Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Мнение от Димитър Тодоров »

joro_olympus написа:Мите, Митеее не мож са ожениш от тия риби бе човек. Ще те бият в къщи скоро да знаеш... :wink: :D

Жоре, не бой се,имам график! :lol: :lol:

Днес ми беше ден за рибки..пак.. :roll: :lol: :lol: :wink:
Ситуацията по Реката е трудна последните дни..Водата се стопли бързо/25 градуса/ ,а нивото все така е сравнително високо /кота над 300/..,което прави риболова тегав,но не невъзможен.. Понеже ме мързи да ставам сутрин,ходя за рибки привечер,след работа..Тези няколко часа са показателни за деня и вероятността да срещнем рибките си е най-голяма именно тогава.. Така и днес: Уклея мръсти здраво,дребен хищник и тлъсти водни змии го ,,подпират,, отвсякъде,а ние с Дидко се потим на слънцето..Идилия.. :D След порядъчно количество пролята пот и малко преди комарките да ме изгонят,все пак дочаках своето кълване тип ,,Отдай спининг!,, ,което ми носи толкова радост.. :D Изтичам в струята..задържам леко в крайната точка..рязък и силен удар и въдицата ми става параболична.. :) Кратка борба и вземам в ръка Зъбатия..

Изображение


Поздрави!
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Itso
Мнения: 1423
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 17:05
Местоположение: Монтана
дал Браво: 1733 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от Itso »

Мите, май сме го чели този репортаж някъде преди :lol: Ама нищо, с нетърпение чакаме следващия :D
Рапорт от днес сутринта: Дунав около Лом спада, водата е бистра и топла, расперът не беше много активен рано сутринта, по-късно издаваше присъствието си на места съвсем близо до брега, където се бяха събрали дребосъците.Около обяд явно се изтегли по-навътре, където за десет минути имах два удара, и двата на 18-грамово оранжево тейлспинерче.Първото расперче беше 45 см, второто - 55.
Това са ми и първите, така че не мога да съм недоволен.

Изображение
Itso
Мнения: 1423
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 17:05
Местоположение: Монтана
дал Браво: 1733 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от Itso »

bai ves, предполагам, че ако точно тогава и точно на това място бях мятал с клатушки или нещо друго, пак щях да имам удари.Сигурно съм им улучил момента, когато са били активни, защото и преди, и след това слагах и клатушки, и воблери, и повърхностни примамки, ама нъц...Между другото, преди седмица видях и изваден распер на попер.А спинербайтите, поне тези,които имам, ми се виждат големи за распер, но съм се замислял и за такъв вариант.
Поздрави!
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Мнение от Димитър Тодоров »

Привет..

Вчера привечер се разходих край Реката.. Реката,която е по-голяма от нас..Реката,която идва от вчера и отива към утре.. Аз,безимен свидетел,стоя на брега и се радвам на умиращото слънце..Източният вятър гали лицето ми и носи познат аромат,гларусите
реят на малкият каменен склон,лястовици се стрелкат току над водата и събират насекоми,а лодкарите бързат да изпреварят бурята..
Тук и сега, усещам,че съм жив! :D

Днес е Денят на Дунав..Нима има по-добър начин да го почета от това,
да побродя с въдица в ръка по брега.. :)
В този тих и горещ юнски ден ,хищниците бяха активни.. Тези под водата..и тези над нея..

Изображение

Изображение

Знаейки часа на първият заход на Зъбатия, притихнах в засада край границата на теченията.. Използвах едно малко популярно,но ефикасно в опитни ръце,орУжие..,,Облещеният Бил,,.. :wink:

Изображение

Този тип примамки напоследък ме изпълват с размисъл.. Имам някои отговори за тях,но имам и въпроси.. :roll: Един от интересните факти е ,че ,ако сте се пласирали добре на точното място в точното време, е много вероятно да имате удар на първото замятане..Ако все още играех хазарт,бих заложил 4 от 5 за себе си в такава ситуация.. :mrgreen: Е,добре ,че вече не играя,защото някой щеше да загуби.. :lol: :lol: :wink: Първа къса проводка..течението ме отнася..водя по 45-ия градус като ръчкам въдицата с една идея по-силно за да бъде сигнала по-агресивен..това е началото на захода и нашите зъбати приятели още са гладни и зли.. :) Не съм сгрешил- в края на проводката-къс и рязък удар и бяла рибка около мярката се откача на повърхността.. Геле.. :)
Правя ветрило с няколко по-къси и разнопосочни замятания,а след това отново дълго и право,срещу течението..Току в краката ми, слабо,но все така доловимо почукване..? :roll: Повторение.. Удар! Въдицата влиза във водата и авансът сработва с рязък звук..Задържам я..укротявам силните пориви и вадя рибата от течението.. Бавно и внимателно я довеждам до себе си..Откача се в краката ми,но
все пак успявам да я взема в ръка.. Ех,ти,моя речна красавице.. :D

Изображение

Красива и силна риба.. Рядка слука за горещите летни дни..
Днес,в деня на празника, Реката ме дари с риба и реших,че трябва да я почета като върна жеста!

Изображение

Рибата си отиде бавно,пасажерът с хилядите светлинки мина като комета,слънцето падаше - голямо и червено,а аз се почувствах щастлив.. :D

Изображение

Поздрави и няма да ви тормозя скоро със снимки на залези! :lol: :lol: :wink:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
Lemuria
Мнения: 683
Регистриран на: Пон Фев 12, 2007 10:09
Местоположение: София

Мнение от Lemuria »

Митко, истински класик си – голяма тиха бяла от Големия Тих Бял... в такъв ден... и то на облещен Бил! :shock: :D
Говориш езика на Голямата река, поздрави я от нас за празника :!: :wink: :D
Аватар
freelancer
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Дек 12, 2007 14:05

Мнение от freelancer »

Нека и аз да се похваля със скормния си улов :D . Най-накрая тази година успях да открадна няколко часа неделя вечер на 29.06. и да отскоча до Дунава в района на Русе да се отдам на новата си мания, а именно риболова на распер. Това ми беше втория излет изобщо за този вид риба. Отидох към 18.00 часа и започнах да мятам всякакви изкуствени примамки, но уви... Под жаркото слънце и високата температура явно рибата се беше изтеглила навътре и надълбоко, защото не се виждаха характерните удари с опашка на "обекта". Тъкмо се бях отказал към 20.30 и си пушех цигара гледайки разочароващо водата, когато един най-нахално "изплющя" на 2 метра пред мене та замалко да падна от камъка, на който бях седнал да почина . Последва втори, трети удар и аз целия се разтреперах от вълнение. Набързо сглобих спининга, сложих Salmo Thrill-a и още на второто замятане на 15 м. от брега ми удари един хубавец около 40 см. Втория беше факт след няколко хвърляния, по-скромен, но за начинаещ спинингист като мене перфектен - в рамките на 30-те. След това излязоха комарите и се опитоха да ме отнесат чак в Румъния та затова по най-бързия начин си събрах багажите и беж крачка да бягаме...
С нетърпение очаквам и се готвя за едноседмичния си престой на реката в началото на август, когато се надявам поне малко да достигна до успехите на някои от колегите във форума..
p.s. Направил съм снимки, но незнам как да ги кача...
JimBeam
Мнения: 999
Регистриран на: Пон Мар 05, 2007 18:15
Местоположение: Плевен

Мнение от JimBeam »

Снимките на колегата freelancer


Изображение



Изображение



Изображение
Мунчо написа: Мама му стара, каква природа имаме, но не е случила на хора...
"We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars" O. Wild
CORMORAN
Мнения: 93
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 22:46
Местоположение: Силистра
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от CORMORAN »

Свежа информация от Силистра.След капота във вторник и сряда днес се чудех дали въобще да отивам на поредната визитация.Все пак алармата ми беше включена и сутринта станах,изпих набързо едно кафе и на реката.........След 5 - 6 замятания последва зверски удар,но не успях да видя кой е отсреща,откачи се,мамка му.Е,как да не запалиш една цигара.След десетина минути ме зарадва ей този юнак - 63 см., 2,200кг.
Изображение
Водата спада,но днес май за последно,за следващите дни прогнозата е нагоре.
Поздрави!!!!!!!
Аватар
Stefko
Мнения: 1363
Регистриран на: Нед Май 29, 2005 9:31
Местоположение: София/Видин/
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 45 пъти

