Примамки ветерани

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

Хайде и аз да презентирам едно нещо, дето ми го подариха. :)

Изображение

Изображение
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
teek
Мнения: 28
Регистриран на: Съб Май 14, 2011 9:38
получил Браво: 6 пъти

Re: Примамки ветерани

Мнение от teek »

Още няколко ветерани:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Може ли малко помощ за клатушките? Какъв модел са и къде са произведени? Mepps Syclops е включен в снимката, за да добиете представа за размера. От коя страна да поставя куката? Пробвах във вода и двата варианта и ми се струва, че когато куката е в широката част (където блесните имат извивка и има нарисувани очи), същите имат по-добра игра. Но може и да греша...
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Примамки ветерани

Мнение от Marco Polo »

teek написа:Но може и да греша...
Не грешиш :)
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
VBK
Мнения: 40
Регистриран на: Чет Апр 30, 2015 13:11
Риболов: спининг
дал Браво: 25 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Примамки ветерани

Мнение от VBK »

...Може ли малко помощ за клатушките? Какъв модел са и къде са произведени?

Не е важно кой е производителя.Клатушките са класика за подледен риболов на костур и бяла риба. Куките се поставят откъм широката част на блесната.
Аватар
bat.galin
Мнения: 1952
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Примамки ветерани

Мнение от bat.galin »

Клатушките, специално тези, които са с несиметрична надлъжна геометриа, имат по-добра игра когато куката е закачена на по-широката част и това е правилното местоположение на куката..
А за случаите с кастматер вместо клатушка оставям да проверите сами кое-кога-и как.
Както и да напишете верния отговор на въпроса " защо има по-добра игра тогава ".
...а производителя нека си рисува очи.
пп. без дори и опит да се заяждам, само доброто възпитание ме спира да класифицирам по-предния пост.
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Примамки ветерани

Мнение от naso »

Ееееех как си минава времето маааму стара :(
teek
Мнения: 28
Регистриран на: Съб Май 14, 2011 9:38
получил Браво: 6 пъти

Re: Примамки ветерани

Мнение от teek »

naso,
да сме живи и здрави, а дори и риболовът остава след това!
Аватар
Shumolini
Мнения: 112
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 18:19
Местоположение: София
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Примамки ветерани

Мнение от Shumolini »

Много интересна тема е създал колегата naso! За съжаление, видях я едва сега... Действително е отпреди доста време, но си мисля, че би трябвало да се развие доста повече... Предполагам, за много колеги би било интересно да се запознаят с такива примамки-ветерани, а те не са никак малко. Липсва обаче цялостна по-подробна информация, каквато съществува в някои чужди форуми. Срещал съм само отделни кратки теми за определени примамки.
Аз нямам голям опит с такива примамки, но нека да споделя все пак нещичко... Имам, разбира се, от старите родни блеснички от „бай Боре” и S.O.M., от старите патета, старо сръбско бомбърче Ujka, стари воблери Profi, Salmo хорнетчета старо производство с малките лопатки, но ще споделя една интересна колекцийка от френски блесни Olympique.
Накратко, произведени са от френската компания Bretton, основана през 1933г., като самата блесна под тази марка се произвежда в периода 1936-1969г. Поради качествата си, придобива голяма популярност в цял свят, вкл. и в Япония..
Всъщност, ето и по-подробна информация за интересуващите се: http://fion.ru/note/3865.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Последно само ще спомена, че конкретната колекцийка бе намерена преди няколко години в стара кутия, забравена с времето на тавана на стара софийска къща... и любопитното е, че блесните са чисто нови! Разбира се, пробвал съм два размера от тях, като още първите опити бяха увенчани с безапелационен успех...

