Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Димитър Тодоров »

Добра вечер,колеги..

Скоро ще настане полунощ и ще дойде време да полегна за кратък боен сън..
Нека преди да заспя,да кажа няколко думи за положението по Реката през настощият уикенд..
От откриването насам,масирано въдичарско присъствие по бреговете..Рибари всякакви,някои дори носят карирани панталони.. :D

Изображение

Като казах рибари,тези колеги също не отстъпват -нито в количествено,нито в качествено отношение.. :lol:

Изображение

Съботният ден беше динамичен и интересен.Преди обяд беше облачно и тихо,по обяд източният вятър засили и донесе вълна и дъжд..Отдадох се на новото си увлечение и кръстосвах по вълните с кльонк в ръка.Вдигнах четири рибки,уловихме две.. Колегите,отдадени на шараните ,също не са скучаели..Похвалиха се с добри шарани,но от скромност вероятно,не искат да качат снимки.. :wink: Иначе,по обяд имаше прилична вълна и беше много приятна
обстановката..,,дунавска,лятна,,.. :D

Изображение

Днес през деня до ранният следобед ръмеше тихо и постоянно..Приятен летен ръмеж,който незнайно защо,наричат ,,чобански,,.. :lol: По едно време поспря и не можах да устоя на изкушението да видя залеза отблизо.. :)
Забелязах,че мръстенето на уклея е факт,

Изображение

който факт бележи един от пиковете в сезонната активност на бялата риба.
В началото на излета я нямаше наблизо,само дребни распери се врязваха шумно в
безумните уклеи..Забрава на любовта или повикът на Природата..,както и да го наречем,гледката е красива.. :D На смрачаване реших,че е време и белите рибки
да навестят този пищен карнавал на Живота и направих контролно замятане..
Когато някой Зъбатко доближи неразумно обсега на въдицата ми,едно е достатъчно.. :mrgreen:

Изображение

После имаше и други,този път на воблери..Може да се каже,че за разлика от преди няколко дни само,бялата риба вече показва зъбки.. :wink:
Залезът беше все така прекрасен,макар Поета да е имал склонност
към жълтото днес.. :)

Изображение

Реших да завърша с малък подарък към всички жени,които ние,обзети от риболовната си страст,понякога забравяме..Това е за вас,мои приятелки..

Изображение

Поздрави и лека нощ! :wink:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
Stefko
Мнения: 1360
Регистриран на: Нед Май 29, 2005 9:31
Местоположение: София/Видин/
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 45 пъти

Мнение от Stefko »

Мите, аз пък ще си избера за поздрав онова творение на поета с жълтитие пристрастия :D
Чета нещата които си описал и имам чувство, че ловим на две различни реки :roll: За два дена тук не видях нито едно (не преувеличавам) подгонване на хищна риба! Нито распер, нито бяла или щука. Такава пасивност не съм регистрирал от зимата насам... За климатичните условия пък въобще няма да говоря :shock: :x
Единственото, до което успях да се добера в тези условия е едно празно почукване на силикона и редовните 2-3 ококорени скумрийки :shock: :lol:

Поздрави!
Не задавай въпроси, на които не си готов да научиш отговорите!
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Мнение от Димитър Тодоров »

Стефко,този уикенд имаше ясна диференциация в метеоусловията между СИ България и останалата част от страната.. Чух се с Веско и той каза,че в Търново вали,когато при нас беше тихо и топло.. В събота ме окъпа дъжда на два пъти,а и успях да падна смешно във водата :lol: ,но пък за сметка на това,след като облаците запрашиха към вас,времето стана приказка.. :wink:
Също така ще цитирам друг приятел с това, че ,, за 100 км. разстояние ,времето може да се смени три пъти,,.. Колко ,,смени на времето,, ни делят нас с теб..? :)
Та,мисълта ми е,че юни е динамичен месец ,и такива неща са възможни.. Време на промени и мирис на озон.. Харесва ми.. :D

