Със спининг по искърското дефиле

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
bendy
Мнения: 824
Регистриран на: Нед Сеп 10, 2006 19:14
Местоположение: София
дал Браво: 120 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от bendy »

Тая тема трябва да я преименуваме на "Со спининг по Искъро" - шопи сме все пак :D !
Стари видри
Лукавия
Аватар
jazzmena
Мнения: 4594
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jazzmena »

Прясно от днес:

С адаша решихме да направим едно предваканционно излетче до тези чудни местенца. Казано-сторено. И на двамата ни беше първи риболов в района.
Обобщено с две думи: чудна българска природа, съсипана до голяма степен от българското безхаберие и простотия. Водата е с характерен цвят, постигнат с преминаването през София и през всички селища по дефилето. Тук-там, където има отбивки - малък боклучарник и гнус. Сори за отклонението, ама много ме боли след сравнението с пътеписа на Васко за Италия.

В снимки:
Първия юнак кацна скоро, след като започнахме сутринта

Изображение
Ники е максимално концентриран:

Изображение
рЯката

Изображение
... и лъкатнишките скали:

Изображение

Изображение
пак Искарот:

Изображение

Пробвах освен традиционните голдита и разни други воблери и блесни. Излизаха предимно кленчета като горното с малки вариации нагоре-надолу. В подходящи места пак ми се доказа Мепс Аглия Лонг с бронзова лопатка (много си я любят тая бласна кленчетата).
Излета беше разузнавателен и затова сменихме 3 места.

Второто място беше точно под пещерната кръчма. Там нищо забележително - дребни младежи се пробваха как се напада блесна. Говорих си с един чичко на 70 и кусур години, който беше ловил на ... парашут. Ми кво да кажа - той съзнава какво прави, но от друга страна си беше хванал 5-6 клена за хапване. Гузен беше, ама кво от туй..... Докато никой не проверява, ще ги има тия субекти.

На третото място - попаднахме на доста интересен бързей с големи камъни, който преминава постепенно в по-тих вир. Прекрасно .... и естествено и резултатите са чудесни. Бързо дръпвам един дебелак в бързея на един бял пантер с жълти точки. Малко по-късно дръпвам един още по-голям пак на същия пантер.
Ето го:
Изображение

Тук вече жегата си каза тежката дума. Просто бяхме близо до топлинен удар. И както Стефан би отбелязъл - логично завършваме:

Изображение
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Zander »

stancom написа: Страхотен репортаж, с хубави риби. Стефане що не слезеш към края на дефилето и не ги потърсиш тези мустакатите по вировете. От при нас ги изгониха някакви енергетици и бомбаджии, заедно с кефалите, би трябвало да са се качили към вас.
Поздрави !
На Искъра при Чомаковци, съм хващал два пъти сомета по кило на спининг. Веднъж над бента, точно на завоя на реката, а също и под бента в сравнително силно течение.
Жалко, че бригадите с токаджиите върлуват по тези места.
Ще ги пробвам мустакатите, където казваш. Ще пиша какви са резултатите.
Поздрави и наслука и на теб!

Вчера рано сутринта обиколихме с един колега местата около Лъкатник и Оплетня. Реката беше избистрила и имаше добра видимост. Видях на две места парашутисти. Единият беше нагазил в реката и хвърляше смело наляво-надясно парашута. Стигнахме до него и като му казахме да си събира багажа, той учуден отговори, че мислел, че парашута е съвсем законно средство за риболов. Щото се продавал в магазините.
Събра си чукалата и си тръгна мърморейки.
Другият парашутист прибра още преди да стигнем до него.
Рибите не бяха толкоз активни като миналата седмица, а и не улових нищо по-едро от 250 грама. Най-добре кълвеше на моска, мепс аглия и мепс комет. Хващаха се доста маломерки. С колегата уловихме общо 15 мерни риби, които пуснахме. Имах един здрав удар на воблер, поведох рибата два-три метра и се откачи.
Завършихме риболова към 11 ч. на сянка, със студена бира.
Последно промяна от Zander на Пон Авг 18, 2008 13:08, променено общо 1 път.
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Мнение от Бай Иван »

jazzmena написа:Прясно от днес:

С адаша решихме да направим едно предваканционно излетче до тези чудни местенца. Казано-сторено. И на двамата ни беше първи риболов в района.
Обобщено с две думи: чудна българска природа, съсипана до голяма степен от българското безхаберие и простотия. Водата е с характерен цвят, постигнат с преминаването през София и през всички селища по дефилето. Тук-там, където има отбивки - малък боклучарник и гнус. Сори за отклонението, ама много ме боли след сравнението с пътеписа на Васко за Италия.