Мнение от Stefko »

При мен водата вече качва и може да се очаква някаква положителна промяна при хищниците. Снощи имах един распер на джиг, който така и не пожела да се снима - откачи се тъкмо когато го пипнах с ръка за да го извадя :lol: :lol: Тая случка, както и липсата на характерните му плясъци из водата ме кара да мисля, че расперите са сравнително активни, но предпочитат все още да стоят близко до дъното и да не издават присъствието си :roll: Спомням си, че и миналата година имаше подобен момент точно по това време горе-долу :idea:
И понеже няма снимки с риба, те ви една с вода, за да сме в крак с темата :lol: :lol:

Изображение

Поздрави!
Не задавай въпроси, на които не си готов да научиш отговорите!
Itso
Мнения: 1423
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 17:05
Местоположение: Монтана
дал Браво: 1733 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от Itso »

При Лом: от шест до десет тази сутрин при облачно време и лек вятър север/северозапад расперът се беше покрил, явно навътре, с изключение на един 20-сантиметров мъник, който си мислеше, че всичко, което плува, се яде.Имах оше един удар, но този път ядец.
Това е.
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Мнение от Димитър Тодоров »

Благодаря за критиката,Сашо.. :D

Продължавам да се упражнявам усърдно.. :wink:

Поздрави и пожелавам СОМ тази година! :fish3:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
giriano
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Фев 21, 2008 13:07
Местоположение: Русе

Километър 490

Мнение от giriano »

:D
Имам предложение. В момента т.е. от 12.00 до 15.00 има страхотна активност на распери при мен. Ври от облез край брега и распери от всякакъв размер се скъсват да гонят. Опитах 3-4 блесни, дори и на рибка не ще и това е. :cry: Аз съм в граничната зона, но няма проблеми!Така че който е наблизо около 490 - ти и смята, че им разбира спокойно да идва ВЕДНАГА и да ги почва! Парола няма, достатъчно е да видя сглобен спининг в ръцете и трескаво светещи очи! :D
Аватар
stamen
Мнения: 2268
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 20:11
Местоположение: София, Мусагеница
дал Браво: 35 пъти
получил Браво: 33 пъти

Мнение от stamen »

Хубаво предложение. Жалко, че съм на 350 км от 490-ия километър...
giriano
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Фев 21, 2008 13:07
Местоположение: Русе

Мнение от giriano »

:D
Пристанище Русе - изток, МП "Ро Ро Терминал". Ако погледнете в темата Хлъзгав или Влажен пуризъм беше, съм писал за един хотел.... :wink:
8) .
Между другото активността на распера намаля. Спря да гони.
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Мнение от Димитър Тодоров »

giriano написа::D
Между другото активността на распера намаля. Спря да гони.
Расперът спря да гони,защото аз тръгвам натам.. :mrgreen: :wink:

Шегата настрана, класическата ситуация ,,гони,а не взема,, е перфектна за каляване
на нервите и упражняване на спининговите умения.. :) Това е често срещана ситуация и има различни решения ,едно от които е просто да се дръпнеш леко встрани от зоната на най-силният ,,бой,, и да го потърсиш там.. :wink:
Когато този хищник гони близо до брега ,той е нащрек и при забелязване на подозрително движение прави едно от следните две неща:
- отмества се на друга точка,където не се чувства притеснен;
-продължава да гони на същата точка,но категорично игнорира всякакви изкуствени
примамки;
Съществува дневен ход..цикличност в ,,заходите,, на распера и сега ,привечер между 20 и 21,30 часа, с голяма вероятност ще наблюдаваш ,,вечерният,, заход..
Ако спининговото изкуство те изкушава, опитай се да прилъжеш някоя ,,сребърна,, рибка.. :) :wink:

Поздрави!
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”