Поздрави!
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
Stefko
Мнения: 1360
Регистриран на: Нед Май 29, 2005 9:31
Местоположение: София/Видин/
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 45 пъти

Мнение от Stefko »

Димитър Тодоров написа:Стефко,този уикенд имаше ясна диференциация в метеоусловията между СИ България и останалата част от страната..
Да, това беше лесно да се установи :x , и предполагам, че именно времето е основната причина за липсата на хищници около мен. В съчетание разбира се с непостоянното ниво на Реката в последните 10-тина дни :roll:
Знам обаче, че бялата няма да може дълго да издържи на "уклееното" изушение и при добро стечение на обстоятелствата ще се засечем някъде съвсем скоро :wink:

Поздрави!
Не задавай въпроси, на които не си готов да научиш отговорите!
giriano
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Фев 21, 2008 13:07
Местоположение: Русе

Мнение от giriano »

" Време на промени и мирис на озон.. Харесва ми.. "
И на мен! И мирис на липи! :D :D :D
Много точен и хубав репортаж! Благодаря!
Километър 590: Събота и неделя - мъртвило. Няма шарани, няма бели, няма щука, даже и плувката все едно съм я хвърлил в гората! :cry:
Май ще ходим към Силистра! :wink:
Поздрави!
Аватар
hrimar
Мнения: 558
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 13:42
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от hrimar »

Друго е да си получиш "Бюлетина за нивото на река Дунав" :P Изпълва ти цялата седмица със спомени, размисли, планове...
Тук всяка дума си е ценна и всяка снимка е прозорец.
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Мнение от Димитър Тодоров »

Здрасти,Ице.. :)
Тъй като ни чакат дъждове и палаво време през идните дни,защо да не пусна
прогнозите предварително..?! :wink: Общо -взето ,мисля си,че можем да разчитаме на първо място на зъбатковци с блестящи очи,после на распери/странно защо не са много активни при мен/ ,а защо не и някой мустакат елеменТ..Например,като този.. :wink:

Изображение

Белите рибки вече се приближават плътно към летният си режим,а какво означава това,можем да научим,като прелистим още веднъж ,,учебниците,,- в моя вариант -на руски език.. :) Така и днес,вечерният заход беше кратък,не повече от 30..40 минути,за които успях да отбележа две рибки от подобен порядък..

Изображение

Отдавна чакам подходящо време да атакувам щуките на затворено,но нещо все не идва ,,точният,, момент.. :roll: Надявам се скоро времето да бъде благосклонно
към мен.. :)

Поздрави!
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Мнение от Владимир »

Мите дай малко подробности около улова им:
проводка,дълбозина на водене,на каква дълбочина и разстояние от брега удариха,размер на примамките и рибите......
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Мнение от Димитър Тодоров »

Barni написа:Мите дай малко подробности около улова им:
проводка,дълбозина на водене,на каква дълбочина и разстояние от брега удариха,размер на примамките и рибите......
Владо,предполагам,че питаш за белите рибки..
Уклея мръсти в момента и това зрелище се случва основно на каменист грунт..Пристанищните стени с течение и насипан ломен камък са идеално място за целта.Има ги много по крайречните градове и съответно ,удобните места са доста,но все така най-добрите са обвързани с някаква особеност в релефа- каменна буна,устие на по-малка река,канал..залив някакъв..Рибките ги ловя на дълбочини от 3..4 метра с джиг и на по-малко от метър..метър и нещо с воблери..Сменям през 20-ина минути техниките за да не изтърва евентуален заход в дълбочина..Няколко замятания са достатъчни,ако рибките са пред мен,последва удар..Ако ги няма,слагам отново плиткогазещ воблер и облавям самата граница на водата и брега,на дълбочина до метър..Уклея е там,значи и хищникът трябва да се качи при него.. :wink:
Отвреме-навреме правя няколко ,,ветрила,, с ратлин по половин унция..Проверявам за преминаващи/дошли распери или някоя по-агресивна рибка.. Плиткогазещите воблери/ Team Esko ,например/ се водят баавно и равномерно,а за ратлините предпочитам лек туичинг,така че да ги чувам отдалеч.. :) Размери..воблерите са между 6 и 9см. ,а рибките между половинка и два килограма..Има много тазгодишни маломерки,които спортуват на уклея,но те,в повечето случат правят празни кълванета,почуквания.. Това е в общи линии..