В снимки:
Първия юнак кацна скоро, след като започнахме сутринта

Изображение
Ники е максимално концентриран:

Изображение
рЯката

Изображение
... и лъкатнишките скали:

Изображение

Изображение
пак Искарот:

Изображение

Пробвах освен традиционните голдита и разни други воблери и блесни. Излизаха предимно кленчета като горното с малки вариации нагоре-надолу. В подходящи места пак ми се доказа Мепс Аглия Лонг с бронзова лопатка (много си я любят тая бласна кленчетата).
Излета беше разузнавателен и затова сменихме 3 места.

Второто място беше точно под пещерната кръчма. Там нищо забележително - дребни младежи се пробваха как се напада блесна. Говорих си с един чичко на 70 и кусур години, който беше ловил на ... парашут. Ми кво да кажа - той съзнава какво прави, но от друга страна си беше хванал 5-6 клена за хапване. Гузен беше, ама кво от туй..... Докато никой не проверява, ще ги има тия субекти.

На третото място - попаднахме на доста интересен бързей с големи камъни, който преминава постепенно в по-тих вир. Прекрасно .... и естествено и резултатите са чудесни. Бързо дръпвам един дебелак в бързея на един бял пантер с жълти точки. Малко по-късно дръпвам един още по-голям пак на същия пантер.
Ето го:
Изображение

Тук вече жегата си каза тежката дума. Просто бяхме близо до топлинен удар. И както Стефан би отбелязъл - логично завършваме:

Изображение

Абе това вие ли бяхте бе момци,аз ви заговорих на вира-младока с голфа и момичето.Като ви видях как бяхте прегрели се позачудих дали да злизам въобще,е самоче слезнах и нищо не хванах за 30мин. хвърляния,жегата ме изгони и мен.Е все пак вече ви познавам мутрите и ако пак се засечем да се почерпим :wink:
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

Бат Стефан - железен както винаги! :)
Похвали се той с тия кефалюги, а и на Тополница си ги дърпаше, докато ние гледахме и се учехме... ;) А Никитата - живи и здрави, следващият път - пак заедно! :)
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
jdbc
Мнения: 611
Регистриран на: Вто Май 29, 2007 15:31
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 3 пъти

Мнение от jdbc »

а така !
бравос на вас ... ама пък как сме се разминали ?! :roll:
Аз в събота до последно се чудех дали-или, щото из наличните ми ГСМ-номера не намерих мераклии за ходене из дефилето. В крайна сметка като се наспах в събота, яваш-яваш натоварих такъмите запасих се с вода и малце манджа и към 11:30 бях на Искъра - въртях железата в участъка след гара Лъкатник - с. Оплетня. Не видях живо пиле по реката и към 16:30 след като спасих капото , обезкуражен от слабото си представяне, свирих отбой и се изнесох.
... като си тръгвах термометъра на колата показваше 37 градуса :shock: ...
Интересно е, че тоя път мен голдитата и пантерките( включая и Mеpps XD) ме предадоха, а капото биде спасено от медна Аглия и Салмо Тини
Аватар
Николай Славов
Мнения: 88
Регистриран на: Съб Окт 20, 2007 14:55
Местоположение: София

Мнение от Николай Славов »

Marco Polo написа:А Никитата - живи и здрави, следващият път - пак заедно!
С най- голямо удоволствие! Само,че ще е някъде през Септември,щото твоята отпуска свърши,а моята тепърва започва !:lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
Николай Славов
Мнения: 88
Регистриран на: Съб Окт 20, 2007 14:55
Местоположение: София

Мнение от Николай Славов »

Bayivan написа:Е все пак вече ви познавам мутрите и ако пак се засечем да се почерпим
Другия път направо сядаме да пием по бира!Щото ние без заредена хладилна чанта не тръгваме,че в тия жеги....... :lol:
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

