно диаметара в основата, там където започва корка е по малък от този на Тиката( която ние с тебе Мите притежаваме :oops: ) с обявена с акция 2-7гр.
Другото нещо, което прави впечатление, е че след като изметнеш приамката, докато е в летеж върха на тоягата не вибрира. Корава, бърза и здрава, това са моите първи впечатления :) .
Ей да ме не подкарате сега :) , предварително се извинявам, че по-скъпа тояга от БиистМастер не съм държал :oops: :D
Аватар
Stefko
Мнения: 1363
Регистриран на: Нед Май 29, 2005 9:31
Местоположение: София/Видин/
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 45 пъти

Мнение от Stefko »

Замерванията при станция "Козлодуй" снощи показаха следното:
Бяла риба - нъцки, распер - нанайси :lol: :lol: Общо ситуацията с хищниците - (виж последните две букви от името на станцията" :mrgreen: )
Единственото, което заслужава внимание от вчерашните ми напъни е един празен удар на любопитна мъздружка :oops: И това че се самозакачих с воблер под брадата :shock: Успешната примамка беше воблер Оунър РНМ 65, а атаката - в момента на паузата между две хвърляния (така както си ми висеше на елека) :lol: :lol: Не ме питайте как стана... важното е, че се разминах без сериозни наранявания :oops:

Аз лично си давам почивка за около седмица, с надежда че това състояние на нещата тук няма да е вечно все пак :roll: ;)

Поздрави!
Не задавай въпроси, на които не си готов да научиш отговорите!
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Мнение от Димитър Тодоров »

Добро утро,колеги.. :)

Тачо,благодаря за отзивите.Ослушавам се за всяка потенциално добра въдичка и събирам впечатления като муха месарка-хранителен матрИал.. :lol: :wink:

Стефко,и при нас не е цвете.. :) При снощният заход /твърде кратък и незабележим/,
колегата Митко взе една бяла рибка малко над 50-те сантиметра,а аз ,,взех,, една бетонна колона ,тип ,,грамадна,,.. :roll: Хубав воблер беше.. :? :)
Водата вчера се замъти от дъждовете предните дни, и мисля да се прехвърля на
затворено в идните няколко дни..

Поздрави!

п.с.А! Сега се сетих..Стефко,умната с воблерите,щото много ловят! Особено Култива! :lol: :wink: Преди два дни реших да си снимам една бяла с воблер в челюстта и както се бях нагласил за снимка/ държащ я с една ръка за вратО/,онази ми ти риба като рипна и ми заби свободна кука на ратлина в показалеца.. :? За отбелязване е факта,че Бил Левис ползва нов модел куки със
специфична форма на стеблото! :roll: От типа, който ,като ти се забият в пръста,си викаш ,, Бах`ти мръснишките куки,, .. :lol: :lol: :wink:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
cekoi
Мнения: 80
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 13:26
Местоположение: РУСЕ

Мнение от cekoi »

Около Русе

Вчера се разходих до едно отдавна не посещавано от мен място . Хубав бързей с огромна дълбочина след него , по голяма клатушка и много як удар , но за съжаление след дестина секунди дърпане на аванс се откачи . Освен това една малка бяла на тейл спинър и обръщания на големи зверове -предполагам мустакати. Това е засега от мен
Аватар
Stefko
Мнения: 1363
Регистриран на: Нед Май 29, 2005 9:31
Местоположение: София/Видин/
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 45 пъти

Мнение от Stefko »

Здравей, Мите :)

Информациите от теб и от други места по поречието донякъде ме успокояват :D От една страна за това, че проблема не е изцяло в мен, а от друга - че местата около Колзодуй, които често проклинам, може би също нямат "решаваща" вина :lol:
Мотаят ми се всякакви теории за странното (поне за мен) положение с хищниците, но нашето племе е известно със склонноста си да търси рационални "знаци" във всевъзможни ирационални дадености :lol: :lol: В момента си мисля, че поне на распера му е "криво" сравнително високото ниво на Реката :shock: Имам чувство, че това му дава възможност да се скътава в по-непристъпни шубраци и недостижими дебели бързеи, които почти не напуска. Или ги напуска много рядко през деня и да го "арестуваш" е неблагодарна работа... Абе глупости!!