Ето ги най-накрая и блесничките:

Изображение

:tup:
Стонин МаХенд
Мнения: 234
Регистриран на: Вто Фев 11, 2014 12:50
Риболов: Спининг4Life
Местоположение: София/Търново/Монтана
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Примамки ветерани

Мнение от Стонин МаХенд »

Някой да знае нещо за примамките с маркер "WaterQueen"?
Старо производство ръчна изработка. Имам 3 примамки и 3-те са направени перфектно, но никъде не откривам инфо. Предполагам, че са 70-те/80-те години.


Блесните на Олимпик наистина ловят много. Имах 2 такива, купени в комплект с други блесни.
Бяха ми станали любимци и винаги през лятото започвах да хвърлям с тях, рядко съм оставал капо, за съжаление ги скъсах и не намирам никъде.
Моите бяха сребърни, едната с червени линии, а другата със сини.
ще си разказваме "Къ ги ловиме, къ ги не ловиме, къ ше ги "сцепиме" и други такива работи КЪ СЕ ПРААТ" :lol:
jentalmena
Мнения: 104
Регистриран на: Пет Ное 28, 2008 15:20
Риболов: спининг, кастинг
Местоположение: София
получил Браво: 5 пъти

Re: Примамки ветерани

Мнение от jentalmena »

Здравей Колега,

Декатлон внася Water Queen в България.

http://www.decathlon.bg/search?orderby= ... it_search=" onclick="window.open(this.href);return false;

Успех!
На мен Господ не ми спести бейткастинга :))
s7alker
Мнения: 192
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 18:41
Риболов: туристически
Местоположение: Габрово
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Примамки ветерани

Мнение от s7alker »

Едно воблерче на Abu , което ми попадна преди години.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Въпреки лошото състояние на кутията , воблера никога не виждал вода и е в перфектно състояние . Интересно ,че навсякъде по кутийката пише -made in Sweden ,а на самият воблер в долната част на лопатката - Japan !!

Поздрави !
Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.
Стонин МаХенд
Мнения: 234
Регистриран на: Вто Фев 11, 2014 12:50
Риболов: Спининг4Life
Местоположение: София/Търново/Монтана
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Примамки ветерани

Мнение от Стонин МаХенд »

грешка
ще си разказваме "Къ ги ловиме, къ ги не ловиме, къ ше ги "сцепиме" и други такива работи КЪ СЕ ПРААТ" :lol:
ynovi
Мнения: 94
Регистриран на: Сря Май 02, 2012 15:09
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 20 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Примамки ветерани

Мнение от ynovi »

Миналата седмица, като отскачах до селото/вилата кой както иска го разбира, се добрах до част от рибарските неща от дядо ми (бог да го прости стареца беше и спинигист). Добрах казвам, защото в по-голяма си част, все още са недостъпно затрупан с дърва, каци и какво ли не, в едно мазе, но успях да извадя няколко кутийки. :lol:
И искам да покажа в какви блеснички открих, снимал съм ги веднага, като ги съм ги намерил и извадил. Сега малко е брутална снимката, но нямах време да ги почистя. В действотелност обаче не са толкова зле, коклкото изглеждат. Защото това с което са покрити не е ръжда, грам ръжда нямат, а е някаква гадна мазна гньеш, в която са сложени преди.... сигурно 20 г. за да не ръждясват.
Като ги почистя пак ще постна снимка да се види разликата.
Между другото се виждат няколко въртележки с вълнообразно листо, по които кефала и сега е луд. :)

Изображение
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Примамки ветерани

Мнение от bai ves »

Сложи ги в обезмаслител, после сода и често посещавай на дядо си гробът! Златен човек е бил..... Вечна му памет......
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Примамки ветерани

Мнение от naso »

http://seesaawiki.jp/ikadroka-lsd-wiki/#pagetop" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.livedoor.jp/ikadroka-lsd/" onclick="window.open(this.href);return false;

Давам два линка за колеги, на които им е интересна темата
Могат да се видят много и различни примамки ветерани
Някой може да открие модела на неизвестна примамка, която притежава
Поздрави
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”