Николай Славов написа:...а моята тепърва започва !:lol: :lol: :lol: :lol:
Ами много весела да ти е и да има репортажи! :D
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
Druglyo
Мнения: 228
Регистриран на: Вто Яну 23, 2007 14:33
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Мнение от Druglyo »

Zander написа:
Druglyo написа:Браво колега дефилето си е супер и по този повод кво стана с идеята да се отвори отделна тема за дефилето, гледам бая хора пишеме за там и може би си заслужава отделна тема да има :?:
Ок, можем да изберем една тема за дефилето и да пишем само в нея.
Не настоявам да е тази темата, в която ще се пише...

Тъй като това е последната тема за дефилето ще пусна тук последното ми посещение на въпросното място. В сряда следобед бащата избяга по-рано от работа а пък аз съм отпуска и така се случи че в най-голямата жега към 3 часа следобед бяхме на Искъра. Водата беше паднала много, топла като за къпане, а толкова бистра реката не я бях виждал отдавна. Това малко ме обезкуражи, но бащата с първото хвърляне прасна един мерен кленчок
Изображение
рекох си я не съм бил прав. Е да ама не след този разбойник сменихме всичко което имахме в наличност, но рибата беше пасивна. В един як бързей, където едвам успях да задържам блеснтата във водата излъгах ето тоз разбойник
Изображение
На същото място един мъник ми направи страшен кеф при удъра изхвръкна над водата след което се гмурна и пак изкочи викам си я го тоз сигурно тия пируети ги е видял от някоя пастърва :) ето го и него:
Изображение
След това затишието беше пълно. Поради изключително бистрата вода успях да видя поне пет шест атаки на риби, които в последния момент се отказваха. Три от тях бяха костури и ме е яд че не успях да излъжа нито един за да го щракна. Продължихме да се движим по реката като целта беше да намерим някой дълбок вир. Е към края на риболова и това се случи. Аз праснах ето тоз рибок:
Изображение
А бащата това рибенце:
Изображение
плюс още два по-малки като моя но тях не снимах. И накрая още една снимка за онагледяване колко бистър беше Искъра въпреки че на някои от горните снимки също се вижда
Изображение
А и накрая зада затвърдя реалността на искъра единствените "колеги" които видях бяха двама десантчици а бащата извади и два скъсани парашута :evil:
Опък станал този свят,
само който е богат,
той е личен и познат!
Аватар
freelancer
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Дек 12, 2007 14:05

Мнение от freelancer »

Тази вечер съм на Реброво. Дано да имам сполука , че да има какво да пиша във форума :wink:
Аватар
noriaga
Мнения: 62
Регистриран на: Сря Юли 04, 2007 10:20

Мнение от noriaga »

Утре и ние ще обиколим. Приготвил съм им на кленете няколко нови воблерчета и блеснички да видим как ще ги приемат :D
Аватар
freelancer
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Дек 12, 2007 14:05

Мнение от freelancer »

Прясно инфо!!!Споменах, че смятам да отскоча до Реброво след работа да разкърша Шиманото, че не се издържа. Инфото е мноооооого водорасли, почти е невъзможно да риболуваш нормално. Първо извадих на Мепс Комет 2 2 бързи кефала. Пуснах се надолу под моста .............. и ги почнах. Такъв риболов не съм правил!!!! За 30-40 мин. извадих около 15 кефала всички с размер около 25 см - като със шаблон. Без празно замятане!!! Хвърлям, леко изтича, 5-6 навивания на макарата - кефал. Оттървах поне още 10-на заради водораслите. Вземаха на любимото ми Голди с костурска окраска. Това е засега - снимки и повече инфо в понеделник!!! Наслука на всички през уикенда!!!
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Мнение от bai ves »

бравоз, а така.
:wink:
Аватар
S.Mankov
Мнения: 624
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 20:54
Местоположение: с.Бистрица
Обратна връзка:

Мнение от S.Mankov »

Бат Стефко разказа ти наистина ме въодушеви.... страхотен е!!!

Поздрави за хубавия излет, като се прибера ей сега след няколко дена може и заедно да отидем! Мисля че добре ги приключваме заедно :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”