Поздрави!
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Мнение от Владимир »

Димитър Тодоров написа:
Barni написа:Мите дай малко подробности около улова им:
проводка,дълбозина на водене,на каква дълбочина и разстояние от брега удариха,размер на примамките и рибите......
Владо,предполагам,че питаш за белите рибки..
Уклея мръсти в момента и това зрелище се случва основно на каменист грунт..Пристанищните стени с течение и насипан ломен камък са идеално място за целта.Има ги много по крайречните градове и съответно ,удобните места са доста,но все така най-добрите са обвързани с някаква особеност в релефа- каменна буна,устие на по-малка река,канал..залив някакъв..Рибките ги ловя на дълбочини от 3..4 метра с джиг и на по-малко от метър..метър и нещо с воблери..Сменям през 20-ина минути техниките за да не изтърва евентуален заход в дълбочина..Няколко замятания са достатъчни,ако рибките са пред мен,последва удар..Ако ги няма,слагам отново плиткогазещ воблер и облавям самата граница на водата и брега,на дълбочина до метър..Уклея е там,значи и хищникът трябва да се качи при него.. :wink:
Отвреме-навреме правя няколко ,,ветрила,, с ратлин по половин унция..Проверявам за преминаващи/дошли распери или някоя по-агресивна рибка.. Плиткогазещите воблери/ Team Esko ,например/ се водят баавно и равномерно,а за ратлините предпочитам лек туичинг,така че да ги чувам отдалеч.. :) Размери..воблерите са между 6 и 9см. ,а рибките между половинка и два килограма..Има много тазгодишни маломерки,които спортуват на уклея,но те,в повечето случат правят празни кълванета,почуквания.. Това е в общи линии..


Поздрави!
Беше повече от ясен,а сега ще споделиш ли същите неща и за сомлето :oops:
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
Stefko
Мнения: 1360
Регистриран на: Нед Май 29, 2005 9:31
Местоположение: София/Видин/
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 45 пъти

Мнение от Stefko »

Ех, Митя, колко много усмивки и топли надежди пораждат у мен репортажите ти :D Искрено се радвам на рибките ти и те поздравявам за майсторството! Висш "пилотаж" отвсякъде ;)
Пък който може да гледа и да чете внимантелно :idea: Аз имам само една въпросителна към теб, но предпочитам да ти я спестя и да потърся отговори днес и утре в "директна схватка" :roll: :wink:

Поздрави!
Не задавай въпроси, на които не си готов да научиш отговорите!
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Мнение от Димитър Тодоров »

Добро утро,Стефко.. :)
Любопитствам за твоите ,,отговори,,.. ? :wink:

Вчерашният ми ден беше смешен.. :) На излизане от работа привечер,един гларус - простак мина ниско над терена и ме направи целият бял с едно-единствено точно попадение.. :roll: :lol: :lol:
Колегата ми прихна да се смее,щото имах ,,вар,, и на челото,но аз казах: ,,Не се смей,това е символично! Чакай да отида да си взема въдицата,пък да видим с каква рибка ще ме изненада Реката..,, 8)
Речено-сторено..Строихме се двамцата с Митко Горския в засада и при първите признаци за присъствие на белите рибки,аз взех моята..
Едноока риба,Стефко.. :shock: Такъв ми бил късмета.. :lol: :lol: :lol: Гларусите ми донесоха едноока риба.. :mrgreen:

Иначе,през деня,същият този Митко се паркирал на устието на едно каналче да скубе мъздруги на стръв..Видял,че гони някакъв нестандартен хищник..не от ,,нашите,,.. :roll: Подал червейче и хоп!
Пъстръвка американка..33 сантиметра.. :)
Странни дни.. :roll:

Поздрави и лек ден!
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
Stefko
Мнения: 1360
Регистриран на: Нед Май 29, 2005 9:31
Местоположение: София/Видин/
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 45 пъти

Мнение от Stefko »

Емисия на Бюлетина от 10.06.2008 г., за района на гр. Козлодуй :D
След обилните "извалявания" в края на миналата седмица, които объркаха доста планове на риболовците по тукашния край в последните 2 дни времето се стабилизира и даде някакви надежди за по-добро представяне :) Нивото на реката пък леко се покачи, което винаги е положителен знак и вещае раздвижване на хищника... Остава да се подбере подходящо място и да се предложат подходящи примамки! Поне така казва теорията :lol: :lol:
На практика ситуацията се оказа малко по-сложна: Белите рибки нямат никакво намерение да се хранят, независимо че им бе предложен невероятен микс от силикони, воблери, проводки и тактики :? Поне не на мястото, което бях избрал - каменист бряг, дълбочини от порядъка на 2-4 м., умерено течение и съвсем леко обратно такова в непосредствена близост до брега. Даже и разни екстри имаше под формата на едни скрити потопени дървета, много крадливи бай дъ уей (абе като по учебник с една дума :D) :roll: Но не че не искаха да се хранят, сигурен съм, че просто там бели рибки нямаше и очевидно за тях ще търся нови позиции днес...
Известна активност проявяват само расперите, които явно никак не могат да се въздържат при вида на толкова Хапетитни уклеи около брега :) И добре, че бяха те да отсрамят положението с един представител, решил да похапне на свечеряване :D

Изображение

Извинявам се за не много качествената снимка, но така и не се научих да си нося фотото с мен :oops:

Интересното при тоя хубавец беше, че се беше натъпкал до козирката с уклеи, които повърна малко след снимката :lol: Това обаче не му попречи да атакува воблера два пъти докато се закачи :roll: Хареса си един Рапала SSR7, прекаран в равномерно темпо по самата ивица между водата и камъните ;)

В страни от ситуацията с хищниците трябва да отбележа, че "мирните" риби са в стихията си и правят невероятни представления с плясъците си. Навсякъде се мяркат гръбни перки и охранени гърбове, а собствениците им някак лениво и замислено се гмурват към дълбините на реката... Прелестно е, честна дума ;) :D

Поздрави! (до утрешния бюлетин :lol: )
Не задавай въпроси, на които не си готов да научиш отговорите!
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Мнение от sestrata »

Разкошно заглавие на темата, предполагащо включване на колеги от различните участъци, ако разреши Авторът, разбира се. :D
Понеже има създаден прецедент от Стефко, ще се постна без позволение :wink:
Около Русе - сериозен наплив от риболовци по всички възлови точки, което налага туристически разходки към отдалечени и закътани места. Хищникът изчаква да спрат сватбарските маршове за да започне да се храни - засега един път дневно, като циганин, който прибира скришом остатъците от трапезата.
За мен през последните няколко дни бяха успешни похожденията по бивши и настоящи хидростанции.
От петък расперче
Изображение
и от снощи мъздруга и расперче уловени на "самоделка"
Изображение
Както вече се спомена подгонванията на мъздругата се отличават от бухканията на распера и "каба" плясъците на бялата - създава водовъртежи, като мирните риби.
Какво ще даде Дунава довечера - ще видим...
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Мнение от Димитър Тодоров »

Авторът скромно разрешава и дори му е кеф! :D :wink:
Колкото повече колеги се включват на място,толкова по-полезно ще е за всички ни..
Очакваме включвания и от други риболовци,особено от някои елеменТи от РусИ,за които знаем ,че залитат по тежко.. :lol: :wink:

И на мен ми направи впечатление,че заходът на свечеряване е по-продължителен
от сутрешният такъв.. :roll: Още повече,че имам проблем..с ранното ставане.. :roll: :lol:

Поздрави и наслука! :fish1:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”