Бюлетин за нивото на река Марица в риби и снимки..

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Марица в риби и снимки..

Мнение от axel »

Георги,отдавна е известно,че зимно време сомовете се събират на групи и противно на всякакава логика стоят по ръбовете в течението,от това разбира се, се възползват бракониерите.......съгласен съм с колегите,че рибите са закачени извън устата,за разлика от типичното налапване на куката със силикона в устата през другите годишни сезони.Отдавам ударите на две причини-едната е че примамката и рибата се намират в един и същи воден слой,другата е,че поради ниската температура на водата рибата е прекалено мудна за да атакува успешно.Практикувам този зимен риболов от 7-8г и имам достатъчно наблюдения.
риболовът е само хоби!
Аватар
ICO69
Мнения: 127
Регистриран на: Пон Дек 14, 2009 18:11
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 38 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Марица в риби и снимки..

Мнение от ICO69 »

Аз имам удар на сомче на 2 февруари на силикон... В устата.. След десет минути удар на второ сомче за опашката.. Удара беше няколко секунди след като силикона беше паднал на дъното...
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Марица в риби и снимки..

Мнение от koko7784 »

Напълно нормално е да хванете сом(сомче) за устата по всяко време на годината!
Според мен не е нормално да се твърди че видиш ли среди зима сома атакува с опашката и затова се хваща за нея на силикон.
Виж в горещите летни дни ще се съглася безусловно.
Поздрави...
Аватар
ICO69
Мнения: 127
Регистриран на: Пон Дек 14, 2009 18:11
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 38 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Марица в риби и снимки..

Мнение от ICO69 »

Аз и не твърдя че го е атакувал с опашката... Но силикона беше неподвижен на дъното.. Не съм навивал с макарата.. А удара си беше отчетлив.. Не знам..
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Марица в риби и снимки..

Мнение от koko7784 »

Тези удари за които говорите мога да ги опиша по следния начин:
Чукате рибите по главата ! Буквално го казвам..
В този момент рибата бива притеснена и се опитва да се отдръпне и тогава следва ,,отчетливо удар,, който всъщност е движението на рибата в опита и да избяга.
Поради спецификата на тялото и и начина на получаване се закача обикновено за опашката.
По ясно не мога да го обясня.
Аватар
ICO69
Мнения: 127
Регистриран на: Пон Дек 14, 2009 18:11
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 38 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Марица в риби и снимки..

Мнение от ICO69 »

Съгласен... И аз подозирам нещо подбно... Това ми са единствените сомчета през зимата.. Да не си помислите, че през ден ги хващам.. :lol:
ГеоргиМ
Мнения: 369
Регистриран на: Пет Апр 28, 2017 10:59
Риболов: Спининг
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 157 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Марица в риби и снимки..

Мнение от ГеоргиМ »

Благодаря, Ви колега Axel за разясненията! Мислих, че сома зимата се държи в тихи места и ями, но явно не е така! В следствие на което, трудно ще се избегне неговото случайно закачане, защото и другите риби се държат там. Казвам случайно, защото както разясни колегата koko7784, на когото също благодаря за включването, сома не атакува , а по скоро се опитва да избяга и при обръщането се закача. Склонен съм да се съглася, защото както споделих отстрани под устата , сома който изкарах, имаше драскотина от куката и като съм го драснал при обръщането се е закачил за опашката. Бъдете живи и здрави, и пазете рибите!
Аватар
te4osoma
Мнения: 1880
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Марица в риби и снимки..

Мнение от te4osoma »

Малко рибки....малки но от сърце...
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
Аватар
JettroniX
Мнения: 324
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 18:27
Риболов: Спинингов риболов!
дал Браво: 246 пъти
получил Браво: 499 пъти
Обратна връзка:

Re: Бюлетин за нивото на река Марица в риби и снимки..

Мнение от JettroniX »

Изображение

Изображение

"Марицалайт през септември 2018"
Имам още закъснели репортажи, но тях до другия път. От много ходене на риболов и малко време за споделяне така става. :D
Fish every day like it was your last!
Keep Spinning!!
Блог: spinning365.com
Facebook: spinning365
YouTube
tino
Мнения: 193
Регистриран на: Пон Ное 05, 2007 23:26
дал Браво: 219 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Марица в риби и снимки..

Мнение от tino »

Репортажите на Гендо кефят-поднесени увлекателно,без излишество,
с нагледен снимков материал :tup: Благодарим за труда и споделения
опит,много ентусиазъм и успехи през новата година не само
на риболовното поприще :tup:
Аватар
JettroniX
Мнения: 324
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 18:27
Риболов: Спинингов риболов!
дал Браво: 246 пъти
получил Браво: 499 пъти
Обратна връзка:

Re: Бюлетин за нивото на река Марица в риби и снимки..

Мнение от JettroniX »

Имам успехи и през новата година, но за тях по-късно. :D Ще постна един от тях:

Изображение

Сега един от закъснелите репортажи. :mrgreen: Хубаво е, че поне остава време за риболов, пък за писане - когато тогава. :)
Няма да поствам снимки от репортажа, защото има риби, които към момента вече са в забрана за риболов, нищо че съм ги уловил миналата година. :)

"Марицалайт през октовмри 2018"

Ето и няколко от актуалните новини за Марица край Пловдив. Надявам се, че повечето хора знаят за тези проблеми и предстоящи инициативи, но все пак ми се струва редно да ги спомена и тук.

1) Дива река или стерилен канал?

2) Канализирането на Марица в Пловдив

Другата седмица влизаме в съда и ще се опитаме да борим пропуските и безумията, с които не сме съгласни. Докато правим това, сме подхванали следната инициатива като се надяваме пловдивските рибари, които посещават реката, да се включат с парички сега и после с физическа помощ по зарибяването:

3) Кампания за зарибяване на Марица в Плводив със сом 2019

Ами това е. Риболовът продължава. :)
Fish every day like it was your last!
Keep Spinning!!
Блог: spinning365.com
Facebook: spinning365
YouTube
simira
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Авг 01, 2015 10:07
Риболов: обичам да ловя риба на дъно - шаранджийски риболов
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 15 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Марица в риби и снимки..

Мнение от simira »

Ужас колега от Пловдив съм и такава простотия не бях чел . Кво им пречи Марица , та тя от векове си тече …...или да се барнат едни парички ...че то трябва да се съединят Прослав със Смирненски от блокове и малкото поляни останали в Тракия
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Марица в риби и снимки..

Мнение от babydoctor »

Израсъл съм в Лом, рибарска фамилия. Ние, като по-напрведнали в социализма от румънците, си опаковахме брега с диги - нищо, че бяхме на по-високия бряг...Като се сбутахме с румънска лодка насред реката, винаги викаха: Ей, Бугаро,, есте пеще? /има ли риба/. Ние смотолевяхме едно есте, есте и веднага получавахме международния жест с положената върху лакета ръка - наааа, нуе блато, нуе пеще! И размахваха 2-3 големи сома или друга риба, ловяха 5-10 пъти повече от нас за доста по-малко време. Навремето в букварите имаше стихчета за ломскща диня тънкокора. Имаше ги - като довлечеха черешовитге води наноси и се отдръпнеха, там се правеха бостани, та от там. Е, ние победихме природата, а тъпите румънци имат няколко места, където уреждат риболовни състезания, вече търсени по цял свят и печелят пари от тях. Да е говоря за риболовните сафарита в Делтата...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”