За воблерите си абсолютно прав - ловят качествено и мръснишки :mrgreen: Оунърчето едвам го докоснах и веднага ми се лепна :roll: За щастие не така стои въпроса с блесните - и тях ги пробвах малко преди свечеряване, но палеца ми се оказа дебелокожа твар :oops: Поне ме подсетиха, че е време да ги тръкна с пиличката малко...

Поздрави на всички и много рибки да хванете през уикенда ;)
Не задавай въпроси, на които не си готов да научиш отговорите!
Аватар
didaka
Мнения: 546
Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 12:23
Местоположение: Силистра
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 34 пъти

Мнение от didaka »

От Силистра
Мятане на воблерчета на метър от брега сред хвърлящите хайвер уклеи и регулярно /през 15-20мин./проверка на прилежащите дълбочини с джига.
Резултат 3 бр. килограмови распери / единия от тях самоубиец-задната тройка на воблера бе закачена за хрилете и не му бе писано да живее още/, 1бр. 300гр. и една маломерна зъбатка на джиг.
Поздрави!
Изображение
Аватар
Владимир
Мнения: 10387
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Мнение от Владимир »

Тачо написа: Не съм забелязал да мятам по далече с нея
Подозирам,че тези водачи са само за плетени влакна,от този тип са водачите на доста японски пръчки,предназначени само за плетени влакна на ПИ.Това са личните ми впечатления,и колегата Валери Хинков има едно Тенриу,със такива водачи,на пръчката си пише,че е за плетено влакно ПИ,ако сложиш монофил,дистанцията се смалява с поне 30% :idea:
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Мнение от sestrata »

След две отрезвителни капота очаквам "параскеви декатриа" да донесе изненадващ успех.
Завчера привечер на мястото, което бях заел имах само едно откачване, а през останалото време няколко тласкача правиха маневри, вдигаха вълна и рибата се покри.
Снощи пък на друго място, тъкмо разпънах спининга, 2 часа се излива всичката вода на небето, а мълниите падаха на метри от мен.
Изображение
Успях да се свия като Худини в една ниша 80х40 см и така клечах без да мръдна докато премина бурята.
Изображение
После, вече по тъмно се разбесня хищникът, замерях го с разнообразни цветове и големини примамки, дълбоко и плитко газещи и само едно единствено повличане. Имам чувството, че при изобилие на жива храна, зъбатите някак усещат кое е по-вкусно...
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Аватар
Stefko
Мнения: 1363
Регистриран на: Нед Май 29, 2005 9:31
Местоположение: София/Видин/
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 45 пъти

Мнение от Stefko »

Здравей Павка :)

Гледам репортажите ти и се радвам, че си редовен на реката и даваш своевременно прясна информация :wink: Кратко, точно и със снимков материал :D
Прави ми впечатление обаче, че доста наблягаш на тейл-спинърите :roll: Някакви силикони или воблерушки не пробваш ли чат-пат, или просто не попадат в кадър :?: :roll:

Поздрави!
Не задавай въпроси, на които не си готов да научиш отговорите!
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Мнение от sestrata »

Stefko написа: Някакви силикони или воблерушки не пробваш ли чат-пат, или просто не попадат в кадър :?: :roll:
По-скоро не попадат в кадър, а още по-често ги посявам. :wink:
Иначе от 1-ви насам имам 2 бели на дзури кристал миноу
Изображение
който 2 пъти давих и втория път спасяването ми струва литър джеймисън :D и една на 6 см хорнет, който не мога да покажа защото вече почива в мир на дъното.
Снощи ударът ми беше на 5 см Салмо Бъчър.
Изображение
Джигове ползвам на определени места, където знам, че дъното е чисто. Колкото до тейл спинърите - предпочитам ги, защото са ми универсална примамка - мога да достигна необходимите дистанции и да водя на различна дълбочина.
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Мнение от Димитър Тодоров »

Привет..

Последните два дни в снимки.. :)


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Поздрави и наслука през уикенда! :fish1:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
Владимир
Мнения: 10387
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Мнение от Владимир »

Изображение
Тежките мепсове(Лонговете"въртят ли се в по-спокойна вода?
Чудя се дали ще ми свършат работа за Распер в мааааалко по-спокойно води :roll:
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”